15+ Kiểu tóc layer nữ mặt dài Xinh Ngất Ngây cho các nàng

Lloji fytyra e gjate e flokut femer me shtresa Ky është një sekret për të ndihmuar vajzat me forma të gjata të fytyrës të bëhen më të bukura dhe tërheqëse në sytë e djemve. Megjithatë, jo çdo hairstyle me shtresa do të ndryshojë bukurinë tuaj në një mënyrë pozitive. Prandaj, duhet t’i jepni përparësi zgjedhjes së një modeli flokësh që i përshtatet fytyrës tuaj përpara se të vazhdoni me stilimin.

Në këtë artikull, Yanlemon do të prezantojë 15 nga modelet më të bukura dhe më të njohura të flokëve me shtresa për vajzat me forma të gjata fytyre. Le të zbulojmë përmbajtjen në këtë artikull!

Flokë me shtresa femërore me fytyrë të gjatë me balluke

Shumica e stilistëve shpesh këshillojnë vajzat me forma të gjata fytyre të zgjedhin një model flokësh me shtresa me balluke. Sepse balluket janë një faktor shumë i rëndësishëm për të ndihmuar vajzat të kenë një fytyrë më të ekuilibruar dhe harmonike. Përveç kësaj, krijimi i një frizure me shtresa në kombinim me balluke i ndihmon vajzat të kapërcejnë defektet e fytyrës, pamja e përgjithshme do të duket shumë më e gjallë dhe e bukur.

Flokë me shtresa femërore me fytyrë të gjatë me balluke

Flokë femrash me shtresa me balluke të gjata

Flokët me shtresa të kombinuara me balluke fluturuese janë një zgjedhje perfekte për vajzat me fytyra të gjata. Flokët me shtresa për femrat me fytyrë të gjatë dhe balluke fluturuese ju japin një bukuri të butë dhe elegante. Edhe karizma juaj bëhet më luksoze dhe tërheqëse përmes këtij modeli flokësh. Nëse e doni bukurinë si miliarda zanash kineze, mos hezitoni ta provoni këtë model flokësh.

Flokë femrash me shtresa me balluke të gjata

Hairstyle me shtresa

Zakonisht mjafton vetëm prerja dhe stilimi i një shtrese të thjeshtë për t’ju bërë shumë më të bukur. Por do të bini më shumë në sy kur kombinoni shtresa dhe kaçurrela. Ky stil do t’ju ndihmojë të balanconi në mënyrë të përsosur distancën midis ballit dhe pjesëve të tjera të fytyrës. Ju jep një bukuri të pastër dhe femërore.

Shiko me shume: 12 modelet e flokëve të shkurtra më të bukura, femërore dhe të drejta

Hairstyle me shtresa

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të rrumbullakët flokë të gjatë me balluke

Plus më i madh për modelin e flokëve me shtresa të gjata me balluke është të ndihmoni fytyrën tuaj të bëhet rinore dhe dinamike pa humbur bukurinë e saj natyrale. Ky hairstyle është i përshtatshëm për shumicën e fytyrave, duke përfshirë fytyrat e rrumbullakëta. Për të krijuar më shumë thekse, vajzat mund të veshin grim të lehtë dhe të kombinojnë disa aksesorë të tjerë. Nëse fytyra e saj ka shumë defekte, duhet ta provoni këtë model flokësh.

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të rrumbullakët flokë të gjatë me balluke

Flokë barbuni me shtresa për femra me fytyrë të gjatë dhe flokë të shkurtër

Barbuni i famshëm është një model flokësh për meshkuj. Më parë, ky model flokësh ishte shumë i popullarizuar në vendet perëndimore, duke u dhënë burrave një bukuri elegante, unike dhe mashkullore. Barbuni me flokë të shkurtër është një version i ri i modelit të flokëve me qefull. Ky është një nga modelet e flokëve më të preferuar të gjeneratës GenZ sot. Ky model flokësh është i përshtatshëm për vajzat me fytyrë të gjatë dhe të rrumbullakët.

Tham Khảo Thêm:  Tân Hoa hậu Nguyễn Hà Dịu Thảo lộ ảnh thời chưa chuyển giới

Flokë barbuni me shtresa për femra me fytyrë të gjatë dhe flokë të shkurtër

Nëse jeni një vajzë me një personalitet të fortë që pëlqen të ndjekë një stil të lezetshëm dhe të personalitetit, ky është modeli i flokëve për ju. Jemi të sigurt se do t’i mahnitni njerëzit përreth jush me këtë model flokësh.

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të gjatë mbi supet

Shumica e vajzave me fytyra të gjata kanë frikë të kenë flokë të shkurtër, sepse shqetësohen se ky model flokësh do ta bëjë fytyrën më të gjatë dhe më pak estetike se sa modeli origjinal. Megjithatë, kjo deklaratë nuk është plotësisht e saktë. Në fakt, kur keni flokë të gjatë, defektet në fytyrën tuaj do të jenë më të ekspozuara sesa kur i shkurtoni flokët.

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të gjatë mbi supet

Karakteristikat e vajzave me forma të gjata të fytyrës janë fytyrat shumë të vogla, pak lëkurë dhe nganjëherë faqet e zhytura. Pra, kur vishni këtë model flokësh me shtresa deri në shpatulla, fytyra juaj do të bëhet më e plotë se sa me flokë të gjatë.

Referenca: Top 7 modele flokësh me shtresa jashtëzakonisht të bukura për vajza

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të gjatë, ballë të lartë, me onde

Flokët me shtresa për gratë me ballë të gjatë dhe me onde janë një model flokësh shumë i popullarizuar sot në komunitetin e të rinjve vietnamezë. Nëse jeni pronar i një balli të lartë, nuk keni nevojë të shqetësoheni shumë. Për këtë rast, parukierët profesionistë mund ta rregullojnë plotësisht lehtësisht. Me vetëm disa hapa bazë se si të stiloni dhe kaçurrela flokët tuaj, balli juaj do të mbulohet me zgjuarsi.

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të gjatë, ballë të lartë, me onde

Pra, nëse keni një defekt të lartë në ballë, mos hezitoni ta provoni një herë në jetë këtë model flokësh. Bukuria do të jetë e rrezikshme, por për sa kohë që i besoni personit të duhur dhe gjeni vendin e duhur, patjetër që do të keni një pamje perfekte.

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të gjatë pa balluke

Bangat janë një nga modelet e flokëve që i ndihmojnë vajzat të bëhen më rinore dhe dinamike. Por ndonjëherë balluket shkaktojnë edhe disa telashe që ju bëjnë të turpëroheni, veçanërisht kur balluket janë ngjitëse sepse djersiteni kur jeni aktiv në natyrë. Nëse nuk ju pëlqejnë balluket, por ende dëshironi të provoni të ndryshoni një model flokësh me shtresa për të vazhduar me trendin, atëherë duhet të mendoni të zgjidhni modele flokësh me shtresa pa balluke.

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të gjatë pa balluke

Megjithatë, ky model flokësh me fytyrë të gjatë pa balluke është disi pickues për fytyrën, është i përshtatshëm vetëm për ato prej jush që kanë një formë fytyre të gjatë dhe të vogël. Prandaj, nëse keni një fytyrë të rrumbullakët ose katrore, nuk duhet të zgjidhni këtë model flokësh.

Tham Khảo Thêm:  Top 15 Truyện tranh Manhwa hoàng gia lôi cuốn người đọc nhất

Flokëzim me shtresa me onde

Flokët me shtresa me onde mund të themi se janë frizurat më mbresëlënëse mes modeleve të mbetura. Ky frizurë është shumë i përshtatshëm për femrat që duan ose janë duke ndjekur një stil të butë dhe femëror.

Flokëzim me shtresa me onde

Megjithatë, jo të gjithë janë të përshtatshëm për të ndjekur këtë stil. Për shembull, nëse keni një fytyrë të gjatë, por keni sy të mprehtë dhe fytyrë të ftohtë, ky model flokësh do t’ju bëjë të çuditshëm në sytë e të gjithëve rreth jush.

Prandaj, para se të vendosni të zgjidhni këtë hairstyle, duhet të konsultoheni me miqtë tuaj, është mirë të konsultoheni me profesionistë.

Lexo më shumë: Top 7+ Paleta më e nxehtë dhe më e bukur perëndimore e ngjyrave të flokëve kafe sot

Flokë me shtresa për femra me flokë të gjatë me balluke të holla

Ndoshta ky është modeli më femëror dhe më i butë në mesin e modeleve të flokëve me shtresa që Yanlemon njeh. Dhe kjo është gjithashtu një nga modelet e flokëve me shtresa kombëtare që idhujt femra koreane i duan.

Flokë me shtresa për femra me flokë të gjatë me balluke të holla

Standardi i zgjedhur për këtë model flokësh me shtresa për femrat me balluke të gjata të holla nuk është i lartë, por nëse keni një tipar të vogël, do të dukeni edhe më shkëlqyese në sytë e njerëzve. Nëse mendoni se ky model flokësh është i përshtatshëm për ju, provojeni, ndoshta do të jeni po aq të bukur sa idhujt koreanë.

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të gjatë të drejtuar për flokë të gjatë

Drejtimi i flokëve me shtresa të flokëve të gjatë konsiderohet një model flokësh i qëndrueshëm dhe ka një mbajtje shumë të mirë. Prandaj, nuk keni nevojë të shpenzoni shumë kohë duke u kujdesur si llojet e tjera të shtresave kaçurrela. Por për të krijuar këtë model flokësh, është mjaft kohë dhe flokët tuaj do të dëmtohen gjithashtu për shkak të ndikimit të temperaturës së lartë. Prandaj, nëse dëshironi që flokët tuaj të qëndrojnë gjithmonë në gjendje të shëndetshme, duhet të përdorni një llak flokësh.

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të gjatë të drejtuar për flokë të gjatë

Prerje flokësh të shkurtër me shtresa për gratë me fytyra të gjata

Nëse ajo ka flokë të shkurtër, por ende dëshiron t’i stilojë ato, ajo mund të marrë parasysh këtë model flokësh me shtresa të shkurtra. Ky model flokësh është i garantuar t’i japë asaj një bukuri jashtëzakonisht të qartë, dinamike dhe entuziaste. Në veçanti, ky model flokësh është shumë i popullarizuar nga idhujt e rinj koreanë, nëse dëshironi të ndiqni këtë stil rinor dhe entuziast, nuk duhet ta injoroni këtë model flokësh.

Prerje flokësh të shkurtër me shtresa për gratë me fytyra të gjata

Flokë me shtresa bob për femra me fytyra të gjata

Nëse ju pëlqen flokët e gjatë me stilin e një manjati femër plot personalitet me një stil jashtëzakonisht luksoz, Yanlemon ju rekomandon të provoni me guxim këtë model flokësh me shtresa bob. Sidomos femrat që kanë fytyra të gjata dhe sy të mprehtë.

Tham Khảo Thêm:  Quỳnh Kool - Tiểu sử đời tư, sự nghiệp "Hotgirl" diễn viên Quỳnh Kool

Flokë me shtresa bob për femra me fytyra të gjata

Flokë të shkurtër kaçurrela me shtresa

Ashtu si stilet e tjera të shtresave të flokëve të shkurtra, vetëm këtu parukierja ka një kaçurrela të lehtë në fund për të krijuar më shumë thekse për flokët tuaj, vetëm me një formësim të thjeshtë, tashmë zotëroni një bukuri të afërt.Aq afër dhe miqësore sa mbretëreshat. E keqja e këtij modeli flokësh është se është shumë kërkuese në pamje. Nëse konturet e fytyrës tuaj janë disi të paqarta ose keni lëkurë të errët, ky model flokësh do t’ju bëjë të dukeni shumë më të rinj se mosha juaj reale.

Flokë të shkurtër kaçurrelë me shtresa

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të shkurtër me gjatësi të shpatullave

Ky model flokësh me shtresa të shkurtra deri tek shpatullat e femrave zakonisht nuk është zgjedhës për fytyrën, edhe nëse ka ndonjë formë fytyre, ajo mund ta aplikojë këtë model flokësh për t’u zbukuruar. Ky model flokësh me shtresa deri në shpatulla do ta ndihmojë atë të maksimizojë avantazhet e fytyrës së saj. Jo vetëm kaq, vajzat mund ta kombinojnë këtë model flokësh me një stil rinor dhe dinamik, ajo do të duket më elegante se më parë.

Flokë me shtresa për femra me fytyrë të shkurtër me gjatësi të shpatullave

Flokë me shtresa për femra me fytyra të gjata

Duke iu referuar modeleve më të njohura të flokëve me shtresa, patjetër që nuk duhet ta injoroni këtë model flokësh me shtresa. Sipas Yanlemon, ky model flokësh është disi i butë dhe femëror, përveç këtij modeli flokësh ka edhe luksin e një zonje fisnike.

Flokë me shtresa për femra me fytyra të gjata

Për këtë hairstyle, ju mund të mbani ngjyrën tradicionale vietnameze të flokëve ose mund të ndryshoni një ngjyrë tjetër të flokëve. Për të shmangur dëmtimin dhe dëmtimin e flokëve, nuk duhet t’i lyeni flokët shumë dukshëm, duhet të zgjidhni ngjyra të thella si kafe gështenjë.

Si vajzë, të gjithë dëshironi të jeni në gjendjen më të bukur të mundshme. Kështu që zgjedhja e një modeli flokësh që ju përshtatet është një gjë shumë e rëndësishme. Jo vetëm që ju ndihmon të bëheni më të spikatur, por edhe bukuria juaj promovohet shumë.

Më sipër është një përmbledhje e më shumë se 15 stileve fytyra e gjatë e flokëve me shtresa femërore Më e bukura, më në modë dhe më e dashur për motrat sot. Shpresojmë që përmes modeleve të mësipërme të flokëve, të mund të zgjidhni modelin më të përshtatshëm të flokëve për ju. Nga atje, do të jeni të suksesshëm në rrugën për të ndryshuar veten.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 15+ Kiểu tóc layer nữ mặt dài Xinh Ngất Ngây cho các nàng . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *