17 Kiểu tóc nam ngắn mặt tròn Đẹp, Hot nhất cho các chàng

Gjetja e modelit të duhur të flokëve nuk është e lehtë, veçanërisht kur keni një fytyrë mjaft topolake dhe keni nevojë të kërkoni një model flokësh që fsheh. Por mos u shqetësoni, sot bdcb-hn.edu.vn do t’ju prezantojë një listë me 17 stile flokë të shkurtër meshkujsh fytyrë të rrumbullakët e bukur, fshihet mirë dhe është më e pëlqyera. Me këtë listë, ju mund të gjeni një model flokësh që i përshtatet fytyrës tuaj dhe të krijoni një pamje më të sigurt dhe të bukur.

Flokë me pjesë anësore për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Hairstyle Side Part është një trend i ri që është i pëlqyer dhe i pëlqyer vitet e fundit, veçanërisht në mesin e grupeve koreane. Për djemtë me një fytyrë të rrumbullakët topolake, ky model flokësh do të ndihmojë në zbutjen e linjave të plota të fytyrës dhe krijimin e një seksioni të gjatë flokësh sipër dhe pak të ndarë anash. Si rezultat, flokët do të duken të ndarë në mënyrë simetrike, duke krijuar një bukuri të ekuilibruar dhe duke tërhequr vëmendjen e personit të kundërt.

Flokë me pjesë anësore për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Modele flokësh për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët

Modeli i flokëve updo është një nga modelet më të njohura të flokëve dhe është i përshtatshëm për çdo djalë, veçanërisht për ata me fytyrë të rrumbullakët. Ky prerje flokësh e shkurtër me fytyrë të rrumbullakët për meshkuj sjell një bukuri klasike dhe tregon një stil modern dhe në të njëjtën kohë i ndihmon djemtë të bëhen më mashkullorë dhe të fortë. Me këtë model flokësh me tension, fytyra juaj e rrumbullakët do të duket më e hollë dhe më e gjatë.

Modele flokësh për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët

Flokëkuq me shpinë për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Modeli i flokëve me shpinë të lëmuar është një zgjedhje perfekte për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët. Në veçanti, ky model flokësh është i lehtë për t’u koordinuar dhe mund të shndërrohet në një topuz dinamik dhe rinor Manbun. Për të krijuar këtë model flokësh, duhet të lini një shtresë të gjatë flokësh sipër dhe t’i krehni përsëri. Ky model flokësh jo vetëm që ndihmon në fshehjen e defekteve të fytyrës së rrumbullakët, por krijon edhe një stil të modës dhe personalitetit.

Flokëkuq me shpinë për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Flokë me prerje të ulët për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Modeli i flokëve nën prerje është një nga tendencat e flokëve që sot janë shumë të njohura, veçanërisht për djemtë. Jo vetëm që ndihmon për të fshehur të metat e një fytyre të rrumbullakët, Undercut gjithashtu ju jep një pamje, personalitet dhe besim në modë.

Prerjet e poshtme karakterizohen nga një kombinim i flokëve të shkurtër në krye dhe flokëve të gjatë në pjesën e pasme. Ky model flokësh krijon një kontrast të qartë dhe tërheq vëmendjen e personit të kundërt. Jo vetëm një model flokësh, Undercut është gjithashtu një stil, një mënyrë për të shprehur personalitetin dhe për të treguar klas.

Tham Khảo Thêm:  Đen Vâu khiến khán giả rơi nước mắt, chính chủ ngơ ngác

Flokë me prerje të ulët për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Flokë me balluke të dyfishta për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Balluket e dyfishta, të njohura edhe si modeli i flokëve 5/5, janë një zgjedhje e shkëlqyer për djemtë me fytyra topolake. Me një kombinim të flokëve të gjatë dhe të ndarë, ky model flokësh ndihmon për të zgjatur fytyrën dhe për të krijuar një ndjenjë më këndore, duke ju dhënë një pamje elegante dhe të pjekur.

Modeli i flokëve me balluke të dyfishta jo vetëm që ndihmon në fshehjen e defekteve të fytyrës topolake, por është edhe një model flokësh i përshtatshëm për shumë stile të ndryshme. Ju mund të krijoni një model flokësh me pluhur dhe personalitet duke i lënë flokët tuaj natyralë ose duke krijuar topuz të vegjël. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të krijoni një model flokësh më të sjellshëm dhe zyrtar duke i lëmuar flokët tuaj të drejtë dhe me shkëlqim.

Flokë me balluke të dyfishta për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Flokëkuq me fshirje anash për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Modeli i flokëve me fshirje anash është një nga modelet më të përshtatshme të flokëve për djemtë me fytyrë të rrumbullakët. Me këtë model flokësh, duhet të keni flokë të gjatë për t’i goditur anash dhe për të rënë në sy. Ky model flokësh me fytyrë të shkurtër për meshkuj do t’ju ndihmojë të fshehni të metat tuaja dhe ta bëni fytyrën tuaj të duket më e hollë.

Flokëkuq me fshirje anash për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Flokëkuq kaçurrelë për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Modeli i flokëve me kaçurrela është një nga modelet e flokëve të njohura dhe është shumë i pëlqyer nga të rinjtë kohët e fundit. Nëse keni një fytyrë të rrumbullakët, flokët me kaçurrela do t’ju ndihmojnë të “mashtroni” defektet tuaja, duke krijuar një stil elegant dhe të fortë. Për të krijuar këtë model flokësh, mund të përdorni produkte stilimi për të krijuar kaçurrela natyrale dhe për t’iu përshtatur fytyrës tuaj.

Flokëkuq kaçurrelë për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Flokë me shtresa të kombinuara me stil Quiff për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët

Modeli i flokëve me shtresa i kombinuar me stilin Quiff është një zgjedhje e shkëlqyer për meshkujt me flokë të hollë dhe fytyrë të rrumbullakët. Me këtë hairstyle, balluket tuaja do të krehen me shtresa të alternuara Quiff, duke i bërë flokët më të hollë dhe duke fshehur defektet e fytyrës. Ky model flokësh sjell gjithashtu të rregullt, komode dhe shumë klas.

Flokë me shtresa të kombinuara me stil Quiff për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët

Flokëkuq me shpinë për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët dhe ballë të lartë

Për djemtë që kanë një fytyrë të rrumbullakët dhe ballë të lartë, një frizurë e lëmuar është një zgjedhje perfekte për të krijuar një përshtypje të fortë dhe për të ndihmuar në fshehjen e pikave të dobëta të fytyrës. Ky model flokësh konsiston në prerjen e flokëve të shkurtra anash dhe mbajtjen e flokëve në pjesën e sipërme të kokës për të krijuar gjatësi, pastaj krehjen e flokëve pas. Kjo ndihmon për të krijuar një pjesë më të plotë dhe më të ekuilibruar të flokëve, e cila ndihmon për të tërhequr vëmendjen e njerëzve.

Tham Khảo Thêm:  17+ Mẫu nail vẽ hoa đơn giản được Yêu Thích nhất hiện nay

Flokëkuq me shpinë për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët dhe ballë të lartë

Flokë me volum të lartë për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Për djemtë me fytyrë të rrumbullakët, hairstyle me volum të lartë është një zgjedhje e shkëlqyer për të krijuar një volum natyral, për të ndihmuar në zbutjen e linjave të plota të fytyrës dhe për të krijuar një pamje elegante, moderne. Ky model flokësh konsiston në mbajtjen e flokëve të gjatë në pjesën e sipërme dhe krehjen e flokëve pas për të krijuar një volum natyral. Si rezultat, modeli i flokëve me volum të lartë do të ndihmojë në zbutjen e linjave të pahijshme të fytyrës, duke krijuar një bukuri harmonike.

Flokë me volum të lartë për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Flokë të nënprerë të rruar afër anëve për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Hairstyle nën prerje me rruajtje të ngushtë në anët është një opsion i denjë për djemtë me fytyrë të rrumbullakët. Me këtë prerje flokësh të shkurtër me fytyrë të rrumbullakët, flokët tuaj anash do të rruhen afër dhe balluket do të shkurtohen dhe do të stilohen sipas preferencave tuaja. Modeli i flokëve me prerje të ulët ndihmon në krijimin e kontrastit midis pjesës së sipërme dhe të poshtme të flokëve, duke e bërë fytyrën tuaj të duket më e hollë, duke krijuar një ndjenjë më të ekuilibruar dhe mashkullore. Në të njëjtën kohë, ky model flokësh Undercut për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët ju ndihmon gjithashtu të shprehni personalitetin dhe stilin tuaj.

Flokë të nënprerë të rruar afër anëve për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Flokëzim i çrregullt për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Nëse dëshironi një model flokësh të shkurtër për meshkuj të këndshëm, natyral por po aq mbresëlënës, modeli i flokëve të çrregullt është zgjidhja perfekte. Modeli i flokëve të çrregullt për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët do të stilohet në mënyrë disproporcionale dhe flokët do të jenë të ngatërruar dhe të rënë. Kjo ndihmon për të krijuar një pamje liberale dhe krijon një ndjenjë të lehtë dhe elegante për përdoruesit. Me një model flokësh të çrregullt, ju mund të mbuloni me zgjuarsi një fytyrë të rrumbullakët, duke e bërë atë të duket më e hollë dhe më tërheqëse.

Flokëzim i çrregullt për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Modele flokësh të drejta për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët

Nëse dëshironi të fshehni linjat e rrumbullakëta në fytyrë, modeli i flokëve katror është një zgjedhje e arsyeshme. Ky model flokësh ndihmon për të fshehur konturin e rrumbullakët dhe për të krijuar një ndjenjë më të sheshtë për fytyrën tuaj. Përveç kësaj, modeli i flokëve katror është gjithashtu i përshtatshëm për ata që duan një stil të thjeshtë, jo shumë të dukshëm.

Modele flokësh të drejta për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët

Flokëzim i shkurtër me gjemba për fytyrat e rrumbullakëta

Short Spiky është një version i përmirësuar i modelit të flokëve Spiky, me balluke të fshira dhe të fiksuara për të krijuar volum. Ky model flokësh ndihmon në fshehjen e konturit të rrumbullakët të fytyrës, duke krijuar një ndjenjë më të gjatë dhe më të fortë. Short Spiky është një zgjedhje e përshtatshme për djemtë që duan një stil dinamik dhe personalitet.

Tham Khảo Thêm:  Cách làm gà nướng ngũ vị hấp dẫn, thơm ngon, khó cưỡng

Flokëzim i shkurtër me gjemba për fytyrat e rrumbullakëta

Flokë e shkurtër Quiff për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Short Quiff është një frizurë e shkurtër e rrumbullakët e përshtatshme për djemtë që punojnë në një ambient zyre. Ky model flokësh i ka balluket më të shkurtra se modeli tradicional Quiff, duke krijuar një ndjenjë të rregullt dhe elegante. Të kombinuara me pantallona, ​​këmishë apo jelek, do të bëheni shumë më luksoze dhe të sjellshme.

Flokë e shkurtër Quiff për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Hairstyle gaforre për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët

Bishti kali është një frizurë ushtarake e thjeshtë, e rregullt dhe e fuqishme që është e pëlqyer nga shumë djem, veçanërisht ata me fytyrë të rrumbullakët. Ky model flokësh ndihmon në krijimin e një stili rinor, dinamik dhe plot maskulinitet, së bashku me komoditetin dhe lehtësinë e stilimit dhe mirëmbajtjes. Ju mund të rregulloni gjatësinë e flokëve në pjesën e sipërme dhe anash për t’iu përshtatur fytyrës tuaj, duke krijuar ekuilibër dhe harmoni si me pamjen ashtu edhe me stilin.

Hairstyle gaforre për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët

Zbehja e flokëve për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Nëse jeni duke kërkuar për një prerje flokësh të bukur me fytyrë të rrumbullakët për meshkuj, flokët e zbehur janë një opsion që ia vlen ta provoni. Ky është një model flokësh popullor, ndonjëherë i ngatërruar me modelin e prerë të flokëve. Megjithatë, këto janë dy modele të ndryshme flokësh dhe flokët e zbehur kanë variacione të ndryshme për të përmbushur preferencat e çdo personi, si p.sh.: Drop fade, Skin fade, Taper fade, Mid fade dhe High fade.

Ndryshe nga flokët e prerë, të cilët priten shkurt lart dhe i mbajnë flokët në pjesën e pasme më gjatë, flokët e zbehur shkurtohen gradualisht nga lart poshtë, duke krijuar një pamje më të qetë dhe më të butë. Pjesa e sipërme e fade mund të pritet në stile të ndryshme për t’iu përshtatur preferencave individuale, duke përfshirë flokët e shkurtër dhe të gjatë.

Zbehja e flokëve për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Më lart është 17 frizurë e shkurtër për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët Më të bukurat, më të bukurat e ditëve të sotme, mund t’i ndihmojnë djemtë të mbulojnë të metat e tyre dhe në të njëjtën kohë të krijojnë një ndjenjë kompaktësie për fytyrën. Shpresoj se ky artikull do të jetë i dobishëm dhe ju uroj gjithë të mirat për të zgjedhur një model flokësh të shkurtër të përshtatshëm për meshkuj!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 17 Kiểu tóc nam ngắn mặt tròn Đẹp, Hot nhất cho các chàng . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Thủy Tiên nói gì khi bị chỉ trích chuyện từ thiện?

Sau một thời gian im ắng, Thủy Tiên đã hoạt động trở lại sôi nổi hơn trên mạng xã hội Mới đây, ca sĩ Thủy Tiên cho…

Đàm Vĩnh Hưng nói gì trước tin đồn giả bệnh trốn tòa

Ca sĩ Đàm Vĩnh Hưng đang dần hồi phục sau ca mổ Lần đầu xuất hiện sau thông tin phải nhập viện để phẫu thuật, ca sĩ…

Dàn diễn viên, siêu mẫu mừng phim Trần Anh Hùng tại Cannes

Trang Reuters, Daily Mail ngày 24/5 đưa tin về thảm đỏ buổi ra mắt phim “La Passion de Dodin Bouffant” tại Liên hoan phim Cannes 2023. Đạo…

Ca sĩ Noo Phước Thịnh nói về chữ duyên với Hồ Ngọc Hà

* Nhà báo: Sau 8 năm mới gặp lại anh cộng tác với Hồ Ngọc Hà. Liệu “Ai trung thành hơn cô đơn” sẽ gây bão như…

Văn Mai Hương dựa đạo diễn lừng danh Vương Gia Vệ làm “Mưa tháng sáu”

Tối 24/5, ca sĩ Văn Mai Hương đã tổ chức buổi họp báo giới thiệu cuộc thi ca nhạc giữa cô và “Jun Rain” đầy bất ngờ….

Ca sĩ Hồ Ngọc Hà: viên mãn và an yên

Để chuẩn bị cho liveshow Love song diễn ra vào ngày 3/6 tại Đà Nẵng, ca sĩ Hồ Ngọc Hà cho biết sau gần 2 thập kỷ…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *