Đánh giá điện thoại Samsung S21 Ultra chi tiết nhất 2023

Në artikullin vijues do të mësojmë në detaje rreth Telefon Samsung S21 Ultra – Një linjë e re telefonike e lançuar në fillim të vitit 2020 dhe konsiderohet se ka shumë veçori të reja në krahasim me versionet e mëparshme. Prezantimi i kësaj linje telefonike Ultra shënoi zhvillimin e vazhdueshëm të Samsung Group në prodhimin e produkteve moderne, cilësore dhe smartfonë.

Një prezantim i shkurtër rreth markës Samsung

Samsung është një markë e famshme globale, që i përket korporatës shumëkombëshe Samsung, me seli në kompleksin Samsung Town, rrethi Seocho, qyteti i Seulit, Koreja e Jugut. Kjo markë u themelua në vitin 1938 nga biznesmeni dhe industrialisti korean Lee Byung-chul. Me një shumëllojshmëri industrish dhe produktesh të ndryshme, Samsung është bërë një emër i njohur dhe i dashur në mbarë botën.

Telefon Samsung S21 Ultra

Në veçanti, produktet e telefonave të Samsung vlerësohen gjithmonë për dizajnin e tyre delikat, duke u dhënë përdoruesve luks dhe elegancë. Përveç kësaj, cilësia e imazhit dhe performanca e fuqishme janë gjithashtu në krye, ndërsa ndërfaqja është e lehtë për t’u përdorur dhe e optimizuar, duke krijuar përvojën më të mirë të përdoruesit. Dhe linja e produkteve Telefon Samsung S21 Ultra është një prej tyre. Kështu, marka Samsung ka marrë gjithmonë favore dhe besim nga shumë përdorues në mbarë botën.

Rishikimi Telefoni Samsung S21 Ultra është i mirë?

Për të ditur nëse telefoni Samsung S21 Ultra është i mirë apo jo, mund të hedhim një vështrim në disa nga kriteret e mëposhtme:

1. Rreth dizajnit

Telefoni Samsung Galaxy S21 Ultra është përmirësuar në dizajn në krahasim me paraardhësin e tij, Samsung S20 Ultra, për të kapërcyer probleme të tilla si grupi i kamerave është shumë i madh dhe i ashpër, së bashku me shumë kthesa në fytyrë. mbrapa, duke e bërë makinën të rëndë .

Pjesa e pasme e S21 Ultra është projektuar në stilin e telefonit Samsung Note 20 Ultra, me një dizajn më katror dhe të rregullt. Është ndryshuar edhe grupi i kamerës, i cili mbulohet nga pjesa e pasme deri te korniza, duke krijuar ndjesinë e një blloku të qetë dhe jo shumë të madh. Lentet e kamerës janë gjithashtu të theksuara dhe janë më të mëdha në madhësi.

Telefon Samsung S21 Ultra

Megjithatë, kur vëzhgojmë nga një distancë e afërt, ne ende mund të shohim qartë ndarjen midis grupit të kamerës dhe kornizës. Lentet e kamerës janë projektuar të jenë konkave në krahasim me kornizën për të shmangur përplasjet dhe për të minimizuar ndezjet kur bëni fotografi.

Përveç kësaj, një tjetër veçori e veçantë e telefonit Samsung S21 Ultra është versioni unik i argjendtë që mund të shndërrohet në tone të tjera si vjollca, rozë dhe blu kur anohet në kënde të ndryshme. Kjo ngjyrë e ndihmon pajisjen të dallohet gjithnjë e më shumë në mënyrë më efektive t’i rezistojë papastërtive, djersës ose gjurmëve të gishtërinjve.

2. Rreth ekranit

Pjesa e përparme e telefonit Samsung S21 Ultra duket se nuk ka ndryshuar shumë, me nishan në mes dhe qoshe të rrumbullakosura të buta, që ndihet mjaft femërore. Sidoqoftë, skaji i lakuar 3D i ekranit ka reduktuar ndjeshëm lakimin në krahasim me versionin e mëparshëm Samsung Note 20 Ultra.

Sidoqoftë, ekrani është kulmi i këtij telefoni S21 Ultra kur përdor shpejtësinë e rifreskimit 120 Hz dhe rezolucionin maksimal WQHD +, jo më i kufizuar në Full HD + si në gjeneratat e mëparshme.

Tham Khảo Thêm:  Review viên uống chống nắng DHC có tốt, hiệu quả không?

Telefon Samsung S21 Ultra

Përveç kësaj, problemi i “themkës së Akilit” nuk i shqetëson më përdoruesit në telefonat Samsung Galaxy S21 Ultra, duke e lejuar atë të përfitojë plotësisht nga madhësia e madhe e ekranit deri në 6.8 inç me rezolucion WQHD + 3200×. 1440 piksele dhe frekuencë e lartë rifreskimi 120 Hz . Kjo siguron një përvojë të qetë, të gjallë në ngjyra dhe detaje që sigurisht do të kënaqë edhe përdoruesit më kërkues.

3. Rreth kamerës

Samsung S21 Ultra është një nga telefonat e parë nga Samsung që është i pajisur me dy kamera telefoto në një smartphone, me zmadhim optik 3X për kamerën e parë dhe një kamerë potenciale të aftë për zmadhim optik deri në 10X. Megjithatë, kulmi i kësaj pajisjeje është ende kamera kryesore me rezolucion deri në 108MP dhe aftësia për të zmadhuar optik maksimal deri në 100X, duke dyfishuar nivelin 50X të versionit të mëparshëm Note 20 Ultra.

Me kamerën ultra të gjerë 12 MP, Samsung ka përmirësuar aftësitë e tij të fokusimit automatik, duke lejuar shkrepjen në distanca më të afërta për të krijuar foto makro të nivelit të lartë. Në veçanti, falë 2 kamerave telefoto dhe sensorit të gjeneratës së re 108MP, Samsung ka konfirmuar se S21 Ultra ka aftësinë për të zmadhuar deri në 1000X dhe për të sjellë foto më të mprehta.

Telefon Samsung S21 Ultra

Një veçori e re e Samsung Galaxy S21 Ultra është Zoom Lock, i cili redukton dridhjet e imazhit kur përdorni modalitetin e zmadhimit mbi 20X. Kur zgjidhni këtë nivel zmadhimi, një nënpamues i bardhë do të shfaqet në cep të ekranit dhe ju duhet vetëm të mbani dorën për rreth gjysmë sekonde në subjektin që do të fotografoni, ky pamor do të kthehet në të verdhë dhe imazhi do të jetë reduktuar ndjeshëm.në lidhje me dridhjet.

Samsung ka përdorur gjithashtu një teknikë shtesë kundër tundjes kur klientët përdorin telefonin për të regjistruar video, duke u dhënë përdoruesve një përvojë më të mirë të regjistrimit të fotografive dhe videove. Kjo ka marrë shumë vlerësime pozitive nga përdoruesit, veçanërisht funksioni Zoom Lock, i cili e bën fotografimin më të thjeshtë dhe më të lehtë. Me veçoritë e jashtëzakonshme të kamerës, S21 Ultra po bëhet një nga zgjedhjet kryesore për adhuruesit e fotografisë në celular.

4. Rreth çipit, memorjes dhe baterisë

Galaxy Samsung S21 Ultra është i pajisur me çipin e nivelit të lartë Exynos 2100, i cili është një produkt i zhvilluar nga vetë Samsung. Ky është çipi i parë i Samsung me modem të integruar 5G dhe përdor procesin e dytë 5nm EUV të kompanisë pas Exynos 1080. Falë këtij çipi, telefoni ka aftësi të fuqishme multitasking dhe ofron performancë të jashtëzakonshme. dominuese.

Telefoni Samsung S21 Ultra ka të njëjtën sasi RAM dhe memorie të brendshme si paraardhësi i tij, përkatësisht 12 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme. Megjithatë, telefoni ka gjithashtu një version me deri në 16 GB RAM dhe deri në 512 GB memorie të brendshme. Me hapësirën ruajtëse të brendshme që fillon nga 128 GB, shumë përdorues mund të mos kenë nevojë për shumë nga veçoria e folesë së kartës microSD. Megjithatë, të kesh një vend të kartës së kujtesës konsiderohet ende një avantazh i Android ndaj iOS.

Tham Khảo Thêm:  Hoa hậu Hòa bình Việt Nam 2022 là ai? Quê ở đâu?

Telefon Samsung S21 Ultra

Megjithatë, një ndryshim i dukshëm i S21 Ultra është heqja e folesë së kartës microSD. Shumë përdorues mund të mendojnë se ky mjet i mungon, por me memorie të brendshme që fillon nga 128 GB, shumica e përdoruesve mund të mos kenë nevojë shumë për këtë funksion.

Një nga avantazhet e telefonit Samsung S21 Ultra është bateria e tij e madhe 5000 mAh. Telefoni u jep përdoruesve një kohë të rehatshme përdorimi dhe intensitet të lartë përdorimi. Sipas statistikave nga aplikacioni Accu Battery, koha e ekranit është rreth 5 orë e gjysmë dhe koha e përdorimit të përzier mund të jetë deri në 25 orë e gjysmë. Falë baterisë së madhe, përdoruesit mund ta përdorin telefonin për një kohë të gjatë pa u shqetësuar për statusin e karikimit.

Avantazhet dhe disavantazhet e telefonave Samsung Galaxy S21 Ultra

Këtu do të vlerësojmë avantazhet dhe disavantazhet e telefonit Samsung S21 Ultra në mënyrë që të kemi një pasqyrë më të mirë të produktit.

1. Përparësitë

Ekran cilësor

Ekrani AMOLED 6,8 inç i Samsung Galaxy S21 Ultra është vërtet mbresëlënës. Jo vetëm kaq, ky ekran gjithashtu ofron rezolucion të lartë për të shfaqur imazhe me cilësi të mprehtë. Do të ndiheni sikur po shikoni një fotografi të gjallë kur përdorni këtë telefon. Për më tepër, shpejtësia e rifreskimit 120 Hz e bën lëvizjen të qetë dhe të përgjegjshme.

Por kjo nuk është e gjitha, telefoni Samsung S21 Ultra është gjithashtu i pajisur me një veçori të shpejtë dhe të saktë të njohjes së gjurmëve të gishtërinjve me një sensor gjurmë gishtash të integruar direkt nën ekran. Përveç kësaj, Samsung S21 Ultra ka gjithashtu një filtër të dritës blu për të minimizuar ndikimin negativ në sy gjatë përdorimit. Këto veçori ju lejojnë të shijoni telefonin tuaj pa u lodhur syri ose pagjumësi.

Telefon Samsung S21 Ultra

Kamera e jashtëzakonshme

Telefoni Samsung Galaxy S21 Ultra është i pajisur me një sistem kamerash të përmirësuar për të përmbushur nevojat e fotografimit dhe regjistrimit të videos. Me 4 kamera dhe kënd të gjerë shkrepjeje, pajisja do të sjellë foto realiste dhe të mprehta. Përveç kësaj, pajisja ka gjithashtu aftësinë për të zmadhuar deri në 30X, duke ju lejuar të bëni fotografi nga një distancë duke ruajtur definicion të lartë.

Memorie e madhe

Pajisja është në gjendje të ruajë deri në 512 GB dhe deri në 16 GB RAM. Me një kapacitet kaq të madh, nuk do t’ju duhet të shqetësoheni se nuk keni hapësirë ​​të mjaftueshme për të ruajtur fotot, dokumentet ose çdo gjë tjetër që ju nevojitet. Mund ta ruani rehat pa u shqetësuar për mbarimin e memories.

Lidhja me stilolapsin S

Samsung Galaxy S21 Ultra ka mbështetje për t’u lidhur për të përdorur S Pen, duke i lejuar përdoruesit të mbajnë shënime ose të vizatojnë drejtpërdrejt në ekranin e telefonit të tyre. Në veçanti, ky lloj stilolapsi nuk kërkon karikim dhe nuk ka nevojë për një lidhje të ndërlikuar me telefonin.

Tham Khảo Thêm:  Máy triệt lông Dr Glatt có tốt không? Mua ở đâu chính hãng?

2. Disavantazhet

Megjithëse ka shumë përparësi, Samsung Galaxy S21 Ultra gjithashtu ka disa disavantazhe si më poshtë:

  • Dizajni i tij i rëndë dhe përmasat e mëdha e bëjnë të vështirë përdorimin me një dorë dhe ekrani është i prirur për t’u thyer kur bie.
  • Çmimet e produkteve janë të larta, të përshtatshme vetëm për përdoruesit me kushte të qëndrueshme financiare.
  • Telefoni nuk ka një vend për të ruajtur S Pen, kështu që mbajtja e tij nuk do të jetë e përshtatshme.

Ku mund ta blini telefonin Samsung S21 Ultra? Sa shumë?

Samsung S21 Ultra është një nga produktet premium smartphone të pajisur me teknologjitë më të avancuara të disponueshme sot. Aktualisht, ky telefon ka edhe një çmim relativisht të lartë, duke filluar nga 22,400,000 VND deri në 23,000,000 VND në varësi të ngjyrës dhe sasisë së memories që zgjidhni.

Telefon Samsung S21 Ultra

Nëse jeni të interesuar për këtë produkt, mund ta gjeni dhe blini lehtësisht në dyqane me reputacion në mbarë vendin si: Mobile World, Viettel Store, FPT Shop, Dien May Xanh, … të gjitha këto janë adresa të mundshme. plotësoni nevojat tuaja për blerje. Këtu, ju mund të provoni drejtpërdrejt produktin, të shihni versionet e ngjyrave dhe të këshilloni për paketat më të përshtatshme të garancisë dhe kësteve. Me një gamë të gjerë shërbimesh dhe ofertash pas shitjes, me siguri do të gjeni një telefon që ju pëlqen.

Përveç kësaj, blerja e Samsung S21 Ultra përmes dyqaneve të mëdha dhe me reputacion ju siguron gjithashtu cilësinë e produktit, origjinën e garantuar, çmimet e arsyeshme dhe politikën më të mirë të garancisë dhe kthimit. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund t’i referoheni faqeve të rrjeteve sociale, forumeve, faqeve të internetit me reputacion për të marrë informacionin dhe vlerësimet më të sakta rreth produkteve dhe t’ju ndihmojnë të merrni vendime të zgjuara për blerjet.

Përfundim: A duhet të blini telefonin Samsung S21 Ultra?

Me përmirësime të jashtëzakonshme në kamerën, memorien dhe veçoritë e përdorshmërisë, Samsung S21 Ultra do të jetë padyshim zgjidhja perfekte për adhuruesit e teknologjisë. Nëse jeni duke kërkuar për një telefon të nivelit të lartë me aftësi të shkëlqyera fotografike dhe video, me shumë memorie dhe veçori unike si mbështetja për lidhjen me S Pen, atëherë Samsung S21 Ultra është një zgjedhje e denjë. kujtoni.

Për më tepër, produkti është shpërndarë dhe shitur gjerësisht në dyqane në mbarë vendin, duke përfshirë adresa prestigjioze si Mobile World, Viettel Store, FPT Shop, Dien May Xanh, duke e bërë të lehtë për ju gjetjen e produktit të blerë.

Shpresoj se ky artikull ka dhënë informacion të mjaftueshëm rreth Telefon Samsung S21 Ultra dhe t’ju ndihmojë të zgjidhni produktin e duhur. Merrni në dorë këtë telefon për të përjetuar teknologji të shkëlqyer dhe për të bërë fotot më të mira!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Đánh giá điện thoại Samsung S21 Ultra chi tiết nhất 2023 . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *