Kem lót Dior có tốt không? Top 5 sản phẩm chất lượng nhất

Një fytyrë e lëmuar dhe e freskët që ju bën të sigurt për të shkëlqyer, primer është një artikull i domosdoshëm. Dhe abetarja është gjithashtu një artikull i njohur për gratë, apo jo? Është një hap shumë i rëndësishëm në procesin e grimit për të ndihmuar që shtresa e grimit të bëhet më e përsosur.

Aktualisht, ka shumë lloje të produkteve të famshme primer nga të cilat mund të zgjidhni. Por gjetja e produktit të duhur nuk është e lehtë. Sot, le të mësojmë për linjën Primer Dior për të parë nëse produkti mund të kënaqë klientët kërkues?

Prezantimi i markës Dior

Dior është një markë që nuk është më e çuditshme për përdoruesit në tregun e sotëm. Kjo markë lindi në Francë në vitin 1946 nën themeluesin e Christian Dior, tani i drejtuar nga Bernard Arnault. Që nga prania në treg e deri më tani, nga dizajni tek cilësia, produktet kanë qenë gjithmonë dominuese dhe kanë qenë gjithmonë në hap me trendin e kohës.

Dior Primer

Prandaj, produktet e kompanisë janë gjithmonë të besuara dhe të përdorura nga përdoruesit, si dhe shiten shumë mirë në treg. Ndër to duhen përmendur linjat e famshme të produkteve të markës Dior si: primer, pudër, buzëkuq, hidratues, …

Linjat e produkteve të Dior shpesh kanë dizajne jashtëzakonisht të thjeshta, por ende nxjerrin elegancë dhe fisnikëri për përdoruesit. Së bashku me këtë është një listë e përbërësve jashtëzakonisht natyralë, të hulumtuar tërësisht sipas proceseve strikte dhe teknologjisë moderne dhe të avancuar, të cilat kanë rezultuar në linjat më të mira të produkteve të disponueshme sot.

A është Dior primer i mirë për t’u përdorur?

Çdo produkt ka avantazhet dhe disavantazhet e veta Primer Dior nuk është përjashtim. Pra, për të zbuluar nëse abetarja e Dior është e mirë, le të hedhim një vështrim në të mirat dhe të këqijat e produktit.

Shiko me shume: A është vërtet i mirë fondacioni Hiisees? Shqyrtim i detajuar

1. Përparësitë

 • Kremi qëndron në lëkurë për një kohë të gjatë për të ndihmuar fondatinën të ruajë gjithmonë elasticitetin dhe shkëlqimin e saj natyral, edhe në mot të nxehtë ose kur djersiteni.
 • Produkti ka një kavanoz qelqi jashtëzakonisht tërheqës dhe luksoz të kombinuar me një kapak të zi që rrit luksin e produktit.
 • Krem i lëngshëm kështu që ju nevojitet vetëm një sasi e vogël për të mbuluar në mënyrë perfekte të gjithë fytyrën dhe për të ndihmuar në mbulimin shumë të mirë të njollave të akneve, njollave, pikave të errëta dhe ngjyrës së pabarabartë të lëkurës.

Dior Primer

 • Përveç kësaj, kur aplikohet në fytyrë, primeri Dior përhapet shumë lehtë, duke lyer në lëkurë pa shfaqur venat apo kremin e mbërthyer në cepat e fytyrës apo rrudha. Ndihmon fondatinën gjithmonë të lëmuar dhe të shtrihet në mënyrë natyrale.
 • Kremi përthithet shumë shpejt në lëkurë, kështu që kur përdoret në fytyrë, nuk do të ketë ndjesi të yndyrshme, ngjitëse apo të pakëndshme.
 • Paketimi i produktit përmban gjithashtu shënime shumë të detajuara për përdorimin, mënyrën e përdorimit si dhe përbërësit që janë shumë të përshtatshëm për përdoruesit.
 • Primer Dior ka një indeks mjaft të mirë të mbrojtjes nga dielli për të mbrojtur lëkurën nga dëmtimet mjedisore.

2. Disavantazhet

 • Produkti gjendet në një kavanoz qelqi, kështu që është e lehtë të dëmtohet nëse bie.
 • Produkti është mjaft i shtrenjtë sepse i përket segmentit të nivelit të lartë.
Tham Khảo Thêm:  Review Quạt điều hòa Nagakawa có tốt không? Top 3 nên mua nhất

Top 5 primerët më të besuar të Dior sot

Çdo lëkurë ka një strukturë të ndryshme, kështu që zgjedhja e primerit të duhur është e rëndësishme. Sot, le të zbulojmë në detaje 5 lloje Primer Dior Cilësia më e mirë në treg sot.

1. Dior Forever Skin Veil Primer

Ky primer Dior Forever Skin Veil po shitet mirë në treg. Produkti është projektuar me tonin kryesor të lëkurës, i cili duket shumë i butë dhe i bukur. Me kutinë e bërë prej xhami, duket shumë luksoze dhe e lëmuar. Përveç kësaj, dizajni kompakt i primerit Dior Forever Skin Veil është shumë i përshtatshëm kur e mbani me vete pa u shqetësuar se mos do të jetë i rëndë ose nuk ju zë vend.

Dior Forever Skin Veil Primer me një listë përbërësish jashtëzakonisht të sigurt dhe të mirë për lëkurën. Këta përbërës nxirren kryesisht nga lëndë ushqyese jashtëzakonisht të rralla. Me formulën e ekstraktit Wild Pansy, hidraton dhe ju jep lëkurë të lëmuar për 24 orë, duke e bërë atë elastike dhe të fortë. Produkti nuk përmban ngjyrues, aroma, parabene apo vajra minerale, ndaj është i besuar nga shumë gra.

Dior Forever Skin Veil Primer

Mund të thuhet se kjo është një linjë e primerit Dior me mbulim jashtëzakonisht të mirë të korrektorit. Kur përdorni primerin e grimit Dior Forever Skin Veil, toni i pabarabartë i lëkurës, rrathët e errët poshtë syve, njollat ​​e errëta të shkaktuara nga aknet, etj. do të fshihen në mënyrë të përkryer. Kremi i produktit është jashtëzakonisht i hollë, kështu që është i lehtë për t’u aplikuar në lëkurë. Përthithet shumë shpejt për të mbajtur lëkurën të thatë pa asnjë ndjenjë të pakëndshme yndyre.

Me aftësinë për t’u ngjitur për një kohë të gjatë në lëkurë pa shkaktuar qërim ose zbehje të grimit. Për më tepër, ky produkt vjen me aftësi jashtëzakonisht të mirë të kontrollit të vajit për të ndihmuar që grimi të jetë gjithmonë i thatë, me ngjyrë të barabartë dhe më natyral.

Çmimi referencë: 1 200 000 VND

Referenca: Top 5 fondatina Oriflame e cila është më e mira, më e sigurta për lëkurën

2. Dior Backstage Face & Body Primer

Dior Backstage Face & Body Primer Makeup Primer me një krem ​​të hollë e të lehtë që përthithet lehtësisht shpejt në lëkurë pa shkaktuar një fenomen të pakëndshëm yndyre. Përveç kësaj, në sajë të aftësisë së tij të shkëlqyer mbuluese, produkti ndihmon në fshehjen efektive të papërsosmërive si poret, puçrrat, njollat ​​e errëta, etj.

Primer për fytyrën dhe trupin Dior Backstage

Në veçanti, produkti ndihmon edhe në hidratimin e lëkurës, në mënyrë që lëkura të jetë gjithmonë e lëmuar dhe e butë gjatë gjithë ditës dhe të mbrojë lëkurën nën grim. Ky grim me primer Dior është shumë i mirë edhe në mot të nxehtë, pa frikën e lëmimit të fondatinës ose të zbehjes. Ky Primer Dior Backstage Face & Body mund të përdoret gjithashtu si për trupin ashtu edhe për fytyrën.

Produkti vjen në një larmi nuancash për t’iu përshtatur lehtësisht të gjitha llojeve të lëkurës. Kur aplikoni këtë krem ​​në lëkurë, nuk do të ketë grumbullime, grumbuj apo depozitime kremi në cepat e syve apo rrudha në lëkurë. Kjo vajzë gjithashtu ka një shtrëngim shumë të gjatë në lëkurë, kështu që grimi është afatgjatë edhe në mot të nxehtë.

Çmimi referencë: 239,000 VND

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Tủ lạnh mini giá 1 triệu tốt đáng mua nhất hiện nay

3. Primer hidratues i avancuar Dior Capture Totale Dreamskin

Dior Capture Totale Dreamskin Advanced Primer me përbërësin “Dream Skin Serum” do të mbështesë rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën që të bëhet e plotë dhe 2 herë më efektive.

Paraqitet me përbërës të sigurt, beninj të nxjerrë në serum për të ndihmuar në promovimin e procesit të rikuperimit dhe rigjenerimit të lëkurës në mënyrë efektive. Ndihmon lëkurën të përthithë maksimumin e lëndëve ushqyese dhe përmirëson lëkurën. Kur u hodh në treg kjo linjë kremi, ajo kishte një tërheqje të madhe për gratë, për shkak të përdorimeve të mëdha që solli.

Primer i avancuar i Dior Capture Totale Dreamskin

Në veçanti, primeri Dior Capture Totale Dreamskin Advanced mund t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet e shkaktuara nga aknet, njollat ​​kafe, poret dhe rrudhat do të mbulohen në mënyrë perfekte. Përveç kësaj, kjo është gjithashtu një linjë primeri e përshtatshme për gratë mbi 25 vjeç dhe mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës.

Ju mund ta përdorni atë në mëngjes para fondatinës për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës dhe për të krijuar një bazë më të njëtrajtshme. Përveç kësaj, produkti përmban edhe ekstrakte të pluhurit të diamantit dhe arrave që kanë efekte të shkëlqyera në lëkurën tuaj.

Çmimi referencë: 400 000 VND

4. Primer Diorskin Forever & Ever Wear

Ky Primer Diorskin Forever & Ever Wear është një shitës kryesor në treg sot. Produkti është projektuar me ngjyrën kryesore të lëkurës për të krijuar një ndjenjë lehtësie. Mund të thuhet se kjo është një linjë primeri Dior që ka aftësinë të fshihet jashtëzakonisht mirë. Me këtë linjë primeri ju mund të mbuloni poret, njollat ​​e errëta, njollat ​​e moshës ose njollat ​​në mënyrë jashtëzakonisht efektive.

Jo vetëm kaq, primeri Diorskin Forever & Ever Wear ka gjithashtu një teksturë të lehtë, kështu që ndihet gjithmonë i thatë dhe i rehatshëm. Aftësia për t’u ngjitur në lëkurë është gjithashtu shumë e gjatë, mund të zgjasë nga 6-8 orë pa asnjë lëkurë grimi. Në veçanti, produkti ka aftësinë për të kontrolluar vajin, duke ndihmuar në krijimin e një themeli natyral, të thatë dhe të lëmuar.

Primer Diorskin Forever & Ever Wear

Kjo linjë primeri i përket një marke të nivelit të lartë, kështu që dizajni i këtij produkti gjendet në një kuti xhami shumë elegante dhe luksoze. I shoqëruar nga një dizajn kompakt që është shumë i përshtatshëm për t’u bartur pa u shqetësuar se do të zërë shumë hapësirë. Sidomos, ky primer Diorskin Forever & Ever Wear ka një indeks mjaft të lartë të mbrojtjes nga dielli me SPF25/PA +++, kështu që ju mund të dilni jashtë pa pasur nevojë të aplikoni një shtresë tjetër kremi kundër diellit.

Megjithatë, me një dizajn të tillë shishe qelqi, ai është shumë i brishtë, kështu që duhet të keni kujdes kur e transportoni. Për shkak se është një linjë produktesh të nivelit të lartë, ka një çmim shumë të shtrenjtë, kështu që duhet ta konsideroni me kujdes përpara se të zgjidhni të blini.

Çmimi referencë: 1,390,000 VND

5. Baza e grimit Dior Snow White Reveal

Baza e grimit Dior Snow White Reveal është gjithashtu një produkt i shkëlqyer në krahasim me primerët e tjerë të Dior. Kjo është një linjë e përmirësuar e primerit sepse përveç aftësisë për të fshehur defektet, ka edhe aftësinë për të ndriçuar lëkurën në mënyrën më natyrale. Produkti aplikohet gjithashtu në shumë procese si dhe linja moderne prodhimi, duke ndihmuar në maksimizimin e aftësisë së mbulimit dhe ngjitjes në lëkurë për përdoruesit.

Tham Khảo Thêm:  Top 3 kem chống nắng Mesoestetic nào tốt được ưa chuộng nhất

Baza e grimit Dior Snow White Reveal

Aktualisht, produkti ka 3 ngjyra nga të cilat mund të zgjidhni. Me përbërës relativisht të ngjashëm, mund të jetë i përshtatshëm për shumë lloje lëkure. Kjo është një linjë produktesh me kapje jashtëzakonisht të mirë që mund të përdoret për një kohë të gjatë pa u shqetësuar se fondatina do të lahet ose zbehet. Përveç kësaj, me një kontroll të mirë të yndyrës, siguron një lëkurë natyrale dhe jo të yndyrshme, ndërsa ndihmon për të mbajtur lëkurën të thatë dhe të butë kur përdoret.

Përveç kësaj, indeksi i mbrojtjes nga dielli që përmban produkti është SPA 35 / PA +++ relativisht i lartë për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga efektet e mjedisit, duke ju dhënë kështu lëkurë të freskët dhe të shëndetshme gjatë gjithë ditës.

Çmimi referencë: 1 800 000 VND

Si të përdorni primerin Dior siç duhet dhe në mënyrë efektive

Shumë njerëz janë ende të hutuar se si ta përdorin atë Primer Dior gjatë aplikimit të grimit. Dhe si të përdorni primerin e grimit Dior siç duhet dhe në mënyrë efektive. Këtu, Yanlemon do t’ju udhëzojë se si ta përdorni për të pasur gjithmonë efektin më të mirë.

 • Duhet të aplikoni një primer pas aplikimit të kremit tuaj hidratues në mënyrë që fondatina të shpërndahet në mënyrë të barabartë dhe pa grumbullim. Nga atje, lëkura juaj sigurohet me lagështi të mjaftueshme në mënyrë që lëkura të bëhet më e lëmuar dhe më e butë.
 • Duhet të pastroni fytyrën përpara se të aplikoni krem ​​hidratues. Përveç kësaj, mos harroni të bëni eksfolim rregullisht në mënyrë që pas përdorimit të primerit në lëkurë të mos ketë fenomene të vrazhda dhe të vrazhda, duke ndihmuar kështu që fondatina të ngjitet më mirë në lëkurë.

Dior Primer

 • Disa këshilla për ju me lëkurë të thatë janë që duhet të aplikoni primer me duar në vend që të përdorni një furçë, të aplikoni butësisht primer për të ndihmuar që kremi të ngjitet më mirë dhe të ndihmoni lëkurën të relaksohet gjatë procesit të grimit.
 • Ju duhet vetëm të përdorni një sasi të mjaftueshme, jo më pak, jo shumë, veçanërisht mos aplikoni shumë krem, do të bëjë që fondatina të humbasë natyralitetin e saj dhe të jetë shumë e kotë.
 • Kur aplikoni kremin në lëkurë, ai do ta thithë kremin shumë shpejt, por duhet të prisni nga 30 sekonda deri në 1 minutë përpara se të kryeni hapat e ardhshëm të grimit për të ndihmuar fondatinën të ketë një ngjitje më të fortë.

Këtu keni informacione rreth linjës së produktit Primer Dior të tilla si origjina, avantazhet dhe disavantazhet dhe sintetizojnë 5 linja të primerit më cilësor Dior sot. Shpresojmë që ky artikull të jetë i dobishëm për ju në zgjedhjen e abetares së duhur.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Kem lót Dior có tốt không? Top 5 sản phẩm chất lượng nhất . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *