Máy làm sữa hạt Unie V9S có chất lượng không? Ở đâu giá tốt?

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S është një pajisje jashtëzakonisht e dobishme në kuzhinën e familjes suaj, veçanërisht për gratë që kanë pasion prodhimin e qumështit nga arrat. Megjithatë, është e vështirë të zgjedhësh një prodhues qumështi me cilësi të mirë dhe të plotësosh të gjitha nevojat, ndërkohë që në treg janë shfaqur kaq shumë modele dhe marka të ndryshme. Në artikullin e mëposhtëm, do të kuptoni më mirë makinën e prodhimit të qumështit të arrave Unie V9S, e cila po “futet” sot në treg. Le të zbulojmë detaje me Yanlemon!

Rreth makinës së prodhimit të qumështit të arrave Unie V9S

1. Për origjinën

UNIE është një markë prestigjioze në Vietnam, që zotëron një linjë moderne të teknologjisë së prodhimit, që plotëson standardet CE (evropiane), e kontrolluar rreptësisht nga ekspertët kryesorë të botës. Shumica e produkteve të UNIE prodhohen në fabrika të vendosura në Vietnam, Kinë, etj.

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

Deri më tani, UNIE ka dominuar gradualisht tregun vietnamez, duke afirmuar pozicionin e saj në treg dhe duke u besuar dhe zgjedhur nga shumë familje vietnameze. UNIE shpesh ofron produkte cilësore si: ngrohës orizi, makineri të qumështit të arrave, furra me ajër, rrahëse vezësh etj.

Dëshira e UNIE për t’u sjellë përdoruesve produkte cilësore, duke përmbushur standardet e larta të Vietnamit. Në të njëjtën kohë, duke u dhënë përdoruesve përvoja dhe kënaqësi të reja, unike përmes çdo produkti dhe shërbimi që ofron kjo markë, përfshirë linjën e produkteve. Unie V9S prodhues qumështi arra.

2. Rreth strukturës së makinës së prodhimit të qumështit të arrave Unie V9S

Tehu i prodhuesit të qumështit të arrave Unie V9S është prej çeliku inox 304 dhe ka 8 tehe. Jo vetëm kaq, modeli Unie V9S me teh do të përmirësohet, më i fortë dhe më i mprehtë.

Përveç kësaj, prodhuesi i qumështit të arrave Unie V9S gjithashtu ka një shpejtësi rrotullimi prej 84,000 rpmnjë përmirësim në krahasim me versionin e mëparshëm prej 54,000 rpm, duke ndihmuar në krijimin e produkteve të gatshme më shpejt, duke kursyer mjaft kohë për përdoruesit.

3. Rreth specifikave të jashtëzakonshme

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

Shiko me shume: Top 3 prodhuesit më të mirë të qëndrueshëm të qumështit të arrave Snapbee që ia vlen të blini

A është i mirë prodhuesi i qumështit të arrave Unie V9S?

1. Rreth dizajnit

Prodhuesi i qumështit të arrave Unie V9S do t’ju japë shumë emocione të reja, megjithëse dizajni i tij është mjaft i ngjashëm me një blender. Dizajni vertikal i cilindrit me ekranin e madh të kontrollit më poshtë është “modeli” i njohur i makinave të qumështit të arrave Unie. Jo vetëm kaq, dizajni me qoshe të rrumbullakosura të buta duket jashtëzakonisht delikate.

Trupi i prodhuesit të qumështit të arrave Unie V9S është prej metali me ngjyra të zeza dhe argjendi. Toni kryesor i ngjyrës është me shkëlqim, i përshtatshëm për të gjitha dizajnet e hapësirës së kuzhinës së familjes suaj.

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

2. Rreth materialit

E gjithë pjesa e mullirit të prodhuesit të qumështit të arrave Unie V9S është prodhuar nga qelqi i cilësisë së lartë i quajtur Xham borosilikat me një trashësi deri në 5 shtresa dhe është shumë rezistente ndaj goditjeve dhe rezistente ndaj nxehtësisë deri në 400 gradë Celsius.Thetat, si dhe sipërfaqet në kontakt me ushqimin janë bërë nga 304. çelik inox Premium siguron sigurinë e përdoruesit. Falë kësaj, përdoruesit do të ndjehen të lirë të zgjedhin mënyrën e tyre të gatimit dhe të çlirojnë kreativitetin e tyre në krijimin e pjatave dhe pijeve për të gjithë anëtarët.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Máy ép chậm Bluestone nào tốt, bền đẹp nhất hiện nay

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

3. Karakteristikat e jashtëzakonshme

Zotëroni 8 programe intensive gatimi

Prodhuesi i qumështit të arrave Unie V9S do të mbështesë përdoruesit deri në 8 mënyra gatimi të paracaktuara, përkatësisht:

 • Qumësht me gatim të ngadaltë (nëse dëshironi që qumështi të jetë i butë dhe kremoz, përdorni këtë mënyrë).
 • Qumësht barishte
 • Qumësht i papjekur
 • Gatim i ngadalshëm
 • Smoothie
 • Qull të ushqyerit
 • Qull me kokërr të plotë
 • I zier në avull ose i zier

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

Teh çelik inox 304 i mprehtë

Siç e dini, sa më i butë të jetë qumështi, aq më i shijshëm është, kështu që tehu është gjithashtu një nga karakteristikat e rëndësishme kur zgjidhni një prodhues qumështi arra. Prodhuesi i qumështit të arrave Unie V9S me teh jashtëzakonisht të mprehtë çelik inox 304 do t’ju ndihmojë t’i ktheni shpejt të gjithë përbërësit nga të fortë në të butë si arrat, mishin, perimet dhe madje edhe kubat e akullit. Së bashku me këtë është motori 1800W që siguron deri në 20% zbutje më efikase, duke ju dhënë kështu milkshake të shijshme, të lëmuara dhe ushqyese.

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

Funksioni i tharjes së sterilizimit

Përveç kësaj, mulli i qumështit të arrave Unie V9S gjithashtu ka programe të përshtatshme për përdoruesit si: Mbajeni të ngrohtë, të thatë dhe dezinfektoni. Veçanërisht me teknologjinë e tharjes së sterilizimit, makina do të jetë gjithmonë e thatë dhe e pastër pas çdo pastrimi, duke minimizuar kështu rritjen e baktereve.

Referenca: Top 5 makineritë gjermane të qumështit të arrave të cilësisë më të mirë që ia vlen të blihen

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

Karakteristikë e përshtatshme e kohëmatësit

Çdo mënyrë gatimi kontribuon në përvojën më të shpejtë dhe më të përshtatshme të përdoruesit. Jo vetëm kaq, prodhuesi i qumështit të arrave Unie V9S zotëron gjithashtu funksioni i kohëmatësit unike. Për nënat në gji që duhet të gatuajnë qull për fëmijët e tyre të nesërmen në mëngjes, ju vetëm duhet të planifikoni gatimin një natë më parë dhe kaq, qull ose qumësht që fëmija juaj të përdorë mëngjesin tjetër. Jashtëzakonisht i përshtatshëm dhe kursen kohë, apo jo?

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

Funksioni i ndalimit gjatë gatimit

Në makineritë konvencionale të qumështit të arrave, nëse dëshironi të shtoni më shumë përbërës në vend që të duhet të fikni makinën ose të shkëputni furnizimin me energji elektrike. Kjo do ta dëmtojë lehtësisht makinën. Por me prodhuesin e qumështit të arrave Unie V9S, ekziston veçoria e pauzës super i përshtatshëm. Thjesht duhet të zgjidhni këtë mënyrë dhe të shtoni përbërës, makina do të funksionojë pa probleme dhe do të vazhdojë të kryejë “përgjegjësinë” e të bërit.

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

E pajisur me një kapak kundër tejmbushjes për të garantuar sigurinë

Për më tepër, Unie V9S është gjithashtu i pajisur me kapak kundër derdhjes Silikoni me 5 shtresa ndihmon në rritjen e anti-derdhjes deri në 5 herë në krahasim me modelet konvencionale. Me këtë kapak, ju mund të jeni plotësisht të sigurt kur gatuani pjata të tilla si: qumësht arra, qull, supë, … pa pasur nevojë të shqetësoheni për problemet e rrezikshme të zierjes dhe derdhjes.

Tham Khảo Thêm:  Top 9 Kem chống nắng nào tốt nhất được tin dùng hiện nay

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

Ju mund t’i referoheni videos së përgjithshme të prezantimit të prodhuesit të qumështit të arrave Unie V9S për të pasur një pasqyrë më të mirë të produktit!

Vlerësoni avantazhet dhe disavantazhet e makinës së prodhimit të qumështit të arrave Unie V9S

1. Përparësitë

Makina ka përparësitë e mëposhtme të jashtëzakonshme:

 • Prodhuesi i qumështit të arrave Unie V9S ka një dizajn të bukur, modern dhe të sofistikuar.
 • Materialet me cilësi të lartë sigurojnë sigurinë ushqimore për përdoruesit.
 • Detajet prodhohen me kujdesin maksimal, të përshtatshme për t’u përdorur nga njerëz të të gjitha moshave si të rriturit, të moshuarit apo fëmijët e moshës 15 vjeç e lart.
 • Aftësia për të bluar dhe lëmuar arrat falë rinovimit të vazhdueshëm të tehut. Pjesa e mprehtë e dhëmbëzuar dhe hekuri ndihmojnë për të dehur sa më mirë.
 • Ka shumë veçori unike të reja si kohëmatës, tharje sterilizimi, pauzë për shtimin e përbërësve ose 8 mënyra gatimi të përshtatshme, etj.
 • Shpejtësia e rrotullimit prej 84000 rpm ndihmon në krijimin e produkteve të gatshme më shpejt.
 • Aftësia për t’i rezistuar derdhjeve falë pajisjeve jashtëzakonisht të forta me 5 shtresa.
 • Mos ngurroni të bluani të nxehtë ose të ftohtë në varësi të preferencës tuaj.
 • Paneli me prekje është i pajisur me karaktere vietnameze për të thjeshtuar përdorimin.

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

2. Disavantazhet

Megjithatë, kjo makinë do të ketë ende disa kufizime si:

 • Ju do të duhet të përkuleni pak për të parë ikonën që tregon modalitetin e gatimit paraprak dhe ta përdorni atë.
 • Pllaka e ngrohjes nuk ka shtresë jo ngjitëse. Por mund të përdorni edhe mënyrën e tharjes së sterilizimit për të pastruar makinën.
 • Makina do të jetë paksa e rëndë dhe e rëndë për ata që nuk janë mësuar me të. Për shkak se Unie V9S përdor xham të trashë borosilikat, do të jetë pak i rëndë.
 • Funksioni i pauzës do të jetë vetëm 20 sekonda.

Referenca: [Review] Top 2 prodhuesit më të mirë të qumështit të arrave Kangur sot

A duhet të blej një prodhues qumështi të arrave Unie V9S?

Me kaq shumë përfitime dhe veçori që sjell prodhuesi i qumështit të arrave Unie V9S si: funksione të ndryshme gatimi, pastrim të shpejtë, kursim i kohës së përpunimit, ndihmë për të pasur një jetë të shëndetshme etj., duhet ta blini. Jepini vetes dhe familjes suaj një arrë makinë qumështi menjëherë!

Ku mund të blej prodhues origjinal të qumështit të arrave Unie V9S, me çmim të mirë?

Aktualisht, prodhuesi i qumështit të arrave Unie V9S do të ketë një çmim mesatar prej rreth 3,290,000 VND dhe më e rëndësishmja, mund të zëvendësojë shumë pajisje të tjera shtëpiake për familjen tuaj, si p.sh. mund të përdorni si blender, të gatuani qull, të bëni qumësht arra ose supa, etj.

Nëse dëshironi të blini makinë origjinale të qumështit të arrave Unie V9S me çmimin më të mirë, ju lutemi klikoni butonin më poshtë!

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

Manuali i përdorimit për prodhuesin e qumështit të arrave Unie V9S

Ju mund t’i referoheni videos më poshtë udhëzuese të detajuar të Unie Vietnam!

Shënime kur përdorni prodhuesin e qumështit të arrave Unie V9S

1. Montoni makinën siç duhet, mbyllni kapakun fort

Për të garantuar sigurinë si dhe funksionimin e qëndrueshëm të makinës, së pari duhet të instaloni siç duhet nyjet e makinës përpara se të ndizni makinën. Më pas, mos harroni të mbyllni kapakun e makinës për të shmangur derdhjen gjatë procesit të prodhimit të qumështit.

2. Mos e zhytni llaçin dhe motorin në ujë

Kavanozi i qelqit dhe baza e motorit nuk duhet të zhyten kurrë në ujë pasi përmbajnë kontakte elektrike. Zhytja e llaçit dhe motorit në ujë do të rrisë mundësinë e oksidimit të motorit brenda makinës, duke shkaktuar ndryshk dhe dëmtim. Për të pastruar llaçin dhe motorin, duhet të përdorni vetëm një leckë të lagur dhe të fshini pjesën e jashtme të makinës.

Prodhues qumështi i arrave Unie V9S

3. Thithni farat derisa të zbuten përpara se t’i bluani

Frenuesit e lëndëve ushqyese dhe toksinat gjenden në drithëra dhe fara, për të reduktuar ose eliminuar atë gjendje që mund të bëni duke njomur. Prandaj, para se të vendosni farat në makinë, duhet t’i njomni farat, koha më e mirë për t’i thithur farat është rreth 8-22 orë.

4. Trajtimi i duhur kur makinës po i mbaron fuqia

Në procesin e prodhimit të qumështit, mund të jetë e vështirë për ju të shmangni probleme të tilla si ndërprerjet e energjisë elektrike. Pra, cila është mënyra më e mirë për ta trajtuar atë? Shumë njerëz do të përdorin mënyrën për të ndezur funksionin e gatimit të qumështit kur të rikthehet energjia, por kjo do të dëmtojë llaçin, duke ndikuar pak a shumë në cilësinë e qumështit. Pra, kur të fiket rryma, duhet të shkëputni kordonin elektrik, pastaj derdhni qumështin në tenxhere dhe gatuajeni me dorë.

5. Mos vendosni sheqer dhe kripë në llaç kur bluajeni

Shumë gra shpesh vendosin shumë sheqer dhe kripë në llaç kur gatuajnë për të shijuar qumështin. Megjithatë, kjo është një lëvizje e gabuar, sepse kjo do të bëjë që llaçi të pritet lehtë. Për të shmangur këtë situatë, është mirë që qumështit t’i shtoni sheqer dhe kripë kur qumështi të jetë hequr nga makina. Nëse dëshironi të shtoni sheqer dhe kripë në llaç gjatë gatimit dhe bluarjes, duhet ta shpërndani para se ta shtoni.

Më sipër është një artikull rishikues nga A – Z në lidhje me linjën e produktit Prodhues qumështi i arrave Unie V9S. Nëpërmjet artikullit, ne mund të shohim produktin me një dizajn të bukur, modern, shumë karakteristika të jashtëzakonshme që janë të përshtatshme për përdoruesit. Përveç kësaj, çmimi i prodhuesit të qumështit të arrave Unie V9S është gjithashtu shumë i përballueshëm. Pra, a hezitoni më pa blerë një për kuzhinën tuaj.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Máy làm sữa hạt Unie V9S có chất lượng không? Ở đâu giá tốt? . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *