Máy triệt lông Dr Glatt có tốt không? Mua ở đâu chính hãng?

Nëse shpesh ju duhet të pastroni barin në këmbë dhe duar, duhet ta keni njohur makinën për heqjen e qimeve Dr Glatt, apo jo? Me një efekt të pastër të heqjes së qimeve dhe kohë të shpejtë të heqjes, ky është një produkt i domosdoshëm në garderobën tuaj të bukurisë. Bashkohuni me ne për të mësuar më shumë rreth linjës Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt Shihni më poshtë për të parë cilësinë dhe çmimin e produktit si.

Origjina e makinës për heqjen e qimeve Dr Glatt

Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt është një linjë prodhimi e markës me të njëjtin emër nga Gjermania. Edhe pse pajisja sapo është shfaqur në treg, ajo ka marrë shumë reagime pozitive nga konsumatorët. Të gjitha produktet nga Dr Glatt aplikohen në procesin e prodhimit duke përdorur teknologjinë më të avancuar dhe moderne, kështu që produkti arrin rezultate të shkëlqyera.

Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt

Aktualisht, kjo markë ka hedhur në treg një numër të madh produktesh shumë të njohura, si: Makina ngritëse, larëse fytyre, nebulizatorë etj. Në të cilat produktet e spikatura duhet të jenë: duke përfshirë edhe aparatin për depilim Dr Glatt. Aktualisht, pajisja shitet në shumë vende të botës si Kore, Japoni, Kinë, … dhe madje edhe Vietnam.

Sa lloje të makinave për heqjen e qimeve ka Dr Glatt?

për momentin, Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt ka vetëm 2 linja produktesh, duke përfshirë Dr Glatt Pro dhe Dr Glatt IPL Lux+. Në varësi të nevojave tuaja, ju mund të zgjidhni makinën e duhur për ju.

1. Makinë depilimi Dr Glatt Pro

Makina e depilimit Dr Glatt Pro është një pajisje që përdor teknologjinë e heqjes së flokëve Ice-Cool, makina ul temperaturën nën 10 gradë Celsius, duke ndihmuar në heqjen e qimeve në lëkurë, megjithatë kjo nuk shkakton dhimbje apo shqetësim.

Makina për heqjen e qimeve Dr Glatt IPL Pro ndihmon në heqjen e qimeve 3 herë më efektivisht se pajisjet tradicionale, përveç kësaj, makina integron gjithashtu teknologjinë e përtëritjes së lëkurës, duke ndihmuar në parandalimin e krundeve të akneve, pikave të zeza.

Makinë depilimi Dr Glatt Pro

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Kjo makinë për heqjen e qimeve mund të përdoret për të hequr qimet në të gjithë trupin, kudo në trup me një qëndrueshmëri deri në 10 vjet por gjithsesi funksionon në mënyrë të qëndrueshme, nuk lëshon nxehtësi kur përdoret, nuk bën zhurma të bezdisshme.

Kjo makinë është gjithashtu e pajisur me një ekran LCD për të shfaqur mënyrat e zgjedhura dhe numrin e pulseve të mbetura për kontroll të lehtë.

2. Dr Glatt IPL Lux+ Makinë për heqjen e qimeve

Seria Dr Glatt IPL Lux+ konsiderohet një version i përmirësuar në krahasim me linjën e mëparshme dhe aplikon teknologjinë e dritës IPL me një brez të gjerë valësh nga 420nm – 1200nm me 8 nivele të ndryshme fuqie.

Tham Khảo Thêm:  Top 12 Truyện tranh đam mỹ học đường nào hay, đáng yêu nhất

Mekanizmi i dritës IPL konsiderohet aktualisht si teknologjia më e avancuar e heqjes së qimeve sot me aftësinë për të depërtuar thellë në rrënjën e flokëve dhe për të shkatërruar folikulën e flokëve. Në të njëjtën kohë frenon burimin e lëndëve ushqyese që ushqejnë flokët, duke sjellë efektin e heqjes së përhershme të qimeve.

Makinë depilimi Dr Glatt IPL Lux+

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Përveç kësaj, mund të zgjidhni edhe dy mënyra automatike si spa ose heqja e qimeve vetë në shtëpi, të cilat përdoren për të gjithë trupin, fytyrën dhe zonën e bikinit.

Konkretisht, kjo pajisje përdor edhe valët SR për të rritur prodhimin e kolagjenit, për të hequr njollat ​​e errëta, për ta bërë lëkurën më të shndritshme dhe më të njëtrajtshme, përtëritja e lëkurës është jashtëzakonisht efektive.

» Shihni më shumë: 5 makineritë kryesore për heqjen e qimeve Philips që janë më efektive dhe më të sigurta

Rishikimi në detaje i makinës për heqjen e flokëve Dr Glatt

Si një linjë produktesh nga një markë e famshme gjermane, Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt shpejt zgjoi interesin e shumë motrave. Sepse produkti tërheq vëmendjen nga dizajni te veçoritë dhe përdorimet gjatë përdorimit.

1. Dizajn

 • Makina ka një dizajn jashtëzakonisht të fortë, pjesa e jashtme është prej plastike me cilësi të lartë, kundër goditjes për të garantuar sigurinë e pajisjes së motorit brenda.
 • Pjesa e brendshme ka një strukturë fikse të përshtatjes plastike, kështu që është gjithashtu shumë e fortë dhe e sigurt gjatë përdorimit.
 • Përveç kësaj, dizajni kompakt i makinës i përshtatet dorës tuaj, duke e bërë funksionimin me një dorë jashtëzakonisht të përshtatshëm dhe të lehtë.
 • Në veçanti, makina ka gjithashtu një ekran intuitiv për ju që të zgjidhni nivele të ndryshme kur përdorni shumë të përshtatshme.
 • Pajisja vjen gjithashtu me mbrojtjen e syve, kunjat e karikimit, kordonin e rrymës dhe manualin e përdorimit, kështu që nuk duhet të shqetësoheni nëse nuk dini si ta përdorni produktin.

Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt

2. Veçoritë

 • Makina e depilimit Dr Glatt ka një burim drite intensive IPL me një gjatësi vale prej 590 nm. Prandaj, produkti ka aftësinë të shkatërrojë natyrshëm folikulat e flokëve dhe të nxisë prodhimin e kolagjenit në lëkurë.
 • Niveli i rregullimit të makinës nga 420nm në 120nm sjell efekt të sigurt të heqjes së qimeve për përdoruesit gjatë përdorimit.
 • Makina ka 8 nivele të ndryshme depilimi të përshtatshme për zona të ndryshme të lëkurës dhe pigmentim të lëkurës. Efektive për të gjitha zonat e trupit tuaj duke përfshirë fytyrën, këmbët, duart dhe zonat private.

Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt

 • Në të njëjtën kohë, produkti ka 2 mënyra automatike të heqjes së qimeve si spa dhe shkrepje automatike. Përveç kësaj, makina funksionon mjaft e qetë në zona të vështira dhe funksionon në heshtje pa bërë zhurmë.
 • Përveç kësaj, makina ka një kokë sensor të zgjuar, thjesht duhet të shtypni kokën e pajisjes në lëkurë, makina do të fillojë të lëshojë dritë për heqjen e qimeve.
 • Përveç funksioneve të heqjes së qimeve, aparati për depilim Glatt ka edhe veçorinë SR për të përmirësuar lëkurën me efekt rinovimi të lëkurës dhe për të hequr defektet e lëkurës si njollat ​​e errëta, rrudhat, … Kjo është një veçori kryesore e produktit. Makina kur kombinon aftësinë për të hiqni kujdesin e flokëve dhe lëkurës që pak produkte kanë.
Tham Khảo Thêm:  Slay là gì? Nguồn gốc của từ lóng Tiếng Anh đặc biệt này

» Shihni më shumë: Top 4 makinat më të mira dhe më efektive për heqjen e qimeve Braun sot

3. Përdorimet

Me pajisjen moderne dhe ekskluzive Dr Glatt, si funksionon kjo makinë depilimi Dr Glatt?

 • Shkatërron folikulat kokëfortë të qimeve në të gjitha pjesët e trupit dhe fytyrës.
 • Duke penguar lëndët ushqyese që ushqejnë folikulat e flokëve në mënyrë që ato të mos rriten përsëri.
 • Ndihmon në stimulimin e prodhimit natyral të kolagjenit dhe shkatërrimin e shkaqeve të dëmtimit të lëkurës si melanina.
 • Makina për heqjen e qimeve Glatt ndihmon për të ndriçuar dhe njëtrajtshëm tonin e lëkurës menjëherë pas përdorimit të parë.
 • I integruar me 2 teknologji të heqjes së qimeve dhe përtëritjes së lëkurës për të ndihmuar në luftimin e inflamacionit të poreve dhe parandalimin e formimit të akneve në lëkurë në mënyrë efektive.
 • Zvogëlon flokët shpejt pas çdo trajtimi dhe kufizon rritjen e flokëve, ose kur flokët rriten përsëri, do të jenë gjithashtu më të hollë dhe më të butë.

Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt

A është e mirë makina për heqjen e qimeve Dr Glatt?

Krejt ndryshe nga makineritë e tjera të heqjes së qimeve në treg sot. Aktuale Makina për heqjen e qimeve të Dr Glatt

Përdorimi i teknologjisë së pronarit sjell efikasitet të lartë dhe siguron siguri për përdoruesit. Në mënyrë të veçantë, avantazhet dhe disavantazhet e makinës tregohen si më poshtë:

1. Përparësitë

 • Dizajn kompakt, kapje e fortë dhe mbrojtje e sigurt për përdoruesin dhe pajisjen.
 • Pajisur me një ekran me prekje miqësore për përdoruesit që e bën të lehtë zgjedhjen nga një shumëllojshmëri mënyrash për t’iu përshtatur nevojave tuaja.
 • Heqje efektive e qimeve pa dhimbje djegëse, pa irritim të lëkurës.
 • Redukton rënien e flokëve në lëkurë pas përdorimit të parë, dhe rritja e flokëve është gjithashtu më e hollë, më e hollë dhe më e butë.
 • Kufizoni errësimin e lëkurës, përmirësoni lëkurën më të bardhë dhe më të tonifikuar pas heqjes së qimeve.

Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt

2. Disavantazhet

 • Aktualisht në treg, linja e makinave për depilim Dr Glatt ka vetëm 2 modele. Prandaj, nuk do të ketë shumë modele nga të cilat përdoruesit mund të zgjedhin.
 • Për më tepër, çmimi i produktit është ende mjaft i lartë, kështu që ende nuk është i arritshëm për shumë njerëz.

Sa kushton makina për heqjen e qimeve Dr Glatt? Ku të blini origjinale?

Makinat e depilimit Dr Glatt kanë çmime që variojnë nga 5,500,000 – 6,500,000 VND. Ky është gjithashtu një çmim mjaft i lartë, por cilësia që sjellin ia vlen plotësisht dhe makina është gjithashtu shumë e qëndrueshme dhe mund të përdoret për 15-20 vjet. Prandaj, është shumë me kosto efektive në krahasim me të shkuarit në një banjë të shtrenjtë.

Tham Khảo Thêm:  Shark Bình và Quỳnh búp bê đã kết hôn

Makinë depilimi Dr Glatt Pro

Makinë depilimi Dr Glatt IPL Lux+

Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt

Aktualisht, pajisja shitet në shumë dyqane të specializuara të importuara të pajisjeve të bukurisë, ose mund ta gjeni në supermarkete ose qendra tregtare. Përveç kësaj, për të kursyer para dhe kohë udhëtimi, mund të blini edhe në faqet e njohura të tregtisë elektronike që janë shumë të njohura sot si: Shopee, Lazada, Tiki, Sendo, …

Megjithatë, kur blini online, duhet të gjeni një adresë me reputacion dhe të besueshëm për të shmangur blerjen e mallrave të rreme, humbjen e parave, por mos përdorimin efektiv të makinës, duke ndikuar në përvojën dhe lëkurën tuaj.

» Referenca: Top 5 makineritë e heqjes së qimeve me laser me diodë të cilësisë më të mirë për të blerë

Si të përdorni në mënyrë efektive makinën për heqjen e qimeve dr glatt

Për të arritur heqjen më efektive të qimeve, duhet të dini se si të përdorni makinën e depilimit Dr Glatt më poshtë:

 • Përpara heqjes së qimeve duhet të rruani të gjitha qimet në sipërfaqe, mos përdorni piskatore për të nxjerrë qimet sepse do të dëmtojë lëkurën, duke çuar në procesin e heqjes së qimeve me makinë, lëkura do të bëhet e errët dhe e errët.
 • Mësoni me kujdes ngjyrën e lëkurës dhe ngjyrën e flokëve për të zgjedhur mënyrën e duhur të heqjes për të sjellë efikasitet të lartë.

Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt

 • Nëse zgjidhni metodën automatike të heqjes së qimeve, thjesht shtypni dhe mbani butonin e blicit për 5 sekonda kur drita të pulsojë për të treguar se makina ka filluar të punojë, më pas lëshoni dorën.
 • Ju duhet ta lëvizni pajisjen pa probleme, duke lëvizur secilën zonë 2-3 herë përpara se të kaloni në një zonë tjetër.
 • Për funksion rinovues rekomandohet përdorimi vetëm 1-2 herë/javë për lëkurën e fytyrës, shmangni përdorimin e vazhdueshëm.

Lexo më shumë: Top 7 shtytësit më të mirë të esencës janë të njohura sot

Më sipër do të gjeni të gjitha informacionet e nevojshme për produktin Makinë për heqjen e qimeve Dr Glatt. Me këtë informacion do të keni një pamje më objektive përpara se të vendosni të blini për të hequr qimet e shëmtuara të trupit. Shpresoj që të keni opsionin e duhur për të pasur lëkurë të lëmuar shpejt dhe për t’i thënë jo qimeve të trupit.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Máy triệt lông Dr Glatt có tốt không? Mua ở đâu chính hãng? . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *