Môi thâm dùng son màu gì? 7 màu son giúp nàng xinh đẹp hơn

Si vajzë, sigurisht të gjithë dëshirojnë të kenë buzë të kuqe, të shëndosha dhe plot jetë. Por jeta nuk është si një ëndërr sepse jo çdo vajzë ka fatin ta ketë këtë bukuri. Prandaj, zgjedhja e ngjyrës së duhur të buzëkuqit është një problem që bën që shumë vajza me buzë të errëta të fërkojnë kokën. Le Yanlemon zbulojini vajzave Çfarë ngjyre buzëkuqi përdorni për buzët e errëta?? Top 7 ngjyra e buzëkuqit për buzët e errëta Ndihmoni vajzat të bëhen më të sigurta dhe të bukura.

Çfarë ngjyre buzëkuqi duhet të zgjedhin vajzat për buzët e errëta për të qenë të bukura natyrale?

Ngjyra e buzëve tuaja ka një ndikim të madh në pamjen dhe konturet e fytyrës suaj. Buzët e errëta dhe të zbehta do t’ju bëjnë të humbni një pjesë të freskisë. Kështu që ju duhet të gjeni mënyrën tuaj për të zgjedhur ngjyra e buzëkuqit e përshtatshme për tonin e lëkurësjo vetëm që mund të mbulojë defektin e buzëve të zbehta, më pak të mprehta, por edhe një armë për të ndihmuar gratë të bëhen më tërheqëse dhe rrezatuese.

Buzët e errëta dhe të zbehta do të bëjnë që ngjyra e buzëkuqit kur aplikohet të mos jetë standarde. Në veçanti, buzëkuqët me ngjyra të çelura kur aplikohen do të dominohen nga ngjyra e errët e buzëve. Para se të mësoni Çfarë ngjyre buzëkuqi përdorni për buzët e errëta?le të ruajmë me Yanlemon sekretin për të zgjedhur ngjyrën e duhur të buzëkuqit për ju sipas sugjerimeve të mëposhtme!

1. Jepini përparësi zgjedhjes së buzëkuqëve mat

Prioriteti i parë kur zgjidhni një buzëkuq është të zgjidhni një buzëkuq mat me një nuancë të theksuar ngjyrash. Arsyeja është se buzëkuqi mat ka një ngjyrë të thellë dhe ka aftësinë e ngjyrës standarde pavarësisht ngjyrës së buzëve. Nga ana tjetër, buzëkuqi mat ka një kapje shumë të mirë, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për rrjedhjen e buzëkuqit dhe zbulimin e defekteve. Prandaj, kjo linjë buzëkuqi është plotësisht e përshtatshme për vajzat me buzë të errëta dhe të errëta.

2. Duhet të zgjidhni ngjyra të theksuara të buzëkuqit

Me buzët e zbehta, ju duhet t’i thoni “lamtumirë” ngjyrave të buzëkuqit rozë si rozë baby, rozë koral, … dhe ngjyra të tjera të zbehta. Buzëkuqet më të lehta mund ta bëjnë atë që po përpiqeni të fshehni, buzët e errëta, të dallohen.

Është më mirë të zgjidhni ngjyrat e buzëkuqit me tone të theksuara si: e kuqe e pastër, e kuqe e errët, e kuqe vere, e kuqe rubin, e kuqe portokalli, okër, rozë dheu etj. Këta buzëkuq jo vetëm që ju ndihmojnë të mbuloni ngjyrën e buzëve. ju bën të dukeni më tërheqës dhe tërheqës.

7 ngjyra buzëkuqi për buzët e errëta për ta bërë atë më të sigurt dhe të bukur

Këtu janë disa ngjyra buzëkuqi për buzët e errëta që janë të bukura kur aplikohen për ta ndihmuar atë të ecë me siguri. Yanlemon ju inkurajon të përdorni këto ngjyra buzëkuqi.

#së pari. Buzëkuq i pastër i kuq

E kuqja e pastër njihet edhe si një ngjyrë hyjnore dhe e fuqishme buzëkuqi, e cila mund të përdoret për të gjitha nuancat e lëkurës dhe ngjyrat e buzëve. Ngjyra e kuqe neutrale i ndihmon vajzat e bardha të dallohen. Për vajzat me lëkurë të errët ose buzë të errëta, buzëkuqi i kuq i pastër do t’ju ndihmojë të mbuloni ato të meta, duke e bërë fytyrën tuaj më të freskët dhe më rrezatuese. Kjo ngjyrë e kuqe e pastër e buzëkuqit mund t’i bëjë femrat më tërheqëse falë bukurisë së saj klasike, luksoze dhe jashtëzakonisht tërheqëse.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Ấm siêu tốc Electrolux nào tốt được ưa chuộng nhất

Ju mund t’i referoheni disa buzëkuqëve të kuq të pastër të markës që po pushtojnë tregun kozmetik sot, si kremi Lemonade Want It Got It. Kjo është ngjyra më e shitur e buzëkuqit të Lemonade, sigurisht që nuk do t’ju zhgënjejë.

Shikoni produktet tani

#2. Buzëkuq i kuq portokalli

Krahas buzëkuqit të kuq të pastër klasik dhe joshës, vajzat me buzë të errëta mund të mendojnë edhe për buzëkuq me tonalitete portokalli-kuqe. Mund të thuhet se e kuqe-portokalli është një ngjyrë jashtëzakonisht dinamike. E kuqe-portokallia mund të mos jetë një ngjyrë e pazakontë buzëkuqi, por është një ngjyrë e bukur dhe shkon shumë me shumë stile.

Buzëkuqi rinor portokalli-kuq i bën femrat të duken më të freskëta. Gjithashtu ndihmon në mbulimin e buzëve të errëta, dhe ndihmon që fytyra të jetë më e ndritshme. Buzëkuqi i kuq portokalli është me të vërtetë një zgjedhje jashtëzakonisht e përshtatshme për vajzat me buzë të dobëta.

Ju mund t’i referoheni disa buzëkuqëve Chocolate KYS Crush të kuqe-portokalli të kombinuara me rimel të butë dhe grim nudo, të cilët me siguri do t’i sjellin vajzave freski dhe do të jenë qendra e tërheqjes. Ky kombinim do t’i bëjë buzët më tërheqëse dhe do të largojë defektet si në buzë ashtu edhe në fytyrë. Falë kësaj, njerëzit me buzë të errëta kanë mundësinë të “makeover” për t’u bërë më të sigurt.

Shikoni produktet tani

#3. Buzëkuq i kuq i ndezur

Duke iu referuar ngjyrave të buzëkuqit që mbulojnë defektet, është e pamundur të injorohet buzëkuqi i kuq i ndezur. Buzëkuqi i kuq konsiderohet si “mbretëresha” e buzëkuqve. Ngjyra e kuqe e ndezur e buzëkuqit nuk është marramendëse për ngjyrën e lëkurës apo ngjyrën e buzëve, është e përshtatshme për të gjitha vajzat, edhe ato me buzë të zbehta. Kjo ngjyrë e “lehtë” e buzëkuqit mund ta bëjë një vajzë tejet tërheqëse.

Buzëkuqi i kuq i ndezur ka një drejtim klasik, fisnik, luksoz dhe të pjekur. Me këtë ngjyrë buzëkuqi çdo vajzë mund të bëhet një zonjë perfekte.
Nëse jeni të interesuar, balsami i buzëve me ngjyrë të kuqe të ndezur nga Shu Uemura Rouge A163 ka një balsam buzësh të lehtë por efektiv që qëndron deri në 8 orë, kështu që nuk keni pse të shqetësoheni për rrjedhjen e buzëkuqit dhe zbulimin e të metave. Mund të përdoret për grim të lehtë në shkollë, punë dhe madje edhe festa.

Shikoni produktet tani

Buzëkuq i kuq i ndezur

Buzëkuq i kuq i ndezur – një buzëkuq i domosdoshëm në çantën e çdo vajze

#4. Buzëkuq i kuq dheu

Një nga ngjyrat e buzëkuqit që janë të përshtatshme për vajzat me buzë të errëta që nuk duhet ta injoroni është një buzëkuq i kuq i theksuar dhe plot personalitet. Me një nuancë të theksuar ngjyrash, buzëkuqi i kuq me dheu ndihmon për të mbuluar buzët e shurdhër dhe të shurdhër. Në veçanti, kjo ngjyrë buzëkuqi është gjithashtu e lehtë për t’u kombinuar me shumë stile të tjera për t’i ndihmuar vajzat të vishen më me siguri.

Nëse jeni duke pyetur veten për buzëkuqin e kuq të cilës markë të zgjidhni, mund t’i referoheni Bbia Last Velvet Lip Tint Version 5. Me buzëkuq të butë, të lartë mat, ngjyrë standarde, për vajzat Nëse buzët janë të errëta, kjo është dashuria e vërtetë.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Nồi lẩu điện Lock&Lock tốt nhất nhiều người chọn mua

Shikoni produktet tani

Buzëkuq i kuq dheu

Paleta shumë e nxehtë e ngjyrave Bbia Last Velvet Lip Tint Version 5

#5. Buzëkuq portokalli dheu

Portokallia prej dheu është ngjyra e radhës në listën e 7 topave ngjyra e buzëkuqit për buzët e errëta që Yanlemon dëshiron t’ju sugjerojë. Kjo është një ngjyrë portokalli e thellë, e ngrohtë dhe tokësore që krijon një pigmentim uniform dhe kjo ngjyrë buzëkuqi është shumë e përshtatshme për tonet tipike të lëkurës aziatike.

Përveç kësaj, nëse ju pëlqen një stil paksa “perëndimor”, por keni frikë nga buzët e errëta, kjo ngjyrë buzëkuqi është zgjedhja perfekte. Në veçanti, buzëkuqi portokalli Recall Love Sexy Lipstick Belips është pa plumb, i pasur me lëndë ushqyese dhe ka një dizajn modern që garantohet se do t’ju bëjë të kënaqur që në përdorimin e parë.

Shikoni produktet tani

Buzëkuq portokalli dheu

Portokallia prej dheu është ngjyra e radhës në listën e ngjyrave kryesore të buzëkuqit për buzët e errëta

#6. Buzëkuq koral portokalli

Portokalli koral është përgjigjja perfekte për pyetjen Çfarë ngjyre buzëkuqi përdorni për buzët e errëta?. Është një nga ngjyrat e preferuara të buzëkuqit vitet e fundit. Portokalli koral është një ngjyrë e njohur buzëkuqi që përdoret nga vajzat me lëkurë të hapur, veçanërisht ato që pëlqejnë grimin e stilit korean.

Kur aplikoni buzëkuq, shkëlqimi portokalli do të neutralizojë më mirë pigmentimin e buzëve dhe do të ndihmojë në zvogëlimin e zonave të errëta në buzë. Nëse jeni një vajzë e re, dinamike, kjo është ngjyra e buzëkuqit që duhet të zgjidhni. Do të tregojë personalitetin tuaj unik.

Një buzëkuq portokalli koral që nuk mund ta injoroni është buzëkuqi mat Loudi LDS03CSH, i cili ka një ngjyrë standarde, të lartë mat me aftësi të mira hidratuese, duke ndihmuar si në grimin ashtu edhe në ushqimin e buzëve.

Shikoni produktet tani

Buzëkuq koral portokalli

Portokalli koral është përgjigjja perfekte për pyetjen: çfarë ngjyre buzëkuqi të përdorni?

#7. Buzëkuq rozë dheu

Buzëkuqi rozë është gjithmonë toni “armik” për buzët e errëta dhe lëkurën e errët. Megjithatë, roza e tokës është një “përjashtim” mes atyre armiqve, kjo është një ngjyrë buzëkuqi që shumë femra e duan në tonalitetet rozë. Buzëkuqi rozë prej dheu është një kombinim i mrekullueshëm midis rozës së ëmbël dhe ngjyrës kafe të qetë, me personalitet.
Prandaj, është bërë një ngjyrë e kërkuar e buzëkuqit për shumë femra që e duan ngjyrën rozë, por kanë buzë të errëta.

Një buzëkuq rozë prej dheu me mbulim jashtëzakonisht të lartë, ngjyrë të butë të lëmuar, që zgjat gjatë, duke ju dhënë buzët me një shtresë delikate ngjyrash që mund t’i referoheni si balsam buzësh Huncacare.

Shikoni produktet tani

Buzëkuq rozë dheu

Ngjyra e buzëkuqit pëlqehet nga shumë femra në tonalitetin rozë

Si të aplikoni buzëkuqin në ngjyrën standarde për buzët e dobëta

Pasi të keni zgjedhur ngjyrën dhe linjën e duhur të buzëkuqit, hapi tjetër është të dini se si ta aplikoni buzëkuqin siç duhet për të mund ta mbuloni këtë defekt. Këtu është sekuenca e aplikimit të buzëkuqit për të mbuluar në mënyrë efektive buzët e errëta.

1. Aplikoni balsam buzësh përpara se të vendosni gjithçka në buzët tuaja

Pak a shumë, buzëkuqët mat përmbajnë edhe pak plumb dhe përbërës kimikë. Pra, mos harroni të përdorni balsam buzësh përpara se të vendosni diçka në buzët tuaja. Ky do të jetë një jastëk që ushqen buzët dhe ndihmon në kufizimin e kontaktit të lëkurës me përbërësit e dëmshëm të buzëkuqit. Përveç kësaj, balsami i buzëve gjithashtu ndihmon në hidratimin dhe zbutjen e buzëve për të ndihmuar ngjyrën e buzëkuqit më të bukur.

Tham Khảo Thêm:  Tom Cruise khoe cơ bắp, tươi tắn hội ngộ tình cũ

2. Përdorni korrektorin e buzëve përpara se të vendosni buzëkuqin

Përdorimi i korrektorit të buzëve kur grimi është një këshillë jashtëzakonisht efektive për të mbuluar buzët e errëta dhe të zbehta. Duhet të investoni në një kavanoz me korrektor posaçërisht për buzët sepse kjo është absolutisht e nevojshme. Kur zgjidhni të blini, duhet të zgjidhni kremrat e lëngshëm, sepse ato mund të shtojnë lagështi, të lehtë për t’u përhapur dhe aftësinë për të mbajtur ngjyrën e buzëkuqit për një kohë të gjatë.

3. Përdorni liner buzësh

Lip Liner është gjithashtu një asistent jashtëzakonisht efektiv i zgjedhur nga gratë kur aplikojnë grimin. Përveç efektit të riformimit të vijës së buzëve, ajo ka edhe efektin e mbulimit të linjave të errëta që janë të vështira për t’u lyer në buzë.

Kur zgjidhni një astar buzësh, zgjidhni të njëjtën ngjyrë si buzëkuqi juaj për t’i bërë buzët tuaja të duken më natyrale. Kur vizatoni buzët, duhet të filloni nga mesi i buzëve, më pas të aplikoni në mënyrë të barabartë në të dy anët.

Si të kujdeseni për buzët tuaja për t’i bërë ato më rozë dhe më të freskëta

Është vërtet e gabuar kur ne e injorojmë kujdesin e buzëve pas një dite që kemi vendosur shumë gjëra në buzët tona. Kujdesi i rregullt i buzëve ju ndihmon të shmangni marrjen e buzëve më të errëta dhe më të errëta, madje mund të ndihmojë në përmirësimin e disa njollave të errëta, duke i bërë buzët tuaja më rozë dhe të freskëta.

  • Pastrues i grimit të buzëve: Ashtu si lëkura në fytyrë, edhe lëkura e buzëve duhet të pastrohet nga të gjitha papastërtitë dhe grimi. Kur lëkura e buzëve është e pastër, hapat e ardhshëm të kujdesit të buzëve do të jenë shumë më efektive.
  • Eksfolimi i buzëve: Lëkura e vdekur është një shtresë jashtëzakonisht e bezdisshme e lëkurës dhe i bën buzët tuaja të duken të thata, jo të lëmuara dhe ndonjëherë, madje edhe zhvishet, duke i bërë të shëmtuara. Pra, mos harroni të bëni eksfolim periodikisht.
  • Aplikoni maskën e buzëve: Në procesin e kujdesit të buzëve, është e domosdoshme të aplikoni një maskë në buzë. Maskat e buzëve ofrojnë lëndë ushqyese, lagështi dhe ndihmojnë në riparimin e dëmtimit të buzëve. Nëse nuk ju pëlqen përdorimi i maskave për buzët në treg, në vend të tyre mund të përdorni produkte natyrale si vaj kokosi, vaj ulliri etj. Është mirë që të aplikoni një maskë buzësh gjatë natës, në mënyrë që buzët të thithin plotësisht lëndët ushqyese.

Epilogu:

Këtu është artikulli Çfarë ngjyre buzëkuqi përdorni për buzët e errëta?? Dhe sugjeroi 7 ngjyra e buzëkuqit për buzët e errëta Ndihmoni vajzat të bëhen më të sigurta dhe të bukura. Shpresojmë përmes ndarjes së mësipërme, Yanlemon mund t’ju ndihmojë të zgjidhni problemin e zgjedhjes së ngjyrës së buzëkuqit dhe disa këshilla për grimin si dhe si të kujdeseni për buzët pas një dite të gjatë. Ju uroj gjithmonë motra të bukura. Nëse ju duket interesante, mund ta shpërndani këtë artikull dhe mos harroni të na ndiqni rregullisht.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Môi thâm dùng son màu gì? 7 màu son giúp nàng xinh đẹp hơn . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *