Nồi chiên không dầu Unie Sky Blue có tốt không? Mua ở đâu?

Fitues Unie Sky Blue pa vaj është një nga pajisjet e preferuara të amvisave sot me aftësinë për të bërë gatime të shijshme, krokante, ushqyese dhe veçanërisht të shëndetshme. Dhe nëse po pyesni nëse Fryerja e ajrit Blue Sky Blue është vërtet e mirë apo jo? Ku të blini produkte origjinale? Cili është çmimi i produktit? Ndiqni artikullin e mëposhtëm, ne do t’ju zgjidhim këto pyetje.

Rreth fritesës pa vaj Unie Sky Blue

Le t’i hedhim një sy produktit pak Fitues Unie Sky Blue pa vaj për të mësuar më shumë rreth produktit.

1. Origjina e origjinës

Unie Vietnam është një markë e famshme e specializuar në ofrimin e produkteve të pajisjeve shtëpiake si prodhuesi i qumështit të arrave, fryerja pa vaj, shtrydhëseja e ngadaltë, etj. Produktet e Unie prodhohen në shumë vende të ndryshme me cilësi të shkëlqyera, duke përfshirë frutesin me ajër Unie Sky Blue. Mund të mësoni më shumë detaje në faqen e internetit të Unie

2. Specifikimet e fruterit me ajër Unie Sky Blue

 • Marka: UNIE
 • Modeli: Unie Sky Blue
 • Ngjyra: Jeshile pastel
 • Kapaciteti: 14.5L
 • Fuqia: 1700 W
 • Tensioni: 220V – 240V/50-60Hz
 • Gama e temperaturës: 40-220°C
 • Materiali: çelik inox 304 dhe plastikë PP me cilësi të lartë
 • Teknologjia: Rapid Air
 • Kontrolli: Ekran LED me prekje
 • Dimensionet: 450x400x450mm
 • Pesha: 9.0 kg
 • Aksesorët: Tepsi për kapjen e vajit, tepsi, tepsi për pjekje
 • Garancia: 24 muaj

3. Struktura e Unie Sky Bule, fryerja e ajrit

Element ngrohës i skuqjes pa vaj Unie Sky Blue

Teli mayso është gjeneruesi i nxehtësisë së fryerës së ajrit. Teli mayso është i ngjashëm në ndërtim me përbërësit rezistent të një skarë ose furrë. Kjo është pjesa më e rëndësishme e tenxhere me efektin e ngrohjes së ajrit brenda tenxhere, duke gatuar kështu ushqimin.

Me skuqjen pa vaj Unie Sky Blue, teli mayso është instaluar në pjesën e sipërme të tenxhere për t’u kombinuar me një ventilator të madh me konvekcion për të ndihmuar në qarkullimin më të mirë të ajrit, temperatura në tenxhere është më uniforme, duke ndihmuar kështu ushqimin të gatuhet. më shpejt. Jashtë krokante, brenda i shijshëm.

Fitues Unie Sky Blue pa vaj

Fitues Unie Sky Blue pa vaj

Ndarja e skuqjes së Unie Sky Blue ka 2 pjesë kryesore: dhomën e skuqjes dhe kapakun:

 • Ndarja e skuqjes përfshin një tepsi me vrima dhe një tabaka për mbledhjen e yndyrës së tepërt. Tavat e skuqjes kanë një hapësirë, kjo hapësirë ​​do t’ju ndihmojë të kufizoni sasinë e yndyrës së tepërt për të parandaluar që ushqimi të absorbohet përsëri në vaj, ky vaj i tepërt do të rrjedhë poshtë tepsisë.
 • Kapaku i tenxhere është projektuar me një derë xhami rezistente ndaj nxehtësisë me 2 shtresa, e lehtë për t’u vëzhguar ushqimet brenda si dhe e përshtatshme për pastrim.

Predha e skuqjes Unie Sky Blue pa vaj

Mbështjellësi i jashtëm i skuqësit pa vaj Unie Sky Blue është bërë prej çeliku inox 304 të qëndrueshëm dhe i kombinuar me plastikë PP të cilësisë së lartë me rezistencë ndaj nxehtësisë, forcë të mirë, rezistencë ndaj goditjeve dhe gërvishtjeve, e lehtë për t’u pastruar.

Paneli i kontrollit të skuqësit me ajër Unie Sky Blue

Unie Sky Blue është projektuar me një panel elektronik me prekje jashtëzakonisht moderne që shfaq të gjitha funksionet, temperaturën dhe kohën. Kjo e bën të lehtë për përdoruesit, përfshirë të moshuarit, manipulimin dhe përdorimin e tyre.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Máy hút mùi Faster nào tốt, bền bỉ nên mua hiện nay

A është i mirë fryerja pa vaj Unie Sky Blue?

1. Kapaciteti ekstra i madh 14.5 litra

Fitues pa vaj Unie Sky Blue me një kapacitet të madh deri në 14.5L, ju ndihmon të gatuani me lehtësi sasi të mëdha ushqimi për të gjithë familjen ose një festë. Me këtë kapacitet mund të piqni lehtësisht 1 pulë, 20 krahë pule në të njëjtën kohë, një picë 20 cm dhe më shumë se 800 g patate.

Fitues Unie Sky Blue pa vaj

2. Teknologjia e pjekjes me ajër të shpejtë në skarë redukton yndyrën deri në 95%

Tenxherja Unie Sky Blue përdor teknologjinë shumëdimensionale të pjekjes Rapid Air, temperatura do të optimizohet brenda, nuk ikën kur përdoret, nuk shkakton aroma të pakëndshme si metodat konvencionale të përpunimit, por gjithsesi i plotëson kriteret. Jashtë krokante, e butë, e shijshme nga brenda.

Përveç kësaj, kjo teknologji do të ndihmojë ushqimin të reduktojë deri në 95% të yndyrës, të heqë yndyrën e tepërt, të gatuajë enët me atë yndyrë për të ndihmuar ushqimin të shijojë shijshëm, të ruajë shijen dhe ushqimin.

3. Me 17 mënyra të ndryshme gatimi

Fituesi pa vaj Unie Sky Blue është një nga tenxheret me mënyrat më të gatimit, me deri në 17 mënyra gatimi jashtëzakonisht të përshtatshme, të cilat mund të pjekin mish, të bëjnë ëmbëlsira, të bëjnë pica, patate të skuqura, biftek, perime të pjekura në skarë, etj. se, ka funksione të tjera si ngrohja, shkrirja, mbajtja e ushqimit të ngrohtë, gatimi i ngadalshëm, pjekja e mishit etj.

4. Zëvendësoni 9 lloje të pajisjeve të kuzhinës

Mund të thuhet se Unie Sky Blue është një fërgesë e gjithanshme pa vaj, kur mund të zëvendësojë 9 lloje të ndryshme pajisjesh kuzhine si: furrë, tigan, furrë picash, toster, inkubator qumështi, tharëse frutash, fërgesë të thellë, mikrovalë. Kjo do t’ju ndihmojë të kurseni para për pajisjet e kuzhinës dhe të keni më shumë hapësirë ​​të lirë për kuzhinën e familjes suaj.

Fitues Unie Sky Blue pa vaj

5. Material çelik inox 304 i qëndrueshëm, i sigurt për t’u përdorur

Tenxherja Unie Sky Blue është prej materiali inox 304, i qëndrueshëm me kalimin e kohës, ky material përdoret në mjekësi për të ndihmuar në kufizimin e substancave të dëmshme nga depërtimi në ushqim. Aksesorët si tiganët, tepsi, tabaka vaji, etj. janë të gjitha të mbuluara me shtresë qeramike jongjitëse të cilësisë së lartë, e cila është e sigurt për shëndetin e përdoruesve, duke siguruar që ushqimi të gatuhet krokant pa u ngjitur në tepsi.

6. Aksesorë të ndryshëm të përfshirë

Këta aksesorë janë të veshur me një shtresë të cilësisë së lartë rezistente ndaj qeramikës që nuk përmban substanca të dëmshme dhe është gjithashtu jashtëzakonisht miqësore me mjedisin. Përveç kësaj, zgavra e furrës është e mbuluar me çelik inox 304 të cilësisë së lartë, duke ndihmuar në krijimin e një të reje, me shkëlqim dhe jashtëzakonisht të sigurt për shëndetin e përdoruesve. Këta aksesorë janë të gjithë të lëvizshëm dhe të lehtë për t’u instaluar, duke e bërë pastrimin jashtëzakonisht të përshtatshëm.

7. Paneli me prekje me një prekje

Paneli i kontrollit miqësor për përdoruesit me ekran me prekje që tregon butonat e funksionit të plotë, temperaturën, kohën. Funksionet dhe parametrat tregohen qartë me anglisht/vietnamezisht dygjuhëshe për ta bërë më të lehtë përdorimin dhe përdorimin e përdoruesve, edhe për fillestarët dhe të moshuarit. Nga atje, ju mund të përgatisni një vakt vetëm me prekjen e një butoni.

Tham Khảo Thêm:  Phương Oanh lộ diện khác lạ khi Shark Bình thông báo

Fitues Unie bojë qielli pa vaj

8. Fiket automatikisht kur ushqimi i gatuar hiqet nga tenxherja

Fituesi pa vaj Unie Sky Blue është i integruar me një funksion mbylljeje automatike kur mbinxehet dhe kur ushqimi është nxjerrë jashtë për të ndihmuar në sigurimin e sigurisë për përdoruesit që harrojnë ose janë shumë të zënë me detyra të tjera. Ky funksion është vërtet i nevojshëm në mirëmbajtje për të rritur jetëgjatësinë e produktit dhe për të shmangur rrezikun e zjarrit dhe shpërthimit të paqëllimshëm.

9. Dera me dy xham rezistente ndaj nxehtësisë, vëzhgoni ushqimin brenda tenxhere

Frytesat tradicionale pa vaj shpesh janë projektuar të jenë jashtëzakonisht të shtrënguar, kështu që është e vështirë për ne të monitorojmë ushqimin gjatë procesit të gatimit dhe tiganisja pa vaj Unie Sky Blue e ka zgjidhur këtë.

Tenxherja Unie Sky Blue është e pajisur me një derë me xham të dyfishtë rezistente ndaj nxehtësisë dhe një dritë në tenxhere për t’ju ndihmuar të vëzhgoni me lehtësi ushqimin nga jashtë. Kjo i ndihmon amvisat që të mos kenë nevojë ta hapin tenxheren shumë herë për ta kontrolluar, duke shkaktuar humbje nxehtësie dhe ndikuar në cilësinë e gjellës. Përveç kësaj, kjo derë xhami mund të çmontohet lehtësisht për pastrim dhe pastrim.

10. Performancë e fuqishme

Fituesi i ajrit Unie Sky Blue funksionon me një kapacitet të fuqishëm deri në 1700 W për të ndihmuar në shpërndarjen e shpejtë të ajrit të nxehtë dhe avullit në mënyrë të barabartë rreth ushqimit. Si rezultat, ushqimi do të gatuhet në mënyrë të barabartë, shpejt dhe do të ruajë ende lëndët ushqyese. Përveç kësaj, Unie Sky Blue është i pajisur edhe me një ventilator të madh konvekcioni të bërë nga çelik inox 304 me qëndrueshmëri të lartë, i përdorur gjerësisht në mjekësi, kështu që është shumë i sigurt për shëndetin.

Të mirat dhe të këqijat e Unie Sky Blue dhe komentet e përdoruesve

Të mirat dhe të këqijat dhe vlerësimet e konsumatorëve janë gjithashtu një kriter i rëndësishëm për marrjen në konsideratë të një produkti.

1. Përparësitë

 • Kapaciteti i një tenxhere të madhe deri në 14.5L.
 • Fuqia e fuqishme operative 1700 W.
 • Ka një dizajn modern me ngjyrë blu pastel rinore, duke nxjerrë në pah hapësirën e kuzhinës.
 • Përdorimi i teknologjisë Rapid Air redukton yndyrën e tepërt në ushqim me 95%.
 • Mekanizmi i dyfishtë i nxehtësisë ndihmon që ushqimi të gatuhet në mënyrë të barabartë, krokante dhe të shijshëm.
 • Shumë i gjithanshëm, mund të zëvendësojë 9 lloje të pajisjeve të kuzhinës.
 • Paneli i kontrollit miqësor për përdoruesit.
 • Paraqet mbyllje automatike kur mbinxehet dhe pas nxjerrjes së ushqimit.
 • E pajisur me dyer xhami për të ndihmuar në vëzhgimin e ushqimit brenda.
 • Material me cilësi të lartë, të qëndrueshme dhe të lehtë për t’u pastruar.
 • 12 muaj garanci, jini të sigurt për t’u përdorur.

2. Disavantazhet

 • Produkti disponohet vetëm në një model blu pastel. Prandaj, përdoruesit nuk do të kenë shumë zgjedhje.
Tham Khảo Thêm:  Top 8 Body mist cho nam loại nào thơm lâu, quyến rũ nhất

3. Vlerësime nga konsumatorët

Vlerësime nga konsumatorët

Ku mund të blini fritesë me reputacion Unie Sky Blue pa vaj? Sa shumë?

Mund ta blini Fitues Unie Sky Blue pa vaj origjinale në platformat e e-commerce si Shopee, Tiki, Lazada, Dimuadi, … ose në faqen e internetit të Unie Vietnam. Çmimi i produktit sot varion nga 4,190,000 – 6,870,000 VND Në varësi të vendit të shitjes, ka zbritje dhe nuk ka zbritje.

Ju lutemi klikoni butonin më poshtë dhe do t’ju çojë në vendin e shitjes dhe zbritjes së vërtetë me Cmim shume special vetem 4190000 VND

Bleni produkte origjinale tani

Si të përdorni skuqjen pa vaj Unie Sky Blue

Ju lutemi shikoni video-tutorialin e Unie Vietnam

Shënime kur përdorni fritezën pa vaj Unie Sky Blue

Këtu janë disa shënime për t’ju ndihmuar të përdorni tenxheren për një kohë më të gjatë, si dhe të siguroni politikën më të mirë të garancisë dhe kthimit.

 • Mos harroni të lexoni me kujdes manualin e përdorimit përpara përdorimit, për të shmangur keqpërdorimin dhe dëmtimin e tenxhere.
 • Pajisja duhet të vendoset në një pozicion fiks, të mos ndikohet nga agjentët dëmtues.
 • Pastroni tenxheren pas përdorimit, ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë.
 • Nëse ka ndonjë problem, telefononi qendrën e shërbimit nëse është ende brenda periudhës së garancisë, mos e çmontoni vetë pajisjen.
 • Gjatë procesit të marrjes dhe hapjes së mallrave, duhet të regjistroni një video për të siguruar 100% që mund të shkëmbeni me një produkt të ri nëse produkti i dorëzuar është me defekt.

Disa pyetje të bëra shpesh

1. A mund t’i shoh dhe kontrolloj mallrat kur i dorëzoj mallrat përpara se të paguaj?

Përgjigja është po. Mund të kontrolloni plotësisht mallrat përpara se të paguani, ju lutemi futeni në rrymë dhe provoni të gjitha funksionet nëse është si modeli dhe nuk ka probleme, pastaj paguani dhe merrni mallin.

2. Sa zgjat koha e dorëzimit?

Koha e dorëzimit mund të ndryshojë nga krahina në krahinë, nga 3 në 7 ditë. Provincat veriore nga 1-3 ditë, qendrore nga 2-4 ditë, jug 2-5 ditë.

3. Si mund të paguaj?

Ju mund të paguani me para në dorë ose të transferoni para te stafi i dërgesës pasi të keni kontrolluar dhe marrë mallrat, ose nëse besoni, mund të transferoni para edhe para në Unie Vietnam.

4. Nëse produkti nuk është siç reklamohet, a mund të kthehet?

Ju keni të drejtë të ktheni mallrat lirisht dhe pa asnjë kosto.

Këtu janë komentet rreth Fitues Unie Sky Blue pa vaj a eshte mire Ku të blini produkte origjinale? Sa kushton? Dhe disa shënime kur përdorni produktin. Shpresojmë, informacioni që sapo kemi ndarë mund t’ju ndihmojë të merrni vendimin më të mirë për blerjen.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Nồi chiên không dầu Unie Sky Blue có tốt không? Mua ở đâu? . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *