Review Máy đẩy tinh chất Pebble Fleur sử dụng có tốt không?

Pebble Fleur Essence Pusher A është mirë të përdoret, nga cili shtet dhe sa kushton? Këto janë pyetjet që shumë femra i bëjnë vetes kur duan të blejnë këtë produkt. Rishikimi më poshtë do t’ju ndihmojë të merrni përgjigjen më të kënaqshme, qëndroni të sintonizuar!

Pushtuesi i esencës Pebble Fleur të cilit shtet?

Pebble Fleur Essence Pusher është një linjë makinerish për kujdesin e fytyrës e zhvilluar nga kompania Saintlbeau me bazë në qytetin Ho Chi Minh. Ho Chi Minh. Kjo linjë e shtytësve të esencës është prodhuar në Kinë, por të gjithë komponentët janë të importuar nga SHBA dhe të dizajnuara sipas teknologjisë së Pebble. Kjo është një markë amerikane e specializuar në prodhimin e pajisjeve shumë të famshme të bukurisë për kujdesin e lëkurës.

Pebble Fleur Essence Pusher

Në përgjithësi, linjat e produkteve nga Saintlbeau tregtohen si larës për fytyrën, shtytës i esencësfurçat e dhëmbëve elektrike, fillesat e ujit, etj., kanë marrë të gjitha reagime mjaft të mira nga përdoruesit falë cilësisë së tyre të qëndrueshme të produkteve, çmimeve të përballueshme dhe të përshtatshme për shijet e të rinjve.

Shtytësi i esencës Pebble Fleur ka një çmim mesatar prej më shumë se 1 milion VND dhe u lançua nga marka Saintlbeau për të përmbushur kërkesën për një shtytës lëndësh ushqyese që është shumë popullor sot.

Rishikim i detajuar i shtytësit të esencës Pebble Fleur

Këtu janë pjesët Rishikimi i shtytësit të esencës së Pebble Fleur Detaje për t’ju ndihmuar të vendosni nëse do ta blini këtë produkt apo jo.

1. Dizajni i shtytësit të esencës Pebble Fleur

Shtytësi i esencës Pebble Fleur i bën përshtypje përdoruesve me lehtësinë e përdorimit, dizajnin kompakt të shiritit dhe skajet e rrumbullakosura. Duke e mbajtur në dorë, do të keni një përshtatje të rehatshme dhe të ngushtë pa lodhje kur masazhoni të gjithë fytyrën.

Pebble Fleur Essence Pusher

Koka masazhuese e pajisjes është prej aliazh me shkëlqim që jep një ndjesi të ftohtë kur aplikohet në lëkurë. Trupi ka një dizajn personaliteti me një ton mbizotërues të zi. Butonat e kontrollit janë të vendosur në pjesën e përparme për funksionim të përshtatshëm dhe të shpejtë.

Kjo linjë e shtytësve të esencës funksionon duke përdorur një bateri të rikarikueshme nëpërmjet një porti USB të pajtueshëm me një karikues telefoni ose laptopi.

Shiko me shume: 4 shtytësit kryesorë të esencës Panasonic që ia vlen të blihen më mirë

2. Teknologjia e shtytësit të esencës Pebble Fleur

Nuk është rastësi që shtytësi i esencës Pebble vlerësohet shumë në një sërë shtytësish të tjerë të esencës në treg. Në të vërtetë, kjo linjë produktesh është e integruar me shumë nga teknologjitë më të avancuara dhe moderne të sotme.

Teknologjia 2.1 Jon kombinon nxehtësinë e nxehtë 40 gradë C

Në këtë mënyrë, e përdorur shpesh në kombinim me një jastëk pambuku, makina gjeneron një rrymë mikro-jonike + ngarkese, e kombinuar me një temperaturë të nxehtë prej 40 gradë Celsius për të hapur poret. Në të njëjtën kohë, mund të zgjidhni nëse dridhja e pajisjes është e fortë apo e dobët kur aplikohet në fytyrë. Prej aty, shtytësi i esencës Pebble Fleur do të thithë papastërtitë dhe sebumin e tepërt (zakonisht të ngarkuar negativisht) për të ndihmuar në pastrimin e thellë të lëkurës, hapjen e poreve, duke minimizuar kështu rrezikun e formimit të akneve.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Mặt nạ Kose chất lượng được tin dùng nhất hiện nay

Pebble Fleur Essence Pusher

Duhet të keni parasysh se dy anët e pajisjes kanë buzë metalike përgjatë trupit për të aktivizuar modalitetin aktiv të pastrimit, kur nuk e prekni pajisjen, makina nuk do të funksionojë. Ky është edhe mekanizmi për të ndezur makinën, shumë prej jush që sapo keni blerë pajisjen jeni të hutuar kur nuk e shihni askund butonin e startimit.

2.2 Micro PAT Teknologjia e nxjerrjes së esencës

A e dini se deri në 70% të lëndëve ushqyese humbasin në lëkurë gjatë procesit tradicional të aplikimit manual. Prandaj, prodhuesit kanë hulumtuar dhe lançuar shumë linja produktesh që shtyjnë esencat për të rritur aftësinë për të thithur lëndë ushqyese në lëkurë.

Pebble Fleur Essence Pusher

Ky ejektor i esencës Pebble përdor teknologjinë Micro PAT, makina do të krijojë ngarkesa jonesh negative të kombinuara me nxehtësinë e nxehtë, makina Pebble Fleur do të depërtojë në filmin mbrojtës të lëkurës për të depërtuar drejtpërdrejt në çdo epidermë të lëkurës. Nga atje, ndihmon në zbehjen e njollave të errëta, madje edhe tonin e lëkurës në mënyrë efektive pas një periudhe përdorimi të rregullt.

Në të njëjtën kohë, makina gjithashtu ju kursen shumë para se më parë, kur mund të bëjë që sasia e esencës të humbasë si më parë për t’u përthithur më mirë në lëkurë. Në modalitetin e esencës së shtytjes, mund të përdorni serume, locione ose maska, kremrat janë të gjitha në rregull.

2.3 Teknologjia standarde e Rifreskimit të Microcurrent Spa

Në lëkurën e secilit prej nesh ekziston një rrymë elektrike natyrale që ndihmon në stimulimin e qarkullimit të gjakut, prodhimin e kolagjenit për të ndihmuar në forcimin e lëkurës, por me kalimin e moshës, rryma elektrike natyrore në trup dobësohet, kështu që teknologjia Microcurrent lindi për të ndihmuar lëkura prodhon këto rryma elektrike, duke ofruar përfitimet e mëposhtme:

 • Masazh lifting, kufizim i shfaqjes së rrudhave, përmirësim i muskulaturës së fytyrës dhe qafës. Nga atje, lëkura do të jetë e fortë, e bardhë e ndezur, dukshëm e lëmuar pas një periudhe përdorimi.
 • Ndihmon në rritjen e qarkullimit të gjakut deri në 35%.
 • Nxit lëkurën për të rritur prodhimin e kolagjenit me 10%.
 • Ndihmon lëkurën në rikthimin e elastinës deri në 45%.

Pebble Fleur Essence Pusher

2.4 Llamba fluoreshente ndihmon në zbulimin e substancave të dëmshme për lëkurën

Siç e dini të gjithë, substancat fluoreshente kanë një efekt negativ në lëkurë, kështu që Pebble Fleur ka integruar një funksion shumë të mirë në produktin e tij për t’ju ndihmuar të kontrolloni se kozmetika që përdorni përmban substanca toksike. Të dëmshme ose jo, duke drejtuar dritën e pajisje në kavanoz kozmetik, nëse drita e reflektuar është vjollcë, produkti juaj përmban substanca fluoreshente, përndryshe, kur drita të ndizet, ajo do të jetë e bardhë si e bardhë.kokë.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Máy pha trà nào tiện lợi, dễ sử dụng đáng mua nhất

Pebble Fleur Essence Pusher

Vlerësoni avantazhet dhe disavantazhet e shtytësit të esencës Pebble Fleur

Pebble Essence Pusher Jo vetëm që ka shumë përparësi të jashtëzakonshme, por gjithashtu sjell përfitime të panumërta në kujdesin dhe ushqimin e lëkurës. Megjithatë, linja e shtytësve të esencës Pebble Fleur nuk është imun ndaj disa kufizimeve që duhen përmirësuar dhe kapërcyer si më poshtë:

1. Përparësitë

 • Pebble Fleur Essence Pusher ka një dizajn kompakt dhe të përballueshëm me shumë karakteristika të dobishme për kujdesin optimal të lëkurës.
 • Pajisja ka një kapacitet të lartë pastrimi, duke arritur efikasitetin maksimal në heqjen e sebumit dhe papastërtive.
 • Përmirësoni shenjat e plakjes së lëkurës si: njolla të errëta, pigmentim, njolla, lëkurë të zbehtë.
 • Makina ndihmon për të maksimizuar efektivitetin e linjave kozmetike të kujdesit të lëkurës.
 • Produkti është gjithashtu i integruar me shumë aplikacione moderne dhe të avancuara të teknologjisë. Në veçanti, ka drita fluoreshente për të zbuluar substancat fluoreshente që dëmtojnë lëkurën në kozmetikë.
 • Makina ka një çmim të përballueshëm, pak më shumë se 1 milion VND dhe ka një garanci superiore.
 • Makina ka garanci për 2 vjet, 1 për 1 ndërrim në vitin e parë nëse është për shkak të një defekti të prodhuesit.

Pebble Fleur Essence Pusher

2. Disavantazhet

 • Për shkak të çmimit të saj të përballueshëm, kur krahasohet me shtytës të tjerë të esencës së nivelit të lartë në treg, makina Pebble Fleur nuk ka një modalitet ftohjeje për të tkurrur poret pas masazhit.
 • Kapëse pambuku për heqjen e grimit është paksa e vogël, kështu që kur e përdorni, duhet të bëni mundimin të ndani pambukun në gjysmë që të përshtatet me kokën masazhuese të makinës. Në veçanti, duhet pasur kujdes nëse nuk dëshironi të dëmtoni unazën e kapëses.
 • Shtytësi i esencës Pebble Fleur nuk është rezistent ndaj ujit, kështu që duhet ta pastroni me alkool ose pastrues grimi për t’u siguruar që është i pastër dhe i sigurt.

Sa kushton shtytësi i esencës Pebble Fleur? Ku e bleni?

Aktualisht, kjo linjë e shtytësve të esencës po zbritet deri në 40% në 1,320,000 VND. Me një garanci deri në 2 vjet, pra çfarë po prisni pa zotëruar shpejt një shtytës kristalesh Pebble Fleur përpara se të përfundojë promovimi i kompanisë.

BLINI ME ÇMIM SPECIALE NE TIKI

BLENI ME ÇMIM SPECIALE NË SHOPEE

Pebble Fleur Essence Pusher

Ju mund ta porosisni këtë produkt nga faqja e tij zyrtare këtu. Ose gjithashtu mund ta gjeni dhe blini lehtësisht pajisjen në platformat kryesore të tregtisë elektronike si Tiki, Shopee, etj. për të zotëruar shumë stimuj dhe kode tërheqëse zbritjeje kur blini.

Si të përdorni në mënyrë efektive shtytësin e esencës Pebble Fleur

 • Hapi 1: Lëkurë e pastër (e pastër)
 • Hapi 2: Kryeni shtytje esence (Micro-PAT)
 • Hapi 3: Masazh për të freskuar lëkurën (Refresh)

Si të përdorni llambën fluoreshente për të testuar kozmetikën.

Shtypni dhe mbani butonin “Niveli” derisa makina të fiket dhe drita e detektorit fluoreshent të ndizet, ju drejtoni dritën në kozmetikë për të kontrolluar nëse produkti shkëlqen, nëse produkti lëshon dritë vjollce atëherë produkti përmban fluoreshencë që është shumë e dëmshme në lëkurë, nëse lëshon dritë të bardhë (transparente), produkti nuk përmban fluoreshencë.

Tham Khảo Thêm:  Top 9+ Kiểu tóc ngắn xù mì cho mặt tròn Đẹp, Hot Trend nhất

Pebble Fleur Essence Pusher

Disa shënime kur përdorni shtytësin e esencës Pebble

 • Shtypni butonin Niveli për të zgjedhur intensitet të lartë ose të ulët.
 • Mbajeni pajisjen me dorë për të prekur sensorët e joneve në të dy anët e trupit për ta ndezur.
 • Pajisja nuk duhet të përdoret në të njëjtën zonë të lëkurës për më shumë se 10 sekonda.
 • Nuk rekomandohet përdorimi i këtij produkti nëse keni plagë të hapura në lëkurë, ekzemë dhe femra me menstruacione.

Pyetje të shpeshta rreth Pebble Fleur

Më poshtë janë pyetjet e bëra shpesh nga përdoruesit rreth shtytësve të esencës Pebble Fleur gjatë procesit të blerjes.

1. Për cilin lloj lëkure është i përshtatshëm shtytësi i esencës Pebble Fleur?

Pajisja mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës. Megjithatë, nëse lëkura ka probleme inflamatore me aknet, duhet të kufizoni përdorimin e makinës në ato pika aknesh. Për pikat e zeza ose aknet, krundet mund të përdoren për t’i parandaluar dhe kufizuar ato.

Pebble Fleur Essence Pusher

2. Kush duhet të përdorë përforcuesin e esencës Pebble Fleur?

Ju që keni lëkurë të plakur, të varur, të nxirë mjedisore, lëkurë të dëmtuar për shkak të përdorimit të kozmetikës toksike, mbi 25 vjeç, duhet të investoni në këtë produkt që do t’ju ndihmojë të kujdeseni për lëkurën tuaj. Nëse keni melasma për një kohë të gjatë dhe përdorni kozmetikë të shtrenjtë, duhet ta përdorni makinën për të arritur efekte më të mira të kujdesit ndaj lëkurës.

3. Sa kohë duhet për të ngarkuar baterinë e pajisjes?

Fillimisht karikoni për 8 orë për funksionim të qetë dhe të qëndrueshëm, më pas koha e karikimit është nga 1 orë ose derisa bateria të mbushet. Kur pajisja futet në prizë për të karikuar, drita do të ndizet kur të ngarkohet, kur bateria të jetë plot, drita do të fiket. Jetëgjatësia e baterisë varet nga shpeshtësia e përdorimit, mesatarisht rreth 1-2 javë.

Lexo më shumë: Top 7 locionet më të mira të trupit për zbardhjen e lëkurës që u besojnë femrave

Ndotja e ajrit, smogu dhe dielli i nxehtë bëjnë që lëkura jonë të plaket me shpejtësi, kështu që kujdesi i përditshëm i lëkurës është një hap i rëndësishëm që përcakton efektivitetin e rutinës suaj të përgjithshme të kujdesit për lëkurën. Pebble Fleur Essence Pusher Me një çmim të arsyeshëm, me efektivitet të provuar, mendojmë se ka kuptim të investoni në këtë produkt për të përsosur rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës gjithnjë e më efektive.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Review Máy đẩy tinh chất Pebble Fleur sử dụng có tốt không? . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *