[Review] Máy ép chậm Kalite KL 565 có tốt không? Mua ở đâu?

Aktualisht, shtrydhësi i ngadaltë Kalite KL 565 është i dashur nga shumë familje. Karakteristikat e makinës morën gjithashtu reagime pozitive nga shumë përdorues. Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth shtrydhëse frutash e perimesh kjo, atëherë ky artikull është për ju. Sot, ne do të vlerësojmë në mënyrë specifike dhe në detaje Kalite KL 565. shtrydhëse e ngadaltë për të parë nëse makina është cilësore, e qëndrueshme dhe e lehtë për t’u përdorur.

Rreth shtrydhëses së ngadaltë Kalite KL 565

Kalite KL 565. Shtrydhëse e Ngadaltë është një linjë presash nga marka e famshme Kalite në Australi (Australi). Kompania ka një fabrikë në Tajlandë me linja prodhimi moderne, të teknologjisë së lartë, kjo markë sot plotëson standardet më të fundit të teknologjisë evropiane, duke ofruar cilësi të shkëlqyera për të kënaqur të gjithë klientët, madje edhe njerëzit më të vështirë.

Kalite KL 565. Shtrydhëse e Ngadaltë

Kalite është një nga markat shumë të njohura në fushën e prodhimit të produkteve shtëpiake si shtrydhëse të ngadalta, fërgesë me ajër, makineri për qumështin e arrave, etj., dhe këto linja prodhimi janë të njohura nga shumë njerëz, jo vetëm në tregun vendas, por edhe të eksportuara dhe të përdorura. në shumë vende të tjera të botës si Tajlanda, Kina, Korea, … dhe madje edhe në Vietnam.

Rishikim i detajuar i shtrydhëses së ngadaltë Kalite KL 565

Të dish Kalite KL 565. shtrydhëse e ngadaltë a është mirë, ju lutemi zbuloni përmes informacionit të mëposhtëm:

1. Specifikimet e makinës

Kalite KL 565. Shtrydhëse e Ngadaltë

2. Projektimi dhe struktura e makinës

Shtrydhese e Ngadalte Kalite 565 Dizajni kompakt me ngjyrën kryesore është e zezë dhe argjendi shumë elegante do t’i shtojë kuzhinës tuaj një pamje moderne dhe të sofistikuar. Falë dizajnit kompakt, nuk zë shumë hapësirë ​​në shtëpi, si dhe është e lehtë për të lëvizur makinën.

Kjo prese Kalite 565 përfshin këto pjesë kryesore: E para është një tub ushqimor me diametër 7,5 cm i cili është mjaft i madh dhe ka një formë cilindri të pjerrët me një prerës të integruar, i cili është shumë i përshtatshëm për ushqim të lehtë materialet hyrëse. Për më tepër, me prerësin brenda, përbërësit priten automatikisht në copa të vogla në makinë pa pasur nevojë t’i prisni më parë, duke ju kursyer mjaft kohë dhe përpjekje për përpunimin paraprak.

Kalite KL 565. Shtrydhëse e Ngadaltë

Më pas, trupi është i pajisur me një dorezë të fortë, e cila është shumë e përshtatshme gjatë pastrimit dhe lëvizjes. Makina ka 4 këmbë kundër rrëshqitjes për të ndihmuar në kapjen e fortë të sipërfaqes dhe për të parandaluar lëkundjen për të siguruar përdorim të sigurt, përveç kësaj, boshti i madh i shtypësit ndihmon në bluarjen e materialeve të forta dhe shtrydhjen e mbetjeve në maksimum. Lëngu gjithashtu lëshohet më shumë se shtrydhësit e tjerë tradicionalë të ngadaltë duke ruajtur lëndët ushqyese të qenësishme.

Tham Khảo Thêm:  Máy làm sữa hạt Unie V9S có chất lượng không? Ở đâu giá tốt?

» Mësoni më shumë: Top 3 shtrydhësit e ngadaltë Biochef janë më të besuarit sot

Përveç kësaj, filtri është i ndarë nga tabaka, kështu që pastrohet lehtë me dy lloje filtrash, një për lëng dhe tjetrin për akullore. Tabaka e presës Kalite KL 565 ka një kapacitet deri në 400ml e cila është mjaft e madhe, e përshtatshme për familje me 4-5 anëtarë. Në veçanti, priza e lëngut ka një kapak të zgjuar, kështu që ju mund ta bëni vetë sipas recetës tuaj. Përveç kësaj, makina është e pajisur edhe me një mjet për heqjen e gurëve për të ndihmuar në kufizimin e depozitave gjatë procesit të presimit, duke zgjatur kështu kohën e përdorimit të produktit.

Shtrydhese e Ngadalte Kalite 565

Shtrydhësi i ngadaltë Kalite KL 565 me një guaskë të jashtme është prej çeliku inox me cilësi të lartë me izolim elektrik. Së bashku me këtë është materiali plastik i cilësisë së lartë që është rezistent ndaj goditjeve dhe nuk dëmton shëndetin tuaj. Përveç kësaj, tehu është prej çeliku inox 304 me cilësi të lartë dhe rrjeta e filtrit inox minimizon papastërtitë dhe është e përshtatshme për pastrim.

3. Teknologjia e makinës

Shtrydhësi i ngadalshëm Kalite KL 565 është i pajisur me teknologjinë jashtëzakonisht inteligjente të shtrydhësit të ngadaltë JMCS me një shpejtësi prej vetëm 60 rpm për të minimizuar oksidimin dhe për të ngadalësuar ndarjen e përbërësve, duke mbajtur kështu lëngun. ka ngjyrën dhe shijen më natyrale dhe gjithashtu ruan 5 herë më shumë vitamina dhe minerale sesa shtrydhësit tradicionalë të ngadaltë.

Kalite KL 565. Shtrydhëse e Ngadaltë

Shtrydhësi i ngadalshëm Kalite 565 funksionon me një kapacitet jashtëzakonisht të fuqishëm 2400 W, duke ndihmuar në shtrydhjen e pulpës për të prodhuar sa më shumë lëng që të jetë e mundur. Në të njëjtën kohë, ndihmon në kursimin e energjisë në mënyrë efektive në krahasim me shumë modele të tjera. Boshti i madh rrotullues është projektuar që të ketë një kapacitet të fuqishëm dërrmues dhe motor të qëndrueshëm.

» Referenca: 2 shtrydhëse të ngadaltë Promix më cilësore dhe më të qëndrueshme sot

4. Veçoritë e makinës

Kapaku i dizajnuar me zgjuarsi e mban lëngun në enë, në mënyrë që përdoruesi të mund të kombinojë lehtësisht përbërës të ndryshëm, duke parandaluar derdhjen e papritur të lëngut.

Tubi i ushqimit është projektuar me një formë cilindrike të pjerrët me një diametër të madh 7.5 cm që mund të shtrydhë frutat e tëra pa i prerë dhe shumë përbërës të tjerë lëngues si perime, zhardhokët etj. Shtrydhëse e ngadaltë KL 565 kombinohet gjithashtu me një njësi prerëse. në tubin e ushqimit për të kursyer kohë në trajtimin e përbërësve pa pasur nevojë të prerë paraprakisht.

Tham Khảo Thêm:  Cách luộc dạ dày ngon, trắng giòn không phải ai cũng biết

Kalite KL 565. Shtrydhëse e Ngadaltë

Në veçanti, pajisja mund të përdoret edhe për përpunimin e akullores. Me vetëm përbërës të ngrirë, mund të bëni lehtësisht akullore të shijshme për familjen tuaj me presin KL 565.

» Lexo më shumë: (Përmbledhje) A është i mirë shtrydhësi i ngadaltë Kalite KL 531? Ku e bleni?

Makina është e integruar me një buton shtytës me 1 shpejtësi dhe ka aftësinë për të kthyer mbrapsht për të ndihmuar në kufizimin e situatës së materialit të bllokuar jashtëzakonisht i përshtatshëm. Nga ana tjetër, makina do të funksionojë vetëm kur pjesa e mullirit vendoset në pozicionin e duhur dhe 4 këmbët mbështetëse ngjiten fort në sipërfaqe për të garantuar sigurinë e përdoruesit.

Vlerësoni të mirat dhe të këqijat e shtrydhëses së ngadaltë Kalite 565.

Shumë njerëz ende pyesin për cilësinë e Kalite KL 565. shtrydhëse e ngadaltë A është vërtet ashtu siç përflitet, por pse vlerësohet kaq shumë ky shtrydhëse frutash e perimesh? Le të vlerësojmë avantazhet dhe disavantazhet e tij për të marrë përgjigjen.

1. Përparësitë

  • Shtrydhësi i ngadalshëm Kalite KL-565 aplikohet teknologjia e lëngut të ngadaltë JMCS e kombinuar me një funksion që mund të shtrydh një sasi të madhe përbërësish për të kursyer kohë në lëngje në mënyrë efektive. Për njerëzit e zënë, kjo është zgjidhja perfekte.
  • Motori i shtrydhëse frutash e perimesh Kalite 565 funksionon pa probleme dhe nuk shkakton zhurmë që të ndikojë në aktivitetet e familjes, makina funksionon shumë pa probleme, procesi i shtrydhjes së perimeve si karotat, rrepkat, mollët, shalqinjtë, etj… të gjitha ndodhin lehtësisht.

Kalite KL 565. Shtrydhëse e Ngadaltë

  • Dizajni tërheqës, modern, pak detaje së bashku me materialet kundër ndotjes me cilësi të lartë sigurojnë qëndrueshmëri dhe pastrim të lehtë.
  • Makina është e pajisur me shumë funksione moderne inteligjente, gjatë përdorimit nuk ka fenomen bllokimi dhe siguron cilësinë e lëngut për të mbajtur maksimumin e lëndëve ushqyese.
  • Në veçanti, makina do të funksionojë vetëm nëse nyjet janë montuar siç duhet dhe këmbët e gomës janë ngjitur fort në sipërfaqen e sheshtë, kundër dridhjeve jashtëzakonisht të sigurta për përdoruesit.
  • Integrimi i më shumë veçorive të akullores që shumë shtrydhës të tjerë të ngadaltë nuk i kanë, duke ju dhënë lirinë për të krijuar shumë shije të ndryshme.

» Shih më shumë: A është i mirë për t’u përdorur shtrydhësi i ngadaltë Gesun G500? Ku e bleni?

Tham Khảo Thêm:  Hồng Đào gây sốt khi xuất hiện phim Netflix cùng món canh chua

2. Disavantazhet

  • Presja Kalite KL 565 është mjaft e rëndë në peshë.
  • Gjatë shtrydhjes së frutave të buta si shalqini, domatet etj., shfaqet fenomeni i ujit të qëndruar.

Sa kushton shtrydhësi i ngadaltë Kalite KL 565? Ku e bleni?

Çmimi i referencës së shtrydhëses së ngadaltë Kalite KL 565 varion nga 3,300,000 deri në 3,600,000 VND Në varësi të njësisë së shpërndarjes, çmimi dhe politikat e garancisë do të ndryshojnë.

Shtrydhësi i ngadalshëm Kalite 565 tani përdoret gjerësisht, kështu që është i lehtë për t’u gjetur dhe blerë për shkak të kërkesës së lartë. Ju mund ta blini makinën në dyqanet e pajisjeve shtëpiake ose në dyqanet që shesin presa origjinale të nivelit të lartë, supermarkete të pajisjeve elektronike, etj.

Kalite KL 565. Shtrydhëse e Ngadaltë

BLI TANI TE NGUYEN KIM

BLINI TANI NË GREEN DIEN MAJ

BLINI TANI NË TIKI

Nëse ju përton të dilni për të blerë dhe dëshironi të kurseni më shumë kohë, por dëshironi të blini produkte me oferta tërheqëse, blerjet online në platformat e famshme të e-commerce si: Shopee, Lazada, Tiki, etj… do të ishin sugjerimi i përsosur. Por kur blini në këto shkëmbime, duhet të merrni parasysh nëse shitësi ka reputacion përpara se të blini për të shmangur blerjen e mallrave false, gjë që ndikon në përvojën tuaj të përdoruesit.

Shtrydhëse frutash e perimesh Kalite KL 565, kapacitet 240W, tub i madh ushqyes, prerës frutash, tub për akullore -…, KALITE

Shtrydhëse frutash e perimesh Kalite KL 565, kapacitet 240 W, tub i madh ushqimi, prerës frutash, tub akullore - Produkt origjinal - 1 shishe ujë premium falas

Shtrydhëse frutash e perimesh Kalite KL 565, me kapacitet 240 W, Shtrydh në mënyrë perfekte mbetjet e perimeve, Akulloret, Mallra origjinale, KALITE

Shtrydhëse frutash e perimesh Kalite KL 565, Kapaciteti 240 W, Mbetjet e Perimeve Shtrydhës, Akulloret, origjinale

Shtrydhëse frutash e perimesh me shpejtësi të ngadaltë Kalite KL 565 (Kapaciteti 240 W, – Ushqyes me madhësi të madhe, me grirës frutash,…, KALITE

Shtrydhëse frutash e perimesh me shpejtësi të ngadaltë Kalite KL 565 (Kapaciteti 240 W, - Ushqyes me madhësi të madhe, me grirëse frutash, me tub për akullore) - origjinale

Këtu janë të gjitha informacionet e produktit Kalite KL 565. shtrydhëse e ngadaltë. Në ditët e nxehta, nuk ka asgjë më të mirë se sa të pini një filxhan lëng të shijshëm dhe ushqyes për të shuar etjen. Ejani te shtypi Kalite 565, produkti do t’ju ndihmojë ta bëni këtë më lehtë.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [Review] Máy ép chậm Kalite KL 565 có tốt không? Mua ở đâu? . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Thủy Tiên nói gì khi bị chỉ trích chuyện từ thiện?

Sau một thời gian im ắng, Thủy Tiên đã hoạt động trở lại sôi nổi hơn trên mạng xã hội Mới đây, ca sĩ Thủy Tiên cho…

Đàm Vĩnh Hưng nói gì trước tin đồn giả bệnh trốn tòa

Ca sĩ Đàm Vĩnh Hưng đang dần hồi phục sau ca mổ Lần đầu xuất hiện sau thông tin phải nhập viện để phẫu thuật, ca sĩ…

Dàn diễn viên, siêu mẫu mừng phim Trần Anh Hùng tại Cannes

Trang Reuters, Daily Mail ngày 24/5 đưa tin về thảm đỏ buổi ra mắt phim “La Passion de Dodin Bouffant” tại Liên hoan phim Cannes 2023. Đạo…

Ca sĩ Noo Phước Thịnh nói về chữ duyên với Hồ Ngọc Hà

* Nhà báo: Sau 8 năm mới gặp lại anh cộng tác với Hồ Ngọc Hà. Liệu “Ai trung thành hơn cô đơn” sẽ gây bão như…

Văn Mai Hương dựa đạo diễn lừng danh Vương Gia Vệ làm “Mưa tháng sáu”

Tối 24/5, ca sĩ Văn Mai Hương đã tổ chức buổi họp báo giới thiệu cuộc thi ca nhạc giữa cô và “Jun Rain” đầy bất ngờ….

Ca sĩ Hồ Ngọc Hà: viên mãn và an yên

Để chuẩn bị cho liveshow Love song diễn ra vào ngày 3/6 tại Đà Nẵng, ca sĩ Hồ Ngọc Hà cho biết sau gần 2 thập kỷ…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *