(Review) Nồi cơm điện Kalite KL 620 sử dụng có tốt không?

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz është një ndihmës efektiv i amvisave në kuzhinë. Një produkt që integron shumë funksione të ndryshme së bashku me një dizajn të modës dhe të bukur. Nëse dëshironi të dini më shumë informacion dhe komente të hollësishme rreth Kalite KL 620, ndiqni artikullin e mëposhtëm.

Rreth tenxhere me oriz Kalite KL 620

Para se të vlerësojmë ndonjë produkt, duhet të kalojmë në informacionin bazë të produktit. Më poshtë janë disa informacione rreth origjinës, strukturës dhe specifikimeve të jashtëzakonshme të tenxhere me oriz Kalite KL 620.

Rreth origjinës

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz është një linjë produktesh nga Kalite, një markë e famshme e pajisjeve shtëpiake në Vietnam. Produktet nga Kalite prodhohen sipas linjave teknologjike më moderne dhe të avancuara, duke përmbushur standardet evropiane (CE).

Mbi të gjitha, produktet e Kalite kontrollohen rreptësisht nga ekspertët përpara se të furnizohen në treg.

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz

Rreth strukturës së tenxhere me oriz Kalite KL 620

Për sa i përket strukturës së orizit Kalite KL 620, mund ta ndajmë atë në 5 pjesë bazë si më poshtë:

1. Mbulesa e tenxheres: Kjo pjesë është prej çeliku inox të cilësisë së lartë, i cili është rezistent ndaj nxehtësisë dhe ka kapacitet të mirë mbajtës për të ndihmuar në mbrojtjen e sistemit elektronik brenda tenxhere.

2. Kapaku i tenxheres: Kjo pjesë përbëhet nga 2 shtresa: Kapak plastik dhe kapak i brendshëm.

 • Kapaku i jashtëm plastik ndihmon në mbrojtjen e tenxhere si dhe i përshtatshëm në pastrim.
 • Kapaku i brendshëm është rezistent ndaj kondensimit paraprak, e mban orizin të mos prishet për një kohë të gjatë, ruan mirë nxehtësinë dhe është i lehtë për t’u çmontuar për pastrim.

3. Trupi i tenxheres: Ky seksion përbëhet nga klasat e mëposhtme:

 • Shtresa e jashtme është prej çeliku inox, i cili ka rezistencë të mirë ndaj nxehtësisë dhe forcë.
 • Shtresa e dytë është një shtresë izoluese që ndihmon në mbajtjen e orizit të ngrohtë brenda dhe ruan nxehtësinë e tenxheres.
 • Shtresa më e brendshme është shtresa rrezatuese e nxehtësisë, detyra e së cilës është të transferojë dhe rrezatojë nxehtësinë në të gjithë tenxheren për të ndihmuar orizin të gatuhet më shpejt dhe në mënyrë më të barabartë.

4. Ngrohës: Tenxherja e orizit Kalite KL 620 është e pajisur me një pllakë të madhe ngrohëse që ndihmon nxehtësinë të përhapet në mënyrë të barabartë nga fundi i tenxheres, duke mbajtur dhe transferuar nxehtësinë në mënyrë të qëndrueshme. Kjo ndihmon që orizi të gatuhet më shpejt dhe gjithashtu kursen më shumë energji.

5. Enë e brendshme: Kjo është pjesa që ruan drejtpërdrejt përbërësit për gatimin e orizit, tenxherja e brendshme e Kalite KL 620 është prej aliazh alumini të cilësisë së lartë, mbajtëse, rezistencë e mirë ndaj nxehtësisë, nuk prodhon substanca toksike në temperaturë të lartë. Përveç kësaj, tenxherja e brendshme mbulohet edhe me shtresë teflon jongjitëse për të eliminuar plotësisht situatën e ngjitjes së orizit në tenxhere dhe për t’u pastruar më lehtë.

Tham Khảo Thêm:  Sạc dự phòng Hoco có tốt không? Top 5 được ưa chuộng nhất

Rreth specifikave

 • Marka: Kalite
 • Modeli: Kalite KL 620
 • Ngjyra: 2 ngjyra argjend dhe kafe
 • Materiali: Trupi inox
 • Kapaciteti: 1.8L
 • Tensioni: 220 – 240V/50Hz
 • Fuqia: 860 W
 • Paneli i kontrollit: Butoni elektronik vietnamez
 • Pesha e produktit: 3.9 kg
 • Pesha me paketim: 4.5 kg
 • Madhësia e produktit: 36 x 31 x 28 cm
 • Dimensionet duke përfshirë paketimin: 38 x 33 x 30 cm
 • Origjina e markës: Vietnam
 • Aksesorët: kordoni i rrymës, manuali i përdorimit, shpatull oriz. lugë gjelle, filxhan matëse, tabaka për avull
 • Garancia 12 muaj
 • Pse duhet të përdorni tenxheren e orizit Kalite KL 620?
 • Këtu janë disa përfitime që sjell tenxherja e orizit Kalite KL 620:
 • Aftësia për të gatuar shpejt orizin, orizi i gatuar është aromatik dhe i shijshëm.
 • Të ndryshme në mënyrat e gatimit, më të përshtatshëm në gatim.
 • Ka shumë veçori të përshtatshme për përdoruesit.

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz

Shqyrtimi i detajuar i tenxhere me oriz Kalite KL 620 është i mirë?

Të dish Kalite KL 620. tenxhere me oriz vërtetë mirë apo jo, le të hedhim një vështrim në disa nga veçoritë e produktit.

1. Dizajni i tenxheres me oriz Kalite KL 620

Tenxherja e orizit Kalite KL 620 ka një dizajn cilindrik kompakt katror, ​​duke kursyer shumë hapësirë ​​në kuzhinë. Tenxherja është prej çeliku të sigurt inox 304 e kombinuar me plastikë të cilësisë së lartë ABS, e cila ka izolim termik dhe kapacitet të mirë mbajtës.

Kalite KL 620 ka 2 versione ngjyrash: gri dhe kafe, këto 2 tonalitete janë shumë në modë dhe moderne, të përshtatshme për shumë hapësira të ndryshme.

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz

2. Kapaciteti dhe kapaciteti i tenxheres

Kalite KL 620 ka një kapacitet të madh tenxhere deri në 1.8 litra, i përshtatshëm për familje me 4-6 anëtarë. Së bashku me këtë është një fuqi e fuqishme gatimi prej 860 W për të ndihmuar në gatimin e shpejtë duke siguruar që gjella të gatuhet në mënyrë të barabartë dhe të ruajë të gjithë lëndët ushqyese.

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz

3. Pikat kryesore të tenxhere me oriz Kalite KL 620

Më poshtë janë tiparet e spikatura të tenxhere:

Funksione të ndryshme

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz Pajisur me 6 mënyra të ndryshme gatimi si p.sh. gatimi i orizit, gatimi i orizit kaf, gatimi i tërshërës, zierje e shpejtë në avull, gatim i shpejtë, gatim i ngadalshëm. Kjo u mundëson përdoruesve të gatuajnë një sërë pjatash nga orizi i thjeshtë, orizi kaf, tërshëra deri te zierjet.

Tenxherja na ndihmon të kursejmë kohën e përpunimit, por gjithsesi mund të gatuajmë shumë pjata. Vërtet i përshtatshëm, apo jo?

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz

Përdorimi i teknologjisë standarde koreane

Tenxherja Kalite KL 620 aplikohet me teknologjinë standarde koreane gatimi, kjo teknologji krijon nxehtësi 3-dimensionale dhe ndihmon në përhapjen e nxehtësisë gjerësisht dhe në mënyrë të barabartë në të tre anët: fundi i tenxheres, trupi i tenxheres, kapaku i tenxheres për të krijuar një mjedis ideal. Mendimi për të ndihmuar oriz i gatuar i butë, sfungjer.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Serum Collagen chất lượng, dưỡng da tốt nhất hiện nay

Përveç kësaj, tenxherja ka gjithashtu një sensor të zgjuar të nxehtësisë, i aftë për të rregulluar automatikisht temperaturën për t’iu përshtatur sasisë së orizit, ujit dhe statusit të gatimit. Prandaj, nuk keni nevojë të shqetësoheni që orizi të jetë shumë i thatë kur mungon uji ose shumë i butë kur ka ujë të tepërt.

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz

Enë e brendshme jongjitëse nga Teflon me cilësi të lartë

Ena e brendshme e tenxheres së orizit Kalite KL 620 është projektuar me thellësi dhe trashësi në stilin e një tenxhere prej balte, ky dizajn do të krijojë një rrymë vlimi qarkulluese gjatë gatimit, duke ndihmuar orizin të gatuhet shpejt, shijshëm dhe i butë.

Tenxherja e brendshme është prej aliazh alumini me përçueshmëri të mirë nxehtësie, së bashku me një shtresë jongjitëse teflon, kjo shtresë jo ngjitëse ka rezistencë të lartë ndaj nxehtësisë, nuk prodhon substanca toksike kur është në temperaturë të lartë, e lartë, jashtëzakonisht e sigurt për përdoruesit. Në të njëjtën kohë, anti-ngjitja në tenxheren e brendshme e bën më të përshtatshëm pastrimin e tenxhere.

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz

Kohëmatësi automatik i gatimit për 24 orë

Kalite KL 620 është i pajisur me një kohëmatës automatik gatimi deri në 24 orë. Ky funksion është vërtet i shkëlqyeshëm për njerëzit që janë të zënë dhe nuk kanë shumë kohë për të gatuar.

Ajo që duhet të bëni është të lani orizin, të shtoni ujë dhe më pas të vendosni kohëmatësin, do të keni një tenxhere me oriz ose qull të sapo gatuar deri në kohën e caktuar. Në veçanti, tenxherja ka gjithashtu një mekanizëm për të gatuar dhe thithur orizin, kështu që edhe nëse e vendosni kohëmatësin shumë kohë përpara, kur të jetë gatuar, orizi do të jetë përsëri shumë i butë, sfungjer, jo i butë.

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz

Vlerësoni avantazhet dhe disavantazhet e tenxhere me oriz Kalite KL 620

Pikat kryesore tregojnë se kjo është me të vërtetë një tenxhere e mirë me oriz me cilësi të lartë. Por për të pasur një pasqyrë më të mirë të produktit, duhet të hedhim një vështrim në avantazhet dhe disavantazhet e tenxhere me oriz Kalite KL 620.

Avantazhi:

 • Dizajn modern, kompakt dhe i bërë nga materiale të sigurta për shëndetin.
 • Shumëllojshmëria e veçorive ndihmon për të gatuar shumë pjata dhe për të kursyer kohë.
 • Aplikimi i teknologjisë së gatimit 3D ndihmon që orizi të gatuhet i butë dhe sfungjer në çdo pozicion.
 • Paneli i kontrollit vietnamez e bën të lehtë funksionimin.
 • Ena e brendshme është e mbuluar me shtresë teflon jongjitëse cilësore.
 • Kohëmatësi automatik i gatimit brenda 24 orëve, jashtëzakonisht i përshtatshëm.

Defekt:

 • Tenxherja ka kapacitet të mjaftueshëm për një familje me 4-6 anëtarë.

Ku të blini tenxhere orizi origjinale Kalite KL 620? Sa shumë?

Sot ka shumë vende në treg Kalite KL 620. tenxhere me oriz produkte origjinale si: Nguyen Kim, Medimart, supermarkete elektronike, …

Tham Khảo Thêm:  Vy Oanh là ai? Tiểu sử sự nghiệp, đời tư Scandal ca sĩ Vy Oanh

Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të porositni tenxhere në faqet e internetit origjinale në internet. Ose mund të blini edhe në platformat e e-commerce si Tiki, Shopee, Lazada, etj. Por vini re se kur blejmë online, duhet të zbulojmë me kujdes për të shmangur blerjen e mallrave false dhe me cilësi të dobët.

Çmimi i referencës së orizit Kalite KL 620 është 1,590,000 VND. Vini re se ky çmim mund të jetë i ndryshëm në vende të ndryshme shitjeje.

Bleni produkte origjinale në Shopee

Blini produkte origjinale në Tiki

Kalite KL 620. Tenxhere me oriz

Cila është garancia për tenxheren e orizit Kalite KL 620?

 • Aktualisht makina ka garanci për 12 muaj.
 • Garancion vetëm kur tenxherja është e dëmtuar, nuk funksionon për faj të prodhuesit ose për shkak të transportit.
 • Kur është nën garanci, produkti duhet të jetë i paprekur pa dëmtim, kullë e lirshme.
 • Produktet e garancisë duhet të jenë në paketim origjinal dhe me të gjithë aksesorët e përfshirë.
 • Tenxherja e dëmtuar për shkak të përdorimit jo të duhur nga përdoruesi nuk do të mbulohet nga garancia.
 • Pas skadimit të periudhës së garancisë, nuk do të bëhet asnjë rimbursim.

Manuali i udhëzimeve për tenxheren me oriz Kalite KL 620

Këtu është një video e copëtimit të kutisë së tenxhere me oriz Kalite KL 620 me udhëzime për përdorim, mund ta shikoni.

Shënime kur përdorni tenxheren me oriz Kalite KL 620

 • Përdorni tensionin e duhur, kapacitetin standard që prodhuesi është në letër.
 • Vendoseni pajisjen në një vend të freskët dhe të thatë, pa agjentë të dëmshëm si minjtë, buburrecat, milingonat, etj.
 • Duhet ta vendosni tenxheren të fiksuar në një pozicion, të shmangni rënien kur lëvizni.
 • Pastroni tenxheren pas përdorimit.
 • Kur ka ndonjë problem, mos e çmontoni vetë pajisjen, por telefononi qendrën e shërbimit nëse është ende brenda periudhës së garancisë.
 • Regjistroni një video të çboksimit për të siguruar një kthim nëse pajisja është me defekt.

Epilogu:

Këtu është informacioni i produktit Kalite KL 620. tenxhere me oriz. Informacioni i mësipërm është studiuar me kujdes nga ana e Yanlemon, kështu që ju mund të jeni të sigurt për t’iu referuar. Kalite KL 620 është një produkt me një dizajn të bukur, modern së bashku me karakteristika të jashtëzakonshme. Nëse jeni të kënaqur me produktin, mos hezitoni të investoni dhe ta përjetoni atë.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết (Review) Nồi cơm điện Kalite KL 620 sử dụng có tốt không? . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *