[Review] Top 2 máy hút sữa Hegen tốt nhất các mẹ nên sử dụng

Në treg, produktet e pompës së gjirit janë shumë të ndryshme në modele, marka dhe veçori për të ndihmuar përdoruesit të kenë shumë zgjedhje të përshtatshme. Në artikullin vijues, do të shqyrtojmë në detaje serinë e pompave të gjirit Hegen me karakteristika dhe funksione të jashtëzakonshme. Nëse jeni duke pyetur veten për të vendosur për të blerë Pompë gjiri Hegen Mos e humbisni këtë postim.

Rreth markës Hegen

Përpara se të vini në Rishikimi i pompës së gjirit Hegen, le të mësojmë për këtë markë të famshme Hegen. Me siguri ka shumë nëna që njohin pompën e gjirit Hegen dhe i japin kësaj marke dashurinë më të sinqertë. Shumë njerëz shpesh pyesin se nga cili vend janë produktet e pompës së gjirit Hegen. Në fakt, Hegen është një markë jashtëzakonisht e famshme në tregun e nënës dhe foshnjave dhe e ka origjinën në Kore.

Hegen pompë gjiri

Edhe pse marka ka lindur vetëm që nga viti 2015, por pasi kaloi kohë për të ndërtuar dhe zhvilluar, kjo markë është bërë jashtëzakonisht e famshme në shumë vende. Në veçanti, është e pamundur të mos përmendim linjën e produkteve të kujdesit për nënën dhe fëmijën e Hegenit. Deri më tani, kjo markë është kthyer në një markë të nivelit të lartë, të besuar nga shumë nëna pelena.

Pra, çfarë e bën Hegen një konkurrent kaq të fortë në treg? Në fakt, synimi që ka vendosur që në fillim kjo markë është të ofrojë zgjidhjen më të plotë të ushqyerjes me gji. Shumica e pompave të gjirit Hegen janë pa përbërës të dëmshëm si BPA dhe PVC. Ky është avantazhi më i madh për të kënaqur klientët, sepse ata gjithmonë duan të përdorin produkte me cilësi të lartë, të sigurta për shëndetin e nënës dhe foshnjës.

Sa lloje të pompave të gjirit Hegen ekzistojnë?

Ngjashëm me markat e tjera të pompave të gjirit në treg. Ekzistojnë dy lloje kryesore të pompave të gjirit Hegen, të cilat janë:

 • Moduli manual i pompës së gjirit Hegen PCTO
 • Pompë gjiri e dyfishtë elektrike Hegen PCTO

Nënat mund të zgjedhin lehtësisht linjën e pompave të gjirit Hegen që janë të përshtatshme për qëllimet dhe kushtet e tyre ekonomike për të përmbushur më mirë procesin e kujdesit për fëmijët e vegjël. Sepse në përgjithësi, çdo lloj makinerie ka veçori të jashtëzakonshme për të ndihmuar nënat të nxjerrin qumështin lehtësisht dhe shpejt.

Rishikimi i pompës së gjirit Hegen është i mirë?

Para se të vendosni nëse do ta blini këtë pompë gjiri Hegen? Pra, para së gjithash, le të vlerësojmë pompën e gjirit Hegen në mënyrë specifike për sa i përket dizajnit, funksionit dhe përdorimit.

Shiko me shume: [Review] 8 pompat më të mira të gjirit me valë sot

1. Dizajni i pompës së gjirit Hegen

Hegen pompë gjiri ka një dizajn kompakt, peshë të lehtë rreth 230 gram, shumë i përshtatshëm për t’u futur në një çantë për ta mbajtur kur dilni. Përveç kësaj, pjesët e pompës së gjirit Hegen gjithashtu mund të çmontohen lehtësisht gjatë pastrimit dhe sterilizimit. Pra, mos u shqetësoni për përdorimin e kësaj pajisjeje, do të marrë shumë kohë.

Hegen pompë gjiri

Kjo seri pompash gjiri është e pajisur me një ekran LCD. Kur makina është në punë, të gjithë parametrat dhe i gjithë cikli shfaqen në ekranin LCD në mënyrë të qartë dhe të qartë. Mjafton vetëm një trokitje e lehtë për të zgjedhur nivelet e duhura.

Tham Khảo Thêm:  Top 9 các shop bán đồ unisex trên shopee đẹp, chất, uy tín

Në të njëjtën kohë, filxhani i thithjes është bërë nga silikoni super i butë dhe ka një dizajn katror. Pra është i përshtatshëm për të gjithë gjinjtë e nënave në mbarë botën. Pjesa e fundit për të cilën duhet të kujdesemi është shishja e qumështit. Me një kapacitet shishe 150 ml, është bërë nga plastika e cilësisë së lartë. Rezistencë e mirë ndaj ndikimit dhe garanton siguri për shëndetin e nënës dhe foshnjës.

2. Thithat dhe shishet e pompës së gjirit Hegen

Pompa e gjirit Hegen është e pajisur me gjilpërë. Prandaj, foshnja mund ta përdorë shishen sapo nëna të përfundojë pompimin. Përveç kësaj, struktura e kapakut është jashtëzakonisht e fortë, duke ju ndihmuar të ruani në mënyrë efektive qumështin kur e vendosni në frigorifer për ta përdorur gradualisht. Ajo që është edhe më e veçanta është se shishen mund ta përdorni për të ruajtur ushqimet e fëmijës tuaj dhe ushqimet e tjera pa u shqetësuar për prishjen apo ndryshimin e cilësisë së tyre.

3. Teknologjia dhe funksioni i pompës së gjirit Hegen

Kur vlerësojmë pompën e gjirit hegen, duhet të vlerësojmë teknologjinë dhe funksionin e makinës. Nëse bie në rastin e lindjes së parakohshme dhe duhet të largohesh nga nëna pas lindjes, përdorimi i pompës së gjirit Hegen është i nevojshëm dhe i rëndësishëm. Produktet e markës Hegen kanë teknologji të avancuar dhe moderne për të plotësuar të gjitha nevojat e nënave. Me 3 mënyra të thithjes së dyfishtë, thithja fleksibël e vetme ose manuale është gjithashtu shumë e thjeshtë.

Referenca: [Review] Top 2 pompat e gjirit Elvie që janë më të besueshme

Hegen pompë gjiri

Për më tepër, pompa e gjirit Hegen është projektuar gjithashtu me 3 goditje thithëse. Shpejtësia e centrifugimit është e ngadaltë, e shpejtë ose mesatare në varësi të nevojave tuaja. Për një goditje pompimi, ai do të përfshijë 12 shpejtësi me gjithsej 36 modele të ndryshme pompimi. Kjo veçori e veçantë i ndihmon nënat me pelena të zgjedhin lehtësisht mënyrën e duhur për to. Duhen rreth 20 minuta për të mbushur një shishe me qumësht Hegen.

4. Teknologji masazhi e pompës së gjirit Hegen

Kjo teknologji e masazhit të gjirit ndihmon nënën të mos ndjejë lodhje të muskujve dhe në të njëjtën kohë e bën më të përshtatshëm rrjedhjen e qumështit. Përpara se të pomponi, pompa e gjirit Hegen do të masazhojë butësisht gjoksin tuaj për 2 minuta. Krijon një ndjenjë relaksi, rehatie dhe stimulon sekretimin e gjëndrave të qumështit për efikasitet maksimal.

Ky është një dizajn ekskluziv i kësaj marke, kështu që nuk do ta gjeni këtë veçori në asnjë pompë tjetër të gjirit. Përveç funksionit të masazhit, makina ndihmon edhe nënën të relaksojë shpatullat dhe qafën, duke kufizuar në mënyrë shumë efektive bllokimin e kanaleve të qumështit.

Top 2 pompat më të mira të gjirit Hegen sot

Hegen është një markë e famshme me produkte të nivelit të lartë për nënat dhe foshnjat. Produktet e kësaj marke janë gjithmonë të besuara dhe të mirëpritura nga përdoruesit. Pra, nëse nuk keni gjetur një pompë gjiri të përballueshme, të gjithanshme dhe të sigurt, atëherë drejtojuni menjëherë 2 linjave. Pompë gjiri Hegen më e mira më poshtë.

1. Pompë e dyfishtë elektrike e gjirit Hegen PCTO

Hegen PCTO është pompa e parë elektrike e dyfishtë e gjirit në botë e krijuar për rehati dhe efikasitet gjatë pompimit. Lejon përdoruesin të pompojë qumështin me lehtësi dhe të ushqehet me gji pa probleme. Veçoria e saj unike e masazhit të përzierjes ju lejon të masazhoheni butësisht për të minimizuar dhimbjen e gjoksit.

Tham Khảo Thêm:  Nhạc sĩ giàu nhất Vbiz tiết lộ số tiền bán nhạc đầu tiên cho ca sĩ đình đám

Shiko me shume: Cila pompë gjiri Fatz është e mirë, e besuar nga nënat sot?

Pompë gjiri e dyfishtë elektrike Hegen PCTO

Makina ka gjithashtu aftësinë të tkurret butësisht për të ndihmuar në stimulimin e gjëndrave të qumështit për të prodhuar më shumë qumësht. Pompa e gjirit Hegen PCTO është projektuar me material plastik PPSU për të ndihmuar në ruajtjen e qumështit tuaj të çmuar të gjirit për t’i dhënë fëmijës suaj ushqim optimal.

Kjo pompë elektrike e dyfishtë e gjirit Hegen ka një dizajn të thjeshtë, kompakt dhe të dobishëm me një port të përshtatshëm karikimi USB. Në të njëjtën kohë, produkti ka edhe aftësinë për t’u përshtatur në 12 nivele me 3 ritme të ndryshme. Ndihmoni nënat të ndihen më rehat gjatë pompimit. E gjithë linja e thithjes dhe gypi thithës janë bërë nga silikoni i butë, rezistent ndaj nxehtësisë, i cili pastrohet lehtë dhe i sigurt për t’u sterilizuar.

Dizajni i kapakut të shtrënguar siguron që nëna të ruajë qumështin e pompuar rishtas, të minimizojë oksidimin e qumështit dhe ta mbajë qumështin e gjirit të freskët dhe të shijshëm për fëmijën çdo ditë.

Çmimi referencë: 8 250 000 VND

2. Moduli manual i pompës së gjirit Hegen PCTO

Kjo është linja pompë manuale e gjirit Përdorimi i vetëm i dedikuar i teknologjisë së pompës së gjirit me 2 cikle. Pompa e gjirit manuale Hegen PCTO përdor teknologji të avancuar për të rikrijuar plotësisht procesin e ushqyerjes me gji të foshnjave.

Pompa manuale e gjirit Hegen ofron një përvojë të qetë pompimi me pompimin manual që mund të rregullohet lirisht për të përmbushur nevojat tuaja të përditshme. Dizajni i trupit të shishes është i lehtë për t’u mbajtur gjatë thithjes pa shkaktuar lodhje të duarve dhe është e lehtë të rregullohet forca e thithjes.

Moduli manual i pompës së gjirit Hegen PCTO

Kapaku me një dizajn unik mund të hapet dhe mbyllet duke e përdredhur, duke e bërë shumë të përshtatshëm për nënat që të ruajnë ende qumështin në shishe pas pompimit. Me dizajnin e nënshkrimit të shisheve të qumështit të butë katror të kësaj marke.

Të gjitha materialet që përbëjnë produktin janë plastike PPSU që nuk përmban BPA ose substanca të dëmshme, të cilat janë testuar nga ekspertë evropianë sipas kritereve FDA, CE, ISO. Diafragma e pompës së pompës së gjirit është prej materiali të butë silikoni dhe filxhani i thithjes është bërë nga plastika e cilësisë së lartë që nuk dëmton lëkurën e nënës gjatë pompimit. Përveç kësaj, produkti gjithashtu mund të çmontohet për çdo detaj për të lehtësuar pastrimin pas përdorimit të përditshëm.

Çmimi referencë: 1,290,000 VND

Sa kushton një pompë gjiri Hegen? Ku e bleni?

Aktualisht, pompa e gjirit Hegen është një pajisje mbështetëse jashtëzakonisht e popullarizuar e pompës së gjirit për nënat me pelena. Prandaj, ky produkt importohet nga shumë dyqane dhe agjentë biznesi. Pompat e gjirit Hegen mund t’i gjeni lehtësisht në dyqanet e mamave dhe foshnjave, dyqanet e mallrave dhe supermarketet e mëdha.

Ju duhet të kërkoni të blini në adresa shitjesh me reputacion, me një numër të madh klientësh për të shmangur blerjen e mallrave të rreme të cilësisë së dobët, duke humbur para. Aktualisht, kostoja për të pasur një makinë mjelëse Hegen varion nga 1,400,000 – 7,000,000 VND.

Tham Khảo Thêm:  Top 3 Serum Cocoon nào lành tính, dưỡng da hiệu quả nhất

Hegen pompë gjiri

Nëse jeni shumë i zënë me punë dhe nuk keni kohë të shkoni direkt në dyqan për të zgjedhur. Atëherë mos u shqetësoni shumë, sepse tani pompat e gjirit dhe mjetet shoqëruese Hegen janë shitur gjerësisht në platformat e e-commerce si Shopee, Tiki, Lazada etj. Në këto platforma do të ketë shumë çmime të përshtatshme dhe do të ketë mjaft rishikimet e mëparshme të klientëve në mënyrë që të merrni vendimin më të mirë.

Referenca: 7 shishet më të mira kundër dhimbjes së barkut për foshnjat për t’i blerë sot

Si të përdorni pompën e gjirit Hegen siç duhet dhe në mënyrë efektive

Në mënyrë që pompa e gjirit Hegen të maksimizojë përdorimin e saj dhe veçoritë e jashtëzakonshme, ju duhet ta përdorni atë në mënyrë korrekte dhe të siguroni procesin e duhur të mjeljes. Këtu ju tregoj se si të përdorni pompën e gjirit Hegen.

 • Fillimisht instaloni diafragmën në qafën e lidhjes, më pas mbylleni kapakun dhe lërini këto dy pjesë të vijnë në kontakt me njëra-tjetrën.
 • Më pas, kyçeni pajisjen duke e kthyer në drejtim të akrepave të orës.
 • Më pas, lidhni valvulën e vakumit drejt e në qafën lidhëse dhe vazhdoni të lidhni shishen e qumështit dhe qafën lidhëse.
 • Ndizni çelësin e energjisë për të filluar dhe për të filluar pompimin.
 • Për të nxjerrë shishen, kthejeni butësisht në drejtim të kundërt të orës për ta hapur.
 • Fikni makinën dhe jepini fëmijës qumësht duke e zëvendësuar thithkën.

Hegen pompë gjiri

Disa shënime kur përdorni pompën e gjirit Hegen:

 • Përpara se të vazhdoni me pompimin, relaksohuni në mënyrë që të ndiheni më rehat për të kufizuar bllokimin e gjëndrave të qumështit, duke ju ndihmuar të pomponi më lehtë dhe të kurseni kohë.
 • Në mënyrë që qumështi të zbresë më shpejt, duhet të kufizoni zgjedhjen e thithjes së fortë. Por kjo do të bëjë që gjinjtë e nënës të lëndohen.
 • Përparësi duhet t’i jepet forcës thithëse që nuk është as shumë e dobët dhe as shumë e fortë, në mënyrë që qumështi të rrjedhë në mënyrë të barabartë dhe të ndihet ende rehat dhe rehat.
 • Pasi shishja të jetë mbushur, duhet të pushoni për rreth 10 deri në 15 minuta në mënyrë që qumështi të rrjedhë poshtë dhe pompa Hegen të mos funksionojë me kapacitet të plotë.

Lexo më shumë: Top 7 ngrirësit më të mirë të ruajtjes së qumështit të besuar nga nënat sot

Gjeneral, Pompë gjiri Hegen është një zgjidhje e shkëlqyer për nënat e reja për të siguruar ushqimin e përditshëm të foshnjës së tyre. Gjithashtu ndihmon nënat të kursejnë kohë pas lindjes. Edhe pse çmimi nuk është i lirë, por me përfitimet dhe sigurinë e jashtëzakonshme të produktit, kjo është një pajisje që ia vlen investimi. Shpresojmë që vlerësimet e mësipërme t’ju ndihmojnë të kuptoni më shumë rreth këtij produkti.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [Review] Top 2 máy hút sữa Hegen tốt nhất các mẹ nên sử dụng . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *