(Review) Top 5 bộ tìm xe máy thông minh tốt nhất hiện nay

Jeni lodhur duke kërkuar për motoçikletën tuaj mes qindra makinave në parkingje publike? Është e vështirë dhe kërkon kohë, apo jo? Prandaj gjetës i zgjuar i motoçikletave ka lindur për të zgjidhur atë problem. Por a pyesni veten se cili produkt është cilësor dhe i përballueshëm? Lëreni Yanlemon t’u përgjigjet pyetjeve tuaja në seksionin e informacionit më poshtë.

Top 5 gjetësit më të mirë të motoçikletave inteligjente sot

Ka shumë produkte për momentin gjetës i zgjuar i motoçikletave në treg, duke e bërë të vështirë për ju zgjedhjen. Por mos u shqetësoni, Yanlemon do t’ju sugjerojë 5 emrat e mëposhtëm.

1. Gjetësi i motoçikletës me çelës inteligjent KS-SF22R

Gjetësi i parë inteligjent i motoçikletave që duam të prezantojmë është Smartkey KS-SF22R. Kjo pajisje vlerësohet shumë nga shumë përdorues për sa i përket komoditetit gjatë përdorimit.

Çmimi referencë: 295,000 VND

Gjetësi i motoçikletave me çelës inteligjent KS-SF22R

Avantazhi:

 • Smartkey KS-SF22R përdor bateri AAA, kështu që nuk keni nevojë të lidheni me sistemin elektrik të automjetit.
 • Instalim i thjeshtë dhe i shpejtë.
 • Përveç aftësisë për të gjetur një makinë të një pajisje për gjetjen e motoçikletave në parking Smartkey KS-SF22R është gjithashtu i integruar me funksionin anti-mjegull, i cili është një shpëtim urgjent SOS.

Defekt:

 • Periudha e garancisë së produktit është e shkurtër.

2. Gjetësi i zgjuar i motorëve Sunshine KCTAD23

Emri tjetër në listën e top 5 gjetësve më të mirë të motoçikletave inteligjente sot është Anh Duong KCTAD23. Ky është një produkt nga marka e famshme Anh Duong në Vietnam dhe ky është gjithashtu një produkt që shumë përdorues konsiderojnë se ia vlen ta blejnë.

Çmimi referencë: 250 000 VND

Gjetësi inteligjent i motoçikletave Anh Duong KCTAD23

Avantazhi:

 • Pajisja nuk humbet baterinë gjatë përdorimit, ndaj është një zgjedhje e preferuar e shumë konsumatorëve.
 • Sunshine KCTAD23 ka një dizajn jashtëzakonisht të zgjuar të kutisë, me aftësi të mirë hidroizoluese.
 • Instalimi është gjithashtu shumë i thjeshtë, kushdo mund ta bëjë lehtësisht.

Defekt:

 • Pavarësisht nga avantazhet e tij të jashtëzakonshme, ky gjetës inteligjent i motoçikletave konsiderohet nga shumë se ka qëndrueshmëri të ulët.

3. Gjetës i zgjuar i motoçikletave 95AQT

Emri i tretë në listën e gjetësve inteligjentë të motoçikletave që nuk mund të injoroni është 95AQT. Një produkt i bërë nga çelik inox me cilësi të lartë, i qëndrueshëm në kohë.

Çmimi referencë: 200 000 VND

Gjetës inteligjent i motoçikletave 95AQT

Avantazhi:

 • Pajisja funksionon mirë në një rreze prej 50 m.
 • Ky produkt është i integruar me butonat A dhe B që ndajnë të njëjtin funksion në telekomandën inteligjente.
 • Qarku i kontrollit është projektuar me një kuti plastike mbrojtëse për rezistencë më të mirë ndaj ujit.
 • Kur merrni sinjalin e telekomandës, sistemi i borisë dhe drita e sinjalit të kthesës së përparme janë tashmë aktive.

Defekt:

 • Periudha e garancisë së produktit është shumë e shkurtër, vetëm 3 muaj.
Tham Khảo Thêm:  Kể lại một lần em được gặp một nhân vật lịch sử

4. Gjetësi i zgjuar i motoçikletave TS 12TX

Gjetësi inteligjent i motoçikletave TS 12TX është një produkt në segmentin popullor, por pajisja është e pajisur me rezistencë jashtëzakonisht të lartë ndaj ujit.

Çmimi referencë: 250 000 VND

Gjetës inteligjent i motoçikletave TS 12TX

Avantazhi:

 • TS 12TX performon jashtëzakonisht mirë brenda një rrezeje deri në 100 m.
 • Përveç funksionit të kërkimit të makinës, produkti është i integruar edhe me një sistem jashtëzakonisht modern kundër vjedhjes, duke garantuar sigurinë e automjetit si dhe duke ndihmuar përdoruesit të ndihen më të sigurt.
 • Kohë e gjatë garancie deri në 2 vjet, të jeni të sigurt për t’u përdorur.

Defekt:

 • Aktualisht, çmimi i produktit nuk është rënë dakord mes furnitorëve, kështu që ju duhet të merrni parasysh në zgjedhjen.

5. Gjetësi inteligjent i motoçikletave BFD20

Gjetësi i motoçikletës në distancë Më në fund, gjetësi inteligjent i motoçikletave BFD20. Një pajisje me një dizajn të thjeshtë dhe kompakt.

Çmimi referencë: 200 000 VND

Gjetës inteligjent i motoçikletave BFD20

Avantazhi:

 • BFD20 është i pajisur me një veçori shumë të përshtatshme për gjetjen e makinës përmes një sistemi të borisë dhe sinjalit të kthesës.
 • Pajisja punon me burimin e vet të energjisë, pa ndërhyrë në asnjë sistem elektrik në automjet.
 • Jetëgjatësi shumë e gjatë e baterisë deri në 6 muaj.

Defekt:

 • Gama e gjetësit të makinave është mjaft e vogël, funksionon mirë vetëm brenda një rrezeje prej 40 m.

Çfarë është një gjetës i zgjuar i motoçikletave?

Gjetësi i zgjuar i motoçikletave është një pajisje elektronike moderne dhe e avancuar që e bën më të lehtë gjetjen e motoçikletave në parkingje publike si apartamente, spitale, qendra tregtare etj.

Gjetësi i motoçikletës njihet edhe si bori i motoçikletës kundër vjedhjes. Me këtë pajisje, kur dëshironi të gjeni një makinë, thjesht përdorni telekomandën dhe sistemi i alarmit do të tingëllojë, duke ju ndihmuar të gjeni më thjesht makinën tuaj në një parking të mbushur me njerëz.

Arsyeja pse duhet të zotëroni një gjetës inteligjent motorçiklete

Nuk është e natyrshme gjetës i zgjuar i motoçikletave Ajo është e dashur dhe e zgjedhur nga shumë njerëz sot, veçanërisht në Vietnam me mjetin kryesor të transportit që janë motoçikletat. Këtu janë disa arsye pse duhet të zotëroni një gjetës motori në distancë.

Gjeni një makinë më të lehtë

Imagjinoni kur parkoni makinën tuaj në parkingje publike, kur të largoheni do të jetë shumë e vështirë dhe kërkon shumë kohë të shkoni në kërkim të automjetit tuaj. Me një gjetës inteligjent të motoçikletave, thjesht duhet të përdorni telekomandën për të ditur se ku ndodhet makina juaj, kaq i përshtatshëm, apo jo?

Pajisja e kërkimit të motoçikletës në distancë

Ka veçori kundër vjedhjes

Përveç funksionit të gjetjes së motoçikletave, pajisja ka edhe funksione të integruara kundër vjedhjes, kur hasni në raste të prishjes së bagazhit, thyerjes së bravës, vjedhjes së pronës, pajisja do të ulërijë me zë të lartë, duke bërë që objekti të sillet keq. duhet të largohet .

Tham Khảo Thêm:  Johnny Depp từ chối làm “cướp biển” vì giận Disney

Sirenë kundër vjedhjes së motoçikletës

Çmimi nuk është shumë i shtrenjtë

Kostoja e një gjetësi makine në parking do të bjerë nga 200,000 në 1,000,000 VND në varësi të markës dhe karakteristikave të jashtëzakonshme që produkti mund të sjellë.

Dizajn kompakt, karakteristika moderne

Sot, motorët inteligjentë të kërkimit të motoçikletave kanë një dizajn kompakt që nuk zë shumë nga hapësira e automjetit. Përveç kësaj, këto pajisje janë gjithashtu të integruara me shumë funksione inteligjente dhe moderne.

Kriteret për zgjedhjen e blerjes së një gjetësi të përshtatshëm motorik inteligjent

Përpara se të zgjedhim të blejmë një produkt të zgjuar të gjetësit të motoçikletave, duhet të kemi kriteret e duhura të përzgjedhjes për të qenë në gjendje të marrim vendimin e duhur. Këtu janë disa kritere që Yanlemon i konsideron të nevojshme t’i dijë përpara se të blejë një produkt.

Markë tregtare

Kriteri i parë në çdo rishikim që përmendim gjithmonë është marka. Ju duhet t’i jepni përparësi zgjedhjes së kompleteve inteligjente të gjetësit të motoçikletave nga markat me reputacion që vlerësohen gjithmonë nga konsumatorët për sa i përket cilësisë, qëndrueshmërisë dhe politikës së garancisë.

Kriteret për zgjedhjen e blerjes së një gjetësi të zgjuar të motoçikletave

Çmimi

Kriteri i dytë që duhet t’i kushtoni vëmendje kur blini një gjetës makinash në parking është çmimi. Këto pajisje zakonisht kanë çmime që variojnë nga disa qindra deri në disa milionë. Por mbani në mend se vetëm për shkak se një pajisje është e mirë nuk do të thotë se duhet të jetë e shtrenjtë.

Stili i projektimit

Ky është gjithashtu një kriter i rëndësishëm në zgjedhjen e një gjetësi të zgjuar të motoçikletave. Për shkak se pajisjet kanë një dizajn të thjeshtë, dizajni kompakt do të jetë më i përshtatshëm për t’u transportuar.

A duhet të blini një gjetës të markës së mirë të motoçikletave?

Siç u përmend më lart, marka është një nga faktorët që nuk duhet anashkaluar, por një markë e mirë bën që shumë njerëz të kenë dhimbje koke për të zgjedhur.

Sepse sot në treg ka shumë marka të ndryshme që ofrojnë gjetës të motoçikletave në distancë, dhe kështu e bën të vështirë për ju të zgjidhni një markë për t’u besuar. Këtu, Yanlemon do t’ju sugjerojë 5 marka me reputacion sot.

Gjetësi i motorëve me çelësa inteligjentë

Smartkey është një markë e njohur që ofron pajisjet më të famshme të gjetjes së motoçikletave në distancë në treg sot. Produkti inteligjent i gjetjes së motoçikletave të kësaj marke ka një dizajn të thjeshtë, dizajn kompakt, duke siguruar komoditet të lartë. Për sa i përket çmimit, Smartkey konsiderohet të jetë shumë konkurrues.

Tham Khảo Thêm:  Chủ tịch nước Võ Văn Thưởng con ai? Xuất thân gia đình thế nào?

Gjetësi i motorëve me çelësa inteligjentë

Gjetësi i zgjuar i motoçikletave Sunha

Marka tjetër e famshme që shumë njerëz i besojnë sot është Sunha. Kjo është një nga markat me reputacion në treg që ofron produkte gjetës motoçikletash në parking. Përveç funksionit të gjetësit të makinës, pajisja nga shtëpia e Sunhas është e integruar edhe me një telekomandë inteligjente dhe funksion kundër vjedhjes.

Gjetësi inteligjent i motoçikletave Anh Duong

Kjo është një markë nga vendi ynë i Vietnamit dhe gjetësi i motoçikletave Anh Duong nuk i ka zhgënjyer kurrë përdoruesit. Produkti i kësaj marke është i jashtëzakonshëm me veçorinë e moshumbjes së fuqisë së baterisë gjatë funksionimit, kështu që ky produkt është mjaft i popullarizuar nga përdoruesit.

Alarmi i zgjuar i gjetjes së motoçikletave

Emri tjetër që nuk mund të anashkalohet është Alarm, një markë që ofron gjetësin e motoçikletave më cilësore sot. Alarm është i specializuar për të sjellë në treg pajisje inteligjente me shumë karakteristika moderne. Nëse jeni duke kërkuar për një gjetës motoçikletash cilësore dhe të përballueshme në oborr, ndoshta duhet të kërkoni gjetësin inteligjent të motoçikletave Alarm.

Gjetësi i zgjuar i motoçikletave Honda

Honda është një markë shumë e famshme për ne vietnamezët, apo jo? Kjo markë ofron produkte të zgjuara dhe të qëndrueshme për gjetjen e motoçikletave me veçori të avancuara. Sidoqoftë, produkti është mjaft i shtrenjtë.

Gjetësi i zgjuar i motoçikletave Honda

Shënime kur përdorni një gjetës inteligjent motorçiklete

Për të qenë në gjendje të përdorni gjetësin inteligjent të motoçikletave në mënyrën më efektive dhe më të qëndrueshme, duhet t’i kushtoni vëmendje disa gjërave:

 • Lexoni me kujdes manualin e përdorimit përpara përdorimit, për të shmangur montimin e gabuar.
 • Jepini përparësi blerjes së pajisjeve moderne me veçori të integruara kundër vjedhjes.
 • Këshillohet të zgjidhni pajisje që janë të pajisura me rezistencë ndaj ujit dhe kursim të energjisë.

Epilogu:

Së fundmi, informacioni për top 5 gjetës i zgjuar i motoçikletave Moderne ju ndihmon “të gjeni një makinë shpejt”. Shpresoj përmes ndarjes së Yanlemon do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë këtë pajisje si dhe të zgjidhni vetë gjetësin më të përshtatshëm të motoçikletave.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết (Review) Top 5 bộ tìm xe máy thông minh tốt nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *