[Review] Top 6 máy sạc bình ắc quy nào tốt đáng mua hiện nay

Bateria është një pajisje e domosdoshme në jetën tonë, sepse është një pajisje e zakonshme që vjen me një numër pajisjesh elektronike dhe mjeteve aktuale të transportit si motoçikletat, makinat, makinat, energjia elektrike,… Prandaj, ngarkuesin e baterisë është një produkt i domosdoshëm që ju të ndiheni gjithmonë të sigurt kur dilni dhe përdorni në shtëpi.

Nëse do të blini vetes një karikues baterie, por hezitoni të zgjidhni se cili lloj është i cilësisë së mirë, i përballueshëm? Le Yanlemon Përgjigjuni këtyre pyetjeve për t’ju ndihmuar në artikullin vijues.

6 karikuesit më cilësor të baterive që ia vlen t’i posedoni

Për ta bërë më të lehtë zgjedhjen për ju, këtu janë 6 më të mirat karikuesi më i mirë i baterisë kanë një çmim të arsyeshëm. Le ta zbulojmë së bashku.

1. Karikues baterie FOXSUR 12V 4 – 100Ah

Ngarkuesin e baterisë nga Foxsur vlerësohet nga përdoruesit si me çmim të ulët, por me cilësi të lartë. Makina mund të ngarkojë lehtësisht një bateri 12v 100Ah dhe ka shumë karakteristika të jashtëzakonshme të përfshira. Ky është gjithashtu një nga produktet kryesore të karikuesit të baterive në Vietnam sot.

Çmimi referencë: 295,000 VND

Shikoni produktet në Tiki

Karikues baterie FOXSUR 12V 4 – 100Ah

Avantazhi:

 • Ekziston një ekran LCD që shfaq parametrat për monitorim të lehtë të shpejtësisë së karikimit dhe funksioneve të pajisjes.
 • Karikoni me lehtësi bateritë 12 V nga 4 në 10 Ah.
 • Ekziston një modalitet për të ndaluar automatikisht karikimin kur është plot.
 • Mbrojtje nga polariteti i kundërt, alarmi i temperaturës së karikuesit.
 • Ka një funksion të reduktimit të sulfatit për të ndihmuar në ruajtjen dhe zgjatjen e jetës së makinës.
 • Dizajn kompakt, i lehtë për t’u mbajtur.

Defekt:

 • Karikuesi nxehet shumë gjatë karikimit.
 • Në treg ka shumë produkte me cilësi të ulët dhe false.

2. BC-1815. Karikues baterie LiOA

Emri i dytë në listën e karikuesve më të mirë të baterive është LiOA BC-1815. Ky është një emër shumë i njohur dhe i njohur në tregun tonë. Pak a shumë çdo familje zotëron një pajisje elektronike nga LiOA. Kështu që produkti mund të sinkronizohet shumë mirë me shumë pajisje të tjera. BC-1815 ndihmon në ngarkimin e shpejtë të baterisë dhe është jashtëzakonisht i sigurt për t’u përdorur.

Çmimi referencë: 2 000 000 VND

Shikoni produktet origjinale në Tiki

BC-1815. Karikues baterie LiOA

Avantazhi:

 • Bërë nga materiale dhe përbërës të cilësisë së lartë dhe të kontrolluar plotësisht mekanikisht.
 • Predha e jashtme është prej metali të fortë dhe të qëndrueshëm.
 • Rryma mund të rregullohet kur ngarkoni baterinë.
 • Lehtë për të monitoruar tensionin gjatë karikimit.
 • Operacion i thjeshtë për t’u përdorur.

Defekt:

 • Pa reduktim të sulfatit dhe funksion kundër kundërt.
 • Makina është mjaft e madhe dhe e rëndë.
 • Nuk mund të mbyllet automatikisht pasi të jetë ngarkuar plotësisht.

3. ROBOT 15A .karikues baterie

I montuar me komponentë me cilësi të lartë dhe të qëndrueshme, karikuesi i baterisë ROBOT 15A ju ndihmon me siguri të ngarkoni baterinë tuaj shpejt dhe në mënyrë të sigurt. ROBOT 15A ka mënyra dhe përdorim jashtëzakonisht të thjeshtë, duke e bërë të lehtë për përdoruesit e rinj të mësohen dhe përdorin shpejt.

Tham Khảo Thêm:  Dị tính là gì? Sự khác biệt giữa dị tính và đồng tính

Çmimi referencë: 1.500.000 VND

Shikoni produktet origjinale në Tiki

Karikues baterie ROBOT RB15A

Avantazhi:

 • Montuar nga komponentë me cilësi të lartë.
 • Shasia është prej metali të qëndrueshëm.
 • Panel kontrolli i thjeshtë dhe intuitiv.
 • Mund të karikojë baterinë 24v.
 • Lehtë për të gjurmuar parametrat përmes orëve mekanike.

Defekt:

 • Produkti është mjaft i madh dhe i rëndë.
 • Funksioni i kundër polaritetit të kundërt, reduktimi i sulfatit dhe mbyllja automatike pas karikimit të plotë nuk lejohet.

4. Karikues baterie ANJING 12V 24V 200AH

Produkti tjetër është karikuesi i baterisë ANJING AJ 6188, një kombinim i komponentëve të nivelit të lartë me funksione moderne. ANJING AJ 6188 është një model i ri, por ka qëndrueshmërinë e një karikuesi mekanik baterie. Kjo është një pajisje që ia vlen të zgjidhni për të blerë në modelet e karikuesit të baterive në treg sot.

Çmimi referencë: 500 000 VND

Shikoni produktet në Shopee

Karikues baterie ANJING 12V 24V 200AH

Avantazhi:

 • Ekziston një ekran ekrani për të ndihmuar përdoruesit të monitorojnë me lehtësi.
 • Ka funksionin për të ndërprerë automatikisht karikimin kur është plot.
 • Mund të karikojë për bateri 24v.
 • Stabilizoni automatikisht rrymën kur ndryshon fuqia e hyrjes.
 • Ka një tifoz për të ndihmuar në shpërndarjen e nxehtësisë gjatë karikimit.
 • Lehtë për t’u përdorur me 2 çelësa.
 • Çmimi nuk është shumë i shtrenjtë, vetëm 500,000 VND
 • Kornizë e fortë metalike, qëndrueshmëri e lartë.

Defekt:

 • Nuk ka funksion të reduktimit të sulfatit.
 • Nuk është shpërndarë ende origjinale në tregun e Vietnamit, kështu që është e lehtë të blini mallra false me cilësi të dobët.

5. BOLAIMEI BT-618. Karikues baterie 12V 24V

Tjetra është një produkt i ngarkuesit të baterive në segmentin popullor që është Bolaimei BT-618. Kjo është një pajisje e zgjuar dhe moderne që mund të karikojë shumë pajisje në 1-15 orë.

Çmimi referencë: 300 000 VND

Shihni çmimet speciale në Shopee

Bolaimei BT-618. Karikues baterie 12V 24V

Avantazhi:

 • Ka 2 mënyra karikimi, njëra është për motoçikletat për të karikuar bateri të vogla (3Ah-20Ah), tjetra është për makinat për të karikuar bateri të mëdha (20Ah-200Ah).
 • Ekziston një ekran që e bën të lehtë monitorimin e parametrave gjatë karikimit.
 • Mund të identifikojë automatikisht tensionin e karikimit sipas baterisë, duke e bërë procesin e karikimit më të thjeshtë.
 • Fiket automatikisht kur ngarkohet plotësisht, duke zgjatur jetën e baterisë.
 • Ka një shasi të fortë metalike dhe është e pajisur me një ventilator ftohës.
 • Ka 6 nivele mbrojtjeje: qark i shkurtër, polaritet i kundërt, mbi rrymë, mbi temperaturë, mbi tension, tension të ulët.

Defekt:

 • Shumë nxehtë gjatë karikimit.
 • Ka shumë falsifikime dhe imitime në treg. Prandaj, duhet të keni parasysh kur blini një produkt.

6. APOLLO TPS karikues baterie

Produkti i fundit në listën e top 6-ve karikuesi më i mirë i baterisë është makina APOLLO TPS. Kjo pajisje ndihmon për të ngarkuar shpejt baterinë dhe për të mbrojtur baterinë tuaj në mënyrën më gjithëpërfshirëse. APOLLO TPS është projektuar në stilin e një karikuesi tradicional të baterive, por me një tabelë elektronike të nivelit të lartë.

Tham Khảo Thêm:  Top 4 Máy pha cà phê Gaggia nào chất lượng, bền đẹp nhất

Çmimi referencë: 1.500.000 VND

Karikues i baterive APOLLO TPS

Avantazhi:

 • Karikues baterie APOLLO TPS me qëndrueshmëri të lartë.
 • E thjeshtë për t’u përdorur, e lehtë për t’u kuptuar.
 • Ka një ekran elektronik për monitorim të përshtatshëm.
 • Ka funksionin e shkyçjes automatike të karikuesit kur është plot.

Defekt:

 • Makina është mjaft e rëndë.
 • Nuk është i pajisur me funksion të reduktimit të sulfatit.

Çfarë është një karikues baterie?

Ngarkuesin e baterisë është një pajisje që përdoret për të karikuar baterinë kur ajo mbaron, në mënyrë që bateria të vazhdojë të përdoret para se të jetë shumë e vjetër dhe të zëvendësohet. Meqenëse bateria është një pajisje e zakonshme që përdoret në motoçikleta, makina, automjete elektrike, gjeneratorë, etj., përdorimi i një karikuesi mund të ndihmojë në rritjen e numrit të herëve të përdorimit të baterisë, duke kursyer kostot dhe ndikimin e kufizuar në mjedis.

Çfarë është një karikues baterie?

Përfitimet e karikuesve të baterive

Këtu janë përfitimet e mëdha që ngarkuesit e baterive u sjellin përdoruesve:

 • Ndihmon në rimbushjen e baterisë shpejt dhe plotësisht automatikisht.
 • Mund të karikojë shumë lloje të baterive në treg.
 • Modaliteti i karikimit i qëndrueshëm, i pavarur nga luhatjet në fuqinë hyrëse.
 • Është e mundur të rregulloni manualisht mënyrën e karikimit për t’iu përshtatur rezervuarit.
 • Ndihmon në kursimin e kostove të zëvendësimit.

Përfitimet e karikuesve të baterive

Kriteret për zgjedhjen e ngarkuesit të duhur të baterisë

Përpara se të zgjedhim të blejmë një karikues të përshtatshëm baterie, duhet të kemi kritere blerjeje që të mund të marrim vendimin më të mirë. Ju lutemi hidhini një sy disa prej shpenzimeve më poshtë:

1. Zgjidhni llojin e duhur për baterinë

Kriteri i parë është që ju duhet të zgjidhni makinën e duhur për baterinë tuaj sepse çdo bateri do të ketë rrymën e vet të karikimit, nëse e mbingarkoni do të shkaktojë dëme, zjarr dhe shpërthim. Prandaj, kur zgjidhni një karikues baterie, duhet të shikoni me kujdes parametrat në pajisje, një karikues i përshtatshëm do t’ju ndihmojë të ngarkoni më shpejt dhe më të sigurt.

Kriteret për zgjedhjen e ngarkuesit të duhur të baterisë

2. Materialet dhe komponentët e karikuesit të baterisë

Ju gjithashtu duhet të zgjidhni modele me komponentë të brendshëm të bërë nga materiale të mira dhe cilësore, sepse këta përbërës do të duhet të përballojnë rryma shumë të mëdha. Përveç kësaj, një kornizë e fortë e guaskës do ta ndihmojë makinën më të qëndrueshme.

3. Karakteristikat e ngarkuesit

Përveç veçorisë së karikimit të baterisë, shumë karikues tani kanë edhe një veçori të mbylljes automatike pas një karikimi të plotë, e cila është shumë e përshtatshme, apo jo? Një veçori tjetër e jashtëzakonshme që duhet t’i kushtoni vëmendje është edhe funksioni i reduktimit të sulfatit, kjo veçori ndihmon që bateria të përdoret më gjatë.

Tham Khảo Thêm:  Minh Hằng lần đầu khoe cận mặt chồng đại gia

4. Zgjidhni një markë me reputacion

Ju duhet t’i jepni përparësi blerjeve nga markat e mëdha dhe me reputacion në treg për të qenë në gjendje të blini produkte cilësore me garancitë më të mira, në mënyrë që të jeni të sigurt për t’i përdorur ato.

Çfarë marke karikuesi baterie duhet të blej?

Sot në treg ka shumë marka të karikuesve baterish me modele dhe çmime të ndryshme. Megjithatë, në varësi të prodhuesit, produkti do të ketë karakteristika të ndryshme dhe periudhë garancie. Këtu janë disa marka të famshme të cilave mund t’u besoni.

Çfarë marke karikuesi baterie duhet të blej?

1. FOXSUR

Mund të thuhet se kjo është një kompani që ka shumë nga karikuesit më të spikatur të baterive në treg sot. Foxsur Vietnam sjell produkte me shumë karakteristika të jashtëzakonshme dhe çmime të arsyeshme për të ndihmuar më shumë njerëz të kenë akses lehtësisht në produktet nga kompania.

2. LiOA

Një kompani e famshme elektronike në tregun e Vietnamit me shumë produkte të përshtatshme për vietnamezët. LiOA ka qenë shumë i suksesshëm në ofrimin e përdoruesve me produkte elektronike me cilësi të lartë, duke përfshirë karikuesit e baterive LiOA. Produktet e kompanisë janë gjithmonë të mirëpritura nga një numër i madh përdoruesish.

3. ROBOTI

Një markë e njohur me shumë produkte cilësore së bashku me garanci të mira. Sidoqoftë, produktet nga ROBOT janë mjaft të shtrenjta, por cilësia që ato sjellin ia vlen vërtet, karikuesit e baterive ROBOT nuk bëjnë përjashtim.

4. ANJING Hang

Edhe pse është një kompani e re që hyri në tregun vietnamez jo shumë kohë më parë, Anjing ka arritur shumë sukses me produktet. karikues i lirë i baterisë vjen me shumë karakteristika të jashtëzakonshme. Edhe pse kjo është një markë nga Kina, shumë njerëz besojnë dhe zgjedhin ta blejnë atë. Ky do të jetë një emër i ndritshëm nëse po pyesni se cilin prodhues të zgjidhni.

5. APOLLONI

APOLLO është një kompani që di gjithmonë të kënaqë konsumatorët me karikues baterish të lirë dhe me cilësi të lartë që vijnë me karakteristika të jashtëzakonshme.

Epilogu:

Pra, Yanlemon sapo ka ndarë me ju informacionin për 6 më të mirët karikuesi më i mirë i baterisë ia vlen të blihet tani. Shpresojmë, ky artikull do t’ju ndihmojë të zgjidhni një karikues baterie që i përshtatet më së miri nevojave tuaja. Dhe mos harroni të na vizitoni rregullisht për të përditësuar artikujt më të fundit.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [Review] Top 6 máy sạc bình ắc quy nào tốt đáng mua hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *