[Review] TOP 7 dầu gội cho tóc nhuộm tốt nên dùng nhất

Aktualisht, lyerja e flokëve është bërë një trend bukurie mjaft jopopullor. Megjithatë, për të mbajtur flokët të shëndetshëm, të qëndrueshëm dhe jo të ngatërruar pas lyerjes, jo të gjithë mund ta bëjnë këtë. Kjo është arsyeja pse shampo për flokë të lyer ka lindur. Pra, a e dini se cili shampo për flokë të lyer është më i miri sot? Nëse jo, ju lutemi shikoni artikullin e mëposhtëm.

Top 7 shampo për flokë të lyer që janë të mira, beninje dhe mbajnë ngjyrën më të qëndrueshme

Në treg sot ka shumë linja produktesh shampo për flokë të lyer nga shumë marka të ndryshme. Kjo e bën të vështirë zgjedhjen për ne konsumatorët. Le t’i hedhim një sy 7 emrave të shquar më poshtë.

1. Shampo L’Oreal Paris Elseve Color Protect

Produkt shampo për flokë të lyer Gjëja e parë që ne do të rekomandonim është L’Oreal Paris Elseve Color Protect. Ky është një nga produktet që vlerësohet si shampoja më e mirë për flokë të lyer sot. Ky produkt ka efektin e mbrojtjes dhe ushqyerjes së qelizave të flokëve, si dhe zgjatjen e kohës së mbajtjes së ngjyrës për flokët.

Shampo për flokë të lyer

Bli tani me Shopee

Ky shampo për flokë të lyer ka një listë përbërësish shumë të dobishëm për flokët e lyer, duke ndihmuar në minimizimin e gjendjes së flokëve të dëmtuar, të thatë dhe të zbehur pas lyerjes.

Përveç kësaj, ky shampo mund të krijojë edhe filtra UV në flokë, duke ndihmuar në mbrojtjen e flokëve nën diell, duke ju dhënë kështu një flokë të shëndetshëm dhe të butë. Ju do të shihni efekte të dukshme të kujdesit për flokët pas vetëm 7 javësh përdorimi.

Çmimi referencë: 95,000 VND/ shishe 280 ml

2. Shampo Tresemme Color Revitalize

Produkti tjetër është shampoja Tresemme Color Revitalize për flokë të lyer. Ky është një markë shamposh nga SHBA dhe është gjithashtu një linjë produkti më e shitur në treg sot. Produkti përmban përbërës që janë të sigurt për flokët dhe lëkurën e kokës si çaji jeshil, esenca e trëndafilit, luledielli dhe kompleksi i rishikimit.

Shampo për flokë të lyer

Bli tani me Shopee

Shampo Tresemme Color Revitalize ka aftësinë të ushqejë qelizat e flokëve nga thellësia, duke ndihmuar kështu flokët të bëhen më të lëmuar dhe më të fortë. Për më tepër, ky shampo për flokë të lyer mund të ndihmojë në mbajtjen e ngjyrës së flokëve të lyer si të reja deri në 8 javë.

Përveç kësaj, produkti gjithashtu ndihmon flokët t’i rezistojnë agjentëve të dëmshëm nga mjedisi i jashtëm si papastërtitë, rrezet UV, etj. Falë kësaj, ai mund t’ju japë flokë me shkëlqim, të butë dhe plot jetë.

Çmimi referencë: 119,000 VND/ shishe 828 ml

3. Shampo Pantene Pro-V Color Revival për flokë të ngjyrosur

Produkt shampo për flokë të lyer që nuk mund të mos përmendim është Pantene Pro-V Color Revival. Kjo linjë produktesh ka një çmim mjaft të përballueshëm, i përshtatshëm për xhepin e shumicës dërrmuese të familjeve vietnameze.

SHIH GJITHASHTU: 11 kremrat më të mirë të diellit për studentët që studentët duhet t’i blejnë

Shampo për flokë të lyer

Bli tani me Shopee

Me një listë përbërësish jashtëzakonisht të mirë dhe të sigurt, të gjithë mund të ndihen të sigurt kur e përdorin atë. Përveç kësaj, lëndët ushqyese në këtë shishe shampo për flokë të lyer kanë aftësinë të depërtojnë shumë thellë në qelizat e flokëve, duke ndihmuar kështu në ushqyerjen dhe rivendosjen e dëmtimit në mënyrë efektive të flokëve tuaj.

Tham Khảo Thêm:  Top 15 Truyện ngôn tình học đường Trung Quốc hay nhất 2023

Shampo Pantene Pro-V Color Revival përmban vaj bajame dhe Pro-V. Nëse nuk e dini, këto janë dy lëndë ushqyese jashtëzakonisht të rëndësishme për flokët, të provuara se ndihmojnë flokët të qëndrojnë me shkëlqim, të butë dhe plot jetë.

Çmimi referencë: 160,000 VND/ shishe 375 ml

4. Shampo Tigi Bed Head Color Goddess për flokë të ngjyrosur

Një nga produktet më të njohura të shampos për flokë të lyer sot që nuk mund ta injorojmë është Tigi Bed Head Color Goddess. Ky është një produkt nga Tigi, një markë e famshme kozmetike me më shumë se 400 sallone kryesore në mbarë botën. Ky shampo premton t’ju ndihmojë të kujdeseni për flokët tuaj pas lyerjes.

Shampo për flokë të lyer

Shihni tani në Shopee

Ky produkt ka një bazë vaji bajamesh të kombinuar me vaj kokosi dhe keratinë. Shampo Tigi Bed Head Color Goddess ka një aromë mjaft të ëmbël çokollate dhe karamel, duke i bërë shumë njerëz të pasionuar, falë së cilës produkti është i dashur nga shumë gra.

Kur përdorni këtë shampo për flokë të lyer, do të ndjeni se flokët tuaj bëhen të shkëlqyeshëm, më të shëndetshëm nga rrënja në majë. Përveç kësaj, produkti gjithashtu ndihmon në shtimin e vitaminës E për të ndihmuar në përmirësimin e gjendjes së skajeve të çara, thatësisë dhe thyerjes pas trajtimit kimik dhe ngjyrues.

Çmimi referencë: 324,000 VND/ shishe 750 ml

5. Shampo rinovuese Macadamia

Shampo përtëritëse Macadamia ka një listë përbërësish të nxjerrë tërësisht nga natyra, kështu që është i sigurt për flokët, kjo do të jetë një zgjedhje perfekte për ata që kërkojnë të blejnë shampo për flokë të lyer. Produkti ka aftësinë të hidratojë dhe të krijojë një shtresë mbrojtëse në flokë.

Shampo për flokë të lyer

Bli tani me Tiki

Ata prej jush që po përjetojnë flokë të thatë dhe të dëmtuar nuk duhet ta injorojnë këtë shishe shampo për flokë të lyer. Konkretisht, produkti ka një përbërës të rrallë dhe të çmuar të vajit të Arganit dhe prodhohet në linja moderne dhe teknologjike të avancuara, kështu që sjell rezultate shumë të mira në kujdesin dhe restaurimin e flokëve të dëmtuar, veçanërisht pas lyerjes.

Përveç kësaj, produkti përmban gjithashtu shumë lëndë ushqyese thelbësore për të përmirësuar flokët e dëmtuar, të thatë dhe të dredhur, si dhe për t’i bërë flokët më të butë, më të shndritshëm dhe më të shëndetshëm. Përveç kësaj, produkti ka gjithashtu një sasi të bollshme vaji Macadamia për të ndihmuar në formimin e një pengese mbrojtëse për flokët, duke bllokuar në mënyrë efektive agjentët e dëmshëm nga mjedisi i jashtëm.

Çmimi referencë: shishe 890,000 VND/1000 ml

6. Shampo Fanola No Yellow që mban ngjyrën vjollcë

Shampo Fanola No Yellow është një produkt që shumë njerëz e vlerësojnë sot për aftësinë e tij për të mbajtur ngjyrën e flokëve. Ky shampo për flokë të lyer e ka origjinën nga Italia dhe përdoret nga shumë spa apo sallone.

SHIH GJITHASHTU: TOP 9 xhel dushi eksfolues më efektiv sot

Shampo për flokë të lyer

Shihni çmimet speciale në Shopee

Ky produkt ka një pH në intervalin e sigurt 5.0 – 5.2. Kështu që mund të jeni të sigurt kur përdorni shampon Fanola pa u shqetësuar për tharjen, thyerjen, dëmtimin.

Tham Khảo Thêm:  Dầu gội Thorakao có tốt không? Top 5 được tin dùng hiện nay

Jo vetëm kaq, shampoja Fanola No Yellow sjell edhe efekte jashtëzakonisht të mira për kujdesin e flokëve, duke ndihmuar që ngjyra e flokëve të mos zbehet. Ky produkt është shumë i përshtatshëm për ata prej jush që kanë flokë gri të nxirë, platin,…

Çmimi referencë: shishe 320,000 VND/1000 ml

7. Shampo për riparimin e dëmtimit të Dove për flokë të ngjyrosur

Shampo për flokë të lyer E fundit në atë listë është Dove Damage Recovery. Kjo është një linjë produktesh nga marka e famshme globale Dove për produkte për kujdesin e flokëve dhe lëkurës.

Shampo për flokë me ngjyrë Dove

Bli tani me Tiki

Produkti me teknologji unike ushqyese Bio-Nourish përmban Dove Keratin Repair Actives dhe lëndë ushqyese thelbësore për flokët. Formula e re me një kompleks mikromolekular, rikthen dhe ushqen menjëherë flokët në vendet e dëmtimit të rëndë, duke ndihmuar në bërjen e flokëve të bukur, të lëmuar dhe të fortë për një kohë të gjatë.

Ky shampo për flokë të lyer është i përshtatshëm për ata prej jush që kanë flokë të dëmtuar, të çarë, flokë të thatë, të brishtë etj. Shampo Dove ka një çmim mjaft të volitshëm dhe është e lehtë për t’u gjetur dhe blerë kudo. Pra, nuk është për t’u habitur që ky është një nga produktet më të përdorura të shampos në Vietnam.

Çmimi referencë: 156,000 VND/ shishe 880 gram

A është i mirë shampoja për flokë të lyer?

Me siguri shumë njerëz po pyesin nëse përdorimi i shampos për flokë të lyer është vërtet i mirë apo jo? Për përgjigjen e saktë, le të hedhim një vështrim në disa nga avantazhet dhe disavantazhet e produkteve të shampos për flokë të lyer më poshtë.

Shampo për flokë të lyer

Avantazhi:

  • Shampo për flokë të lyer do të shtojë disa lëndë ushqyese për të ndihmuar në përmirësimin e flokëve të dëmtuar si tharja, thyerja, majat e çara, duke ndihmuar që flokët pas lyerjes të jenë gjithmonë të shëndetshëm dhe të lëmuar.
  • Kjo linjë shampo do të ndihmojë në mbrojtjen e flokëve tuaj, kështu që mund të mbajë ngjyrën e flokëve tuaj më gjatë, vështirë të zbehet.
  • Shampo për flokë të lyer mund të krijojë një pengesë për të mbrojtur flokët nga efektet e dëmshme të mjedisit të jashtëm si rrezet UV, pluhuri, etj.

Defekt:

  • Shumica e linjave të produkteve të shampove për flokë të lyer nuk do të jenë në gjendje të zgjidhin probleme të tilla si zbokthi i kruajtjes, kërpudhat e kokës, etj. Kështu që do të jetë e vështirë për ata që kanë probleme me zbokthin e kruar ose kërpudhat e lëkurës.

Kriteret për zgjedhjen e shamponit të duhur për flokët e lyer

Në treg ka shumë shampo për flokë të lyer. Kjo na bën ne blerësit të ndihemi konfuz dhe të mos dimë cilin produkt të zgjedhim? Prandaj, mos i injoroni kriteret e mëposhtme të blerjes.

1. Kushtojini vëmendje përbërjes së shamponit

Flokët pasi i nënshtrohen kimikateve dhe bojës janë shpesh shumë të dobët, më të prirur ndaj dëmtimit dhe thyerjes se zakonisht. Prandaj, duhet t’i kushtoni vëmendje përbërësve kur zgjidhni të blini shampo. Shmangni produktet me përbërës si amoniak, peroksid, etanol etj. Sepse këto substanca do t’i bëjnë flokët tuaj të thahen dhe të zbehen shpejt.

SHIH GJITHASHTU: TOP 7 Body mist për nxënësit e mirë është më i pëlqyeri

Tham Khảo Thêm:  Diện mạo con trai giấu kín của người đẹp Tây đô Việt Trinh

Shampo për flokë të lyer

2. Mos zgjidhni shampo me përbërës kundër zbokthit

Linjat e produkteve të shampove kundër zbokthit shpesh përmbajnë përbërës aktivë kundër zbokthit si nenexhiku, lauril sulfat natriumi, laureth sulfat natriumi, etj. Dhe këta përbërës do të kenë veti shumë të forta zbardhuese. Kjo gjithashtu do të bëjë që ngjyra e flokëve të zbehet shpejt. Prandaj, kur blejnë shampo për flokë të lyer, njerëzit duhet të shmangin këta përbërës aktivë.

3. Zgjidhni shampon e duhur për skalpin tuaj

Shpesh kemi shumë lloje të ndryshme të lëkurës së yndyrshme duke përfshirë: lëkurë të thatë, lëkurë të yndyrshme, lëkurë normale, të kombinuar, etj. Prandaj, në varësi të llojit të skalpit, ju mund të zgjidhni produktet që janë më të përshtatshme për ju. Kjo do të ndihmojë shampon të jetë më efektiv si dhe të mbajë ngjyrën më gjatë.

Shampo për flokë të lyer

4. Zgjidhni të blini shampo nga markat e njohura

Aktualisht fenomeni i mallrave false dhe mallrave jo cilësore shfaqet gjithnjë e më shumë me teknika jashtëzakonisht të sofistikuara. Prandaj, kur blini, duhet t’i jepni përparësi blerjes nga markat me reputacion për të siguruar cilësinë e produktit si dhe sigurinë tuaj gjatë përdorimit.

Si të përdorni shampon për flokë të lyer për të mbajtur mirë ngjyrën e flokëve

Që flokët e lyer të ruajnë ngjyrën më të mirë, përveç zgjedhjes së një shampo të përshtatshme për flokët e lyer, duhet të dini edhe si ta përdorni në mënyrë efektive dhe të sigurt. Këtu janë disa shënime kur përdorni shampo për të mbajtur flokët tuaj të lyer të shëndetshëm dhe për të mbajtur ngjyrën për një kohë më të gjatë.

  • Shampo duhet të përdoret vetëm pasi të keni lyer flokët për 3 ditë, kjo është për t’u siguruar që ngjyra e flokëve të jetë ngjitur në flokët tuaj. Megjithatë, nëse keni një lëkurë të yndyrshme që është alergjike ndaj kimikateve të ngjyrosjes, duhet t’i lani flokët menjëherë për të shmangur dëmtimin e kokës.
  • Ju duhet t’i lani flokët vetëm me ujë normal, shmangni përdorimin e ujit të nxehtë për të larë flokët, sepse kjo do të bëjë që ngjyra e flokëve të zbehet shpejt dhe flokët do të dobësohen.
  • Pas larjes së flokëve, duhet të kufizoni përdorimin e tharëses. Nëse është e nevojshme, thani flokët vetëm në një temperaturë sa më të ulët të jetë e mundur dhe thajini vetëm derisa flokët të jenë ende pak të lagur.
  • Frekuenca më e mirë e larjes me shampo për flokët e lyer është rreth 2-3 herë në javë, mos lani shumë herë për të shmangur humbjen e lagështirës së flokëve.

Epilogu:

Më sipër janë informacione për 7 produktet më të mira shampo për flokë të lyer më e mira për t’u përdorur sot. Me këto produkte, flokët tuaj do të mbajnë shumë mirë ngjyrën e tyre, me më pak zbehje të ngjyrës. Përveç kësaj, flokët tuaj do të plotësohen edhe me disa lëndë ushqyese për të ndihmuar flokët të bëhen më të fortë, më të lëmuar dhe më me shkëlqim.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [Review] TOP 7 dầu gội cho tóc nhuộm tốt nên dùng nhất . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *