Top 5 Bếp hồng ngoại Junger bền đẹp đáng mua nhất hiện nay

Sot, siguria është një përparësi kryesore, kështu që sobat me rreze infra të kuqe janë zgjedhja e shumicës së asistentëve në veçanti dhe familjeve në përgjithësi. Falë avantazhit të një dizajni të thjeshtë, kompakt dhe shumë funksioneve më të përshtatshme dhe të sigurta se sobat tradicionale me gaz. Megjithatë, zgjedhja e një tenxhere me infra të kuqe të mirë dhe të përballueshme nuk është një gjë e lehtë. Prandaj, në artikullin e sotëm do të donim t’ju prezantojmë 5 më të mirat Junger tenxhere me infra të kuqe aktualisht më i popullarizuari.

Një hyrje e shkurtër rreth markës Junger

Junger njihet si një nga markat e pajisjeve shtëpiake të nivelit të lartë, me origjinë nga Tajlanda dhe prezent në Vietnam që nga viti 2009. Produktet e Junger janë të famshme për sofistikimin dhe klasin e tyre. Mund të përmenden disa produkte të shquara si: soba me induksion, furra me mikrovalë , soba infra të kuqe, aspiratorë etj.

Junger tenxhere me infra të kuqe

Për më tepër, marka Junger po përmirësohet vazhdimisht dhe gradualisht po e pohon pozicionin e saj në tregun vietnamez. Deri më tani, konsumatorët vietnamezë kanë favorizuar produktet Junger sepse janë të mira dhe plotësojnë standardet gjermane të cilësisë. Përveç kësaj, Junger gjithmonë përpiqet të ofrojë produkte për përdorim shtëpiak që janë jashtëzakonisht të përshtatshme dhe të zgjuar me teknologjitë më të fundit dhe më të sofistikuara për të përmbushur nevojat maksimale të klientëve.

A është e mirë tenxhere me rreze infra të kuqe Junger?

Për të vlerësuar linjën Junger tenxhere me infra të kuqe nëse është e mirë, le ta zbulojmë në detaje përmes karakteristikave të mëposhtme.

1. Dizajn i bukur, kompakt

Sobat infra të kuqe Junger janë projektuar kryesisht në ngjyrë të zezë delikate dhe luksoze me një dizajn kompakt që e bën të lehtë rregullimin në çdo zonë kuzhine. Përveç kësaj, stufa me rreze infra të kuqe Junger është gjithashtu e pajisur me 2 doreza të izoluara për të ndihmuar në shmangien e djegieve dhe është e përshtatshme për lëvizjen e sobës gjatë përdorimit.

Junger tenxhere me infra të kuqe

2. Materiale të qëndrueshme dhe të sigurta

Sipërfaqja e sobës me rreze infra të kuqe Junger është prej xhami qeramike – Junger (Gjermani) pra ka qëndrueshmëri të lartë. Mund të përballojë ndikimin, efektivisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe i vështirë për t’u thyer, kursim energjie dhe jashtëzakonisht i sigurt për t’u përdorur. Mund të përdorni një leckë të lagur për të fshirë, ose të spërkatni më shumë zgjidhje detergjente për pastrim të lehtë dhe të shpejtë.

3. Kapacitet i madh operativ

Sobat infra të kuqe Junger zakonisht kanë një kapacitet deri në 2200 W (me nivele të ndryshme fuqie në varësi të llojit të produktit). Kjo përshpejton procesin e gatimit dhe kursen kohën e përdoruesit.

Junger tenxhere me infra të kuqe

4. Shumëllojshmëri karakteristikash

Në veçanti, kjo linjë sobash infra të kuqe është gjithashtu e pajisur me shumë funksione të përshtatshme dhe të sigurta për të mbrojtur në mënyrë optimale pajisjet dhe përdoruesit, si: funksioni i sigurisë së fëmijëve, kohëmatësi i gatimit, energjia automatike e shkëputjes kur mbingarkohet, sistemi i shpërndarjes së nxehtësisë, etj.

Tham Khảo Thêm:  Sốc với thời trang vợ mới của rapper Kanye West

5. Mund të përdorni një shumëllojshmëri tenxheresh dhe tiganësh

Tenxheret me rreze infra të kuqe Junger zakonisht nuk janë të kujdesshëm për tenxheret dhe tiganët, kështu që mund të përdorni të gjitha llojet e materialeve të ndryshme të tenxhereve, si çeliku, inoksi, qelqi, gize, etj. Nëse tenxherja ose tigani kanë fund të lakuar ose diametër, nëse është shumë e madhe, soba nuk e pranon tenxheren.

Shiko me shume: Top 4 sobat më të mira të qëndrueshme me infra të kuqe Philips që ia vlen të blihen sot

Junger tenxhere me infra të kuqe

Top 5 sobat me infra të kuqe Junger më të qëndrueshme sot

Aktuale Junger tenxhere me infra të kuqe nga një markë e famshme e njohur për dizajnin e saj të nivelit të lartë që e bën gatimin të shpejtë dhe të kursyer në kohë.

1. Tenxhere me rreze infra të kuqe Junger MT-21

Tenxherja me infra të kuqe Junger MT-21 ka një dizajn modern, të sofistikuar të zi me një sipërfaqe të lëmuar që krijon një përfundim të pastër dhe me shkëlqim. Pajisja është e pajisur me dy doreza anësore që e bëjnë të lehtë dhe të sigurt lëvizjen e sobës. Përveç kësaj, sipërfaqja me rreze infra të kuqe është prej materiali qeramik sipas nanoteknologjisë, kështu që është rezistente ndaj temperaturave të larta, goditjeve të forta dhe gërvishtjeve.

Tenxhere me rreze infra të kuqe Junger MT-21

Kjo tenxhere me rreze infra të kuqe Junger MT-21 është gjithashtu e lehtë për t’u përdorur me një sistem modern kontrolli me prekje. Kombinuar me ekranin LCD, duke e bërë të lehtë për përdoruesit të personalizojnë funksionet.

Nga ana tjetër, stufa me rreze infra të kuqe Junger MT-21 ka një kapacitet prej 2200 W dhe siguron ngrohje të shpejtë. Kjo ndihmon për të gatuar ushqimin në një kohë të shkurtër dhe kursen në mënyrë efektive energjinë. Ky produkt nuk është zgjedhës për materialet e tenxheres dhe tiganit, dhe në të njëjtën kohë, kuzhina është gjithashtu e integruar me shumë mënyra gatimi si tenxherja e nxehtë, e skuqur, e skuqur, e skuqur, etj. Përveç kësaj, përdoruesit mund të vendosin gjithashtu një automatik /kohëmatësi i fikur.për ta bërë punën më komode dhe për të garantuar siguri.

Çmimi referencë: 1,750,000 VND

Referenca: [Review] Top 3 sobat më të mira me infra të kuqe Delite sot

2. Tenxhere me rreze infra të kuqe Junger ASC-86

Tenxherja me infra të kuqe Junger ASC-86 ka një dizajn tërheqës me një pamje minimaliste, çdo linjë është e kujdesur me kujdes për të krijuar katror, ​​të mprehtë dhe të përsosur. Stufa Junger ASC-86 ka gjithashtu një dizajn ergonomik me 2 doreza për të ndihmuar në lëvizjen e lehtë të sobës dhe për të shmangur djegiet. Sipërfaqja e sobës është prej xhami të kalitur të trashë me cilësi të lartë. Si rezultat, soba me rreze infra të kuqe Junger ASC-86 ka rezistencë dhe forcë të mirë ndaj nxehtësisë, nuk prishet ose plasaritet kur nxehet papritur. Sipërfaqja e zezë me shkëlqim e kuzhinës gjithashtu kufizon pluhurin, yndyrat dhe pastrohet lehtë pas çdo përdorimi.

Tenxhere me rreze infra të kuqe Junger ASC-86

Për më tepër, soba me rreze infra të kuqe Junger ASC-86 ka një linjë të vetme sobë infra të kuqe, por sipërfaqja e madhe e gatimit përshtatet gjithashtu me madhësinë e shumë tenxhereve dhe tiganëve. Stufa Junger ASC-86 është e integruar me një panel me prekje të lehtë për t’u përdorur që lejon rregullimin gjatë procesit të gatimit. Mund ta personalizoni lehtësisht vetëm me prekje të lehta dhe pajisja nuk është e kujdesshme për materialin e tenxhereve dhe tiganëve të përdorur. Me 2 mënyra gatimi, mund të gatuani shumë pjata ushqyese për familjen tuaj si tenxhere të nxehtë dhe të skuqura.

Tham Khảo Thêm:  Top 15 Truyện tranh Manhwa hoàng gia lôi cuốn người đọc nhất

Kjo linjë e sobave infra të kuqe Junger ka gjithashtu veçori të avancuara si kohëmatës, bllokim sigurie për të garantuar siguri gjatë përdorimit. Në veçanti, soba ka një kapacitet gatimi prej 2000 W për t’ju ndihmuar të kurseni kohën e gatimit.

Çmimi referencë: 1,690,000 VND

3. Pianura me induksion infra të kuqe Junger IS-19

Tenxherja me infra të kuqe Junger IS-19 ka një dizajn kompakt dhe ngjyrë të zezë tërheqëse. Pllaka e gatimit është prej qelqi të trashë qeramike, rezistente ndaj nxehtësisë dhe e mirë, duke e bërë kuzhinën jo pickuese, kundër gërvishtjeve, kundër goditjeve termike. Gama e zonës së gatimit do të tregohet nga një rreth qendror që lejon përdoruesin të vendosë tenxheren në pozicionin e duhur të nxehtësisë. Në të njëjtën kohë, materiali kufizon transferimin e nxehtësisë, kështu që sipërfaqja rreth zonës së gatimit nuk nxehet.

Tenxhere me rreze infra të kuqe Junger IS-19

Pianura me induksion infra të kuqe Junger IS-19 vjen me një panel kontrolli me prekje për funksionim të shpejtë dhe të lehtë. Përveç kësaj, goditjet e tasteve janë në formën e simboleve dhe shënimeve të qarta për të optimizuar kontrollin e sobës. Përdoruesit gjithashtu mund të ngrohin lehtësisht me butonat e funksionit (+) dhe (-) sipas ikonës. Avantazhi i kësaj tenxhere me rreze infra të kuqe Junger është se mund të përdorë të gjitha materialet e tenxhere gjatë gatimit. Falë kësaj, përdoruesit mund të përgatisin me lehtësi pjata të shijshme për familjen.

Stufa ka edhe funksionin e fikjes automatike pas 2 orësh, gjë që eliminon shqetësimin se mos harroni të fikni sobën duke shkaktuar rrezik. Në të njëjtën kohë, pajisja e harkut do të fiket automatikisht kur zbulon tejmbushjen e ujit për të garantuar sigurinë.

Çmimi referencë: 2 290 000 VND

Referenca: Top 7 tiganët më të mirë japonezë që nuk ngjiten, cilësia më e mirë për t’u blerë

4. Junger MTD-71 tenxhere me induksion infra të kuqe

Kjo tenxhere me induksion Junger MTD-71 është projektuar me 2 zona gatimi që janë një tenxhere me induksion dhe një sobë infra të kuqe. Dy zona gatimi me një kapacitet total prej 4200 W e bëjnë gatimin shumë të shpejtë. Tenxherja me rreze infra të kuqe Junger MTD-71 ka një dizajn të zi me një sipërfaqe gatimi prej xhami rezistent ndaj nxehtësisë, e cila është shumë e qëndrueshme dhe siguron jetëgjatësi për sipërfaqen e gatimit. Junger MTD-71 përdor një pllakë magnetike të cilësisë së lartë për transferim të shpejtë të nxehtësisë, e kombinuar me një sistem sensor termik për të kontrolluar me saktësi temperaturën e sobës infra të kuqe.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 máy triệt lông Philips nào hiệu quả và an toàn nhất

Junger MTD-71 tenxhere me induksion infra të kuqe

Furra me induksion infra të kuqe Junger MTD-71 ka gjithashtu një funksion të fikjes automatike kur soba nuk është në përdorim ose kur uji është i tejmbushur. Pajisja gjithashtu mund të kontrollojë automatikisht nëse ka një tenxhere në sobë ose të kyçë tastierën për të vendosur një kohëmatës dhe për ta fikur. Kjo linjë produktesh përdor një panel kontrolli me prekje super të ndjeshme që e bën rregullimin edhe më të thjeshtë. Për më tepër, tenxherja me induksion infra të kuqe Junger MTD-71 ka gjithashtu deri në 8 cilësime të temperaturës për përdorim me tenxhere magnetike fundore dhe tenxhere me induksion.

Çmimi referencë: 13,390,000 VND

5. Tenxhere me rreze infra të kuqe Junger SIS-66

Kjo tenxhere me induksion infra të kuqe Junger SIS-66 fiton rezultate me përdoruesit falë dizajnit të saj modern, të thjeshtë por po aq luksoz me xhami të zi të trashë dhe me shkëlqim. Materiali i qelqit qeramik është rezistent ndaj gërvishtjeve, mbajtës i mirë, rezistent ndaj goditjeve termike dhe i lehtë për t’u pastruar.

Në varësi të brendësisë së kuzhinës, pianura me rreze infra të kuqe Junger SIS-66 mund të pajiset me akustikë ose stereo. Në këtë rast, instalimi negativ do t’ju ndihmojë të maksimizoni hapësirën dhe të sillni risi në kuzhinë. Sa i përket instalimit lundrues, tenxhere me induksion infra të kuqe Junger SIS-66 do të pajiset me 4 këmbë gome kundër rrëshqitjes dhe të izoluara nga nxehtësia për të ndihmuar në rregullimin e pozicionit të kuzhinës gjatë gatimit.

Tenxhere me rreze infra të kuqe Junger SIS-66

Me dy zona gatimi, kjo sobë Junger SIS-66 ka një kapacitet total funksionimi prej 4200 W. Zona e gatimit në të majtë ka një kapacitet prej 2000 W, zona e gatimit në të djathtë është 2200 W. Falë dy zonave të gatimit, mund të përgatisni lehtësisht shumë pjata në të njëjtën kohë, duke kursyer energji, kohë dhe përpjekje në kuzhinë. Furra me infra të kuqe Junger SIS-66 kontrollohet gjithashtu nëpërmjet një paneli me prekje super të ndjeshme që është i lehtë për t’u përdorur. Stufa aktualisht ka 8 nivele fuqie me një dizajn rrëshqitës, vetëm me një prekje të lehtë mund të rregulloni nivelin e dëshiruar të fuqisë.

Çmimi referencë: 11.790.000 VND

Lexo më shumë: A është e mirë lavastovilja Junger? 3 produktet më cilësore

Më sipër ka informacion të dobishëm për 5 linjat kryesore Junger tenxhere me infra të kuqe nga Tajlanda është më popullorja sot që duhet të dini. Në përgjithësi, përdorimi i këtij lloji të tenxhere me rreze infra të kuqe është i sigurt dhe i shpejtë për t’u gatuar, duke kursyer kohë dhe përpjekje. Vlen që familja juaj të ketë një të tillë!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 5 Bếp hồng ngoại Junger bền đẹp đáng mua nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *