Top 5 Máy làm sữa hạt của Đức chất lượng đáng mua nhất

Qumështi i arrave ka qenë prej kohësh i preferuar nga shumë familje për shkak të vlerave të larta ushqyese. A po kërkoni t’i blini familjes suaj një makinë gjermane të qumështit të arrave për të gatuar qumësht të shijshëm dhe ushqyes për familjen tuaj? Apo jeni duke luftuar me shumë lloje të makinerive të qumështit të arrave me çmime të ndryshme dhe nuk dini cilën të zgjidhni? Në këtë artikull do t’ju prezantojmë 5 lloje Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave cilesia me e mire. Shikoni artikullin për të zgjedhur makinën më të përshtatshme!

A është i mirë prodhuesi gjerman i qumështit të arrave?

Mulli gjerman i qumështit të arrave është një pajisje shtëpiake që përdoret për prodhimin e qumështit të arrave. Përveç aftësisë për të përpunuar qumështin me përbërësit kryesorë të drithërave si sojë, bajame apo arra etj., bluarja dhe gatimi është gjithashtu jashtëzakonisht i përshtatshëm. Nëse po pyesni nëse makina gjermane e qumështit të arrave është e mirë apo jo? Pse jo modele të tjera? Le të hedhim një vështrim në disa nga avantazhet dhe disavantazhet e mullirit gjerman të qumështit të arrave për të parë se sa superior është ai!

Referenca: [Review] Top 2 prodhuesit më të mirë të qumështit të arrave Kangur sot

1. Përparësitë

  • Kur bëni qumësht nga ky prodhues qumështi arra, të gjitha drithërat, mishi, peshku, perimet, e kështu me radhë janë të gjitha të grira hollë dhe të lëmuara. Ju nuk keni nevojë të shpenzoni kohë duke filtruar mbetjet ose përbërës të tjerë. Kjo është shumë e përshtatshme për gatimin e amvisave.
  • Cilësia e qumështit të prodhuar i mban të paprekur lëndët ushqyese, nuk përmban aditivë si qumësht i konservuar, sheqerna kimike etj., pra është i sigurt për shëndetin.

Makinë gjermane për prodhimin e qumështit të arrave

  • Makina mund të përdoret gjithashtu për të bluar dhe gatuar ushqime të tilla si: Përzierja e smoothies, përzierja e lëngjeve, përgatitja e akullores, bluarja e mishit, bluarja e ushqimeve të thata, përpunimi i perimeve ose qullit të foshnjave, etj. Puna e amvisave sapo u lehtësua shumë.
  • Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave ka veçori inteligjente si një kohëmatës gatimi dhe e pastron automatikisht makinën pas përdorimit, duke ju kursyer kohë dhe përpjekje.

2. Disavantazhet

  • Për shkak të integrimit të shumë funksioneve, makina është relativisht e madhe dhe e rëndë, që do të thotë konsum më i lartë i energjisë sesa pajisjet e tjera shtëpiake.
  • Kjo është një makinë mjelëse, kështu që cilësia e pijeve komplekse nuk do të jetë e barabartë me makinat e specializuara të qumështit.
  • Krahasuar me një blender ose prodhues qumështi soje, kjo makinë e gjithanshme është më e shtrenjtë.

Përvoja në zgjedhjen e blerjes së një makinerie gjermane për prodhimin e qumështit të arrave

Për të blerë një makinë për prodhimin e qumështit të arrave me cilësinë dhe kënaqësinë më të mirë, duhet t’i kushtoni vëmendje përvojave të mëposhtme të përzgjedhjes. Le të hedhim një vështrim në disa kritere për zgjedhjen e një makine gjermane të qumështit të arrave!

1. Kapaciteti frezues i makines

Një makinë me funksione të shumta maksimizon efikasitetin duke ofruar kursim dhe komoditet energjie. Në përgjithësi, me një familje prej 1-2 personash, duhet të zgjidhni një makinë me një kapacitet minimal 1 litër. Nëse keni nevojë të përdorni më shumë, mund të zgjidhni një makinë me një kapacitet më të madh.

Tham Khảo Thêm:  Top 3 Máy làm trân châu nào tốt, nhiều người chọn mua nhất

Makinë gjermane për prodhimin e qumështit të arrave

2. Kapaciteti bluar i makinës

Për të bluar arra mjaft të forta si sojë, bajame, arra ose mish, makineria ka nevojë për fuqi motorike më të lartë se mulliri i zakonshëm. Prandaj, duhet të zgjidhni një prodhues gjerman të qumështit të arrave me një kapacitet operativ prej 800-1000 W ose më shumë.

Shiko me shume: Top 3 prodhuesit më të mirë të qëndrueshëm të qumështit të arrave Snapbee që ia vlen të blini

3. Materiali i mullirit

Materiali i mullirit jo vetëm që ndikon drejtpërdrejt në qëndrueshmërinë e makinës, por ndikon edhe në cilësinë e qumështit, si dhe në higjienën dhe sigurinë e ushqimit. Aktualisht në treg ka dy lloje të njohura, njëri është llaç i bërë nga plastika e fortë ABS dhe PP, tjetri është llaç xhami.

Makinë gjermane për prodhimin e qumështit të arrave

4. Teh makinerie

Tehu është një nga pjesët shumë të rëndësishme të makinës së qumështit të arrave. Nëse produkti i përfunduar është i lëmuar apo jo varet shumë nga cilësia dhe struktura e tehut. Prandaj, duhet të zgjidhni një teh prej çeliku inox ose aliazh çeliku inox, me qëndrueshmëri të lartë.

Për më tepër, tehu duhet të ketë 6-8 tehe ose më shumë, dizajn tredimensional të dhëmbëzuar të lakuar. Me këtë dizajn, tehu do të arrijë një efekt më të mirë bluarjeje kur përdorni makinën. Ju lutemi vini re se nuk duhet të zgjidhni një makinë me një numër shumë të vogël thikash dhe një teh të drejtë.

5. Mënyra e garancisë

Nëse keni ndërmend të blini një mulli gjerman të qumështit të arrave, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe gjërave si politika e blerjes, periudha e garancisë së produktit. Aktualisht, shumica e makinerive origjinale të qumështit të arrave në treg sot janë të garantuara për 12 muaj ose më shumë.

Makinë gjermane për prodhimin e qumështit të arrave

6. Çmimi i makinës

Çmimi është gjithmonë një nga faktorët më të rëndësishëm kur merrni një vendim blerjeje. Në treg sot, një makinë për prodhimin e qumështit të arrave mund të kushtojë nga 2,5 milion VND deri në 9 milion VND, në varësi të llojit. Në varësi të nevojave tuaja dhe kushteve ekonomike, ju mund të zgjidhni produktin e duhur për ju.

Top 5 makineritë gjermane të prodhimit të qumështit të arrave me cilësinë më të mirë

Aktualisht, linjat Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave Shumë popullor dhe i përdorur gjerësisht. Le të hedhim një vështrim në 5 makineritë më të mira të qumështit gjerman të arrave sot.

1. Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave Ukoeo Pr5 Plus

Prodhuesi i qumështit të arrave Ukoeo Pr5 Plus është i aftë të gatuajë qumësht, të shtrydh perime, të gatuajë qull, të bluajë miellin, të gatuajë supë, etj. Për më tepër, makina ka edhe funksionin e bluarjes së ftohtë që është shumë i përshtatshëm për përdoruesit. Produktet prodhohen sipas teknologjisë gjermane nën kontroll të rreptë dhe linja moderne të pajisjeve sipas standardeve evropiane. Motori i fuqishëm deri në 1800 W, shpejtësia e rrotullimit deri në 4000 rpm e ndihmon makinën të bëjë pure të gjithë përbërësit nga të fortë në të butë.

Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave Ukoeo Pr5 Plus

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Strehimi plastik i cilësisë së lartë redukton zhurmën e motorit në vetëm 50-80dB. Ky prodhues gjerman i qumështit të arrave përdor një konstruksion tub xhami për qëndrueshmëri dhe rezistencë të lartë ndaj nxehtësisë. Dizajni i prodhuesit të qumështit të arrave Ukoeo Pr5 ka një bazë gome për të ndihmuar në uljen e zhurmës dhe stabilizimin e pozicionit të makinës gjatë përdorimit. Këmba e kontaktit ka një vulë silikoni të papërshkueshëm nga uji, rezistente ndaj rrjedhjeve, së bashku me një dizajn të zgjuar për të parandaluar rrjedhjen e qumështit kur makina është në punë.

Tham Khảo Thêm:  Dàn huấn luyện viên The face Việt Nam 2023 xin lỗi khán giả

Doreza është kundër djegies, kundër rrëshqitjes, duke i dhënë përdoruesit ndjesinë më të rehatshme dhe të këndshme gjatë përdorimit. Funksioni i gatimit automatik i kombinuar me kohëmatësin e ndihmon makinën të fiket automatikisht, duke kursyer kohë dhe duke ju lejuar të jeni më proaktiv me kohën. Paneli i kontrollit të mullirit gjerman të qumështit të arrave Ukoeo Pr5 Plus është projektuar në mënyrë inteligjente, thjesht duhet të prekni butonin e funksionit dhe makina mund të funksionojë automatikisht.

Çmimi referencë: 1,890,000 VND

Referenca: A është i mirë prodhuesi i qumështit të arrave Elmich? Top 2 duhet të blejnë më shumë

2. Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave Tefal BL962B

Tefal është një markë gjermane e pajisjeve shtëpiake e njohur për produkte të tilla si tenxhere dhe tigan, blender, mikser me shumë funksione, fërgesë me ajër, etj. Linjat e produkteve të Tefal janë gjithashtu shumë tërheqëse dhe unike.

Tefal BL962B është një prodhues gjerman i qumështit të arrave që përdoret shpesh për të bërë qumësht të nxehtë dhe të ftohtë me një dizajn të vogël, kompakt, i përshtatshëm për t’u përdorur në kuzhinën tuaj. Përveç kësaj, makina është bërë nga xhami jo toksik me cilësi të lartë. Trupi është i mbuluar me plastikë të cilësisë së lartë për ta bërë makinën të sigurt për përdoruesit dhe për të kontribuar në bukurinë e kuzhinës tuaj.

Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave Tefal BL962B

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Prodhuesi i qumështit të arrave Tefal BL962B ka një kapacitet prej 1300 W për të ndihmuar në ruajtjen e shijes dhe butësisë së plotë të qumështit gjatë procesit të bluarjes dhe për të prodhuar përbërësit më të shijshëm dhe ushqyes. Teknologjia Triple AxPro përfshin 6 tehe duke përfshirë 3 tehe ndihmëse. Me sensorin inteligjent të kontrollit, ju mund të kontrolloni temperaturën e gatimit me saktësi dhe lehtësi.

Çmimi referencë: 6,450,000 VND

3. Mulli gjerman i qumështit të arrave Medion 197625

Mulliri i qumështit të arrave gjermane Medion 197625 është një produkt nga Gjermania që ju ndihmon të bëni vaktet më ushqyese dhe që ju kursejnë kohë, shumë i përshtatshëm për ata që pinë qumësht arra çdo ditë. Makina mundësohet nga një motor me avull i përmirësuar që parandalon djegien e qumështit tuaj për shkak të mbinxehjes si gatimi tradicional në tenxhere.

Mulli gjerman i qumështit të arrave Medion 197625

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Motori super i qetë është i aftë të pastrohet vetë pas gatimit, së bashku me modalitetin e bluarjes jashtëzakonisht të imët pa sitë për milkshake të shijshme dhe ushqyese. Tehu inox siguron funksionim të sigurt pa substanca të dëmshme dhe qëndrueshmëri të lartë. Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave Medion 197625 zotëron 9 programe funksionimi fleksibël, 11 nivele si supë, qumësht arra, blender, pasterizim, mjelje, pastrim automatik,… duke ju dhënë shumë zgjedhje. zgjidhni.

Funksioni fleksibël i kohëmatësit 24/24, pa frikë nga zjarri, derdhje gjatë përdorimit kombinuar me modalitetin e pastrimit të lehtë, proces pastrimi dhe mbrojtjeje automatike, funksionim i qetë, pa aksidente, incidente zjarri. Makina është e pajisur edhe me këmbë gome kundër rrëshqitjes, duke garantuar siguri gjatë punës, nuk keni pse ta mbani makinën për një kohë të gjatë gjatë përdorimit.

Tham Khảo Thêm:  Quỳnh Kool - Tiểu sử đời tư, sự nghiệp "Hotgirl" diễn viên Quỳnh Kool

Çmimi referencë: 9 550 000 VND

Shiko me shume: [Review] A është i mirë shtrydhësi i ngadaltë Gesun G500? Ku e bleni?

4. Makinë për prodhimin e qumështit të arrave Caso CB2200

Prodhuesi i qumështit të arrave Caso CB2200 me një dizajn të bukur, me siguri do t’ju tërheqë që në përdorimin e parë. Linjat delikate dhe precize në detajet e makinës nxjerrin në pah ngjyrat e thjeshta pa ndikuar në pjesët e punës. Përveç kësaj, çelësat e kontrollit janë plotësisht të integruar me drita LED, nuk ka nevojë të shtypni, thjesht prekni (prekje të ndjeshme). Me këto butona kontrolli me prekje do t’i ndihmojnë përdoruesit të funksionojnë më lehtë.

Makinë për prodhimin e qumështit të arrave Caso CB2200

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Trup alumini i cilësisë së lartë, jo toksik, i sigurt për përdoruesit, i kombinuar me thikë inox me 4 tehe që ju të bluani shpejt fasulet. Fuqia e prodhuesit gjerman të qumështit të arrave Caso CB2200 nxehet deri në 1000 W dhe motori i prodhimit të qumështit të arrave 500 W mund të përfundojë filxhanin tuaj të qumështit të arrave në mënyrën më të shpejtë dhe më efikase në energji.

Çmimi referencë: 4,700,00 VND

5. Makinë për prodhimin e qumështit të arrave Gertech GT-006

Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave Gertech GT-006 është i integruar me shumë veçori moderne në mënyrë që të mund të bëni mëngjese të shijshme dhe të përshtatshme. Dizajni i prodhuesit të qumështit të arrave Gertech GT-006 është jashtëzakonisht delikat dhe i bukur me 9 funksione për ushqime të ndryshme. Përfshirë 4 funksione gatimi dhe 5 funksione normale.

Prodhues qumështi i arrave Gertech GT-006

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Me fuqi gatimi deri në 800 W, fuqi bluarjeje deri në 1600 W dhe shpejtësi centrifugimi deri në 45,000 rpm, mund të përgatisni enët me lehtësi dhe të shkurtoni kohën e gatimit. Ky prodhues gjerman i qumështit të arrave është i pajisur me 3 shtresa çelik inox për tehun për të garantuar sigurinë, si dhe shpejtësi të lartë rrotullimi për të ndihmuar në purenë e shpejtë të përbërësve. Mund të rregulloni logjikisht shumë formula të thjeshta në LCD inteligjent.

Çmimi referencë: 5 650 000 VND

Lexo më shumë: Blender dore Top 4 Bluestone i cili është i qëndrueshëm, i lehtë për t’u përdorur

Këtu janë aksionet në lidhje me 5 linjat kryesore Prodhuesi gjerman i qumështit të arrave Cilësia e lartë që ia vlen të blihet sot. Nese jeni nje amvise ose thjesht nje person qe ju pelqen te gatuani, mos hezitoni te blini vete nje linje makinerish gjermane per prodhimin e qumeshtit te arrave per te mund te pergatisni gota me qumesht arra, gjelle dhe embelsira te shijshme.Ushqim i shijshem per familjen dhe te dashurit .

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 5 Máy làm sữa hạt của Đức chất lượng đáng mua nhất . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *