Top 5 máy triệt lông Diode Laser chất lượng nên mua nhất

Heqja e qimeve është një temë e përjetshme me interes për femrat dhe i bën femrat të kenë dhimbje koke në gjetjen e zgjidhjes më të mirë. Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë do të jetë “shpëtimtari” juaj, duke ju ndihmuar të hiqni qimet në mënyrë të sigurt dhe efektive. Nëse jeni të interesuar për këtë linjë pajisjesh, nuk duhet të injoroni 5 “super produktet” e mëposhtme të makinerive më cilësore për heqjen e qimeve me Laser Diodë.

Çfarë është makina për heqjen e qimeve me laser me diodë?

Kjo është një linjë makinerish për heqjen e qimeve që përdorin teknologjinë Diode Laser me një llambë burimi të modulit diodë që lëshon lazer. Lejon përdoruesit të vendosin lehtësisht parametrat e aplikimit dhe trajtimit shpejt dhe me cilësi më të mirë se makinat konvencionale të heqjes së qimeve.

Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

Përveç kësaj, aparati për heqjen e qimeve Diode Laser aplikohet edhe nga prodhuesi me teknologji depilimi me gjatësi vale nga 808nm – 810nm. Duke dhënë kështu aftësinë për t’u dekompozuar, parandalon ushqyerjen nga gjëndrat e flokëve te qimet. Dhe për shkak të mos pajisjes me lëndë ushqyese të mjaftueshme, qimet gradualisht dobësohen dhe më pas bien në mënyrë natyrale.

A duhet të përdor një makinë për heqjen e qimeve me lazer me diodë?

Ky problem është me interes të madh për shumë përdorues kur fillojnë të mësojnë për makinat e heqjes së qimeve me Laser Diode. Nëpërmjet informacionit të mëposhtëm do të keni një pasqyrë më të mirë të avantazheve dhe disavantazheve të produktit.

1. Përparësitë

 • Produkti është i pajisur me teknologji moderne lazer diodë. Është certifikuar nga CE dhe FDA me efikasitet të lartë, duke garantuar siguri për shëndetin e njeriut.
 • Koha e heqjes së qimeve të pajisjes zgjat vetëm rreth 10 deri në 30 minuta/trajtim. Trajtimi i përhershëm i heqjes së qimeve zgjat nga 5 deri në 8 herë (Përveç nëse gjëndra e flokëve është shumë e fortë, mund të jetë deri në 10 herë).
 • Drita e Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë Do të ndihmojë në shkatërrimin e qelizave të gjëndrës së flokëve dhe nuk do të shkaktojë dëmtim të lëkurës, pa dhimbje djegëse.
 • Pajisja do të kufizojë dëmtimin e lëkurës falë përcjellësit të integruar të nxehtësisë së ftohtë. Ndihmon në zvogëlimin e djegies, djegies ose flluskave të lëkurës dhe skuqjes.
 • Produkti është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës si lëkura e verdhë, lëkura e errët ose lëkura e bardhë, etj. Përveç kësaj, ai gjithashtu mund të rregullohet për t’iu përshtatur shumë zonave të ndryshme të lëkurës në trup si: sqetullat, duart, këmbët dhe këmbët. zona intime…
 • Kjo makinë për heqjen e qimeve me lazer me diodë ndihmon gjithashtu në rinovimin e zonës së trajtuar të lëkurës, shtrëngon poret dhe ndihmon lëkurën të bëhet e lëmuar, rinore, pa irritim të lëkurës.

Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

2. Disavantazhet

 • Pajisja përdoret me teknologjinë Diode Laser, ndaj duhet të kryhet vetëm nga teknikë me përvojë, përndryshe është shumë e lehtë të shkaktojë flluska dhe djegie të lëkurës.

Top 5 makineritë më të mira të heqjes së qimeve me laser diodë sot

Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë Çfarë lloj cilësie të mirë duhet të përdoret sot? Ne do t’ju përgjigjemi të gjitha pyetjeve tuaja përmes rishikimit të mëposhtëm.

Tham Khảo Thêm:  Review 2 Nồi chiên không dầu Lorente bền tốt, bán chạy nhất

1. Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë TB 808

Kjo është një pajisje që përdor teknologji të avancuar dhe të avancuar lazer me një gjatësi vale prej 808 nm. Kjo krijon një rreze drite që mund të depërtojë përmes epidermës në dermë, duke lejuar që melanina të përthithet në gjëndrën e flokëve.

Prodhon një efekt termik, drita përthithet për të dëmtuar gjëndrën e flokëve, duke siguruar heqjen e qimeve pa dhimbje. Kjo makineri e depilimit me lazer me diodë lazer TB 808 posedon një dizajn luksoz, të përshtatshëm për të gjitha hapësirat e spa, estetikë dhe për më tepër produkte origjinale, duke siguruar cilësi afatgjatë.

Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

Diodë Laser TB 808 përdor teknologji moderne me një gjatësi vale 808 nm që mund të pastrojë qimet në zona të trupit si shpina, gjoksi, mjekra, këmbët, duart, trupi,… lëndimet.

Kjo teknologji e heqjes së qimeve siguron një nivel të lartë sigurie, sepse ka cilësime individuale për çdo lloj lëkure, nga tipet 1 deri në 6, të përshtatshme për secilin prej nuancave të lëkurës suaj. Pajisja do të heqë plotësisht dhe përgjithmonë qimet nga të gjitha zonat e trupit dhe nuk do të shkaktojë tharje apo acarim të lëkurës. Sidomos, heqja e qimeve plotësisht e përhershme për burrat dhe gratë.

Çmimi referencë: 48 000 000 VND

2. Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë MED-808

Diode Laser MED-808 është një makinë moderne dhe standarde ari për heqjen e qimeve. Mbështet heqjen e qimeve super të shpejta dhe profesionale që nuk shkakton dhimbje ose thumbim dhe është absolutisht i sigurt për përdoruesit.

Pajisja siguron heqje të përhershme të qimeve në të gjitha ngjyrat e flokëve si dhe të gjitha tonet e lëkurës duke përfshirë lëkurën e nxirë. Kjo makinë për heqjen e qimeve me Laser Diode posedon një dizajn të thjeshtë por modern dhe luksoz që është i përshtatshëm për çdo hapësirë ​​spa. Doreza e pajisjes është e garantuar deri në 10 milionë pulse, e kombinuar me një kristal safiri për ftohje të shpejtë dhe heqje të sigurt të qimeve.

Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

Përveç kësaj, produkti aplikon gjithashtu teknologjinë e diodës 808 nm të provuar klinikisht. Ofron një efekt të sigurt dhe efektiv të heqjes së qimeve në të gjitha llojet e lëkurës dhe qimeve. Është ndriçimi më i shpejtë i lazerit me diodë me fuqi mesatare të lartë të makinës, shkallë përsëritjeje 10 pulse/1 s. Nga atje, ndihmon në ngrohjen e gjëndrës së flokëve dhe flokëve në vend që të shkatërrojë organizimin e oksigjenit rreth gjëndrës së flokëve. Llambat ksenon të importuara nga Gjermania do të japin performancë të qëndrueshme dhe jetëgjatësi me kalimin e kohës.

Kjo pajisje mund të heqë shpejt dhe me profesionalizëm qimet në të gjitha zonat e trupit si: fytyrë, trup apo edhe zona të ndjeshme. Në të njëjtën kohë, kjo makinë depilimi mund të punojë vazhdimisht për 18 orë.

Çmimi referencë: 12 000 000 VND

3. Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë SL-555

Kjo është një linjë e makinerive për heqjen e qimeve me Laser Diode që përdoren gjerësisht në klinika, sallone bukurie dhe spa bukurie. Kjo është një linjë produktesh moderne, të avancuara për heqjen e qimeve që heqin në mënyrë efektive qimet dhe rinovojnë lëkurën.

Tham Khảo Thêm:  Máy làm sữa hạt Kalite KCB4741 có tốt, đáng mua hay không?

Makina është e aftë të heqë dhe të zgjidhë plotësisht zonat e rritjes së qimeve të padëshiruara: bordet, shuplakat e lopës, etj. Makina për heqjen e qimeve me laser diodë SL-555 përdor gjithashtu një sistem operativ jashtëzakonisht inteligjent me teknologjinë lazer diodë.Lider botëror në heqjen e qimeve, përtëritje të lëkurës.

Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

Pajisja ka gjithashtu komponentë të rëndësishëm dhe pjesë të tjera rezervë të importuara nga furnizues me reputacion jashtë shtetit (Gjermani), duke ofruar besueshmëri shumë të lartë dhe rezultate të kënaqshme për përdoruesit. Jetëgjatësia e dorezës është deri në 20 milionë impulse dhe kjo është një mbështetje maksimale për përdoruesit. Makina funksionon me tre mënyra: Heqja tradicionale e qimeve, heqja e qimeve me shpejtësi super ose përtëritje e lëkurës.

Makina për heqjen e qimeve Diode Laser version SL-555 është e pajisur me një sistem ftohjeje sipas standardeve evropiane (të ftohtë deri në -5 deri në -1 gradë Celsius). Në këtë mënyrë, duke sjellë një ndjenjë komode gjatë trajtimit si dhe një jetë të gjatë për dorezën.

Çmimi referencë: 29 000 000 VND

4. Makinë për heqjen e qimeve X8 Diodë Laser-808nm

Kjo makinë për heqjen e qimeve me laser X8 diodë 808 nm konsiderohet si një hap i avancuar në industrinë e bukurisë në treg. Metoda e përhershme e heqjes së qimeve me teknologji të ftohtë me nivel fuqie opsionale prej 300W ose 500W, e kombinuar me një frekuencë skanimi të vazhdueshëm prej 5 Hz – 20Hz pa dhimbje djegëse dhe pa efekte anësore.

Koka e folesë së skanimit funksionon me gjerësi 12x12cm, e kombinuar me energjinë e valës që arrin 120J/cm2. Sigurohuni që zona e shpërndarjes të jetë mjaft e gjerë për të siguruar efikasitet të lartë të heqjes së qimeve të larta, mikro-ftohjes.

Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

Makina e përhershme e heqjes së qimeve X8 përdor burimin lazer përmes diodës së vetme hekuri 808 nm të shpërndarë nëpër gurin safir. Ftohur në 4 gradë Celsius me super ftohës, kështu që kur lazeri godet trupin e njeriut, ai do të arrijë vetëm një temperaturë prej 48 gradë Celsius dhe nuk do të shkaktojë dëme.

Energjia e lartë e lazerit do të thajë shpejt dhe do të varfërojë burimin e lëndëve ushqyese që ushqejnë folikulat e flokëve. Megjithatë, nuk shkakton asnjë efekt anësor në qelizat e lëkurës në trupin e njeriut.

Çmimi referencë: 43 000 000 VND

5. Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë 810 Sumy

Makina për heqjen e qimeve me laser me diodë 810 Sumy është një pajisje e aftë të emetojë dritë me një gjatësi vale fikse prej 810 nm. Përdorimi i këtij niveli të energjisë mund të rregullohet për të siguruar stabilitet të lartë që sasia e lazerit ndikon në lëkurë.

Modaliteti i dritës me puls të dyfishtë rrit sigurinë e trajtimit të flokëve. Për më tepër, sistemi i terapisë me lazer me diodë gjysmëpërçuese ka gjithashtu teknologji ftohëse, e cila ndihmon lazerin të depërtojë thellë në qelizat burimore lehtësisht dhe shpejt. Në të njëjtën kohë mbroni lëkurën përreth, duke krijuar një ndjenjë komode gjatë trajtimit.

Tham Khảo Thêm:  Sao truyền hình thực tế bác tin hẹn hò Leonardo DiCaprio

Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

Kjo makinë për heqjen e qimeve me lazer me diodë ka gjithashtu modalitetin e dyfishtë të heqjes së qimeve të heqjes së qimeve tradicionale (HR), modalitetin (FHR) për heqjen e qimeve super të shpejtë. Ndriçuesi lazer i optimizuar 810 diodë krijon stabilitet kur lëshon rreze lazer.

Ekrani me prekje me ngjyra dhe softueri inteligjent janë të qarta dhe miqësore për njohje dhe funksionim të lehtë. Përveç kësaj, pajisja është gjithashtu e integruar me një funksion përtëritjeje të lëkurës për të ndihmuar në ndriçimin dhe lëmimin e lëkurës, heqjen e plotë të njollave të errëta, njollave të moshës dhe pigmentimit të lehtë, me efekte afatgjata.

Çmimi referencë: 65.000.000 VND

Si të përdorni makinën e heqjes së qimeve me lazer Diodë në mënyrë efektive dhe të sigurt

Këtu është manuali i përdoruesit Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë të cilit ju (tekniku) mund t’i referoheni për ta bërë procesin e heqjes së qimeve më të sigurt dhe më efektiv.

Hapi 1: Përgatitja

Tekniku rruan flokët dhe masazhon për të krijuar një ndjenjë komode për klientin. Pas kësaj, hiqni qelizat e vdekura dhe përdorni Xhel për të aplikuar në zonën që do të hiqni për të ftohur dhe për të kufizuar dhimbjen e djegies gjatë trajtimit.

Shënim: Është e nevojshme përgatitja e syzeve mbrojtëse si për teknikët ashtu edhe për klientët, duke shmangur ekspozimin e drejtpërdrejtë të dritës që shkakton dëmtim të syve.

Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

Hapi 2: Heqja e qimeve

 • Lidheni kordonin e rrymës, lidhni dorezën e fiksuar me trupin e makinës së heqjes së qimeve me Laser Diodë.
 • Kontrolloni panelin e përparmë të njësisë dhe ujin në makinë për t’u siguruar që mund të funksionojë siç duhet.
 • Pas kryerjes së testit të funksionimit të pajisjes së sigurisë, mund të futeni në ekran për të zgjedhur zonën e trajtimit, nivelin e energjisë dhe numrin e shkrepjes dhe më pas shtypni Start për të nisur.
 • Kryeni një pastrim të plotë të dorës, mos lini një vend për një kohë të gjatë që është e lehtë për të shkaktuar djegie.
 • Pas përfundimit të trajtimit, duhet të pastroni zonën e depilimit për klientin.

Hapi 3: Përfundoni kursin

Pas 3 deri në 5 trajtime, do të shihni që flokët hollohen dhe bien vetë. Çdo kurs trajtimi zakonisht do të zgjasë nga 5 deri në 7 herë, çdo herë është rreth 7 ditë diferencë, në varësi të pigmentimit të flokëve dhe lëkurës së klientit, mjeku do të ketë çdo kurs të përshtatshëm trajtimi.

Epilogu:

Këtu janë top 5 Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë është më i pëlqyeri nga përdoruesit dhe është gjithashtu zgjedhja e besueshme e shumë spa dhe salloneve të bukurisë. Shpresojmë se ky artikull do t’ju ndihmojë të merrni më shumë informacion referencë kur keni ndërmend të blini një makinë personale për heqjen e qimeve me Laser Diodë.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 5 máy triệt lông Diode Laser chất lượng nên mua nhất . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *