Top 5 máy triệt lông Philips nào hiệu quả và an toàn nhất

Gjendja e shumë qimeve në krahë dhe këmbë i bën shumë njerëz të vetëdijshëm kur veshin rroba të shkurtra, veçanërisht vajzat që duan të veshin veshje të reja dhe të lezetshme. Pra, si të hiqni qimet shpejt, por megjithatë të siguroni siguri për lëkurën, domethënë të përdorni një makinë depilimi. Sidoqoftë, zgjedhja e një produkti cilësor nuk është e lehtë. Në këtë artikull do t’ju prezantojmë 5 linjat kryesore Makinë depilimi Philips më të përdorura.

Rreth markës së makinës për heqjen e qimeve Philips

Me siguri edhe ne jemi mjaft të njohur me këtë markë Philips, kjo është një markë që i përket një grupi të famshëm familjar në botë. Kompania u themelua në vitin 1891 në Holandë dhe u shfaq në tregun vietnamez në vitin 1993. Pas më shumë se 30 vitesh themelimi dhe zhvillimi deri më tani, grupi ka funksionuar për 100 vjet. Prandaj, Philips ka sjellë në treg shumë produkte teknologjike për t’i shërbyer nevojave të përdoruesve.

Makinë depilimi Philips

Shumica e produkteve Philips janë montuar në Kinë, por ende ndjekin standardet e teknologjisë holandeze. Prandaj, produktet nga e kaluara e deri më tani për përdoruesit janë gjithmonë të garantuara për cilësinë më të mirë. Përveç pajisjeve të kuzhinës dhe pajisjeve elektronike, Philips po synon gjithashtu pajisjet e bukurisë, duke përfshirë Makinë depilimi Philips është “stuhi” pikërisht tani.

A është e mirë makina për depilim Philips?

Për të ditur nëse aparati për depilim Philips është vërtet i mirë, le të vlerësojmë përmes kritereve të mëposhtme.

Makinë depilimi Philips

  • Rreth dizajnit, materialit: Makina për depilim Philips ka një dizajn kompakt, dizajn modern dhe të nivelit të lartë. Materiali që e bën produktin është i sigurt dhe mjaft rezistent ndaj goditjeve, guaska është prej plastike me cilësi të lartë për të ndihmuar përbërësit e brendshëm të jenë më të qëndrueshëm. Për më tepër, pjesët e tjera të makinës janë gjithashtu prej materialesh të qëndrueshme, të qëndrueshme me kalimin e kohës.
  • Rreth teknologjisë së heqjes së qimeve: Shumica e makinerive për heqjen e qimeve Philips përdorin teknologjinë IPL. Kjo teknologji përdor pulset e dritës për të përmirësuar, hequr qimet natyrale dhe për të parandaluar rritjen e flokëve, duke ju dhënë kështu lëkurë të lëmuar. Përveç kësaj, pajisja ka gjithashtu një filtër UV për të parandaluar pjesët e dëmshme të frekuencës në lëkurë.
  • Për sa i përket sigurisë dhe efektivitetit: Makina për heqjen e qimeve Philips mund t’ju ndihmojë të humbni deri në 80% të rritjes së flokëve brenda 8 javësh, atëherë thjesht duhet të përdorni makinën për të hequr qimet. Pajisja siguron siguri absolute për trupin dhe zonën e fytyrës.

Shiko me shume: Rishikoni mirë makinën për heqjen e qimeve Halio? Sa efektive?

Top 5 makineritë më cilësore dhe më të sigurta të depilimit Philips

Këtu është një përmbledhje e 5 linjave kryesore Makinë depilimi Philips Cilësia është më e besueshme nga shumë njerëz. Le të ndjekim rishikimin e kësaj makine për heqjen e qimeve Philips.

1. Makinë depilimi Philips Lumea IPL SC 1995

Makina për heqjen e qimeve Philips Lumea IPL SC1995 përdor teknologjinë e sfondit të lehtë të heqjes së qimeve IPL me origjinë nga teknologjia e depilimit e përdorur në shumë sallone bukurie profesionale. Kompania ka aplikuar këtë teknologji të prodhimit për të krijuar një makinë efektive dhe të sigurt për heqjen e qimeve. Philips gjithashtu ka shumë risi të reja në teknologjinë e prodhimit dhe është testuar rigorozisht për siguri nga dermatologë kryesorë.

Tham Khảo Thêm:  Ca sĩ Thủy Tiên không yêu cầu bà Nguyễn Phương Hằng bồi thường 44 tỉ đồng

Philips Lumea IPL SC 1995 mund të përdoret në zonat e lëkurës si fytyrë, këmbë, sqetull, bikini, bark, duar falë 5 niveleve të ndryshme të energjisë. Ndihmon në përmirësimin e efektit të heqjes së qimeve pa shkaktuar irritim të lëkurës.

Makinë depilimi Philips

REFERENCAT NË SHOPEE

Kjo është një pajisje pa tel, e lehtë për t’u përdorur dhe përdor bateri jashtëzakonisht të përshtatshme të rikarikueshme. Makina për heqjen e qimeve Philips Lumea IPL SC 1995 ka një dizajn kompakt, i përshtatshëm për tu mbajtur kudo. Heqja efektive e qimeve 1 herë zgjat deri në 8 javë. Edhe qimet që rriten do të jenë gjithnjë e më të holla. Jo vetëm kaq, Philips Lumea është efektiv për ngjyrat e flokëve të zeza, kafe ose bionde të errëta. Dhe ngjashëm me metodat e tjera të heqjes së qimeve me bazë dritën, Philips Lumea nuk do të funksionojë me qime të kuqe, të verdha të lehta ose të bardha/gri.

Përveç kësaj, pajisja është gjithashtu e pajisur me një kokë të gjerë për të ndihmuar në heqjen e qimeve në mënyrë më efektive në zona të mëdha si krahët, këmbët dhe sqetullat. Në këtë mënyrë përmirëson efikasitetin e heqjes së qimeve si dhe ndihmon makinerinë të rrëshqasë në lëkurë më lehtë, pa shkaktuar djegie apo dëmtim.

Çmimi referencë: 11,490,000 VND

Referenca: Rishikoni makinën për heqjen e qimeve Tmrbae ​​është efektive dhe e sigurt?

2. Philips Lumea Prestige IPL BRI954 Makinë për heqjen e qimeve

Makina depiluese Philips Lumea Prestige BRI 954 zotëron teknologjinë aktuale kryesore të serisë Philips Lumea. Pajisja përdor teknologjinë e heqjes së qimeve IPL për të shkatërruar folikulat e flokëve nga rrënja. Heqje efektive e qimeve deri në 92% të qimeve të trupit pas vetëm rreth 3 herë heqje të qimeve.

Kur drita blu hyn drejtpërdrejt në rrënjën e gjëndrës së flokëve, melanina e pranishme në flokë dhe rrënja e flokëve do ta thithin këtë dritë dhe gradualisht do ta heqin atë në mënyrë natyrale. Në të njëjtën kohë, ai nuk do të rritet përsëri për një kohë të gjatë dhe kur të rritet përsëri, flokët do të jenë gjithnjë e më të hollë.

Makinë depilimi Philips

BLI TANI

Kjo makinë depilimi Philips është e përshtatshme për flokë të errët në të bardhë, flokë të verdhë, kafe dhe të zinj. Falë sensorit të teknologjisë Smart Skin, ai zbulon automatikisht ngjyrën e lëkurës dhe rregullon nivelin e dritës në përputhje me rrethanat. Ose automatikisht do të ndalojë shkëlqimin kur lëkura është shumë e errët. Philips Lumea Prestige BRI 954 është gjithashtu i pajisur me një filtër UV që ndihmon në kufizimin dhe parandalimin e dëmtimit të lëkurës nga rrezet UV.

Produkti mund të përdoret në 3 zona të ndryshme të lëkurës si lëkura e trupit, zona e bikinit dhe lëkura e fytyrës me 3 koka të ndryshme të çdo madhësie për t’u përdorur veçmas për çdo vend për të siguruar efekt maksimal të heqjes së qimeve.

Tham Khảo Thêm:  Top 17 Truyện tranh ngôn tình có thịt lôi cuốn, hấp dẫn nhất

Çmimi referencë: 11.500.000 VND

3. Makinë depilimi Philips Lumea IPL SC1999

Nëse jeni duke kërkuar për një makinë të fuqishme dhe shumë efektive për heqjen e qimeve, nuk duhet të humbisni Philips Lumea IPL SC1999. Me teknologjinë e dritës pulsuese IPL, është në gjendje të heqë plotësisht qimet e errëta shpejt. Shkatërron folikulat kokëfortë të flokëve me thithjen e dritës. Pas një periudhe përdorimi, do të ndjeni një nuancë lëkure më të lëmuar dhe më të njëtrajtshme. Kjo pajisje vjen me një aplikacion akordimi në telefonin tuaj, me një udhëzues përdorimi për t’ju ndihmuar ta përdorni shpejt dhe me efikasitet.

Makinë depilimi Philips

REFERENCAT NË SHOPEE

Kjo makinë depilimi Philips ka një sensor të zonës së lëkurës që e bën të lehtë për përdoruesit të rregullojnë zonën e dritës të përshtatshme për çdo zonë të ndryshme të lëkurës gjatë heqjes së qimeve. Pajisja është gjithashtu e pajisur me një filtër UV që zbulon dhe bllokon rrezet e dëmshme për lëkurën. Prandaj, mund të përdorni me siguri Philips Lumea IPL SC1999 për të hequr qimet e padëshiruara në zona të tjera të lëkurës si trupi, bikini, këmbët, sqetullat dhe fytyra.

Për më tepër, makina është e pajisur edhe me 2 mënyra rregullimi të rrëshqitjes dhe blicit që ju ndihmojnë të hiqni qimet në zona të ndryshme të lëkurës lehtësisht, shpejt dhe në mënyrë të sigurt.

Çmimi referencë: 12.900.000 VND

Lexo më shumë: Top 4 makineritë më të mira dhe më efektive të depilimit Braun sot

4. Philips BRI921/00 Makinë për heqjen e qimeve

Kjo është një makinë depilimi Philips që aktualisht po përdoret nga një numër i madh përdoruesish në mbarë botën. Philips BRI921 përdor gjithashtu teknologjinë e dritës për heqjen e qimeve IPL që nuk ka nevojë të ndryshojë llambën gjatë përdorimit. Për më tepër, makina është gjithashtu e aftë të formojë 300,000 impulse drite për të ndihmuar në heqjen e folikulave të flokëve në rrënjë. Që atëherë, numri i qimeve që rriten do të jetë shumë më i gjatë dhe më i hollë.

Makinë depilimi Philips

REFERENCAT NË SHOPEE

Kjo pajisje bukurie nga Philips ka një dizajn dritareje 4 cm2 për të rritur zonën e heqjes së qimeve. Ju mund të zëvendësoni metoda të tjera tradicionale të heqjes së qimeve si rruajtje, shkulje, krem ​​për heqjen e qimeve ose depilim me këtë makinë të sigurt.

Kjo makinë depilimi Philips gjithashtu mbështet heqjen e qimeve në zona të ndryshme të lëkurës si këmbët, sqetullat, bikini, lëkurën e fytyrës me 5 nivele të ndryshme ndriçimi. Pajisja siguron heqjen më të mirë të mundshme të qimeve pa ndikuar në strukturën e lëkurës. Më konkretisht me makinën depiluese Philips BRI 921, nuk do të keni nevojë të përdorni më kremra apo lubrifikantë për heqjen e qimeve.

Çmimi referencë: 7,990,000 VND

5. Philips Lumea Prestige IPL BRI956 Makinë për heqjen e qimeve

Makina për heqjen e qimeve Philips Lumea përdor teknologjinë e avancuar të dritës IPL për të ndërprerë në mënyrë efektive ciklin e rigjenerimit të folikulave të flokëve. Në të njëjtën kohë, siguron që folikulat e flokëve që rriten do të jenë më të holla dhe më të rralla.

Tham Khảo Thêm:  Loạt phim Trung Quốc bị “ném đá” vì tình tiết ngớ ngẩn

Philips Lumea Prestige IPL BRI956 është një makinë e specializuar për heqjen e qimeve për zonat e errëta në këmbë, krahë, bark, fytyrë dhe më shumë. Me një dizajn të veçantë të kokës për çdo zonë të lëkurës, heqja e qimeve në sqetull ka një formë konvekse prej 3 cm2, koka për zonën e bikinit ka një formë konvekse me madhësi 3 cm2. Më pas është koka e depilimit për zonën e fytyrës me përmasa 2cm2.

Makinë depilimi Philips

REFERENCAT NË SHOPEE

Pas vetëm rreth 4 herë heqjes së qimeve me këtë pajisje, gjëndrat e qimeve do të jenë deri në 92% më të shpejta. Mjafton të vazhdoni ta përdorni edhe për 2-3 muaj / 1 herë, do të ndjeni qartë lëkurën e butë dhe të lëmuar. Kjo makinë depilimi Philips përdor gjithashtu sensorë të teknologjisë moderne për të njohur zonat e lëkurës që kanë nevojë për heqjen e qimeve në mënyrë që drita të rregullohet në përputhje me rrethanat. Nga atje, kufizoni shkaktimin e djegieve, dëmtimin e lëkurës së përdoruesit.

Çmimi referencë: 19 000 000 VND

Referenca: Top 5 makineritë e heqjes së qimeve me lazer me diodë të cilësisë më të mirë për të blerë

Si të përdorni në mënyrë efektive makinën për heqjen e qimeve Philips

Për të qenë në gjendje të përdorni makinën për heqjen e qimeve Philips për të garantuar siguri, efikasitet të lartë të heqjes së qimeve pa shkaktuar asnjë dëm. Ju lutemi referojuni udhëzimeve të mëposhtme se si të përdorni siç duhet makinën për heqjen e qimeve Philips:

Makinë depilimi Philips

  • Hapi 1: Pastroni lëkurën dhe kryeni rruajtjen ose depilimin me lëkurën që do të hiqni.
  • Hapi 2: Rregulloni intensitetin e blicit në përputhje me rrethanat, ose mund të përdorni sensorin e tonit të lëkurës për të ndihmuar në rregullimin e nivelit të dritës për t’iu përshtatur zonës që do të trajtohet. Pastaj ju duhet të zgjidhni një kokë pulsi të dedikuar për atë zonë të lëkurës.
  • Hapi 3: Kryeni presion pulsi afër lëkurës me një kënd vertikal 90 gradë. Më pas do të shihni blicin në pjesën e pasme të pulsojë dhe më pas shtypni butonin e blicit.
  • Hapi 4: Ju lutemi, lëvizni ngadalë makinën për heqjen e qimeve Philips mbi lëkurë dhe mos harroni të mbani të shtypur blicin për të shmangur rastin e ndezjes së blicit dy herë në një zonë të lëkurës.

Zbulo me shume: Top 5 Serumet Neogen që janë më të besuarit për kujdesin e mirë të lëkurës

Këtu janë informacionet rreth Makinë depilimi Philips A është mirë, cilin të blej? Shpresojmë se ky do të jetë informacion i dobishëm për ju dhe do t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjen më të mirë për veten tuaj për të hequr qafe qimet kokëfortë për të veshur me siguri rroba të freskëta dhe rinore.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 5 máy triệt lông Philips nào hiệu quả và an toàn nhất . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *