Top 5 Serum Collagen chất lượng, dưỡng da tốt nhất hiện nay

Përveç serumeve natyrale ose serumeve me formulë kimike, serum kolagjeni Është gjithashtu një nga linjat e produkteve më të njohura në komunitetin e bukurisë. Kur përdorni këtë serum, lëkura juaj do të promovohet në prodhimin e fortë të kolagjenit, do të rrisë elasticitetin dhe do të rinovojë në mënyrë efektive lëkurën. Pra, çfarë prisni pa u bashkuar me ne për të mësuar menjëherë për këtë serum kolagjeni?

Çfarë është serumi i kolagjenit?

Nëse nuk e dini, kolagjeni është një proteinë strukturore e lidhur së bashku nga fibra të gjata dhe të holla, kështu që funksionon për t’u mbledhur së bashku për t’u bërë një trup i plotë. Dhe serum kolagjeni është një linjë produktesh të lëngshme për kujdesin e fytyrës me një formulë intensive për kujdesin e lëkurës. Produkti përmban shumë vitamina si dhe peptide – përbërës aktivë që ndihmojnë në nxitjen e prodhimit të kolagjenit dhe elastinës në lëkurë. Në këtë mënyrë ndihmon lëkurën të rikuperojë shpejt dëmtimin, si dhe të rigjenerojë shpejt lëkurën.

Serum kolagjeni

Ndryshe nga serumet normale, produktet e serumit të kolagjenit konsiderohen si një zgjidhje për të ruajtur rininë e lëkurës, ka një efekt të fortë për të ndihmuar lëkurën e lëmuar, njollat ​​e errëta zbehen shpejt. Produkti stimulon prodhimin e kolagjenit, rikthen dhe rigjeneron lëkurën në mënyrë më gjithëpërfshirëse.

A është i mirë serumi i kolagjenit?

Aktualisht, linjat e produkteve serum kolagjeni i promovuar gjerësisht dhe i njohur në tregun e bukurisë. Megjithatë, ka ende shumë njerëz që dyshojnë në cilësinë dhe efektivitetin e kësaj linje produkti, kështu që le të zbulojmë në detaje në informacionin e mëposhtëm:

1. Përshkueshmëria

Shumica e linjave aktuale të serumit të kolagjenit përmbajnë shumë esenca të veçanta me përmasa molekulare mikroskopike, të cilat mund të thuhet se janë shumë herë më të vogla se produktet e tjera. Falë kësaj, lëndët ushqyese mund të depërtojnë në lëkurë shumë shpejt, duke sjellë efekte të jashtëzakonshme të kujdesit ndaj lëkurës tek përdoruesi.

Serum kolagjeni

2. Përbërësit

Serumi i kolagjenit përmban shumë përbërës të dobishëm për lëkurën si: Ciklometikoni, vitamina E, C, A dhe Proteina Placentale etj. Janë lëndë ushqyese që janë testuar nga ekspertët për të qenë të sigurt dhe efektiv në përmirësimin e njollave të errëta.Melanina është shkaktari i lëkurës errësim.

3. Siguria

Linjat origjinale të serumit të kolagjenit përpara se të hidhen në treg duhet të kalojnë një proces rigoroz testimi, të mos përmbajnë kimikate të dëmshme ose irritues të lëkurës. Pra, mund ta përdorni me siguri për lëkurën tuaj.

Shiko me shume: Top 5 kolagjeni korean në formë uji është më i miri dhe më efektiv

Serum kolagjeni

4. Performanca e jashtëzakonshme

Ky serum ofron përdorim të madh në parandalimin e radikaleve të lira të dëmshme, ngadalësimin e procesit të plakjes dhe formimin e pigmentit të melaninës. Përveç kësaj, serumi i kolagjenit gjithashtu ndihmon në përmirësimin e pigmentimit të lëkurës, shërimin dhe rivendosjen e dëmtimit të lëkurës.

Top 5 serumet e kolagjenit me cilësi më të mirë sot

Për të ushqyer në mënyrë efektive lëkurën tuaj, si dhe për të fshirë shpejt shenjat e plakjes, provoni të përdorni serumin e kolagjenit tani e tutje. Dhe këtu, ne do t’ju prezantojmë 5 linjat më të mira të serumit të kolagjenit me cilësi më të mirë që shumë gra i besojnë sot.

Tham Khảo Thêm:  Khỏa thân trước trẻ em, chương trình bị “ném đá” dữ dội

1. Serum Collagen Luxury Gold 3W Clinic Korea

Ndryshe nga serumet e tjera normale për kujdesin e lëkurës, kur aplikohet, ka një ndjenjë të yndyrshme dhe të pakëndshme. Kjo linjë e serumit Collagen Luxury Gold është formuluar me një formulë të veçantë në formën e një xhel transparent. Kur aplikohet në lëkurë, ndihet i freskët, përthithet shpejt në lëkurë menjëherë pas aplikimit dhe lë një ndjenjë komode dhe të këndshme.

Serum Collagen Luxury Gold 3W Clinic Korea

SHKONI NE SHITJE

Produkti përmban shumë lëndë ushqyese të kolagjenit në një nivel të koncentruar për të ndihmuar në shtrëngimin e poreve. Në të njëjtën kohë, ai nxit fuqishëm prodhimin e kolagjenit të ri, duke ju dhënë lëkurë të bardhë, rozë dhe të lëmuar. Njollat ​​kafe dhe njollat ​​në lëkurë gjithashtu zhduken shpejt. Me një zbulim të ri nga kompania lider koreane e kozmetikës, produkti përmban gjithashtu esencë ari 24k të përftuar përmes teknologjisë nano xhel. Falë kësaj, esenca premium Collagen Luxury Gold 3W Clinic sjell aftësinë për të përmirësuar lëkurën, rinovuar, zgjatur rininë dhe ndriçimin e lëkurës.

Përveç kësaj, esenca e vitaminës nxirret nga frutat natyrale, e cila ndikon në përmirësimin e lëkurës dhe ndihmon që lëkura të jetë e lëmuar dhe e shëndoshë. Përveç kësaj, produkti shton gjithashtu një përmbajtje të përqendruar kolagjeni për të ndihmuar në zbehjen e njollave të errëta dhe për të shtrënguar në mënyrë efektive lëkurën. Në të njëjtën kohë, mund të pengojë prodhimin e pigmentit të melaninës dhe të parandalojë formimin e rrudhave.

Çmimi referencë: 200 000 VND/ 150 ml.

2. Serum Collagen Whitening Plus Vit E 701 (rekomandohet)

Serum Collagen Whitening Plus Vit E 701 ka një dizajn shishe qelqi të errët, por ju ende mund të shihni sasinë e serumit brenda shishes. Përdorimi kryesor i kësaj linje serumi është për të zgjidhur problemet e plakjes së lëkurës tek gratë si: rrudhat, pikat e errëta, këmbët e sorrës, njollat, … Njëkohësisht, produkti ndihmon trupin të rigjenerojë kolagjenin, nga i cili rrit butësinë, butësi dhe ndihmon lëkurën të bëhet më e fortë, më rinore çdo ditë.

Ky Serum Collagen Whitening Plus Vit E 701 përmban deri në 90% kolagjen të freskët, të kombinuar me ekstraktin e çajit jeshil dhe jetën detare. Në këtë mënyrë, produkti i siguron lëkurës shumë lëndë ushqyese për të ndihmuar në përmirësimin e pigmentimit, njollave të errëta dhe zbehjen e njollave kafe dhe njollave.

Serum Collagen Whitening Plus Vit E 701 (rekomandohet)

SHKONI NE SHITJE

Për më tepër, kjo linjë serumi kolagjeni përmban gjithashtu një sasi të madhe të vitaminës C dhe vitaminës E. Këto dy vitamina njihen si lëndë ushqyese super antioksidante me aftësinë për të depërtuar thellë në shtresat e lëkurës për të neutralizuar radikalet e lira. Përveç kësaj, serumi gjithashtu ndihmon në stimulimin e fuqishëm të prodhimit të kolagjenit, duke shtuar më shumë kolagjen për procesin kundër plakjes së lëkurës. Përveç kësaj, vajrat esencialë të bimëve kanë efekte hidratuese, depërtojnë shpejt dhe nuk bllokojnë poret në lëkurë.

Në veçanti, produkti përmban edhe esenca kundër rrudhave ekuivalente me botox-in për aftësinë për të mbushur rrudhat. Kur kombinohet me proteina do të ndihmojë në ushqimin e lëkurës së shëndetshme, shumë e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme.

Tham Khảo Thêm:  Cẩu lương là gì? Ý nghĩa thú vị của thuật ngữ mạng này

Çmimi referencë: 80,000 VND/ 30 ml.

3. Serum Collagen Pure Beau Essence kundër plakjes

Esenca e pastër e serumit të kolagjenit beau Essence njihet nga komuniteti i bukurisë si një lëng që përmban shumë esenca të mira në kujdesin e lëkurës. Linja e serumit Collagen Pure beau Essence është jashtëzakonisht e përqendruar, sepse përmban shumë lidhje makromolekulare ose densitet të lartë molekular. Përveç kësaj, serumi ka një densitet të ulët, madje më të lehtë se forma e ujit ose vajit. Prandaj, ky esencë shpesh formulohet për produkte trajtimi me produkte biologjikisht më aktive sesa produktet konvencionale të kujdesit të lëkurës.

Serum Collagen Pure Beau Essence kundër plakjes

SHKONI NE SHITJE

Produkti i serumit Pure Beau Essence Collagen përmban përmbajtje të koncentruar kolagjeni për të ndihmuar në rimbushjen e hidratuesve dhe shtrëngimin e poreve. Përveç kësaj, produkti gjithashtu redukton lëkurën e thatë dhe të ashpër dhe minimizon shfaqjen e rrudhave. Përveç kësaj, kjo linjë serumi ka gjithashtu aftësinë për të forcuar strukturën e lëkurës, për të ndihmuar lëkurën të shëndoshet dhe zbeh shenjat e plakjes për shkak të moshës. Produkti ka një aromë të lehtë dhe të butë trëndafili, kështu që ka një efekt shumë të mirë relaksues.

Serumi Collagen Pure beau Essence ka një formë xheli të lëngshëm të bardhë, pak viskoz, por përthithet shpejt në lëkurë pa lënë një ndjenjë ngjitëse dhe të pakëndshme. Për më tepër, ju do të ndjeni ndjenjën e lëkurës së lëmuar dhe të freskët kur aplikoni në lëkurë.

Çmimi referencë: 250.000 VND/ 25ml.

Referenca: Top 3 Serum Cocoon i cili është kujdesi më i mirë dhe më efektiv i lëkurës

4. Serum Balance Gold Collagen Rejuvenating

Serum Balance Gold Collagen Rejuvenating ka një dizajn tërheqës me një ton kafe të artë të klasit të lartë, shishe plastike, e kombinuar me një grykë serumi prej qelqi. Prandaj, do ta merrni me lehtësi thelbin në shishe, si dhe do të siguroheni që të mos derdhet për të shmangur mbeturinat. Serumi ka një strukturë të lëngshme pak viskoze, ka një ngjyrë shumë të bukur të verdhë të çelur. Kur aplikohet në lëkurë, do të keni një ndjenjë lëmimi, kremi depërton shpejt në lëkurë, aroma është e lehtë, e butë, nuk shkakton shqetësim tek përdoruesi.

Serum Balance Gold Collagen Rejuvenating

SHKONI NE SHITJE

Përbërësi kryesor i këtij serumi është kolagjeni – një pjesë natyrale e lëkurës që ndihmon në mbështetjen e strukturës së lëkurës, së bashku me indet me aftësinë për të rikthyer pamjen elastike dhe të lëmuar për lëkurë të shëndetshme dhe rinore. Sidomos kur sasia e kolagjenit në trup zvogëlohet me kalimin e kohës dhe shkakton shenja plakjeje, ky serum rinovues i kolagjenit Balance Gold është zgjidhja perfekte. Përveç kësaj, produkti përmban gjithashtu acid hialuronik – një molekulë e ngjashme me xhel që mban mirë ujin dhe vepron si një tampon për të mbushur hapësirën midis qelizave dhe nervave.

Çmimi referencë: 150,000 VND/ 30 ml.

5. Serum Golden Health Kolagjeni dhe Alga deti

Esenca e serumit të kolagjenit dhe algave të detit Golden Health është e njohur për shumë njerëz si një linjë esencash për kujdesin e lëkurës me ekstrakte nga lëndë ushqyese natyrale. Prandaj, produkti është plotësisht i sigurt, nuk përmban substanca të dëmshme, irritues. Nga atje, duke u dhënë përdoruesve efikasitet jashtëzakonisht të lartë të kujdesit të lëkurës. Produktet prodhohen në linja moderne dhe të avancuara të teknologjisë së Australisë. Në të njëjtën kohë, respektoni rreptësisht standardet e cilësisë.

Tham Khảo Thêm:  Nhận xét nghệ thuật tả người tả cảnh của Nguyễn Du trong Truyện Kiều

Serum i kolagjenit dhe algave të detit Golden Health

SHKONI NE SHITJE

Kjo linjë serumi kolagjeni dhe algash ka përbërës, përbërësi kryesor është Fucoidan (Maritech Bright). Ky është një përbërës organik i veçantë, një përbërje super-vajore e nxjerrë nga alga natyrale e detit Fucus vesiculosus për efekt balancues të pigmentimit të lëkurës, duke minimizuar njollat ​​e errëta, pigmentimin dhe rrudhat e moshës. Në të njëjtën kohë hidratues për lëkurë të butë, të lëmuar, kundër rrudhave të thata, duke përmirësuar lëkurën rozë, të lëmuar. Përveç kësaj, ky serum përmban edhe lëndë ushqyese si: Multifruit BSC, Acid Glycolic, Acid Lactic dhe disa përbërës të tjerë të dobishëm për lëkurën.

Përveç kësaj, produkti përmban esencë çaji jeshil, një përbërës natyral që është jo vetëm shumë i mirë për shëndetin, por edhe shumë efektiv në kujdesin e lëkurës. Çaji jeshil përmban shumë antioksidantë, pra ka anti-inflamator, antibakterial dhe mbron lëkurën nga procesi i plakjes.

Çmimi referencë: 1,290,000 VND.

Si të përdorni si duhet serumin e kolagjenit, shumë efektiv

Ashtu si serumet e rregullta, për të përfituar sa më shumë nga produkti, duhet të dini se si ta përdorni siç duhet dhe në mënyrë efektive.

  • Hapi 1: Së pari, ju duhet të pastroni lëkurën tuaj me mbartës dhe pastrues grimi për ta bërë lëkurën tuaj të pastër dhe të pastër.
  • Hapi 2: Më pas, përdorni toner ose Ujë trëndafili për të balancuar pH-në e lëkurës, shtrëngoni poret dhe hidratoni lëkurën pasi të keni bërë hapin 1.
  • Hapi 3: Pas kësaj, merrni një sasi të mjaftueshme serumi kolagjeni në pëllëmbën e dorës, ngroheni serumin për të aktivizuar veprimin e serumit. Më pas, përqafoni butësisht lëkurën, kombinuar me masazh të butë për të stimuluar qarkullimin e gjakut në fytyrë. Kini parasysh që ta bëni këtë hap me shumë butësi, masazhoni lart për ta mbajtur lëkurën të lëmuar, shmangni masazhimin poshtë ose shumë i fortë do të shkaktojë dëmtime dhe varje.

Serum kolagjeni

Më sipër është informacioni që ju ofrojmë për llojin Serum kolagjeni aktualisht po sulmon komunitetin e bukurisë. Me përfitimet e jashtëzakonshme të kujdesit të lëkurës, serumi i kolagjenit do të jetë padyshim zgjidhja perfekte për lëkurën e plakur që ka nevojë për kujdes. Pra, çfarë prisni pa e ruajtur dhe ndarë këtë artikull për referencë kur ka nevojë për të blerë produkte.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 5 Serum Collagen chất lượng, dưỡng da tốt nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *