Top 5 Thảm xốp cho bé nào tốt, an toàn, giá cả phải chăng

Tapet për bebe me shkumë është një produkt i zgjedhur nga shumë prindër për të krijuar një hapësirë ​​të bollshme, të sigurt për fëmijët që të luajnë dhe të jenë të rehatshëm. Informacioni përkatës së bashku me dyshekët më të mirë me shkumë për fëmijë që artikulli përmbledh më poshtë do t’i ndihmojë prindërit të gjejnë tapetin e lojës më cilësor, të sigurt dhe të përballueshëm për fëmijët e tyre.

A duhet të blini një rrogoz me shkumë për fëmijën tuaj?

Të porsalindurit kanë nevojë për një hapësirë ​​të rehatshme për të lehtësuar aktivitetet muskuloskeletore, nga zvarritja deri te mësimi i ecjes. Lëkura e fëmijëve është jashtëzakonisht e ndjeshme dhe e brishtë, nëse për fat të keq foshnja është shtrirë në shpinë, është e lehtë të gërvishtet dhe të rrëshqasë kur mëson të ulet, të mësojë të ecë, …

Tapet për bebe me shkumë

Prandaj dyshek me shkumë për bebe ka lindur për të zgjidhur këto probleme. Tapeti me shkumë është projektuar posaçërisht nga prodhuesi me material shkumë të butë dhe të lëmuar, i sigurt për lëkurën e foshnjës, duke mbajtur mirë peshën e foshnjës, duke reduktuar ndikimin kur fëmija bie.

Sot, shumica e dyshekëve me shkumë për fëmijë janë të parrëshqitshëm, të papërshkueshëm nga uji, nuk mbajnë erë ushqimi, janë izolues të mirë dhe mund të çmontohen ose përkulen lehtësisht. Përveç kësaj, këto qilima janë të dizajnuara me theks të madh në pamjen për të tërhequr vëmendjen e fëmijëve.

Kriteret për zgjedhjen e tapetit të duhur me shkumë për bebe

Për të ditur se si të zgjidhni tapetin më të përshtatshëm dhe cilësor me shkumë për fëmijë, ju lutemi vazhdoni të ndiqni kriteret e nevojshme më poshtë.

1. Material i butë

Nënat duhet të zgjedhin një tapet me shkumë me sipërfaqe të lëmuar dhe të butë, sepse lëkura e foshnjës është shumë delikate dhe e ndjeshme. Kjo ndihmon në parandalimin e acarimit të lëkurës së foshnjës dhe minimizon ndjesinë e djegies në rast të rënies aksidentale.

Tapet për bebe me shkumë

2. Izolim i mirë

Dyshekët me shkumë për fëmijë duhet të kenë izolim të mirë në mënyrë që fëmijët të ndihen të freskët në verë dhe të ngrohtë në dimër. Zgjidhni një jastëk të mirë mbajtës të nxehtësisë, fëmija juaj nuk do të ketë duart dhe këmbët e ftohta, kurrizin e ftohtë kur është shtrirë, ulur për një kohë të gjatë nën qilim kur është i ftohtë ose nuk djersitet kur është i nxehtë.

3. Kundër rrëshqitjes

Kjo është shumë e nevojshme për fëmijët që janë hiperaktivë, pëlqejnë të vrapojnë dhe kërcejnë ose që mësojnë të ecin. Tapeti i foshnjës me shkumë që nuk rrëshqet padyshim që do ta ndihmojë fëmijën tuaj të mos bjerë gjatë lojës.

Tapet për bebe me shkumë

4. Nuk ka substanca të dëmshme

Nënat nuk duhet të blejnë dyshekë me shkumë që përmbajnë kimikate si krom, merkur etj. Këto substanca mund të shkaktojnë dëme serioze në traktin respirator të fëmijës, madje duke shkaktuar alergji në lëkurë.

5. Ngjyra dhe tekstura të jashtëzakonshme

Fëmijët shpesh tërhiqen dhe tërhiqen lehtësisht nga forma, ngjyra, modele, personazhe vizatimorë ose numra dhe shkronja të zbukuruara në tapet. Ekspozimi i fëmijëve ndaj figurave dhe ngjyrave do të ndihmojë në stimulimin e të gjitha shqisave dhe trurit të tyre shumë më tepër.

Tham Khảo Thêm:  12 Kiểu tóc ngắn ngang vai thẳng Trẻ Đẹp, Nữ Tính nhất

Tapet për bebe me shkumë

Nënat mund ta përdorin këtë tapet për foshnjë për t’i mësuar fëmijët e tyre të njohin shkronjat, t’i mësojnë fëmijët e tyre të lexojnë, të praktikojnë numërimin, të njohin ngjyrat, kafshët, frutat etj. në mënyrë aktive, natyrale, pa forcë.

>> Lexo më shumë: 5 shpërndarësit më të mirë të qumështit të bebeve u besohen sot

6. I papërshkueshëm nga uji

Foshnjat e porsalindura në mënyrë të pashmangshme do të lagin tapetin ose do të derdhin ushqim dhe pije në dyshemenë e mbuluar me tapet. Pra ju duhet një tapet me shkumë që është i papërshkueshëm nga uji, rezistent ndaj aromave të ushqimit, si dhe i lehtë për t’u pastruar.

Top 5 dyshekët me shkumë për bebe cilësore dhe më të sigurta

Për t’ua bërë më të lehtë prindërve zgjedhjen e një tapeti të sigurt dhe cilësor me shkumë për fëmijën e tyre, në pjesën tjetër të artikullit ju sjellim 5 modelet më të mira. dyshek me shkumë për bebe më të mirat dhe më të njohurat sot.

1. Shtresë shkumë e dyanshme e veshur me silikon XPE

Tapeti me shkumë me dy anë të veshura me silikon XPE është aktualisht linja e produkteve më të shitura në Shopee kur arrin 4,9 yje nga gjithsej rreth 1,5 mijë komente dhe komente pozitive të klientëve. Nuk ka nevojë të debatoni shumë, ky është tapeti më i mirë me shkumë për bebet sot që prindërit duhet ta blejnë menjëherë dhe gjithmonë.

Tapet për bebe me shkumë

BLI TANI NË SHOPEE

Avantazhi

 • Tapeti i famshëm me shkumë për fëmijë XPE zgjidhet nga shumë njerëz
 • Madhësia e madhe: 1m8 x 2m, duke krijuar një hapësirë ​​të përshtatshme loje për fëmijët
 • Pa erë shkume, erë plastike, pa substanca me përbërës të dëmshëm
 • E bërë nga shkumë izoluese XPE me cilësi të lartë, izolim efektiv. Falë kësaj, foshnja nuk djersitet në verë, e ftohtë në dimër kur ulet në tapet për një kohë të gjatë.
 • Sipërfaqja e tapetit është e butë dhe e lëmuar, e përshtatshme për lëkurën e fëmijëve
 • Produkti është i papërshkueshëm nga uji, shumë i lehtë për t’u pastruar dhe dezinfektuar
 • Strukturë e fortë, jo rrëshqitëse, e sigurt për fëmijën nga rënia, dëmtimi i padëshiruar
 • Dizajn i palosshëm, mund të përdoret në të dyja anët
 • Motivet dhe modelet e gjalla dhe qesharake ndihmojnë në tërheqjen e vëmendjes së fëmijëve

Defekt

 • Çmimi i shitjes është mjaft i lartë
 • Ky tapet me shkumë ka një madhësi të madhe, i përshtatshëm vetëm për hapësira të mëdha

Çmimi referencë: 128,000 VND – 137,000 VND

>> Referenca: Top 7 kondicionerët më të njohur për fëmijë sot

2. Taskë me shkumë për lojë për fëmijë me 10 copë, madhësia 30x30cm/copë

Ky është një lloj tapeti dyshemeje me një model popullor si linja e produkteve të tapetit me shkumë XPE me dy anë. Kjo linjë tapetesh për fëmijë është prodhuar në Vietnam, dhe është gjithashtu e nderuar si një produkt vietnamez me cilësi të lartë. Çdo fletë shkumë me përmasa 30cm x 30cm x 1cm do të jetë zgjedhja ideale për familjet me kushte të ulëta ekonomike, por megjithatë duan t’u sjellin fëmijëve të tyre një rrogoz cilësor për të luajtur.

Tham Khảo Thêm:  [Review] Kem trị mụn Megaduo có tốt không? Mua ở đâu uy tín?

Tapet për bebe me shkumë

BLI TANI NË SHOPEE

Avantazhi

 • Produktet në artikujt më të shitur në Shopee
 • Materiali i shkumës për foshnjën është i butë, i lëmuar, nuk shënjon, nuk shkakton dhimbje ose acarim në lëkurën e foshnjës
 • Printimi me shkumë përdor teknologji të lartë për goditje të qarta boje, ngjyra të qëndrueshme, nuk zbehet me kalimin e kohës
 • Ka forma të ndryshme, shumëngjyrëshe, tërheqëse për fëmijën. Çdo sfungjer printohet me një imazh të ndryshëm si: numrat nga 0 deri në 9, shkronjat, frutat, kafshët, gjeometria, mjetet e transportit etj. për të ndihmuar në ngjalljen e kureshtjes së fëmijëve.
 • Ka shumë ngjyra të jashtëzakonshme dhe të pasura: e verdhë, vjollcë, blu, jeshile, portokalli, e kuqe, rozë, …
 • Struktura e pjesëve të enigmës mund të çmontohet lehtësisht, nëna mund ta lejojë fëmijën të praktikojë montimin për të ushtruar trurin e foshnjës, si dhe trupin.
 • I papërshkueshëm nga uji, efektiv kundër aromave të ushqimit
 • Trashësia e madhe: 1cm ndihmon në reduktimin e fërkimit, mbrojtjen e foshnjës në mënyrë të sigurt kur fëmija bie, …
 • Ka veti të larta izoluese, duke krijuar një ndjenjë ajrimi në verë, të ngrohtë në dimër. Falë kësaj, nënat nuk shqetësohen më që fëmija i tyre të ftohet apo të djersitet gjatë këtyre stinëve.
 • Çmimet janë shumë të volitshme

Defekt:

 • Mund të përdoret vetëm 1 anë

Çmimi referencë: 5,777 VND – 6,700 VND / copë

3. Tapeti i dyshemesë me shkumë për bebe Maboshi me dy anë

Një kandidat i ndritshëm që nuk mund ta injoroni në top listën e dyshekëve më të mirë të shkumës për bebe janë dyshekët me shkumë Maboshi. Produkti aktualisht po merr shumë vëmendje nga prindërit për shkak të avantazheve të mëposhtme.

Tapet për bebe me shkumë

BLI TANI NË SHOPEE

Avantazhi:

 • Shtresa e mesme e qilimave për bebe Maboshi përdor material XPE të cilësisë së lartë, pa erë, nuk përmban kimikate të dëmshme (Pb, Ba, Hg, Cr, …), nuk shkakton acarim të lëkurës.
 • Shtresa e poshtme e tapetit është prej materiali PET dhe film alumini, i cili është shumë i qëndrueshëm, rezistent ndaj lagështirës dhe i izoluar mirë. Ju mund ta lini fëmijën tuaj të shtrihet dhe të luajë në tapet për një kohë të gjatë pa u shqetësuar se fëmija juaj do të ftohë këmbët, kurrizin tuaj të ftohtë apo djersitje.
 • Sfungjeri është i butë dhe i rehatshëm, duke ndihmuar në kujdesin e lëkurës së ndjeshme të foshnjave. Në të njëjtën kohë krijoni një ndjenjë shumë komode, komode kur fëmija është i shtrirë, ulur.
 • Dizajn i zgjuar, mund të paloset dhe hapet në mënyrë fleksibël, i përshtatshëm për ruajtje ose udhëtim
 • Dizajni i stampuar krijon një nivel të lartë sigurie, jo të lehtë për t’u rrëshqitur, duke shmangur dëmtimet e mundshme të fëmijëve gjatë lojës.
 • Ky tapet me shkumë ka ngjyra shumëngjyrëshe, forma të veçanta, duke krijuar një hapësirë ​​lojërash jashtëzakonisht tërheqëse dhe interesante për fëmijët për të luajtur dhe për të mësuar në të njëjtën kohë.
 • Rezistencë e shkëlqyer ndaj ujit, duke e bërë të lehtë pastrimin e njollave të ushqimit me lehtësi.

Defekt:

 • Nuk ka ende komente

Çmimi referencë: 57,000 VND – 122,000 VND

4. Tapet me shkumë druri për dyshemenë e bebeve

Me një strukturë të jashtme mjaft të veçantë në krahasim me tapetet e mësipërme me shkumë. Ky është një lloj tapeti foshnjash me shkumë i bërë nga kokrra druri, i importuar kryesisht nga Japonia. Ky lloj tapeti për fëmijë përdoret shpesh në kopshte dhe kënde lojërash për fëmijë, kështu që ju mund të ndiheni të sigurt kur e përdorni për fëmijën tuaj.

Tham Khảo Thêm:  Nồi chiên không dầu Lock&Lock EJF357BLK có tốt không?

Tapet për bebe me shkumë

BLI TANI NË SHOPEE

Avantazhi

 • Shkuma EVA është e qëndrueshme, e papërshkueshme nga uji dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm
 • Mund të përdoret gjatë gjithë vitit falë izolimit të mirë. Verë e nxehtë apo dimër i ftohtë, temperatura është gjithmonë e rregulluar për të mbrojtur shëndetin e foshnjës.
 • Modelet e bukura, ngjyrat e ndezura, rrisin estetikën e hapësirës ku luajnë fëmijët
 • Tapeti është i madh në përmasa, duke krijuar një hapësirë ​​të bollshme që fëmija juaj të luajë rehat
 • I gjithanshëm: mund të përdoret si dyshek dyshemeje i papërshkueshëm nga uji, ndërroni çarçafët, mbajeni të ngrohtë, rrogoz me shkumë për fëmijën për të luajtur, për të ushtruar, rrotulluar, ulur, zvarritur, vrapuar, ….
 • Sipërfaqja e tapetit është e butë dhe e lëmuar, duke reduktuar forcën maksimale të goditjes, duke mbrojtur fëmijën nga lëndimet gjatë lojës.

Defekt

 • Pa forma, motive dekorative
 • Ngjyra nuk është shumë e dukshme, tërheqëse

Çmimi referencë: 27,000 VND – 32,000 VND

5. Tapeti me shkumë për bebe me ngjyra pastel

Lloji i fundit i tapetit të foshnjës me shkumë që dëshirojmë t’u prezantojmë prindërve është tapeti i dyshemesë me shkumë alfabeti 26 pjesësh Pastel me përmasa 30x30x1cm/copë, i përshtatshëm për dhoma me sipërfaqe prej 2.4m2.

Tapet për bebe me shkumë

BLENI TANI NË SHOPEE

Avantazhi

 • Struktura e tapetit është prej plastike PE, pa erë, nuk përmban përbërës toksikë, nuk irriton, nuk gërvisht lëkurën dhe nuk ndikon në shëndetin e foshnjës.
 • I papërshkueshëm nga uji, pa erë, me frymëmarrje, i lehtë për t’u pastruar në vetëm 1 larje.
 • Sistemi i alfabetit është i printuar qartë dhe me mprehtësi në tapet, me ngjyra të spikatura dhe tërheqëse, duke ndihmuar në ngjalljen e interesit dhe pasionit të fëmijëve me shkronjat.
 • Sipërfaqja e këtij tapeti të butë me shkumë për fëmijë ndihmon në kufizimin e kontaktit të trupit të foshnjës me dyshemenë, gjë që mund të zëvendësojë dyshekun e foshnjës.
 • Madhësia e madhe krijon një hapësirë ​​mjaft të rehatshme që fëmija juaj të zvarritet dhe të mësojë të ecë
 • Ngjyrat elegante mund të përdoren për dekorimin e brendshëm: bërja e qilimave për dhomën e ndenjes, dhomën e gjumit, …
 • Mund të paloset lehtësisht për ta marrë kudo.

Defekt:

 • Mund të përdoret vetëm 1 anë

Çmimi referencë: 330 000 VND/set

>> Shih më shumë: 7 sediljet më të mira dhe të sigurta për fëmijë për t’i blerë tani

Këtu ka informacione të rëndësishme për dyshek me shkumë për bebe. Shpresojmë që me artikullin e mësipërm, prindërit të zgjedhin për fëmijën e tyre tapetin më të sigurt dhe cilësor me shkumë, duke e ndihmuar familjen dhe foshnjën të jenë të sigurt për të luajtur rehat pa u shqetësuar për rënien e foshnjës.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 5 Thảm xốp cho bé nào tốt, an toàn, giá cả phải chăng . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *