Top 6 Kem chống nắng nội địa Trung nào tốt nên mua nhất

Vitet e fundit, kozmetika vendase kineze është vlerësuar për cilësinë e produkteve dhe çmimet shumë të përballueshme. Nëse jeni duke kërkuar për një lloj krem kundër diellit Për të mbrojtur lëkurën tuaj por po luftoni përgjithmonë sepse nuk dini cilin lloj të zgjidhni, mos e injoroni këtë artikull. Sot, YANLEMON do të ndajë me ju Krem dielli vendas kinez Mbrojtja më efektive e lëkurës.

A është i mirë kremi i diellit vendas kinez?

Krem dielli vendas kinez a është vërtet mirë, duhet të jetë pyetja e shumë njerëzve kur e dëgjojnë. Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje, le të hedhim një vështrim në disa nga informacionet e mëposhtme për të marrë përgjigjen më të saktë:

  • Linjat kineze të kremrave të diellit kanë një strukturë të hollë, të lëmuar, ngjitje të lartë në lëkurë, veçanërisht përthithen shpejt dhe nuk lënë një ndjenjë yndyre të pakëndshme.
  • Përbërja e produktit përfshin lëndë ushqyese që ndihmojnë në hidratimin dhe ushqimin e thellë të lëkurës.
  • Ka një faktor të lartë mbrojtjeje nga dielli për të siguruar mbrojtje të mirë nga dielli dhe mund të mbrojë kundër diellit vazhdimisht për një kohë të gjatë.
  • Kremi i diellit vendas kinez ka gjithashtu aftësinë për të zbardhur tonet natyrale të lëkurës dhe për të fshehur me shumë lehtësi defektet e vogla.
  • Produkti ka rezistencë të mirë ndaj ujit, i përshtatshëm për aktivitete në natyrë.
  • Cmimi eshte jashtezakonisht i volitshem, i pershtatshem per aftesine financiare te shume klienteve, madje edhe studenteve.
  • Produkti mund të përdoret në lloje të ndryshme lëkure, si për fytyrën ashtu edhe për trupin.

Krem dielli vendas kinez

Kriteret për zgjedhjen e kremrave të përshtatshëm kinezë të diellit

Për të zgjedhur rreshtin Krem dielli vendas kinez Për të qenë i përshtatshëm për efekt të mirë, duhet të dini disa nga kriteret e blerjes më poshtë.

1. Bazuar në SPF

SPF standard më i rekomanduar është SPF50+ PA++++. SPF është një tregues që tregon kohëzgjatjen e mbrojtjes nga dielli të një produkti. PA është aftësia për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UVA.

Krem dielli vendas kinez

2. Niveli i sigurisë

Siç e shohin shpesh njerëzit, kremrat kundër diellit fizik kanë tendencë të kenë përbërës më të mirë, të cilët janë më të sigurt se kremrat kimikë. Në varësi të gjendjes dhe llojit të lëkurës, duhet të mendoni të zgjidhni linjën më të përshtatshme të produkteve për ju.

» Shih më shumë: Rishikimi i pilulave kundër diellit DHC është i mirë dhe efektiv?

3. Markë prestigjioze

Ju duhet të zgjidhni produkte të markave me reputacion, të famshëm në treg dhe të njohura nga shumë njerëz, cilësia do të jetë padyshim më e mirë se produktet e tjera. Mos zgjidhni produkte pa origjinë, pa origjinë, pa emër në treg.

Krem dielli vendas kinez

Top 6 kremrat e diellit vendas kinezë për të blerë më shumë

Aktualisht, ka shumë lloje në treg Krem dielli vendas kinez që ju të zgjidhni. Këtu janë 6 produktet kryesore që po pëlqehen dhe kanë marrë shumë reagime pozitive nga përdoruesit, të cilëve mund t’u referoheni.

Tham Khảo Thêm:  Vy Oanh là ai? Tiểu sử sự nghiệp, đời tư Scandal ca sĩ Vy Oanh

1. Krem diellor qendror shtëpiak Maycreate

Maycreate është një markë mjaft e njohur që sot favorizohet nga shumë njerëz për shkak të çmimit të ulët dhe cilësisë së shkëlqyer. Sidomos ky sprej mbrojtës i diellit Maycreate përmban shumë përbërës të nxjerrë nga natyra. Në veçanti, ekstrakti i farës së shegës përmban shumë vitamina dhe minerale të nevojshme për mbrojtje efektive nga dielli dhe antibakterial për lëkurën.

Krem diellor qendror shtëpiak Maycreate

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Përveç kësaj, kjo esencë gjithashtu mbështet rigjenerimin e qelizave dhe ka një efekt të fortë antioksidues, duke ndihmuar lëkurën të rinovohet dhe të rrisë vitalitetin.Tjetër është vaji i farave të rrushit, i cili ka efekte kundër akneve dhe astringent.Trëngim shumë efektiv i poreve.

Përveç kësaj, aloe vera është një substancë që ndihmon në zbutjen e shpejtë të lëkurës. Në të njëjtën kohë, aloe vera gjithashtu promovon rigjenerimin e qelizave dhe siguron lagështinë e nevojshme për lëkurën që të ushqehet, duke e bërë lëkurën të lëmuar dhe uniforme. Në veçanti, kremi ka mbulim mjaft të mirë, mbulon lehtësisht mavijosjet dhe zbardh dhe barazon tonin e lëkurës me një SPF të lartë që mund ta mbrojë lëkurën vazhdimisht për rreth 6 orë. Produkti aktualisht konsiderohet të jetë produkti më i lirë, por më cilësor i disponueshëm sot.

Çmimi i shitjes: 99000 VND

» Referenca: Top 3 cili është kremi më i mirë i diellit Skii për të blerë sot

2. Krem dielli kundër akneve Naruko Tea Tree SPF50 ++

Kremi diellor kundër akneve Naruko Tea Tree SPF50 ++ është gjithashtu një produkt me interes sot. Pika kryesore e produktit është se kompania është e përkushtuar të jetë një krem ​​kundër diellit i bërë nga 100% natyral, i censuruar rreptësisht përpara se të arrijë përdoruesit. Produkti është i integruar me një barrierë UV, e cila është 2 përbërësit më të mirë fizikë aktivë fizikë të kremit të diellit, TiO2 dhe ZnC, për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga 5 deri në 7 orë.

Krem dielli kundër akneve Naruko Tea Tree SPF50 ++

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Jo vetëm kaq, ky krem ​​i diellit Naruko vendas kinez përmban gjithashtu acid salicilik, vaj të pemës së çajit dhe substanca shumë efektive anti-inflamatore dhe kundër akneve. Më pas është esenca Phyto Ferulic e nxjerrë nga gjinia Hoang Lien që ka aftësinë për të rigjeneruar qelizat e lëkurës. Mentol – mentoli ka një efekt qetësues në lëkurë, duke krijuar shpejt një ndjesi ftohjeje shumë të këndshme.

Produkti gjithashtu përmban përbërës aktivë të nxjerrë nga vaji esencial i çajit jeshil dhe ekstrakti i palmës së xhuxhit që kontrollojnë vajin dhe mbështesin trajtimin jashtëzakonisht efektiv të akneve. Ky është një produkt që ka mbrojtje të lartë nga dielli dhe kujdes të thellë të lëkurës që ia vlen të përdoret.

Tham Khảo Thêm:  Ca sĩ Phương Thanh bật mí về gu người yêu hiện tại

Çmimi referencë: 240 000 VND

3. Mousse mbrojtës nga dielli Weilaiya SPF 30+

Më pas vijmë te marka e kremrave të diellit Weilaiya që po kërkohet nga shumica e njerëzve. Weilaiya Sunscreen Mousse SPF 30+ është prodhuar nga lëndë të para të importuara nga Gjermania, kështu që cilësia absolute është e garantuar. Në listën e përbërësve, xhenxhefili bie në sy kur kombinohet me alfa-bisabolol, i cili ka një efekt jashtëzakonisht efektiv anti-irritues.

Mousse mbrojtëse kundër diellit Weilaiya SPF 30+

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Përveç kësaj, alfa-bisabolol ndihmon në rigjenerimin dhe rivendosjen e shpejtë të qelizave të dëmtuara të lëkurës, ndërkohë që frenon dhe parandalon inflamacionin në mënyrë efektive. Më pas është acidi 3-o-Etil Askorbik, një derivat më i mirë i vitaminës C, i cili ka efektin e zbardhjes së lëkurës, parandalimin e formimit të pigmentit të melaninës dhe largimin efektiv të melasmës dhe njollave. Në veçanti, alfa-arbutina ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndikimet e dëmshme mjedisore dhe frenon në mënyrë optimale aktivitetin e tirozinazës në lëkurë.

Niacinamidi ka një efekt të thellë hidratues dhe ushqyes në lëkurë, kremi kundër diellit Weilaiya klasifikohet si krem ​​dielli me spektër të gjerë me 80 minuta rezistencë të vazhdueshme ndaj ujit dhe djersës për lëkurën e fytyrës dhe trupit. Produkti ka një teksturë shkume kremoze, thjesht duhet të shtrydhni grykën e shkumës në dorë dhe ta lyeni atë në lëkurë. Me një përfundim të lehtë në fytyrë që është në gjendje të ngrejë pak tonin, e bardha natyrale e ndritshme duket e mrekullueshme.

Çmimi i shitjes: 210 000 VND

» Lexo më shumë: Top 4 cilat janë kremrat më të mirë dhe më efektivë të diellit Prem sot

4. Trung Sun Treatment UV Domestic Sunscreen SPF 50+

Tjetra është kremi kundër diellit UV Treatment SPF 50+ që ka shumë komente pozitive nga përdoruesit. Sepse përveç mbrojtjes nga dielli, produkti ka edhe aftësinë për të ushqyer në mënyrë efektive lëkurën. Në veçanti, ky krem ​​diellor vendas kinez është gjithashtu i aftë të zëvendësojë primerin dhe bazën për hapat ekstremë të grimit.

Trung Sun Treatment UV Domestic Sunscreen SPF 50+

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Me një faktor të lartë mbrojtjeje nga dielli, kremi kundër diellit Sun Treatment SPF 50+ mbron lëkurën nga rrezet UV për 6-8 orë vazhdimisht. Përveç kësaj, produkti ka një krem ​​të butë, ngjitje të mirë dhe është i patretshëm në ujë, përthithet shpejt në lëkurë pa shkaktuar një ndjenjë yndyre në lëkurën e përdoruesit. Kremi kundër diellit Sun Treatment SPF 50+ është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe lëkurën e ndjeshme.

Çmimi referencë: 40 000 VND

5. Central Bisutang Domestic Sunscreen SPF 50+ PA+++

Kur bëhet fjalë për kremrat më të mirë të diellit vendas kinezë, është padyshim i domosdoshëm për kremin e diellit Bisutang SPF 50+ PA +++. Në përbërjen e produktit përmban vaj arre për të krijuar një film të fortë që mbron në mënyrë efektive lëkurën nga rrezet ultraviolet UVA dhe UVB. Përveç kësaj, ato përmbajnë edhe fito-oligo që kanë aftësinë të qetësojnë menjëherë lëkurën dhe të kufizojnë skuqjen dhe irritimin.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Thỏi son màu nude nào Đẹp Xuất Sắc nhất hiện nay

Central Bisutang Domestic Sunscreen SPF 50+ PA+++

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Ky krem ​​vendas kinez Bisutang ka mbrojtje nga dielli SPF 50+ PA +++ për të ndihmuar lëkurën të mbrohet në mënyrë optimale nga 5-7 orë për përdorim. Kremi është i butë dhe i lëmuar, por përthithet shpejt në lëkurë pa lënë një ndjenjë të pakëndshme yndyre. Bisutang SPF 50+ PA +++ është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, më i përshtatshëm për njerëzit me lëkurë normale dhe të thatë.

Çmimi referencë: 60 000 VND

» Shihni më shumë: Top 3 kremrat e diellit Neova që janë më të mirët dhe më efektivët sot

6. Krem dielli vendas kinez Hanfen Skin

Linja e fundit e kremrave vendas kinezë të përmendur është kremi kundër diellit Hanfen Skin me një formë sprej shumë të përshtatshme. Kremi ka një strukturë të lëngshme, pak të bardhë, përthithet shpejt në lëkurë pa shkaktuar një ndjenjë të pakëndshme yndyre. Shtresa e përfundimit ka aftësinë të ngrejë tonin butësisht dhe pak në mënyrë natyrale.

Krem dielli vendas kinez Hanfen Skin

SHKO TE SHITJA MË MIRË

Në përbërjen e produktit, theksohet esenca e nxjerrë nga centella asiatica me efekte efektive antibakteriale dhe anti-inflamatore për lëkurën. Në të njëjtën kohë, ajo siguron lagështinë e nevojshme në lëkurë, ndihmon në stimulimin e prodhimit të kolagjenit dhe ndihmon lëkurën të rikuperohet shpejt. Përveç kësaj, produkti përdor gjithashtu një formulë hidratuese për të rimbushur në mënyrë efektive sasinë e nevojshme të ujit për lëkurën. Si rezultat, ju jep lëkurë rrezatuese, të bardhë dhe të lëmuar.

Jo vetëm kaq, kremi është gjithashtu jashtëzakonisht rezistent ndaj ujit. Kështu që ju mund të jeni të sigurt kur notoni ose bëni aktivitete në natyrë të qetë pa frikë se kremi do të rrjedhë. Përveç kësaj, produkti përmban gjithashtu shumë përbërës të pasur hidratues për të ndihmuar, duke siguruar kështu ushqyesit dhe lagështinë e nevojshme për funksionimin e lëkurës.

Çmimi referencë: 50,000 VND

» Lexo më shumë: A është vërtet i mirë kremi kundër diellit Heliocare?

Më lart është informacion i dobishëm për 6 lloje Krem dielli vendas kinez Mbrojtja më efektive e lëkurës e besuar nga shumë njerëz. Nëse jeni duke kërkuar për një krem ​​kundër diellit efektiv për të mbrojtur lëkurën tuaj, mos i injoroni 6 produktet e mësipërme. Uroj të keni gjithmonë lëkurën e bukur që dëshironi.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 6 Kem chống nắng nội địa Trung nào tốt nên mua nhất . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *