Top 6 Máy ép chậm Xiaomi chất lượng, bền đẹp nhất hiện nay

Përballë motit të nxehtë të verës, marka Xiaomi ka hedhur në treg një shtrydhëse frutash e perimesh të ngadaltë, një lloj i ri shtrydhëse frutash e perimesh që plotëson nevojat e shumicës së përdoruesve në tregun vietnamez. Ndër produktet e shumta të furnitorëve nga vende të tjera, Shtrydhëse e ngadaltë Xiaomi Gjithmonë i vlerësuar nga përdoruesit. Le të mësojmë më shumë për këtë linjë produktesh të markës Xiaomi në artikullin vijues.

Rreth markës Xiaomi

Xiaomi është një markë lider në teknologjinë kineze të pajisjeve shtëpiake dhe aktualisht është marka e tretë më e madhe në botë pas Apple dhe Samsung. Xiaomi filloi si një kompani e aplikacioneve celulare dhe sot zotëron jo vetëm pajisje si smartphone, laptop apo tablet, por edhe qindra pajisje elektronike në fusha të ndryshme si televizorë, makina elektrike, etj. Pajisje shtëpiake,…

Shtrydhëse e ngadaltë Xiaomi

Gjatë 5 viteve të fundit, marka Xiaomi është përhapur gjerësisht në tregun e pajisjeve shtëpiake, duke ofruar produkte cilësore me çmime jashtëzakonisht të volitshme. Produkte si fryer pa vajtenxhere orizi, robot fshesë me korrent, shtrydhëse frutash e perimesh dhe produktet e tjera Xiaomi priten mirë nga përdoruesit.

Për më tepër, qëllimi i markës Xiaomi është të shkatërrojë paragjykimet e konsumatorëve ndaj linjave të prodhuara në Kinë. Prandaj, kompania vazhdimisht investon dhe bashkëpunon me më shumë se 50 kompani të menaxhimit të cilësisë me synimin për të ofruar produkte cilësore dhe më të përshtatshme për përdoruesit në qindra vende të botës. Kjo është një markë me cilësi të lartë dhe të besueshme për ju të besoni dhe zgjidhni.

A është i mirë shtrydhësi i ngadalshëm Xiaomi?

Për të vlerësuar nëse shtrydhësi i ngadaltë Xiaomi është i mirë? Le të analizojmë avantazhet dhe disavantazhet e kësaj makine.

1. Përparësitë

 • Shtrydhëseja Xiaomi ka një dizajn modern me ngjyra luksoze. Kështu që ju mund të zgjidhni lehtësisht produktin e duhur për brendësinë e kuzhinës tuaj.
 • Struktura e Shtrydhëse e ngadaltë Xiaomi shumë solide dhe të qëndrueshme, të gjitha pjesët e makinës janë prej plastike të fortë ABS dhe çelik inox. Kjo siguron një jetë të gjatë shërbimi dhe siguri absolute për shëndetin e përdoruesit.
 • Shtrydhësit e ngadalshëm Xiaomi zakonisht janë të pajisur me një kapacitet shtrydhës deri në 150 W ekuivalente me shtrydhësit e ngadaltë aktual të nivelit të lartë.
 • Në të njëjtën kohë, makina ka një shpejtësi prej 43 rpm, për sasinë e lëngut 800 – 1000 ml / orë. Prandaj, ky produkt plotëson nevojat e përdorimit të rehatshëm për të gjithë familjen. Sipas prodhuesit, efikasiteti i nxjerrjes së linjës së presave Xiaomi arrin 95%.

Shtrydhëse e ngadaltë Xiaomi

 • Shtrydhësi i frutave Xiaomi ka një forcë të lartë, kështu që sasia e lëngut ruan ngjyrën, shijen natyrale, enzimat dhe vitaminat e frutave.
 • Të gjithë filtrat e shtrydhëses së ngadaltë Xiaomi përdorin një lloj të ri filtri në formën e një tasi peshku ekskluziv për Xiaomi. Përveç kësaj, makina është e pajisur me një sërë aksesorësh të tjerë filtri për të siguruar që të gjitha mbetjet dhe fibrat të hiqen, duke ju dhënë një lëng frutash të butë dhe me ngjyrë natyrale.
 • Me shtrydhësin e ngadaltë Xiaomi, ju mund të shijoni aromën e plotë të një shumëllojshmërie pijesh të bëra nga fruta dhe perime të tjera.
 • Tubi ushqimor është deri në 86 mm në diametër. Me këtë dizajn, ju mund të lani të gjithë frutat pa e prerë.
 • Shtrydhësi i frutave Xiaomi funksionon jashtëzakonisht pa probleme dhe butësisht me një nivel zhurme shumë të ulët prej më pak se 50 dB pa prekur përdoruesit dhe njerëzit përreth.
Tham Khảo Thêm:  Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Shtrydhëse e ngadaltë Xiaomi

 • Pjesët e makinës janë projektuar gjithashtu për t’u çmontuar dhe montuar lehtësisht, kështu që pastrimi dhe mirëmbajtja gjithashtu bëhen më të thjeshta dhe më të shpejta. Përveç kësaj, ju nuk keni nevojë të jeni një njohës për të përdorur dhe montuar këtë produkt.
 • Çmimi është i përshtatshëm për xhepin e konsumatorëve vietnamezë, mund të jeni të sigurt se çmimi i shtrydhëse frutash e perimesh të ngadaltë Xiaomi është shumë i përballueshëm, i përshtatshëm për xhepin e konsumatorëve vietnamezë, vetëm nga 1,100,000 – 2,00 000d.

2. Disavantazhet

Me avantazhet e mësipërme, shtrydhësi i ngadaltë nga Xiaomi është një zgjedhje e përsosur për ju, por makina ka ende disa kufizime si më poshtë:

Referenca: Top 5 shtrydhëse të ngadaltë Bluestone që janë më të mirët dhe më të qëndrueshëm sot

 • Disa klientë ende e shohin këtë produkt paksa të rëndë, ndërsa disa prej jush që nuk kanë përdorur kurrë një shtrydhëse frutash e perimesh të ngadaltë mund të kenë vështirësi në montim dhe nuk janë të përshtatshëm për të moshuarit.
 • Përveç kësaj, kjo linjë produkti nuk mund të shtypë kallam sheqeri, futja e kallamsheqerit mund të shkaktojë bllokim makinerie ose bllokim makinerie.

Top 6 shtrydhëse të ngadaltë Xiaomi me cilësi më të mirë sot

Nëse po pyesni nëse do të zgjidhni linjën Shtrydhëse frutash e perimesh Xiaomi cilësi e mirë, e qëndrueshme. Më pas referojuni 6 shtrydhësve më të mirë të ngadaltë Xiaomi për t’u blerë sot në informacionin e mëposhtëm.

1. Xiaomi MIUI JE-B11 Slow Juicer

Shtrydhësi i ngadaltë i Xiaomi Miui JE-B11 është një seri mini shtrydhësish nga Miui, një degë e Xiaomi. Ky është versioni i parë i lëshuar dhe gjithashtu vlerësohet shumë nga përdoruesit. Makina plotëson nevojat bazë të familjes, e përshtatshme për udhëtime apo dalje.

Shtrydhëse frutash e perimesh Xiaomi MIUI JE-B11

Makina ka një dizajn kompakt, peshon vetëm 3 kg dhe disponohet në 3 ngjyra: kumbulle, e bardhë dhe argjendi. Përveç kësaj, shtrydhësi i frutave Xiaomi Miui JE B11 zotëron gjithashtu një kapacitet shtrydhës 150 W, duke siguruar shtrydhjen e të gjitha frutave me efikasitet 90-95%, një kapacitet mjaft të madh kontejneri deri në 1 litër në krahasim me modelet e tjera. të tjera në treg me të njëjtën Gamë të çmimeve.

Çmimi referencë: 1 200 000 VND

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Sữa dưỡng thể St Ives nào tốt nhất nên dùng hiện nay

Shiko me shume: [Review] A është i mirë shtrydhësi i ngadaltë Kalite KL 565? Ku e bleni?

2. Xiaomi Miui JE B12 Slow Juicer

Në përgjithësi, produktet e shtrydhësve të ngadaltë Miui – Xiaomi përdorin teknologji moderne dhe të avancuara për të krijuar një jetë të re, më të përshtatshme dhe relaksuese për klientët. Këto produkte rafinohen që në fazat e para të prodhimit për t’i bërë ato të dallohen në treg.

Shtrydhëse frutash e perimesh Xiaomi Miui JE B12

Shtrydhësi i ngadaltë Xiaomi Miui JE B12 posedon një dizajn kompakt së bashku me një ngjyrë delikate dhe luksoze. Ndoshta kjo është arsyeja pse gjithnjë e më shumë amvisat e sjellin në shtëpi sapo e shohin. Kjo seri shtrydhëse frutash e perimesh Xiaomi Miui mund të ruajë deri në 98% të lëndëve ushqyese dhe vitaminave të perimeve dhe frutave për të ndihmuar në sjelljen e një shije të shijshme në familjen tuaj.

Shtrydhësi i ngadalshëm Xiaomi Miui JE B12 ka një shpejtësi të ngadaltë rrotullimi dhe nuk gjeneron nxehtësi gjatë funksionimit. Ndoshta kjo është arsyeja pse ata mbajnë pothuajse të gjithë lëndët ushqyese që gjenden në perime. Pas përdorimit të produktit do të shihni mbetje të thata dhe 3-4 herë më shumë se presat e tjera të zakonshme në treg.

Çmimi referencë: 1,100,000 VND

3. Xiaomi BUD BJ-32″ shtrydhëse e ngadaltë

Ky shtrydhëse frutash e perimesh Xiaomi BUD BJ-32, megjithëse pak i rëndë në dizajn, ka performancë të shkëlqyer. Pajisja ka 2 ngjyra kryesore, gri dhe transparente, shumë luksoze dhe bie në sy. Gryka me një gjatësi prej 78 mm ju lejon të lëngoni perimet shpejt dhe me lehtësi.

Përveç kësaj, presa Xiaomi BUD BJ-32 funksionon duke ndarë ujin dhe tulin në mënyrë të pavarur përmes 2 grykave të ndryshme. Është ky mekanizëm që ndihmon që lëngu të mos ketë shumë mbetje pas shtrydhjes.

Shtrydhëse frutash e perimesh Xiaomi BUD BJ-32

E veçanta e këtij shtrydhësi të ngadaltë është se funksionon shumë i qetë dhe nuk bën shumë zhurmë. Në të njëjtën kohë, kjo makinë ka një shpejtësi mjaft të ngadaltë prej vetëm 60 rpm për të ndihmuar makinën të mos gjenerojë nxehtësi shumë të lartë. Falë kësaj, makina ka aftësinë të ruajë sasinë maksimale të vitaminave dhe mineraleve në perime gjatë procesit të lëngjeve.

Çmimi referencë: 1,690,000 VND

Zbulo me shume: [Review] A është i mirë shtrydhësi i ngadaltë Gesun G500? Ku e bleni?

4. Xiaomi MIUI Slow Juicer JE-B02B

Shtrydhësi i ngadalshëm Xiaomi MIUI JE-B02B është projektuar për të qenë jashtëzakonisht delikat, tërheqës dhe është bërë një zgjedhje e shkëlqyer për ata që duan t’i shtojnë elegancë dhe cilësi të lartë kuzhinës së familjes së tyre.

Xiaomi MIUI Slow Juicer JE-B02B

Fuqia e makinës deri në 150 W është jashtëzakonisht e fuqishme në krahasim me të njëjtat makina me një shpejtësi rrotullimi prej 80 rpm. Si rezultat, përmbajtja ushqyese e perimeve dhe frutave të mbajtura në lëng është 5 herë më e lartë se kur përdoret një shtrydhëse frutash e perimesh tradicionale.

Tham Khảo Thêm:  Ngô Kiến Huy - Tiểu sử đời tư và sự nghiệp ca sĩ Ngô Kiến Huy

Përveç kësaj, kjo makinë është gjithashtu e aftë të shtrydhë një shumëllojshmëri frutash pa bërë shumë zhurmë gjatë përdorimit dhe të ruajë ende shijen e pastër të shijshme.

Çmimi referencë: 1 400 000 VND

5. Xiaomi Miui Slow Juicer JE-B03B 2020

Shtrydhësi i ngadaltë Xiaomi Miui JE B03B 2020 është një gjeneratë e re makinerie, një përparim në këtë linjë produktesh. Kjo dëshmohet nga fakti se Miui JE-B03B 2020 ka një filtër të gjeneratës së 6-të që është një kombinim i 2 formave të trashë dhe të imët. Përveç kësaj, pjesa e rrjetës së imët zvogëlon mbetjet në produktin e përfunduar dhe pjesa e trashë e bën produktin e përfunduar më të dendur dhe përmban më shumë fibra.

Xiaomi Miui JE-B03B Slow Juicer 2020

Linjat delikate së bashku me tonet e bardha dhe të zeza janë pika kryesore e këtij shtrydhësi të ngadaltë Xiaomi në makinën e përdoruesit. Në mënyrë të veçantë, Xiaomi Miui JE-B03B ka gjithashtu aftësinë për të lënguar të gjithë frutat ose për ta prerë në copa të vogla sipas dëshirës, ​​kapaciteti i llaçit është i madh, kështu që mund të përdoret për të gjithë familjen pa pasur nevojë ta ndajë në shumë lëngje.

Çmimi referencë: 1.500.000 VND

Shiko me shume: [Review] A është i mirë shtrydhësi i ngadaltë Kalite KL 531? Ku e bleni?

6. Shtrydhëse frutash e perimesh Xiaomi Merkur B05 Slow

Shtrydhesi Xiaomi Merkur B05 është linja e fundit e produkteve të vitit 2022, me një dizajn të ri filtri inteligjent dhe shumë përmirësime për pastrim më të butë dhe më të lehtë pas procesit të presimit.

Shtrydhëse frutash e perimesh Xiaomi Merkur B05 Slow

Shtypësi i ngadaltë Xiaomi Merkur B05 versioni 2022 ka një dizajn të zgjuar filtri dhe përfshin një sërë aksesorësh filtri. Ndryshe nga presat e tjera, kjo është jashtëzakonisht e qetë, e saktë dhe e lehtë për t’u përdorur. Si rezultat, makina është jashtëzakonisht e qëndrueshme dhe e qëndrueshme me kalimin e kohës.

Gryka e tubit të ushqimit është më e madhe, kështu që mund të shtrydh një shumëllojshmëri frutash. Funksioni i bërjes së akullores me tabakën delikate të filtrit të shtrydhëses së ngadaltë Xiaomi Merkur B05 do t’ju ndihmojë të lehtësoni nxehtësinë e verës në shtëpi.

Çmimi referencë: 1,490,000 VND

Lexo më shumë: [Review] Top 2 prodhuesit më të mirë të qumështit të arrave Kangur sot

Më sipër është informacioni për linjën Shtrydhëse e ngadaltë Xiaomi, së bashku me këtë janë 6 makineritë më të mira dhe më cilësore sot. Shpresojmë, ndarja e mësipërme do t’ju ndihmojë të zgjidhni shtrydhësin më të mirë të ngadaltë për familjen tuaj.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 6 Máy ép chậm Xiaomi chất lượng, bền đẹp nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *