Top 6 Sữa rửa mặt Estee Lauder tốt nhất nên mua hiện nay

Lëkura e shëndetshme është gjithmonë lëkurë e pastër, kështu që pastrimi me pastrues është gjithmonë një hap veçanërisht i rëndësishëm për kujdesin e lëkurës. Në të cilën, produkti Pastrues fytyre Estee Lauder po tërheq shumë vëmendjen e entuziastëve të bukurisë. Le të mësojmë më shumë rreth cilësisë së pastruesit Estee Lauder në këtë artikull.

Larës fytyre Estee Lauder nga cili shtet?

Pastruesi i fytyrës Estee Lauder prodhohet nga marka kozmetike e nivelit të lartë Estee Lauder nga Shtetet e Bashkuara, u shfaq në tregun e kozmetikës që nga viti 1946, pas 73 vitesh zhvillimi, marka kozmetike Estee Lauder është zhvilluar në një koleksion. Sindikata është e fortë dhe është bërë e famshme monument kryesor në industrinë e kozmetikës.

Qumësht pastrues Estee Lauder

Nga ana tjetër, shumica e produkteve Estee Lauder janë të sigurta, me cilësi të lartë dhe jashtëzakonisht të besueshme. Aktualisht, kozmetika Estee Lauder është e besuar nga shumë adhurues të kujdesit të lëkurës. aty brenda, Pastrues fytyre Estee Lauder Është një nga produktet më të kërkuara nga shumë njerëz.

Pastrues Estee Lauder i mirë?

Megjithëse pastruesi Estee Lauder është një produkt i një marke të madhe, shumë njerëz ende kanë dyshime për cilësinë e produktit. Faktorët e mëposhtëm do t’ju ndihmojnë të vlerësoni dhe identifikoni saktë cilësinë e pastruesit të fytyrës Estee Lauder, veçanërisht si më poshtë:

  • Pastruesi i fytyrës Estee Lauder është një produkt i prodhuar nga një markë lider, me origjinë të qartë dhe kontroll rigoroz të cilësisë.
  • Përveç kësaj, pastruesit Estee Lauder janë bërë të gjithë nga përbërës natyralë të kombinuar me një formulë të veçantë për të sjellë efikasitet të lartë të kujdesit.
  • Përveç kësaj, produkti përmban edhe përbërës botanik që ndihmojnë në qetësimin e lëkurës, duke e bërë atë më të butë dhe më të lëmuar.
  • Të gjitha produktet janë të testuara dermatologjikisht për të qenë jokomedogjene dhe janë pa parabene dhe vajra minerale.
  • Sidomos nuk shkakton bllokim të poreve ose acarim të lëkurës. Linjat e pastruesit Estee Lauder kanë një aromë shumë të këndshme dhe tekstura e produktit është shumë e lëmuar.
  • Çmimi i produktit është pak i lartë në krahasim me larjet e tjera të fytyrës. Pra, në varësi të situatës suaj financiare mendoni të zgjidhni produktin.

Si të zgjidhni pastruesin e duhur Estee Lauder

Për të përmbushur nevojat e klientëve, Estee Lauder prezanton një shumëllojshmëri të pastruesve të fytyrës. Prandaj, për t’u siguruar që blini pastruesin e duhur Estee Lauder për lëkurën tuaj, duhet të aplikoni përzgjedhjen e mëposhtme.

1. Lëkurë me vaj

Lëkura e yndyrshme njihet si lloji i lëkurës që shpesh prodhon vaj dhe sebum që ju bën të ndiheni jo rehat. Prandaj, njerëzit me lëkurë të yndyrshme duhet të përdorin pastruesin Estee Lauder që përmban acid salicilik. Duke qenë se është një përbërës aktiv efektiv, që parandalon aknet dhe redukton inflamacionin, është gjithashtu një “ilaç” për përmirësimin e gjëndrave dhjamore të lëkurës së yndyrshme.

Qumësht pastrues Estee Lauder

2. Lëkurë e thatë

Ky është një lloj lëkure i thatë dhe i dehidratuar, kështu që nuk duhet të zgjidhni pastrues Estee Lauder me pastrues shumë të lartë, sepse mund të heqë filmin natyral hidratues. Në vend të kësaj, zgjidhni pastruesin Estee Lauder me xhel, krem, përbërës natyralë, pH 4-6 për të ndihmuar në hidratimin.

Tham Khảo Thêm:  Noo Phước Thịnh nói về việc "chảnh", "yêu sách" như lời đồn

>>Referenca: Top 9 uji i trëndafilit me cilësi më të besueshme sot

3. Lëkurë e ndjeshme

Lëkura e ndjeshme është një lloj lëkure që konsiderohet e vështirë për t’u kujdesur, e vështirë për t’u kënaqur dhe e irrituar lehtësisht. Pra, për këtë lëkurë zgjidhni pastruesin Estee Lauder me ekstrakte të sigurta, pa konservues, aroma, kimikate irrituese. Në veçanti, rekomandohet të zgjidhni produkte me një strukturë xhel të ftohtë për pastrim efektiv dhe hidratues të mirë.

Top 6 pastruesit e preferuar të Estee Lauder

Aktualisht, Estee Lauder ka lançuar shumë linja të ndryshme të pastruesve të fytyrës, duke sjellë shumë zgjedhje për klientët. Këtu janë llojet Pastrues fytyre Estee Lauder Më të mirat në treg dhe zgjedhja e shumë.

1. Estee Lauder Perfectly Clean Purifying Mask

Estee Lauder Perfectly Clean është një larëse dhe maskë fytyre e lehtë, kremoze, hidratuese. Përveç kësaj, ky produkt është pa sapun me një efekt pastrimi të thellë në lëkurë, por ende ruan lagështinë e lëkurës. Ai gjithashtu siguron lëndë ushqyese për të ndihmuar në ushqyerjen e lëkurës në mënyrë më efektive. Për më tepër, pastruesi i fytyrës Estee Lauder është dizajnuar shumë thjeshtë, me ngjyrë jeshile jade luksoze dhe elegante.

Qumësht pastrues Estee Lauder

Lista e përbërësve e maskës pastruese të përsosur të Estee Lauder vlerësohet gjithashtu për ekstraktet e saj bimore. I kombinuar me shumë minerale për të ndihmuar në ushqyerjen e lëkurës më të butë dhe më të shëndetshme. Për më tepër, produkti përmban gjithashtu glicerinë, përbërësin aktiv kaolinë për të ndihmuar në sigurimin e lagështirës në kohë, duke siguruar që lëkura juaj të duket e lëmuar dhe rinore. Qumështi pastrues Estee Lauder ofron aftësinë për të pastruar thellësisht dhe ushqyer lëkurën tërësisht pa u shqetësuar për acarimin e lëkurës.

Përndryshe, ju mund të përdorni maskën pastruese të Estee Lauder Perfectly Clean si një maskë errësuese jashtëzakonisht efektive. Falë kësaj, ju do të merrni një produkt të përsosur të kujdesit 2-në-1.

Çmimi referencë: 770 000 VND

>> Shihni më shumë: Top 7 pastruesit më të mirë të fytyrës me qymyr aktiv që janë më të besuarit

2. Estee Lauder Soft Clean Moisture Rich Foaming Cleanser

Më pas, Estee Lauder Soft Clean Moisture Rich Foaming Cleanser është një linjë produktesh e krijuar posaçërisht për lëkurën aziatike për të ndihmuar në pastrimin e lëkurës. Falë përbërësve të nxjerrë nga lule pasioni dhe lule bore me një pluhur shumë të imët të pasur me lagështi, produkti do të krijojë një ndjenjë relaksi, të butë për lëkurën pas përdorimit.

Qumësht pastrues Estee Lauder

Produkti gjithashtu ka aftësinë të krijojë shumë shkumë, kështu që ju mund të pastroni lëkurën e prirur ndaj akneve pa u shqetësuar për tharjen si produktet e tjera. Jo vetëm kaq, por Estee Lauder Soft Clean Moisture Rich Foaming Cleanser gjithashtu ndihmon në mbrojtjen e barrierës natyrore të lagështisë dhe hidraton në mënyrë optimale lëkurën. Në të njëjtën kohë, ndihmon në tkurrjen e poreve, ushqimin e lëkurës së pastër dhe të lëmuar çdo ditë.

Tham Khảo Thêm:  Top 9 Máy hút sữa Fatz nào tốt được các mẹ tin dùng hiện nay

Përveç kësaj, me një formulë të veçantë ekstrakti, produkti ndihmon në ribalancimin e lagështisë natyrore. Prandaj, duke kufizuar shkaqet e formimit të akneve të pakëndshme.

Çmimi referencë: 850 000 VND

3. Estee Lauder Crescent White Cleanser me ciklin e plotë të ndriçimit

Estee Lauder Crescent White Cleanser Full Cycle Brightening është një linjë produktesh e krijuar dhe posaçërisht për lëkurën aziatike. Produkti është gjithashtu i testuar nga dermatologu dhe i certifikuar si pa ngjyra ose agjentë që shkaktojnë akne. Produkti gjithashtu përmban përbërës shtesë, esencë për kujdesin e lëkurës dhe formulë të lehtë shkumëzuese, kështu që siguron një efekt të jashtëzakonshëm pastrimi për lëkurën.

Qumësht pastrues Estee Lauder

Ky pastrues Estee Lauder ka një listë përbërësish jashtëzakonisht të cilësisë së lartë. I cili përmban përbërës të tjerë të veçantë si: ujë, acid palmitik, natrium metil kokoil taurat, acid stearik, etj. Përveç kësaj, ky pastrues fytyre Estee Lauder përmban gjithashtu lëndë ushqyese dhe përbërës të sigurt, të butë që janë testuar. i moderuar dhe i dizajnuar me kujdes për të mos irrituar lëkurën.

Në veçanti, thelbi i ndriçimit të lëkurës përbëhet nga një kompleks biologjik ndriçues dhe një formulë ekskluzive. Përveç kësaj, detergjentët përmbajnë baicalin, një element që ndihmon në neutralizimin e agjentëve të dëmshëm. Efektive kundër njollave kafe, njollave të moshës për lëkurë të shëndetshme me shkëlqim.

Çmimi referencë: 900 000 VND

4. Estee Lauder Advanced Night Micro Cleansing Foam

Nëse jeni duke kërkuar për një produkt që freskon dhe zbukuron lëkurën tuaj gjatë natës, atëherë Estee Lauder Micro Cleansing Foam është një zgjedhje e përshtatshme. Me një formulë pastruese mikro-shkumë për aftësi të mirë shkumëzimi, struktura e shkumës ka një mikrostrukturë, fleksibilitet dhe rezistencë shumë të mirë. Kjo e bën të lehtë heqjen e yndyrës dhe madje edhe grimin nga lëkura, duke e lënë kështu lëkurën të ndritshme, të lëmuar dhe të butë. Në veçanti, falë teksturës jo shumë të trashë, produkti krijon një shkumë të imët për të ndihmuar në pastrimin efektiv të lëkurës, pa fërkim apo dhimbje.

Qumësht pastrues Estee Lauder

Kjo linjë pastrues Estee Lauder punon gjithashtu për të minimizuar efektet e dëmshme të rrezeve UV në lëkurë gjatë ditës. Jo vetëm kaq, ky pastrues me shkumë Estee Lauder është gjithashtu i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën super të ndjeshme ose të yndyrshme ose të yndyrshme. Estee Lauder Micro Cleansing Foam përmban gjithashtu një dizajn tub të shkurtër që është mjaft i thjeshtë, por po aq i jashtëzakonshëm me tone luksoze.

Çmimi i referencës: 825,000 VND

5. Estee Lauder Nutrition Super Shegë Shkumë pastrues 2 në 1

Estee Lauder Nutri Nutrition Super Pomegranate është një pastrues shumë popullor. Produkti ka një dizajn të bukur tub plastik me ngjyrë të kuqe shege. Përveç kësaj, kapaku i kutisë është gjithashtu i veshur me argjend për të ndihmuar në krijimin e një produkti tërheqës. Së bashku me këtë, ka informacion në lidhje me pastruesin e fytyrës të printuar në paketë, në mënyrë që klientët ta lexojnë atë kur të kenë nevojë ta zbulojnë.

Tham Khảo Thêm:  Nồi chiên không dầu Lock&Lock EJF357BLK có tốt không?

Qumësht pastrues Estee Lauder

Përveç kësaj, ky është edhe larësi i fytyrës me shegë të kuqe Estee Lauder që është shumë i mirë për lëkurën, i cili konsiderohet se ka një efekt zbukurues në lëkurë. Gjithashtu largon gjurmët e grimit, kozmetikës dhe shumë ndotës të tjerë. Si rezultat, lëkura juaj bëhet e butë, e pastruar thellë dhe e përgatitur tërësisht për hapat e ardhshëm të kujdesit të lëkurës.

Përbërësit në këtë pastrues Estee Lauder vijnë kryesisht nga ekstrakti i nektarit të shegës dhe përzierja e nektarit të shegës. Të gjithë këta janë përbërës të pasur me lëndë ushqyese që kanë efekt detoksifikues dhe papastërti për lëkurën. Në të njëjtën kohë neutralizoni çdo irritues të jashtëm për të mbajtur lëkurën të hidratuar. Përveç kësaj, tekstura e lëmuar e shkumës do të lejojë gjithashtu depërtim të lehtë dhe pastrim të shpejtë të thellë.

Çmimi i referencës: 745,000 VND

>> Lexo më shumë: Top 8 larjet më të mira dhe më efektive të fytyrës me akne

6. Estee Lauder Perfectly Clean Creme Cleanser/Hagrader

Estee Lauder Perfect Clean Creme Cleanser / Moisture është një linjë pastruesish dhe maskash hidratuese të fytyrës që ia vlen të përdoren. Për më tepër, ky produkt përveç që ka një dizajn praktik, ka edhe një listë të përbërësve që janë shumë të butë dhe të sigurt për lëkurën, këtë pastrues mund ta përdorni për të gjitha llojet e lëkurës. Përbërësit e këtij produkti janë të gjithë me origjinë natyrale dhe janë krejtësisht jo irritues për lëkurën.

Qumësht pastrues Estee Lauder

Nga ana tjetër, ky pastrues Estee Lauder ka aftësinë për të hequr butësisht papastërtitë, vajin e tepërt dhe papastërtitë thellë në pore. Për më tepër, produkti ka gjithashtu aftësinë të balancojë pH-në e lëkurës dhe ta bëjë lëkurën më të rehatshme. Në veçanti, ky lloj larës fytyre është i njohur edhe për efektin e tij zbardhues shumë efektiv, duke ju dhënë lëkurë të shëndetshme me shkëlqim.

Çmimi i referencës: 725,000 VND

Kështu që ne sapo ju prezantuam linjat e produkteve Pastrues fytyre Estee Lauder më të mirët në treg. Shpresoj se ky është informacion i dobishëm për t’ju ndihmuar të merrni vendimin e duhur për blerjen dhe të përshtatshme për lëkurën tuaj. Kjo siguron që lëkura të jetë gjithmonë e pastër, e shëndetshme dhe me shkëlqim.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 6 Sữa rửa mặt Estee Lauder tốt nhất nên mua hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *