Top 7 Bình sữa chống sặc tốt nhất cho bé nên mua hiện nay

Për shkak se aftësia për të gëlltitur është ende e dobët, kështu që foshnjat janë të lehta për t’u mbytur nëse nënat ushqehen në mënyrë të gabuar ose zgjedhin shishe dhe thithka të papërshtatshme. Kjo mund të jetë e rrezikshme për foshnjën nëse nuk trajtohet menjëherë dhe siç duhet. Prandaj, shishja kundër dhimbjes së barkut ka lindur si një zgjidhje optimale për nënat. Le të vlerësojmë 7 më të mirat shishe qumështi kundër mbytjes Më e mira për foshnjat është e besuar nga shumë nëna në këtë artikull!

Çfarë është një shishe kundër dhimbjes së barkut?

Shishja kundër dhimbjes së barkut është një lloj shishe bebesh e projektuar me një valvul të integruar kundër dhimbjeve barku në shishe ose në pjesën e jashtme. Parimi i punës së shishes është që ajri i jashtëm të hyjë në shishe pa formuar flluska ajri. Në të njëjtën kohë, balanconi presionin brenda shishes, rregulloni sasinë e qumështit të sekretuar në mënyrë të përshtatshme dhe të duhur. Në këtë mënyrë ndihmon në parandalimin e marrjes së frymës së fëmijëve gjatë ushqyerjes me shishe, duke parandaluar mbytjen e qumështit, të vjellat dhe distensionin ose fryrjen e barkut.

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

Përvojë në zgjedhjen e shishes së duhur kundër dhimbjes së barkut

Përdorni shishe qumështi kundër mbytjes Kur ushqehet me gji, do të sigurojë siguri, duke ndihmuar nënat të ndihen më të sigurta gjatë ushqyerjes me gji. Megjithatë, për të zgjedhur shishen më të mirë kundër dhimbjes së barkut, duhet të keni disa përvoja si më poshtë:

1. Forma dhe kapaciteti i rezervuarit

Shishet kundër dhimbjes së barkut vijnë në dizajne të ndryshme, por shumica janë me qafë të gjerë ose me qafë të ngushtë. Prandaj, gjatë blerjes, nënat duhet t’u japin përparësi shisheve me qafë të gjerë, sepse një shishe qumështi me qafë të gjerë do të ndihmojë në parandalimin e rënies së pluhurit, pluhur i lehtë për t’u përzier dhe më i përshtatshëm për pastrimin e shisheve. Në të njëjtën kohë, shishet me qafë të gjerë shpesh vijnë me thithka të mëdha që kanë formë krejt si thithkat e nënës. Kjo krijon një ndjenjë të njohur për fëmijën për ta ndihmuar atë të pëlqejë më shumë ushqimin me shishe.

Për sa i përket kapacitetit, nënat duhet të fillojnë t’i japin foshnjave të tyre një shishe 120 ml, pastaj gradualisht të kalojnë në një kapacitet më të madh prej 240 ml, 260 ml etj. Kur fëmija është më i madh ose ka nevojë për më shumë qumësht.

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

2. Materiali i shishes

Shishet kundër dhimbjes së barkut janë bërë kryesisht nga 3 materiale kryesore: plastika, qelqi dhe silikoni. Çdo lloj materiali do të ketë avantazhe dhe disavantazhe të ndryshme, kështu që është e nevojshme të merret parasysh me kujdes për të zgjedhur produktin e duhur. Në fakt, shishet e qelqit shpesh janë të rënda në dorë, thyhen lehtësisht, kështu që shishet silikoni dhe ato plastike shpesh zgjidhen nga nënat më shumë.

3. Thitha e shishes

Normalisht, shishja kundër dhimbjes së barkut do të pajiset me një sistem valvulash ventilimi, një valvul kundër dhimbjes së barkut. Ky sistem do të integrohet me biberonin për të forcuar efektin kundër dhimbjes së barkut dhe dhimbjes së foshnjës. Prandaj, duhet theksuar që të zgjidhni një material të butë, të sigurt biberoni që nuk përmban substanca të dëmshme. Thithat e silikonit ose gomës janë zakonisht më të qëndrueshme, më të lehta për t’u lidhur dhe më të lehta për t’u pastruar.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Máy hút mùi Panasonic nào tốt, bán chạy nhất hiện nay

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

Përveç kësaj, duhet t’i jepni përparësi zgjedhjes së një gjilpëre në formë kube ose zile, të dizajnuar me një tub kundër mbytjes. Flluskat e ajrit do të shtyhen nga dalja e ajrit në fund të shishes, në mënyrë që fëmija të mos gëlltisë, duke shkaktuar mbytje ose gaz. Për më tepër, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe madhësisë së thithkës, e cila ndikon në shpejtësinë e rrjedhjes së qumështit. Çdo moshë do të jetë e përshtatshme për madhësi të ndryshme thithkash.

4. Markë prestigjioze, origjinë e qartë

Ky është një kriter që nuk mund ta injoroni kur zgjidhni të blini një shishe kundër dhimbjes së barkut. Për të garantuar sigurinë e foshnjës tuaj, duhet të zgjidhni të blini shishe nga marka të njohura me origjinë të qartë. Në të njëjtën kohë, gjatë blerjes, është e nevojshme të mësoni me kujdes për të shmangur blerjen e mallrave false, mallra me cilësi të dobët që ndikojnë në shëndetin e foshnjës.

Janë besuar 7 shishet më të mira kundër dhimbjes së barkut për foshnjat

Aktualisht në treg ka shumë lloje të shisheve kundër dhimbjes së barkut me shumë modele dhe veçori të ndryshme për të plotësuar shumë nevoja. Le të vlerësojmë 7 më të mirat Shishet më të mira për fëmijë kundër dhimbjes së barkut për foshnjën duhet të blejë sa vijon.

1. Shishe pëllumb kundër dhimbjes së barkut

Shishja kundër dhimbjeve të barkut Pigeon është një produkt i markës së famshme japoneze Pigeon. Shishja ka 2 linja: shishe vendase Pigeon dhe linjë eksporti me cilësi të mirë. Produkte me dizajn kompakt, të lehtë për t’u mbajtur, jashtëzakonisht i përshtatshëm për t’u përdorur në çdo kohë, kudo. Për më tepër, kjo shishe qumështi Pigeon është bërë nga plastika PPSU e cilësisë së lartë, pa BPA, duke siguruar siguri absolute për foshnjat, shishja është e qëndrueshme dhe ka rezistencë jashtëzakonisht të mirë ndaj nxehtësisë deri në 180 gradë Celsius.

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

Blini produkte origjinale në Tiki

Përveç kësaj, kjo shishe kundër dhimbjes së barkut përmban një dizajn ekskluziv të valvulës së ventilimit AVS me vetëm një vrimë të vogël në pjesën e sipërme të gjirit. Falë kësaj, ndihmon në rregullimin e presionit të ajrit në shishe, rregullon sasinë e qumështit që rrjedh për ushqim të rehatshëm dhe të sigurt pa u shqetësuar për mbytjen nga qumështi. Përveç kësaj, shishja gjithashtu ndihmon në minimizimin e sasisë së ajrit që fëmija gëlltitet për të shmangur të vjellat dhe fryrjet e barkut për fëmijën. Thitha është bërë nga silikoni i butë dhe i sigurt që i përshtatet gojës së foshnjës, duke krijuar ndjenjën e ushqyerjes me gji për të ndihmuar fëmijën të thithë më natyrshëm.

Çmimi referencë: 300,000 VND / shishe 160 ml

2. Shishe kundër dhimbjes së barkut Dr.Brown

Shishja anti-kolike Dr.Brown është produkti më i mirë kryesor për foshnjat, të cilit i besojnë shumë nëna me pelena sot. Produkti vjen nga SHBA me një dizajn të gjerë qafë që e bën të lehtë prodhimin e qumështit dhe të përshtatshëm pastrimin e shishes. Shishja është prej materiali plastik PES të cilësisë së lartë, pa PVC, BPA, duke garantuar siguri për shëndetin e foshnjës gjatë përdorimit.

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

Blini produkte origjinale në Tiki

Kjo shishe kundër dhimbjes së barkut ka një dizajn unik të sistemit ekskluziv të valvulave inteligjente kundër dhimbjeve të barkut të Handicraft. Ky dizajn i zgjuar ndihmon për të mbështetur sasinë e ajrit që shtyhet në fund të shishes pa kaluar nëpër qumësht kur foshnja është në gji. Prandaj, ndihmon në minimizimin e mbytjes, fryrjes dhe të vjellave të qumështit kur foshnja ushqehet me shishe. Thitha e gjirit ka gjithashtu një dizajn unik të ngjashëm me gjoksin e nënës, i bërë nga silikoni i butë me cilësi të lartë, me elasticitet të mirë, duke stimuluar kështu fëmijën të thithë më gjatë.

Tham Khảo Thêm:  Người mẫu qua đời vì "độ" vòng 3

Çmimi referencë: 465,000 VND/ shishe 150 ml

3. Shishe kundër dhimbjes së barkut Avent

Kjo është një nga shishet më të vlerësuara dhe më të besuara kundër dhimbjes së barkut nga MB. Produkti ka një dizajn me qafë të gjerë dhe të ngushtë ose një shishe imituese natyrale, e përshtatshme për shumë nevoja të ndryshme. Kjo shishe kundër dhimbjes së barkut Avent është prej plastike me cilësi të lartë ABS, PP, pa BPA, e qëndrueshme, rezistente ndaj nxehtësisë, e sigurt për foshnjat, kështu që nënat mund ta përdorin me qetësi.

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

Blini produkte origjinale në Tiki

Përveç kësaj, kjo shishe Avent është projektuar me 2 ndenja ajri të vendosura në mënyrë simetrike për të ndihmuar në qarkullimin më efikas të ajrit. Në të njëjtën kohë, gazi në shishe që noton në një shkumë do të sillet në fund të shishes në mënyrë që foshnja të mos mbytet, të vjella dhe të reduktojë fryrjen e foshnjës. Sistemi i valvulave të ajrit gjithashtu ndihmon në rregullimin e sasisë së duhur të rrjedhjes së qumështit. Pjesa e thithit të shishes është prej silikoni fleksibël në formë si gjoksi i nënës, gjë që e bën më të lehtë për fëmijën të mësojë të thithë më lehtë dhe shpejt.

Çmimi referencë: 260,000 VND/ shishe 125 ml

4. Shishe kundër dhimbjes së barkut Wesser

Shishja kundër dhimbjes së barkut Wesser është një nga produktet kryesore nga Vietnami, cilësia nuk është inferiore ndaj linjave të produkteve jashtë vendit. Për më shumë se 15 vjet themelim dhe zhvillim, marka Wesser u ka ofruar konsumatorëve linja produktesh të përshtatshme me kosto jashtëzakonisht të përballueshme.

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

Blini produkte origjinale në Tiki

Shishet e qumështit Wesser bëjnë përshtypje në zemrat e konsumatorëve me ngjyrën e tij të veçantë të verdhë-portokalli. Ky produkt është bërë nga materiali plastik PES i cilësisë së lartë, i cili është i qëndrueshëm, rezistent ndaj nxehtësisë dhe nuk përmban substanca toksike. Prandaj, nënat mund ta përdorin atë me qetësi të plotë pa ndikuar në shëndetin e foshnjave të tyre.

Jo vetëm kaq, kjo shishe kundër dhimbjes së barkut aplikohet edhe me teknologjinë nano argjendi me kapacitet të lartë sterilizimi deri në 99.9%. Pjesa e thithkës së shishes është prej silikoni të butë, i cili është krijuar për t’i ngjasuar gjoksit të nënës, duke e ndihmuar fëmijën të thithë natyrshëm dhe të shijojë më shumë thithjen.

Çmimi referencë: 150,000 VND / shishe 60 ml

5. Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut të Koresë Comotomo

Në listën e shisheve më të mira kundër dhimbjes së barkut sot, është e pamundur të injorosh shishen e qumështit Comotomo nga Koreja. Produktet prodhohen në linja të teknologjisë së avancuar të SHBA-së dhe Koresë, duke garantuar kështu cilësi dhe siguri kur arrijnë përdoruesit. Trupi ka një dizajn të rrumbullakët, dhe thithka është prej materiali silikoni të cilësisë së lartë, jashtëzakonisht i butë me qëndrueshmëri të lartë dhe rezistencë të mirë ndaj nxehtësisë.

Tham Khảo Thêm:  Pax Thiên trông trưởng thành, rắn rỏi bên gia đình

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

Blini produkte origjinale në Tiki

Për më tepër, kjo shishe kundër dhimbjes së barkut Comotomo përmban gjithashtu një dizajn të strukturuar të fortë të valvulës së ajrit midis grykës së shishes dhe strehës së thithkës. Si rezultat, ndihmon në reduktimin e mbytjes së qumështit, të vjellave dhe fryrjeve te foshnjat gjatë ushqyerjes me shishe. Sepse ajri, në vend që të hyjë në barkun e foshnjës, ai do të shtyhet jashtë përmes sistemit të valvulave të ventilimit.

Çmimi referencë: 330,000 VND/ shishe 150 ml

6. Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut ChuChu

Kjo shishe kundër dhimbjes së barkut vjen nga marka e famshme japoneze Chuchu Baby. Shishja është bërë nga materiali PPS për të garantuar sigurinë për foshnjat. Dizajn jashtëzakonisht kompakt, rezistencë e shtuar kimike, hidrolizë dhe rezistencë ndaj goditjeve. Përveç kësaj, kjo plastikë është shumë e qëndrueshme dhe më e sigurt se plastika e tjera.

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

Blini produkte origjinale në Tiki

Thitha është prej silikoni me një dizajn unik Crosscut. Normalisht, vrima e qumështit do të mbyllet, kështu që edhe nëse shishja derdhet, anohet ose luhet nga fëmijët, ajo nuk do të rrjedhë jashtë. Për më tepër, gjatë përdorimit, nënat nuk kanë nevojë të ndryshojnë thithkat sipas madhësive të ndryshme, sepse sasia e qumështit do të sekretohet sipas thithjes së foshnjës, duke shmangur mbytjen, të vjellat apo ngopjen e foshnjës.

Çmimi referencë: 195,000 VND/ shishe 150 ml

7. Shishe kundër dhimbjeve të barkut Tommee Tippee

Shishja kundër dhimbjes së barkut Tommee Tippee është një linjë produktesh të markës së famshme Tommee Tippee nga Britania e Madhe. Shishja ka një qafë të gjerë, e cila është shumë e përshtatshme për të bërë qumësht dhe pastrimi dhe sterilizimi është gjithashtu më i lehtë. Në të njëjtën kohë, trupi i shishes ka një dizajn kompakt, i lehtë për t’u mbajtur, mund të mbahet në 3 mënyra të ndryshme për ushqyerjen me gji sa më natyrale dhe komode.

Shishe qumështi kundër dhimbjes së barkut

Blini produkte origjinale në Tiki

Përveç kësaj, kjo shishe kundër dhimbjes së barkut Tommee Tippee është projektuar gjithashtu me një sistem kundër dhimbjes së barkut që parandalon përzierjen e ajrit në qumësht dhe përdor një rrotë ventilimi dhe një tub valvule sensori të temperaturës. Si rezultat, shishja ka aftësinë për të parandaluar mbytjen, refluksin, gazrat dhe dhimbjet barku kur fëmija juaj ushqehet me shishe. Pjesa e thithkës së shishes është prej silikoni fleksibël të cilësisë së lartë, në formë si thithka e nënës, kështu që do ta ndihmojë fëmijën të lidhet natyrshëm, duke preferuar të thithë shishen.

Çmimi referencë: 315,000 VND/ shishe 260 ml

Më sipër janë ndarja e 7 llojeve kryesore shishe qumështi kundër mbytjes Më e mira për foshnjat zgjidhet nga nënat për të blerë. Shpresojmë se artikulli do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë produktin, si dhe t’ju ofrojë më shumë informacion në mënyrë që të gjeni një shishe të përshtatshme për t’ju ndihmuar të kujdeseni për fëmijën tuaj.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Bình sữa chống sặc tốt nhất cho bé nên mua hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *