Top 7 Cây lau nhà Lock&Lock nào tốt, bán chạy nhất hiện nay

Përdorimi i një leckë do ta bëjë pastrimin tuaj më të shpejtë dhe do t’ju kursejë më shumë përpjekje. Një nga linjat më të njohura të leckës sot është lecka nga Lock&Lock. Kështu që Lock&Lock leckë a eshte mire Cilin lloj duhet të blej? Këtu, YANLEMON do t’ju ndihmojë t’u përgjigjeni këtyre pyetjeve.

Rreth leckës Lock&Lock

Lock&Lock leckë është një nga markat e famshme sot nga Koreja. Marka Lock & Lock është e njohur për produktet lider që janë të pëlqyera nga konsumatorët sot si: Fitues pa vaj Lock&Lock, rrahës vezësh Lock&Lock, blender, shtrydhëse të ngadaltë, leckë Lock&Lock etj.

Lock&Lock leckë

Lëvizja Lock & Lock është e pëlqyer nga shumë njerëz për shkak të dizajnit të saj të gjithanshëm, modern dhe jashtëzakonisht të zgjuar. Pa dyshim, kjo është zgjidhja perfekte për punët e shtëpisë, veçanërisht për gratë e zëna.

Produkti ka një dizajn kompakt, ngjyra të ndritshme, tërheqëse dhe karakteristika moderne që sjellin efikasitet të lartë gjatë përdorimit. Rishikimet e fundit të leckës Lock&Lock tregojnë se produkti mund të fshijë të gjitha njollat ​​duke i lënë dyshemetë të pastra, me shkëlqim.

Rishikimi i leckës Lock & Lock është i mirë?

Një nga linjat e produkteve më të shitura të Lock&Lock për momentin është lecka. Pra, a është vërtet i mirë ky produkt? Do ta zbulojmë në pjesën tjetër të artikullit.

1. Përparësitë

Avantazhi i parë i dukshëm i kësaj linje lecke Lock&Lock është çmimi. Ky produkt ka një çmim mjaft të përballueshëm, vetëm rreth 400,000 – 500,000 VND / pemë. Megjithatë, kjo linjë lecke është ende e një cilësie relativisht të mirë me një dizajn mjaft kompakt që ofron rehati gjatë përdorimit.

Lock&Lock leckë

Llock&Lock leckë është bërë nga plastika me cilësi të lartë, e cila është rezistente ndaj thyerjes dhe shumë e qëndrueshme. Mesatarisht, kjo leckë nga Koreja ka një jetëgjatësi 3-5 vjet, madje edhe më shumë. Plastika e përdorur në këtë produkt nuk do të thyhet ose degradohet gjatë përdorimit.

» Lexo më shumë: Top 9 koshët më të mirë inteligjentë të plehrave janë të njohura sot

2. Disavantazhet

Përveç avantazheve të mësipërme, kjo leckë Lock & Lock ka edhe disavantazhin se pjesa e shtypjes është mjaft e rëndë. Për më tepër, produkti nuk është i pajisur me një kafaz rrotullues, kështu që duhet të shpenzoni pak përpjekje për pastrimin e thatë të leckës.

Lock&Lock leckë

Kështu që ju mund të shihni se kjo leckë Lock&Lock ka gjithashtu avantazhet dhe disavantazhet e veta. Prandaj, pohimi nëse produkti është i mirë, ia vlen të blihet apo jo varet nga nevojat dhe zgjedhjet e çdo personi.

7 leckat më të mira Lock&Lock që ia vlen të blini

Lock&Lock leckë Jepuni klientëve tuaj më shumë opsione. Megjithatë, zgjedhja e një lecke të përshtatshme dhe të përshtatshme varet nga ju që të vendosni. Këtu, le të shqyrtojmë çdo produkt në detaje më poshtë.

Tham Khảo Thêm:  [Review] Kem lót Essance có tốt không? Giá bao nhiêu?

1. Lock&Lock ETM498. Mop

Mopsi Lock&Lock ETM498 është një nga leckat më të shitura me dorë sot. Ky produkt është i pajisur me 1 rezervuar uji, 2 leckë dhe 1 leckë, duke ndihmuar në mbajtjen e shtëpisë tuaj të pastër dhe të thatë.

Depozita e ujit të produktit është prej plastike PP me cilësi të lartë, rezistente ndaj goditjeve, me qëndrueshmëri të lartë. Kontejneri është gjithashtu i pajisur me një dorezë shumë të përshtatshme që e bën të lehtë lëvizjen e produktit në pozicionin që dëshironi.

Llock&Lock leckë ETM498

Pjesa e pambukut e kësaj lecke është prej pambuku mikrofibër. Ky është një pambuk pa garzë, kështu që nuk ka rrezik për gërvishtje të sipërfaqes së dyshemesë. Përveç kësaj, ky lloj pambuku me mikrofibër është gjithashtu jashtëzakonisht absorbues, 7 herë më shumë se shtupat e zakonshme të pambukut. Falë kësaj, produkti mund të pastrojë lehtësisht çdo cep të shtëpisë tuaj.

Trupi i leckës është prej çeliku inox të fortë, i cili nuk ndryshket kur përdoret. Ky trup leckë ka gjithashtu një kapacitet të mirë mbajtës, i lehtë për t’u çmontuar dhe rregulluar gjatësinë. Produkti është aplikuar me një mekanizëm centrifugal të nxjerrjes së ujit që lejon përdoruesit të shtrydhin dhe të thajnë leckën duke siguruar që uji të mos spërkat, jashtëzakonisht i përshtatshëm.

Çmimi referencë: 458 000 VND

» Referenca: Top 7 pastruesit më të mirë me avull për të blerë sot

2. Bllokoni dhe Bllokoni ETM494. Pastheni

Produkti i leckës Lock & Lock ETM494 është relativisht i lirë në krahasim me linjat e tjera të leckës Lock & Lock. Produkti i përket linjës së leckës 360 gradë, dizajni nuk është shumë i ndryshëm nga modeli i produktit Lock & Lock ETM498 i prezantuar më sipër. Ky komplet përfshin 1 rezervuar uji, 1 leckë dhe 2 shtupë pambuku. Të gjitha janë blu si ngjyra kryesore për të krijuar një ndjenjë freskie.

Llock&Lock leckë ETM498

Avantazhi i leckës Lock&Lock ETM494 është se është projektuar në atë mënyrë që të gjitha pjesët të mund të çmontohen lehtësisht. Kjo e bën shumë të përshtatshëm për ju transportin, çmontimin për të ruajtur dhe pastruar kompletin e leckës. Përveç kësaj, kova e pastrimit ka një grykë mbushëse me ujë për ta bërë atë më të përshtatshëm për t’u përdorur. Kjo leckë është gjithashtu e pajisur me një mekanizëm rrotullimi të shpejtë dhe të fortë, përdoruesit duhet vetëm të shtypin butësisht për të tharë leckën lehtë dhe shpejt.

Çmimi referencë: 445 000 VND

3. Lock&Lock ETM461 leckë me spërkatje uji

Llock&Lock ETM461 është aktualisht lecka më e shitur e Lock&Lock me spërkatje uji. Ky produkt është i pajisur me 2 lecka pastrimi të përfshira, duke e bërë më të lehtë për ju ndryshimin dhe përdorimin. Kjo leckë është e fortë, e qëndrueshme dhe shumë e lehtë për t’u përdorur.

Lock&Lock leckë me spërkatje uji ETM461

Veçanërisht, trupi i leckës është prej çeliku inox, duke e bërë atë shumë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme. Trupi i kësaj lecke është plotësisht i shkëputshëm duke e bërë më të lehtë përdorimin dhe kursen hapësirë ​​gjatë ruajtjes.

Tham Khảo Thêm:  Tuổi 80, Harrison Ford vẫn phong độ cùng vợ trên thảm đỏ

Kjo leckë Lock&Lock aplikohet me teknologji moderne me avull. Përveç kësaj, koka e butë e pastrimit ndihmon në heqjen e baktereve, njollave dhe papastërtive në dysheme, duke ndihmuar në mbrojtjen më të mirë të shtëpisë tuaj.

Çmimi referencë: 320 000 VND

» Referenca: Top 7 cili është lecka më e mirë, më e qëndrueshme dhe më e përshtatshme për Xiaomi

4. Llock&Lock leckë 360 gradë MOP-L003

Llock&Lock MOP-L003 leckë ka një enë të bërë nga plastika rezistente ndaj goditjeve me cilësi të lartë për të ndihmuar produktin të ketë një jetë të gjatë. Përveç kësaj, fuçi është i pajisur me rrotulla dhe rrota të forta, duke e bërë shumë më të përshtatshëm lëvizjen e rezervuarit të ujit gjatë pastrimit të shtëpisë.

Pjesa e leckës së Lock&Lock leckë Ky është i përbërë nga fibra pambuku super të imta, të kryqëzuara me njëra-tjetrën, ka thithje të mirë të ujit dhe thahet më shpejt se shtupat e zakonshme të pambukut. Si rezultat, produkti ndihmon në pastrimin e shtëpisë më shpejt, më me efikasitet, edhe në qoshet e vështira për t’u arritur si poshtë dollapit, nën krevat etj.

Mbyllje dhe bllokim leckë 360 gradë MOP-L003

Trupi i leckës është prej çeliku inox me aftësinë për të çmontuar dhe rregulluar gjatësinë vetëm duke hequr shtrëngimin e përshtatshëm të plastikës. Në veçanti, kjo leckë mund të rrotullohet 360 gradë për ta bërë pastrimin shumë më të lehtë.

Kjo leckë Lock&Lock MOP-L003 është e pajisur me teknologjinë e nxjerrjes së ujit centrifugale, e cila parandalon spërkatjen e ujit gjatë procesit të centrifugimit. Produkti është i përshtatshëm për pastrimin e të gjitha llojeve të dyshemeve, nga dyshemetë prej druri, tavanet deri te dyert e xhamit, xhamat e makinave, shkallët, dhomat e ndenjes, dhomat e gjumit, …

Çmimi i referencës: 725,000 VND

5. 360 Lock&Lock HPP 345 . set lecke

Ky është një model lecke Lock & Lock me dizajn kompakt dhe konsiderohet një super produkt për pastrim. Sepse mund të pastrojë nga dyshemetë prej druri, tavanet, xhamit deri te dhomat e ndenjes. Zakonisht kompleti përfshin 1 rezervuar uji, 1 leckë dhe 2 shtupë pambuku, sigurisht që të gjitha mund të hiqen lehtësisht.

360 Lock & Lock HPP 345. komplet lecke

Koka rrotulluese është projektuar për të qenë fleksibël, mund të rrotullohet 360 gradë për të pastruar çdo cep të dhomës tuaj. Ju mund ta përdorni këtë leckë për të pastruar dyshemenë prej xhami ose druri pa frikën e gërvishtjes së sipërfaqes. Depozita kompakte e ujit me dorezë për transportim të lehtë. Rezervuari ka gjithashtu një enë për ujë të ndotur dhe tretësirë ​​pastrimi, e cila është shumë e përshtatshme për përdoruesit kur pastrojnë shtëpinë.

Përveç kësaj, ky trup i leckës 360 Lock & Lock është bërë prej çeliku inox me cilësi të lartë, anti-ndryshk, forcë e mirë, mund të rregullojë gjatësinë sipas dëshirës së përdoruesit. Me një mekanizëm modern të nxjerrjes centrifugale, ndihmon në shtrydhjen e shpejtë, të pastër dhe të lehtë të pambukut të thatë pa spërkatur ujë.

Tham Khảo Thêm:  Đánh giá chi tiết về nồi chiên hơi nước Kalite Steam X

Çmimi referencë: 690 000 VND

6. Lock&Lock ETM 472. leckë me spërkatje uji

Një nga produktet inteligjente të gjeneratës së re nga marka Lock&Lock është fshirësja me spërkatje e ujit Lock&Lock ETM 472. Falë dizajnit të integruar të kontejnerit dhe funksionit të spërkatjes së ujit, përdoruesit mund të kursejnë përpjekje dhe kohë pastrimi. riprodhohen në mënyrë efektive. Prandaj, përdoruesit nuk kanë nevojë të shtrydhin rregullisht leckën, por vetëm duhet të fshijnë levën e integruar të spërkatjes së ujit në trupin e leckës.

Lock&Lock ETM 472. leckë me spërkatje uji

Karakteristika mbresëlënëse e këtij modeli leckë Lock & Lock është se është i integruar me drita LED, të dizajnuara si një fshesë me korrent vertikal. Ky produkt është projektuar gjithashtu që të jetë lehtësisht i lëvizshëm. Depozita e ujit të produktit është e madhe, zona e spërkatjes është e gjerë dhe e fuqishme për pastrimin e zonave të mëdha. Me një kokë rrotulluese fleksibël 360 gradë për të ndihmuar në pastrimin e çdo cepi të shtëpisë, dizajni i produktit është shumë luksoz dhe mbresëlënës, me një gjatësi deri në 129 cm.

Çmimi i referencës: 490 000 VND

7. Set për leckë të sheshtë Lock&Lock Squeeze ETM471

Lock&Lock Squeeze Flat Mop ETM471 është një model i gjeneratës së re të leckës me një kokë leckë të sheshtë drejtkëndore ultra të hollë. Falë kësaj, me këtë produkt mund të pastroni lehtësisht dhe shpejt nën tavolinë, nën krevat ose nën dollap. Pjesa e rezervuarit të ujit të produktit është projektuar në një formë kompakte tetëkëndore për të ndihmuar leckën të pastrohet lehtësisht dhe në mënyrë efektive.

Lock&Lock ETM 472. leckë me spërkatje uji

Pjesa e leckës është gjithashtu e punuar me mikrofibër. Prandaj, produkti ka një efekt të mirë thithës të ujit, duke kufizuar kërcitjen ose derdhjen dhe siguron aftësinë për të pastruar shpejt sipërfaqen.

Kjo leckë është e pajisur me aftësinë për t’u larë dhe centrifuguar në të njëjtin vend. Me vetëm një shtypje të një butoni, uji në ndarjen e krueses rrjedh menjëherë, jashtëzakonisht i përshtatshëm. Për më tepër, kapaku i këtij komplete lecke është i lëvizshëm, duke e bërë pastrimin dhe ruajtjen e produktit shumë më të lehtë.

Çmimi referencë: 890 000 VND

Artikulli i mësipërm duhet t’ju ketë ndihmuar t’i përgjigjeni pyetjes Mbylle dhe bllokoj leckë a është mirë. Dhe cilën duhet të blej? Në përgjithësi, lecka Lock&Lock po bëhet gjithnjë e më e popullarizuar në familje. Shpresojmë, me informacionin e ndarë më sipër, do të jeni në gjendje të zgjidhni për familjen tuaj setin më të përshtatshëm të leckës.

EKSPLORO MË SHUMË

).shtyj({});

d=34]

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Cây lau nhà Lock&Lock nào tốt, bán chạy nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *