Top 7 Cây lau nhà Xiaomi nào tốt, bền đẹp và tiện lợi nhất

Tani, punët e shtëpisë, kujdesi për familjen hap pas hapi bëhen më të lehta dhe më të përshtatshme me mbështetjen e pajisjeve moderne shtëpiake. Në vend të përdorimit të leckës ose leckës tradicionale, shumë njerëz i janë drejtuar kompleteve inteligjente, automatike të leckës që kursejnë kohën e pastrimit dhe ofrojnë efikasitet të jashtëzakonshëm pastrimi. Artikulli vijues do t’ju dërgojë 7 më të mirat Lëshues Xiaomi Më e mira, më e përshtatshme që mund t’i besoni sot.

Rreth markës Xiaomi

Në fakt, Xiaomi është një nga kompanitë lider në fushën e prodhimit të pajisjeve shtëpiake inteligjente. Sepse produktet e kësaj marke kanë dizajn delikat, luksoz, qëndrueshmëri të produktit dhe çmim të arsyeshëm. Kjo është një markë me origjinë nga Kina, e themeluar në vitin 2010. Pas 4 vitesh, marka Xiaomi është bërë prodhuesi i tretë më i madh i telefonave në botë.

Mop Xiaomi

Përveç kësaj, Xiaomi zotëron gjithashtu logon MIMI që do të thotë “Internet celular” dhe “Misioni i pamundur”. Në veçanti, Xiaomi po fokusohet të bëhet marka lider në fushën e elektronikës celulare dhe të përmbushë të gjitha qëllimet e përcaktuara. Që andej, sillni në jetë vlerat më praktike.

Aktualisht, kjo markë po përmirëson vazhdimisht teknologjinë për të hedhur në treg shumë linja produktesh që nga pajisjet sanitare si fshesa me korrent robotik, leckë, pastruesit e ajrit, … deri te produktet elektronike si energjia elektrike. Fitues pa vaj, tenxhere orizi etj. Për më tepër, produktet e saj janë shumë të qëndrueshme, të lira dhe cilësore.

Përjetoni zgjedhjen për të blerë leckë Xiaomi

Për t’u siguruar që mund të zgjidhni të blini Lëshues Xiaomi Të kënaqur, mund t’i referoheni disa përvojave më poshtë:

1. Materiali

Shumica e linjave të sotme të leckës inteligjente përdorin materiale plastike ose aliazh për të siguruar një jetë më të gjatë. Prandaj, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe materialit të trupit të leckës, prandaj zgjidhni trupin e leckës inox 304 për të parandaluar oksidimin kur jeni në kontakt me ujin. Për sa i përket shtupave të pambukut, përparësi duhet t’u jepet shtupave të pambukut që kanë një dizajn pëlhure të butë, poroze që nuk ka fije të tepërta ose është e prirur të shpërthejë ose të thyhet.

Mop Xiaomi

2. Kapaciteti

Xiaomi ka lançuar shumë linja leckash me shumë kapacitet, të përshtatshme për shtëpi të vogla dhe të mesme ose kompani dhe dyqane të mëdha. Fuqia pastruese prej rreth 30 W është e përshtatshme për përdorim shtëpiak. Sa më e madhe të jetë zona e përdorshme, aq më shumë fuqi preferohet.

3. Dizajn

Lëvizësit Xiaomi vijnë në dizajne të ndryshme, me koka të rrumbullakëta dhe drejtkëndore, ato mund të rregullohen lehtësisht në gjatësi. Megjithatë, në varësi të dizajnit të shtëpisë për të zgjedhur, megjithatë, duhet të kërkoni edhe leckë të dizajnuar me zgjuarsi, si p.sh.: spërkatës uji i integruar, leckë 360 gradë, etj.

Mop Xiaomi

4. Veçoritë

Në varësi të nevojave të çdo familjeje, zgjedhja e një lecke inteligjente ka shumë karakteristika dhe karakteristika të ndryshme. Për shembull, mund të rrotullohet 360 gradë, ka aftësinë të rrotullohet vetë, një leckë elektrike, një leckë që spërkatet vetë, një leckë me shumë qëllime, etj.

Tham Khảo Thêm:  Madonna vào phòng chăm sóc đặc biệt, hoãn lưu diễn

» Lexo më shumë: 4 tharëset kryesore të rrobave Xiaomi që janë të mira për t’u blerë sot

Top 5 leckat më të përshtatshme Xiaomi sot

Këto Lëshues Xiaomi Smartja e mëposhtme sigurisht që do të jetë tendenca e zgjedhjes së amvisave për shumë vite në vijim. Prandaj, mund t’i referoheni dhe zgjidhni një nga 7 produktet kryesore të mëposhtme për t’ju ndihmuar të bëni punët e shtëpisë në mënyrën më të thjeshtë.

1. Xiaomi Mi Electric Mop

Lëshuesi Xiaomi Mi Electric Mop është projektuar në mënyrë inteligjente me forcë të fuqishme centrifugale. Nga atje, ndihmon për të hequr të gjitha papastërtitë në dysheme ose çdo cep shpejt dhe butësisht. Produkti përdor gjithashtu një sistem rrëshqitjesh dhe sustash brenda trupit të leckës për të krijuar thithje të fortë. Prandaj, ju vetëm duhet të rrotulloni butësisht dorën tuaj për të shtrydhur leckën.

Mop leckë Xiaomi Mi Electric

Përveç kësaj, pastrimi i shtëpisë kërkon shumë kohë dhe përpjekje dhe shpesh është i ekspozuar ndaj kimikateve të dëmshme. Prandaj, lecka Xiaomi Mi Electric Mop do t’ju bëjë të ndiheni më pak të lodhur. Ky produkt do t’ju ndihmojë të pastroni dyshemenë në mënyrën më të pastër dhe që kursen kohë.

Çmimi referencë: 2 500 000 VND

2. Fshesa Xiaomi Mijia Jiezhi

Në krye të leckës inteligjente Xiaomi më të shitur në treg sot, lecka Xiaomi Mijia Jiezhi është gjithashtu një produkt që ia vlen të përdoret me dizajnin e tij luksoz dhe veçoritë moderne.

Fshesa Xiaomi Mijia Jiezhi

Fshesa Xiaomi Mijia Jiezhi ka një madhësi prej 130x40x130 cm, e bërë nga plastika ABS me rezistencë të lartë dhe çelik inox 304, rezistente ndaj goditjeve të forta dhe ka një jetëgjatësi shërbimi deri në 5 vjet. Produkti posedon një ngjyrë gri-të bardhë trendi me një kokë peneli drejtkëndëshe, lecka është prej 100% fibër pambuku, duke ofruar aftësi të shkëlqyera përthithjeje dhe pastrimi.

Për më tepër, Fshesa Xiaomi Mijia Jiezhi ka një peshë ultra të lehtë, vetëm 0.3 kg, koka dhe doreza e furçës mund të rrotullohen 360 gradë. Lëvizja mund të përdoret në mënyrë fleksibël për të pastruar dyert, muret dhe dyshemetë prej xhami.

Çmimi referencë: 449 000 VND

» Referenca: Top 7 leckë Lock&Lock që është e mirë, më e shitur sot

3. Xiaomi DEERMA TB900 leckë me fshesë me korrent

Më pas, lecka inteligjente Xiaomi Deerma DEM-TB900 është e integruar si me funksionet e fshirjes, ashtu edhe të pastrimit në të njëjtën pajisje. Për më tepër, Xiaomi Deerma TB900 funksionon me teknologjinë e mjegullës me rrymë uji me një rezervuar uji 280 ml. Prandaj, sasia e ujit të spërkatur është mjaft e lagur në mënyrë që dyshemeja të mos jetë as shumë e lagur dhe as shumë e thatë, duke çuar në një situatë të papastër pastrimi. Prandaj, pajisja është shumë e sigurt për familjet me fëmijë të vegjël ose të moshuar për të shmangur rrëshqitjen dhe rënien kur udhëtojnë.

Tham Khảo Thêm:  Ai sẽ đăng quang Hoa hậu doanh nhân Biển 2023?

Fshesë me korrent Xiaomi DEERMA TB900

Për më tepër, përdorimi është gjithashtu shumë i thjeshtë, thjesht duhet të shtypni butonin e kuq në trupin e leckës, pastaj ndarja e ruajtjes do të hapet për të derdhur pluhurin. Produkti ka një dizajn që rrotullohet majtas dhe djathtas 140 gradë dhe lart e poshtë 90 gradë, duke e bërë kështu të lehtë për ju pastrimin e shtëpisë në çdo cep. Përveç kësaj, lecka Xiaomi Deerma TB900 mund të përdoret në mënyrë fleksibël për shumë lloje dyshemesh, nga dysheme druri, dysheme mermeri, dysheme me pllaka, …

Çmimi i referencës: 380 000 VND

4. Xiaomi Deerma TB800/TB500 Mop

Flas rreth Lëshues Xiaomi Xiaomi TB800/TB500 nuk mund të injorohet. Produkti ka një dizajn të thjeshtë, ngjyra luksoze dhe peshon vetëm 0,75 gram, duke ju dhënë rehati maksimale gjatë pastrimit. Lëvizja është vetëm 1.2 m e gjatë dhe mund të rregullohet në mënyrë fleksibël në varësi të lartësisë së përdoruesit.

Lëvizëse Xiaomi Deerma TB800/TB500

Përveç kësaj, produkti është i pajisur edhe me një sistem mjegullimi, sasia e ujit të spërkatur nga 1.7 ml në 2 ml. Si rezultat, lecka mund të pastrojë dyshemenë në maksimum, duke hequr mykun dhe bakteret që janë të dëmshme për shëndetin e njeriut.

Përveç kësaj, lecka është bërë nga fibra karboni që thith në mënyrë efektive ujin dhe papastërtitë. Në veçanti, koka e leckës ka aftësinë të rrotullohet 360 gradë e kontrolluar në mënyrë fleksibël me metoda fizike pa përdorimin e komponentëve elektronikë.

Çmimi referencë: 270 000 VND

» Referenca: Top 7 pastruesit më të mirë me avull për të blerë sot

5. Mop Xiaomi Mijia SWDK-D260

Përveç linjave të leckës me çmim të ulët, Xiaomi fokusohet gjithashtu në zhvillimin e leckës elektrike me cilësi të lartë me karakteristika moderne për të përmbushur nevojat e konsumatorëve. Lëvizja Xiaomi SWDK-D260 është linja më e mirë e produkteve për familjen tuaj.

Lëvizja Xiaomi Mijia SWDK-D260 i përket linjës së leckës elektrike inteligjente me valë. Me një peshë mjaft të lehtë prej vetëm 2,4 kg dhe një kapacitet prej 35 W, ai ofron performancë të jashtëzakonshme pastrimi dhe heq të gjitha papastërtitë dhe mykun në dysheme. Lëvizja është e pajisur me një dorezë fleksibël që mund të rrotullohet 90 gradë, e përshtatshme për pastrim nën krevat dhe gardërobë.

Mop Xiaomi Mijia SWDK-D260

Kjo leckë inteligjente Xiaomi është e integruar me një funksion pastrimi automatik, që rrotullohet me 1000 rpm dhe një sistem blici për të zbuluar dhe sinjalizuar në mënyrë inteligjente papastërtitë, duke e bërë pastrimin të mos jetë më një detyrë. makth i shumë grave.

Me një kapacitet të madh baterie prej 2000 mAh, lecka Xiaomi SWDK-D260 mund të punojë vazhdimisht për rreth 50 minuta, me një sipërfaqe deri në 400 m2. Për më tepër, kjo furçë pastrimi funksionon jashtëzakonisht pa probleme, indeksi i matur i zhurmës është vetëm 67dB, gjë që nuk do të ndikojë në gjumin dhe aktivitetet e familjes suaj.

Çmimi referencë: 2,300,000 VND

6. Xiaomi Deerma ZQ610. Mop

Jo më leckë të zakonshëm, Xiaomi ka sjellë për konsumatorët një leckë me avull jashtëzakonisht të gjithanshëm të quajtur leckë Xiaomi Deerma ZQ610. Për familjet me dysheme druri, dyer xhami, hapësirë ​​të madhe banjo, kjo është një pajisje që ia vlen të zotërohet.

Tham Khảo Thêm:  Tài tử phim “Mặt trăng ôm mặt trời” báo hỉ

Laps Xiaomi Deerma ZQ610

Kjo leckë Xiaomi ka përmasa 389 x 85 x 180 cm, peshë 2.3 kg. Në vend të përdorimit të një doreze të drejtë prej çeliku inox, ky produkt është bërë tërësisht nga plastika ABS dhe PP me cilësi të lartë që mund të zhvendoset në çdo drejtim që dëshironi. Fuqia e leckës është 1600 W me 5 koka të ndryshme furçash, lehtësisht të ndërrueshme, të përdorura për çdo pozicion pastrimi të veçantë.

Kjo leckë inteligjente Xiaomi ka një rezervuar uji 230 ml të integruar, temperatura më e lartë është 150 gradë Celsius dhe ju duhen vetëm rreth 20 sekonda për të ngrohur ujin. Makina është e aftë të heqë deri në 99,9% mykun ose bakteret dhe pastron të gjitha sipërfaqet me teknologjinë moderne të presionit 3 bar. Kjo leckë nuk përdoret vetëm për pastrimin e dyshemeve, por edhe shumë e përshtatshme për pastrimin e banjove dhe kuzhinave.

Çmimi referencë: 1,250,000 VND

» Shih më shumë: Top 9 koshët më të mirë inteligjentë të plehrave që janë të njohur sot

7. Lëvizja Xiaomi Youpin Yijie Spin rrotullohet 360 gradë

Më në fund, lecka Xiaomi Youpin Yijie Spin është një leckë e thjeshtë dhe efektive. Përveç kësaj, ky produkt jo vetëm që ndihmon në pastrimin e shpejtë, por gjithashtu mund të përdoret në të gjitha sipërfaqet e ndryshme të dyshemesë.

Lëvizja Xiaomi Youpin Yijie Spin rrotullohet 360 gradë

Jo vetëm kaq, nuk keni nevojë të përdorni energji elektrike, nuk keni nevojë të tërhiqni një rezervuar uji sepse kjo leckë ka një rezervuar 0,35 litra gati për pastrim për dyshemetë me sipërfaqe 100m2. Në të njëjtën kohë, sasia e ujit të spërkatur është e duhura, kështu që dyshemeja do të jetë gjithmonë e thatë në vetëm disa minuta pa pasur nevojë për një hap shtesë pastrimi kimik.

Përveç kësaj, ky trup fshirëse dyshemeje Xiaomi mund të rregullohet në gjatësi, duke e bërë të përshtatshëm pastrimin në pozicione të ndryshme. Në veçanti, diapazoni i spërkatjes së rezervuarit të ujit është i rregullueshëm deri në 95 cm. Në veçanti, pesha e leckës është vetëm 0.75 kg, kështu që ngritja dhe ulja është shumë e përshtatshme. Prandaj, mund ta pastroni shtëpinë në shkallë të gjerë pa u shqetësuar për lodhjen e duarve.

Çmimi referencë: 288 000 VND

Më sipër janë 7 linjat kryesore Lëshues Xiaomi cilësia, që ia vlen të përdoret sot për referencën tuaj. Me veçori të zgjuara dhe moderne, ato ju ndihmojnë të jeni të butë dhe të relaksuar në pastrimin e shtëpisë, në mënyrë që të keni më shumë kohë për t’u kujdesur për veten.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Cây lau nhà Xiaomi nào tốt, bền đẹp và tiện lợi nhất . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *