Top 7 đèn ngủ thông minh nào tốt nhất bạn không nên bỏ qua

Sot, me zhvillimin e teknologjisë, cilësia e gjumit është gjithashtu një prioritet kryesor për shumë njerëz. Dhe me një dritë nate inteligjente do t’ju ndihmojë të bini lehtësisht në gjumë, ndërsa ndiheni rehat dhe të sigurt. Kështu që drita e zgjuar e natës Cila është më e mira, më moderne dhe më e rekomanduara për të blerë? Pyetjet do të marrin përgjigje në informacionin e mëposhtëm. Qëndroni të sintonizuar për postimin!

Çfarë është drita e zgjuar e natës?

Dritë e zgjuar e natës Gjithashtu i njohur si drita e natës inteligjente. Kjo është një dritë nate që përdor teknologjitë e dritës dhe zërit të kombinuara me programe automatike dhe sensorë sipas mjedisit, në mënyrë që cilësia e gjumit të përmirësohet më mirë.

Dritë e zgjuar e natës

Në të kaluarën, kur teknologjia nuk ishte zhvilluar, ne shpesh përdornim qirinj si drita nate. Megjithatë, me shfaqjen e teknologjisë së dritës elektrolumineshente, dritat e natës me shumë dizajne unike dhe të bukura dhe funksione inteligjente filluan të lëshoheshin dhe gradualisht u bënë të njohura.

Kriteret për zgjedhjen e dritës më të mirë inteligjente të natës

Përveç funksionit ndriçues si dritat normale të natës, kur zgjidhni të blini një dritë nate inteligjente, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe disa prej kritereve të mëposhtme:

1. Dizajni i dritës inteligjente të natës

Përveç efektit të ndriçimit drita e zgjuar e natës Mund të përdoret edhe për dekorimin e dhomës së gjumit. Aktualisht, linja e dritave inteligjente të natës është projektuar në një stil modern dhe të bukur. Ju duhet të zgjidhni produkte me dizajne që përputhen me stilin dhe hapësirën e dhomës tuaj të gjumit, duke krijuar kështu harmoninë për dhomën.

2. E përputhshme me telefonin tuaj

Shumica e dritave inteligjente të natës mund të kontrollohen nëpërmjet telefonave dhe tabletave duke instaluar aplikacionin shoqërues. Prandaj, kur zgjidhni të blini, duhet të kontrolloni nëse smartphone juaj është i pajtueshëm me llambën për të shmangur gabimet e lidhjes.

Dritë e zgjuar e natës

3. Funksioni i vendosjes së orës së alarmit

Aktualisht, dritat inteligjente të natës janë gjithashtu të integruara me një funksion alarmi. Jo vetëm që është një alarm zanor, por produkti gjithashtu mund të rregullojë automatikisht dritën ngadalë në mënyrë që të përshtateni gradualisht, duke shmangur shqetësimin ose dhimbjen e syve kur zgjoheni.

4. Markë e zgjuar e dritave të natës

Kriteri i fundit është që kur zgjidhni një dritë nate inteligjente, duhet t’i jepni përparësi linjave të produkteve të prodhuara nga markat me reputacion si: Xiaomi, Philips, Casper, etj. Kjo ndihmon për të siguruar cilësinë e produktit. , në të njëjtën kohë garanci dhe çmim të arsyeshëm .

7 dritat më të mira të natës inteligjente të njohura sot

Me një dizajn të bukur dhe shumë funksione moderne dhe të dobishme, drita inteligjente e natës meriton të jetë një linjë produktesh për t’u blerë sot. Këtu janë 5 dritat inteligjente të natës që mund t’ju interesojnë.

Tham Khảo Thêm:  (Review) Top 9 keo dán gỗ nào tốt nhất bán chạy hiện nay

1. Llamba e krevatit Xiaomi Yeelight Smart LED D2

Kjo është një dritë nate inteligjente Xiaomi me një dizajn kompakt dhe modern. Ju mund ta përdorni produktin si një dritë nate, një llambë tavoline falë fuqisë së saj 5W dhe aftësisë për të ndryshuar ngjyrën në varësi të preferencave të përdoruesit.

Përveç kësaj, llamba është e pajisur me një funksion Flowing Color që lejon ndryshime interesante të vazhdueshme të ngjyrave. Kjo dritë nate mund të ndizet/fiket me telefon ose me butonin në trupin e dritës. Në veçanti, kur trokitni dy herë në faqen e dritës, drita do të ndizet, jashtëzakonisht e dobishme sa herë që nuk e lini telefonin tuaj afër.

Dritë e zgjuar e natës

Bli tani në Shopee

Në trupin e dritës inteligjente të natës Xiaomi Yeelight LED Bedside Lamp D2, ka një shirit manual kontrolli me prekje, duke e bërë të lehtë dhe të shpejtë përdorimin. Ana e majtë e trupit të llambës mund të rrëshqasë majtas/djathtas për të rritur/ulur nivelin e dritës (nga e verdha në të ngrohtë dhe anasjelltas). Shtypni shkurt butonin e ndezjes për të zgjedhur funksionet e dritës si: Leximi, Kohëmatësi i shtratit, …

Formulat e dritave të dritave shpërndahen mjaft të përshtatshme, formulat përfshijnë: Fjetje, Lexim, Zbavitje. Prandaj, në varësi të punës, ju mund të zgjidhni formulën e duhur.

Çmimi referencë: 850 000 VND

2. Dritë inteligjente nate Dobo Electric Korea TM002

Drita inteligjente e natës Dobo Electric Korea TM002 është një linjë produktesh e prodhuar në Kore dhe është e njohur me shumë përdorues sot. Produkti ka një dizajn rrethor kompakt të kombinuar me një ngjyrë të bardhë elegante dhe moderne, e përshtatshme për vendosje në shumë vende të ndryshme të shtëpisë. Kjo dritë nate përmban një funksion shumë të përshtatshëm dhe të shpejtë të karikimit USB. Edhe nëse jeni duke ndezur/fikur modalitetin, drita përsëri ju lejon të karikoni telefonin me siguri absolute.

Dritë e zgjuar e natës

Bli tani në Tiki

Dizajni i llambës është mjaft tërheqës, i klasit të lartë dhe i sigurt, kjo linjë e dritave të natës përdoret gjerësisht në Evropë. Produkti është i pajisur me një çelës me 3 mënyra, përkatësisht On – Off – Auto. Në të cilin, kur është në modalitetin Aktiv, drita do të ndizet vazhdimisht, modaliteti i çaktivizuar është i fikur (karikimi normal USB) dhe kur është në modalitetin Auto, drita do të ndizet / fiket automatikisht (ndizet kur është errësirë ​​dhe fiket kur është errësirë). qiell).

Me modalitetin e ndezjes/fikjes automatike sipas ambientit, do të jetë shumë i përshtatshëm për vendosjen pranë krevatit për të zëvendësuar dritat tradicionale të natës. Kur është mëngjes, drita e natës Dobo TM002 do të fiket automatikisht për të kursyer energji, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për ndezjen dhe fikjen e saj.

Çmimi referencë: 218 000 VND

3. Llamba e shtratit Xiaomi Mijia Smart Night Light

Me një dizajn cilindrik me tone moderne të bardha, drita e zgjuar e natës Mijia e llambës së shtratit Xiaomi sjell në dhomën tuaj një bukuri delikate dhe elegante, duke ndihmuar në zbukurimin e hapësirës së dhomës së gjumit.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Bột rửa xe không chạm loại nào tốt, làm sạch hiệu quả

Dritë e zgjuar e natës

Bli tani në Tiki

Kjo dritë nate përdor teknologjinë e sofistikuar të ndriçimit dhe me efikasitet energjie të Philips. Me një gamë ngjyrash deri në 16 milionë ngjyra të gradientit magjik, mund të ndizni dritën dhe të personalizoni ngjyrën thjesht duke kaluar dorën mbi kapakun e dritës. Përveç kësaj, produkti është i integruar edhe me një çip me 2 mënyra që mund të lidhet me wifi dhe bluetooth.

Me vetëm disa hapa të instalimit të aplikacionit të dedikuar të Mihome, mund të zgjidhni lehtësisht ngjyrën e dritës, intensitetin e dritës për dritën tuaj të natës. Me shumë ngjyra të ndryshme të bukura gradient, ju mund ta rregulloni atë për t’iu përshtatur hapësirës tuaj të dhomës së gjumit.

Çmimi i referencës: 780 000 VND

4. Drita e zgjuar e natës Casper Glow

Casper Glow është një dritë moderne e zgjuar e natës që shumë njerëzve u pëlqen ta zgjedhin. Pika kryesore e kësaj drite nate Casper Glow është aftësia për të ndjerë dritën, duke rregulluar automatikisht dritën për t’iu përshtatur trupit. Zakonisht në mbrëmjen e hershme, drita do të jetë në një nivel të përshtatshëm për lexim.

Dritë e zgjuar e natës

Bli tani në Tiki

Më pas, llamba në bazë të kohës do të rregullojë automatikisht intensitetin dhe ngjyrën e dritës, duke ndihmuar në sinjalizimin e përdoruesit kur është koha për të fjetur. Produkti ka gjithashtu rregullime intuitive të gjesteve si: rrotullim për të ndryshuar ngjyrën, tundje të lehtë për të ndezur dritën, etj.

Përveç kësaj, me një dizajn të thjeshtë, kompakt me ngjyrë të bardhë të klasit të lartë, ju mund ta përdorni llambën si dekorim për dhomën tuaj. Për më tepër, drita e natës me prekje inteligjente Casper Glow mund të kontrollohet edhe nga një aplikacion në telefon. Mund të vendosni dritat e alarmit ose të çiftoheni me drita të tjera Glow shpejt dhe me lehtësi. Sidoqoftë, nuk mund ta integroni produktin me Amazon Alexa, Google Assistant, etj.

Çmimi referencë: 1.050.000 VND

5. Dritë nate inteligjente Xiaomi Philips Zhirui

Kjo dritë e zgjuar e natës Xiaomi arrin rezultate me përdoruesit falë dizajnit të saj luksoz dhe modern. Struktura e brendshme është bërë nga aliazh alumini me shkëlqim dhe të qëndrueshëm. Predha e jashtme është bërë nga plastika transparente e PC-së, në mënyrë që llamba e përgjithshme të bëhet më e avancuar dhe luksoze. Përmes teknologjisë së integruar të sensorit teknik të dritës, ai sjell shumë gamë ngjyrash si: e kuqe, blu, jeshile, e bardhë.

Dritë e zgjuar e natës

Blini me zbritje në Shopee

Kjo dritë nate inteligjente Xiaomi Philips Zhirui është e pajisur me një çip të dyfishtë modern të integruar nga prodhuesi. Përveç kësaj, drita gjithashtu mund të lidhet shpejt me wifi 2.4 GHz dhe Bluetooth V4.2. Nëpërmjet këtyre 2 protokolleve të lidhjes, ju mund të rregulloni në mënyrë arbitrare dritën e llambës me aplikacionin e dedikuar Mihome. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të sinkronizoni dritat me produkte të tjera në ekosistemin Xiaomi.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Cây lau nhà Xiaomi nào tốt, bền đẹp và tiện lợi nhất

Çmimi referencë: 1,590,000 VND

6. Dritë inteligjente nate me orë të integruar LYL YD-208

Kjo dritë nate inteligjente me orën e integruar LYL YD-208 ka një dizajn tërheqës që mund të përdoret si dekor për hapësirën tuaj të dhomës së gjumit. Produkti do të jetë zgjidhja perfekte kur ju ndihmon të keni një dritë të butë kur flini dhe mund të gjurmojë lehtësisht kohën falë modalitetit të integruar të orës inteligjente. Përveç kësaj, produkti ka gjithashtu një funksion alarmi për t’ju ndihmuar të zgjoheni në kohë. Për më tepër, jo vetëm që alarmi bie me një zile, por edhe drita e natës ndizet automatikisht kur është koha për alarmin.

Dritë e zgjuar e natës

Bli tani në Shopee

Kjo dritë nate LYL YD-208 përdor një bateri të ringarkueshme me një kapacitet 2000 mAh, në mënyrë që pajisja të mund të funksionojë në rast të ndërprerjes së energjisë dhe të mos keni nevojë të rivendosni orën sa herë që fiket rryma. Kjo dritë inteligjente e natës është e pajisur me një sensor të veçantë, kur të bie në gjumë, drita automatikisht fiket ekranin për të kursyer energji. Dhe nëse jeni ende zgjuar dhe dëshironi të ndizni dritën, thjesht prekni pajisjen dhe drita do të ndizet automatikisht, jashtëzakonisht e përshtatshme.

Çmimi i referencës: 380 000 VND

7. Llamba inteligjente Lifx. Drita e zgjuar e natës

Llambat inteligjente Lifx janë të ngjashme me dritat inteligjente të natës më sipër, mund ta ndizni ose fikni ose të përdorni funksionet me një aplikacion të dedikuar, të rrisni ose ulni ndriçimin, të kontrolloni dritën përmes Google Home dhe Amazon Echo.

Dritë e zgjuar e natës

Bleni produkte origjinale në Shopee

E veçanta e kësaj drite nate është se ju mund të ndryshoni lehtësisht ngjyrën e dritave me aftësi infra të kuqe, duke sjellë dritë në mbrëmje për kamerat e sigurisë. Sidoqoftë, kjo dritë e natës Lifx Smart Bulbs është mjaft e shtrenjtë në krahasim me tokën e zakonshme.

Çmimi referencë: 310 000 VND

Epilogu:

Nje pjese drita e zgjuar e natës Cilësia e mirë, e sigurt do ta bëjë dhomën tuaj më moderne dhe komode, duke ndihmuar në përmirësimin e cilësisë së gjumit pas një dite të gjatë. Shpresojmë, përmes këtij artikulli, ju do të zgjidhni për vete një dritë të përshtatshme nate inteligjente.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 đèn ngủ thông minh nào tốt nhất bạn không nên bỏ qua . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *