Top 7 Ghế tập ngồi cho bé Tốt, An Toàn nên mua hiện nay

Sot ka shumë produkte në treg karrige për ushtrime për fëmijë Reklamohet si në gjendje të ndihmojë foshnjat të mësojnë të ulen më shpejt. Por a është i sigurt ky lloj karrige për foshnjat? Kur duhet t’i jap fëmijës tim një ndenjëse përforcuese dhe çfarë marke duhet të blej? Këto janë pyetjet që nënat duhet të kenë parasysh përpara se të vendosin të blejnë një karrige për fëmijë.

A duhet të blej një ndenjëse për fëmijën tim?

Shumë nëna pyesin nëse duhet të blejnë karrige për ushtrime për fëmijë ose jo. Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje, nënat duhet të kuptojnë se qëndrimi ulur është një parakusht për zhvillimin e fëmijëve të vegjël. Nëse premisa është e gabuar, fëmijët ka të ngjarë të zhvillohen në drejtimin e gabuar. Nëse foshnja në fillim mëson të ulet në pozicionin e gabuar, është shumë e vështirë të korrigjohet më vonë, madje edhe skeleti i foshnjës preket.

Karrige për stërvitje për bebe

Prandaj, shumë ekspertë kanë hulumtuar dhe lançuar produktet e karrigeve për fëmijë, në mënyrë që të mbështesin sa më mirë zhvillimin e foshnjës gjatë kësaj periudhe. Kjo ndihmon për të formuar pozicionin më të mirë për fëmijën në hapat e parë të jetës. Në të njëjtën kohë, i ndihmon prindërit të ndihen më të sigurt, nuk ka nevojë të shqetësohen se foshnja nuk është e qëndrueshme, duke bërë që foshnja të bjerë ose të ulet në pozicionin e gabuar, duke bërë që foshnja të ketë gunga, lakim të shtyllës kurrizore.

Përveç kësaj, sedilja mbështetëse gjithashtu mbështet zhvillimin e hershëm të gjuhës së foshnjës kur prindërit ulen para foshnjës, shikojnë drejtpërdrejt në sy dhe drejtojnë vëmendjen tek fëmija. Kur prindërit kryejnë lëvizjet, fëmija mund të imitojë, duke përmirësuar kështu fleksibilitetin funksional të duarve dhe syve.

Sedilja për fëmijë prej sa muajsh?

Trajnimi për uljen e foshnjës zakonisht përfundon midis 6 dhe 9 muajsh, kështu që prindërit duhet të vëzhgojnë shprehjet e foshnjës për të parë nëse foshnja po tregon shenja të gatishmërisë për praktikën ulur apo jo.

Karrige për stërvitje për bebe

  • Nga muaji i katërt, muskujt e qafës dhe kokës së fëmijës tuaj zhvillohen me shpejtësi dhe bëhen më të fortë. Në këtë fazë, fëmija juaj po mëson të mbajë kokën lart dhe të mbajë trupin e tij ndërsa rrokulliset. Kur foshnja juaj është në gjendje të mbajë kokën lart dhe ta mbajë veten, ajo do të përpiqet të shtyjë veten lart me duart e saj dhe të mbajë gjoksin nga dyshemeja.
  • Në 5 muaj, fëmija juaj mund të ulet vetë për një kohë, por ju duhet të qëndroni pranë tij, ta ndihmoni kur është e nevojshme dhe mos harroni të vendosni jastëkë shtesë në rast se ai bie.
  • Në 6 muaj është koha më e mirë që foshnjat të jenë në gjendje të ulen vetë. Në këtë pikë, fëmija juaj do të gjejë një mënyrë për të balancuar trupin e tij kur është ulur duke u përkulur pak përpara me një ose dy duar në dysheme.
  • Kur foshnjat janë 7-8 muajshe, ato mund të ulen vetë pa mbështetje. Në këtë pikë, fëmija juaj po mëson të kapë gjërat që i pëlqejnë ndërsa është ulur.

Në mënyrë ideale, periudha nga 6 muajsh është koha më e përshtatshme për ta lënë fëmijën tuaj të përdorë ndenjësen, sepse në këtë kohë, skeleti i foshnjës është vërtet i qëndrueshëm.

Përvoja e blerjes së një ndenjëseje të përshtatshme për fëmijë

Karrige për stërvitje për bebe është një produkt mbështetës praktik dhe i përshtatshëm, por për të zgjedhur karrigen më të mirë të stërvitjes, nënat mund të zbatojnë disa nga kriteret e mëposhtme:

Tham Khảo Thêm:  Madonna vào phòng chăm sóc đặc biệt, hoãn lưu diễn

1. Material miqësor për fëmijën

Lëkura e foshnjës është shumë e ndjeshme dhe lehtë irritohet. Prandaj, kur zgjidhni të blini një ndenjëse për fëmijë, duhet të zgjidhni materiale të sigurta, jo irrituese si pëlhura, avulli ose plastika. Karrigia e stërvitjes duhet të jetë shumë e butë dhe e rehatshme që fëmija të lëvizë. Për karriget plastike për stërvitje, nënat duhet t’i kushtojnë vëmendje që qoshet duhet të jenë të rrumbullakosura dhe jo të mprehta për të shmangur dëmtimet në rast se fëmija përplaset aksidentalisht.

Karrige për stërvitje për bebe

2. Formë e lezetshme, qesharake

Në sytë e fëmijëve, gjërat e lezetshme dhe shumëngjyrëshe do të jenë shumë tërheqëse. Prandaj, përdorimi i sediljeve për fëmijë me forma qesharake dhe interesante do ta ndihmojë fëmijën tuaj të jetë i lumtur dhe të dëshirojë më shumë të ulet në karrige.

3. Dizajn i zgjuar

Kur zgjidhni të blini një ndenjëse për fëmijë, duhet të zgjidhni produkte që janë të përshtatshme për gjendjen fizike, fizikun dhe moshën e fëmijës suaj. Karrigia duhet të projektohet në mënyrë që të përqafojë plotësisht trupin e fëmijës, por të krijojë ajrosje kur qëndron ulur për një kohë të gjatë, veçanërisht të pasmet.

Përveç kësaj, mbështetësi i butë do të ndihmojë në mbrojtjen e shtyllës kurrizore dhe sigurimin e hapësirës së rehatshme për këmbët. Nga ana tjetër, pozicioni i ulur gjithashtu duhet të ulet dhe të ketë mbështetëse të palëvizshme për të garantuar sigurinë maksimale për fëmijën.

Lexo më shumë: Top 7 kondicionerët më të njohur për fëmijë sot

Rishikoni 7 sediljet më të mira për fëmijë sot

Në ditët e sotme, ka shumë produkte në treg karrige për ushtrime për fëmijë me dizajne të ndryshme, origjina të ndryshme, të bëra nga shumë materiale të ndryshme. Megjithatë, bazuar në kriteret e blerjes të paraqitura më sipër, ne kemi përpiluar 7 produktet më të mira të karrigeve të ulur në vijim.

1. Karrige për fëmijë Richell – RC98010

Richell RC98010 është një ndenjëse për fëmijë të klasit të lartë nga Japonia, e përshtatshme për bebe nga 7 muajsh deri në 2 vjeç. Nënat mund ta përdorin si karrige ngrënieje ose ta përdorin si karrige banjoje për fëmijën. Karrigia është bërë nga gome jashtëzakonisht e butë dhe e sigurt, e papërshkueshme nga uji, si dhe e lehtë për t’u pastruar. Selia e karriges Richell RC98010 është projektuar paksa konkave me shumë vrima ajrimi për të krijuar rehati me një qëndrim standard dhe të qëndrueshëm ulur për fëmijën.

Ndenjëse për fëmijë Richell - RC98010

Një jastëk drejtimi i vendosur në pjesën e përparme u lejon prindërve ta shkelin atë për ta mbajtur sediljen të qëndrueshme dhe të lehtë për ta mbajtur fëmijën. Mbytësi i mesit vepron si një pompë e dobishme, thjesht duhet të hapni kapakun e valvulës dhe të tërhiqni këmbën lart e poshtë për 2 minuta për të pasur një karrige të butë dhe të rehatshme që fëmija juaj të shijojë. Megjithatë, kur e përdorni për fëmijë, gjithmonë duhet të keni dikë të ulet pranë jush, mos e përdorni karrigen si noton për bebe në banjë.

Çmimi referencë: 634,800 VND

2. Karrige për bebe Huggies

Karrigia për fëmijë Huggies është një produkt me cilësi të lartë me një çmim shumë të volitshëm dhe është shumë i njohur sot. E pershtatshme per femije nga 4 muaj deri ne 3 vjec. Materiali pambuku me cilësi të lartë është i mbuluar me një pëlhurë të fortë dhe të lëmuar për t’i dhënë karrigeve Huggies një të butë, të rehatshme, hipoallergjike.

Tham Khảo Thêm:  Review Máy đẩy tinh chất Pebble Fleur sử dụng có tốt không?

Karrige për bebe Huggies

Produkti është projektuar i ngjashëm me një divan me shumë funksione. Sedilja është ulur pak për të krijuar qëndrimin më të mirë të ulur për fëmijën. Përveç kësaj, karrigia përqafon trupin e papjekur të fëmijës. Në veçanti, dizajni i kësaj sediljeje për fëmijë është i dizajnuar bukur dhe bie në sy me ngjyra të ndezura që sjellin gëzim dhe kënaqësi gjatë përdorimit. Megjithatë, produkti ka disavantazhin se është mjaft i vështirë për t’u pastruar dhe zë shumë hapësirë ​​në shtëpi.

Çmimi referencë: 279 000 VND

3. Karrige verore për fëmijë

Kjo është një linjë karrigesh ushtrimesh nga SHBA me dizajne unike dhe ngjyra të ndezura. Karrigia verore është e pajisur me një shirit lodrash anësore për të sjellë kënaqësi sa herë që fëmijët hanë dhe luajnë në karrige.

Karrige verore për fëmijë

Karrigia e stërvitjes verore është e përshtatshme për të mbështetur fëmijët që të mësojnë të ulen më mirë në fazat e hershme të jetës, prandaj karrigia po fiton gjithnjë e më shumë zemrat e nënave në zgjedhjen e një karrige për fëmijë. Produkti është bërë nga plastika e cilësisë së lartë, nuk përmban substanca toksike ose shkakton acarim të lëkurës, kështu që është i sigurt për shëndetin e fëmijëve.

Karrigia ka një ndenjëse të gjerë me një mbështetëse si krahët e nënës që përqafon foshnjën e saj dhe vjen me një rrip sigurie të fortë për të shmangur dëmtimin e kockave të papjekura të foshnjës. Stenda është projektuar të jetë e gjerë dhe e trashë në mënyrë që foshnja të mund të ulet fort dhe të luajë rehat pa u shqetësuar se do të bjerë.

Çmimi referencë: 1,749,000 VND

Shiko me shume: 7 karriget më të preferuara për shampo për fëmijë sot

4. Karrige për stërvitjen e bebeve Hinata

Emri tjetër në krye të sediljes më të shitur të bebeve në treg është sedilja Hinata. Kjo është një markë numër 1 e nënës dhe foshnjës nga Japonia. Produkti është bërë nga pëlhurë pambuku me cilësi të lartë, super të butë, me elasticitet të lartë. Korniza e gjerë e jastëkut ndihmon në mbështetjen e kyçeve të foshnjës tuaj dhe parandalon rënien.

Karrige për fëmijë Hinata

Teknikat e shkëlqyera të qepjes, dizajnet e lezetshme do t’i bëjnë fëmijët të emocionuar. Baza e sediljes është projektuar posaçërisht dhe ka veti të shkëlqyera kundër rrëshqitjes. Në veçanti, falë zinxhirit, nëna mund të heqë zorrët për larje të shpejtë.

Karrigia stërvitore Hinata ka përmasa 45x50cm, ka 2 ngjyra rozë dhe blu që përdoruesit të zgjedhin të përshtatshme për vajza apo djem. Sigurisht, Hinata është një zgjedhje e shkëlqyer për të ndihmuar foshnjat nga 6 muajsh të mund të ulen rehat në krahët e nënave të tyre.

Çmimi referencë: 425 000 VND

5. Karrige për bebe Bonbebe

Sedilja e foshnjës Bonbebe konsiderohet një super produkt i Koresë kur shoqëron fëmijën në 5 vitet e para të jetës. Produktet nga Bonbebe përmbushin të gjitha standardet antibakteriale të njohura nga FDA, duke sjellë paqe mendore për shumë prindër sot.

Karrige për bebe Bonbebe

Karrigia e stërvitjes Bonbebe ka një dizajn të qëndrueshëm, të qëndrueshëm, i përshtatshëm për bebe nga 5 muajsh Karrigia është bërë nga materiali plastik PP super i butë, elastik për qëndrueshmëri të lartë, i papërshkueshëm nga uji dhe në mënyrë efektive. Ndihmoni fëmijët të luftojnë lirshëm.

Tham Khảo Thêm:  [Review] Top 9 máy làm trắng răng tốt nên mua nhất 2022

Në veçanti, karrigia është e pajisur edhe me një jastëk konkav për të mbështetur kokën foshnjës dhe një dizajn të zgjuar për të mbështetur foshnjën në pozicionin më standard. Përveç kësaj, Bonbebe mund të rrotullohet në shumë drejtime të ndryshme, shumë i përshtatshëm për nënën dhe fëmijën.

Çmimi referencë: 1,809,500 VND

6. Sedilja për bebe Intex

Karrigia për fëmijë Intex është një nga produktet e preferuara të karrigeve me ajër në formë kafshe që shumë familje duan ta blejnë sot. Ky është një produkt nga një markë vietnameze, kështu që ju mund të jeni të sigurt për çmimin dhe cilësinë.

Ndenjëse për fëmijë Intex

Karrigia është prej gome me cilësi të lartë, jashtëzakonisht e butë, e sigurt për lëkurën e foshnjës dhe miqësore me mjedisin. Përveç kësaj, ky material është mjaft i butë, i qëndrueshëm, jo ​​i lehtë për t’u zbehur dhe i papërshkueshëm nga uji, kështu që pastrimi i karriges është shumë i përshtatshëm. Për më tepër, maja është projektuar të jetë 5 cm mbi tokë dhe pak konkave për t’i dhënë fëmijës një pozicion të qëndrueshëm ulur.

Përveç kësaj, nëna mund të përdorë edhe karrigen kur bebja bën dush. Karrigia e stërvitjes Intex prodhohet me shumë ngjyra që bien në sy dhe forma të bukura si dalmat, hipopotam blu, ariu i verdhë etj., të cilat do t’i emocionojnë fëmijët. Jo vetëm kaq, kjo ndenjëse për fëmijë është shumë e lehtë për t’u përdorur dhe për t’u palosur ose kryer në çdo udhëtim të gjatë. Megjithatë, nënat duhet të shmangin përplasjet me sende të mprehta, sepse ato do të shpojnë sediljen dhe do ta shfryjnë karrigen.

Çmimi referencë: 250 000 VND

7. Karrige ushtrimesh në formë kafshe OEM

OEM është një prodhues dhe furnizues tajvanez i produkteve për fëmijë, të cilat janë të njohura nga nënat që ushqehen me gji për materialet e tyre të sigurta dhe dizajnet e bukura. Karrigia është prej gome e butë, plotësisht e sigurt për foshnjat nga 5 muajsh deri në 3 vjeç dhe shërben për shumë qëllime të ndryshme si ulje, ngrënie apo larje.

Karrige ushtrimore e ulur e kafshëve OEM

Sipërfaqja e karriges është e lëmuar, e butë dhe jashtëzakonisht absorbuese, kështu që mund ta pastroni lehtësisht dhe të hiqni të gjitha njollat ​​e forta. Sedilja është projektuar që të jetë pak e ulur me vrima ajrimi, kështu që nuk do të shkaktojë mbytje dhe djersitje sa herë që fëmija e përdor.

Jo vetëm kaq, si karrigia me ajër Richell, produkti është i pajisur me një dorezë shtesë sediljeje, e cila është e ngjashme me një rrip sigurimi për të ndihmuar fëmijën të mos bjerë jashtë. Përveç kësaj, gazi mund të injektohet lehtësisht dhe me lehtësi pa shumë përpjekje.

Çmimi referencë: 250.000 – 500.000 VND

Këtu janë të gjitha informacionet e nevojshme për produktin karrige për ushtrime për fëmijë. Shpresojmë që prindërit të kuptojnë më shumë rreth produktit, si dhe të marrin vendime të informuara dhe të drejta për blerjet për veten e tyre. Në veçanti, duke ditur se si të zgjidhni dhe përdorni për të promovuar efektivitetin e kësaj karrige inteligjente.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Ghế tập ngồi cho bé Tốt, An Toàn nên mua hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *