Top 7 Máy hút mùi Panasonic nào tốt, bán chạy nhất hiện nay

Aspiratori është zgjedhja numër 1 për kuzhinat moderne për të hequr aromat e pakëndshme, aromat e ushqimit dhe tymin e kuzhinës që krijohet gjatë gatimit. Për shkak të kësaj, sot në treg ka shumë marka dhe modele të ndryshme të aspiratorëve të kuzhinës. Dhe një nga pajisjet që vlerësohet shumë dhe merr shumë vlerësime pozitive është Kapuç Panasonic. Kjo linjë produktesh jo vetëm që plotëson nevojat e përdorimit, por gjithashtu siguron qëndrueshmëri të bukur me kalimin e kohës.

Rreth origjinës së kapuçit Panasonic

Kapuç Panasonic Panasonic është një linjë prodhimi e markës me të njëjtin emër. Marka fillimisht u quajt Matsushita Electric Industrial Co., Ltd, e themeluar në 1918 dhe me seli në Kadoma, prefektura Osaka, Japoni. Kjo markë është e specializuar në produktet e teknologjisë elektronike japoneze.

Kapuç Panasonic

Në vitin 2008, kompania u riemërua zyrtarisht në Panasonic dhe solli shumë nga produktet e saj të famshme në tregun botëror. Në korrik 2013, Panasonic hyri zyrtarisht në Vietnam dhe zgjeroi shkallën e saj në 8,000 punonjës.

Kjo markë japoneze ka ndërtuar një pozicion të caktuar në zemrat e konsumatorëve vietnamezë. Në veçanti, Panasonic ka sjellë shumë produkte në Vietnam që njihen dhe besohen nga konsumatorët.

Kriteret për të zgjedhur për të blerë një kapuç të përshtatshëm Panasonic

Ne do t’ju ndihmojmë të bëni kriteret e përzgjedhjes Kapuç Panasonic Përshtatet. Sepse në treg sot ka shumë modele dhe prodhues të ndryshëm, për të mos përmendur shumë prej tyre janë të cilësisë së dobët. Nëse i njihni kriteret e mëposhtme, do të zgjidhni lehtësisht një produkt të përshtatshëm.

1. Veçoritë e makinës

Karakteristikat janë kriteri i parë dhe kryesor që klientët duhet t’i kushtojnë vëmendje para se të bëjnë një blerje. Sa më i avancuar të jetë aspiratori, aq më shumë funksione ka si: Sistemi i kontrollit me prekje, sensori i temperaturës, modaliteti i kohëmatësit etj. Përveç kësaj, ekziston edhe një makineri e aftë të rigjenerojë oksigjenin, të shtojë oksigjen në hapësirë, sobë, aftësia për të automatikisht ndizni ventilatorin kur temperatura e ambientit është shumë e lartë.

Kapuç Panasonic

2. Marka, origjina

Marka është fytyra që përfaqëson cilësinë e produktit. Sa më shumë njerëz të besojnë një markë, aq më e mirë është cilësia e produkteve të asaj marke

Por gjithashtu duhet të zbuloni me kujdes për të shmangur blerjen e produkteve vetëm për shkak të markës, ndoshta produkti nuk i plotëson nevojat dhe dëshirat tuaja.

3. Kapaciteti operativ

Një makinë mund të punojë me kapacitet të madh dhe kohë të gjatë pune, dhe një makinë mund të punojë vetëm me kapacitet të vogël, të punojë për një kohë dhe pastaj të ndalojë, cilën makinë do të zgjidhni? Aktualisht, kapaciteti mesatar i nxjerrjes së makinerive në treg është nga 350 metër kub në 1220 metër kub në orë. Mos u ngatërroni me kapacitetin maksimal të deklaruar në paketim nga prodhuesi.

Kapuç Panasonic

4. Niveli i zhurmës

Disavantazhi i makinerive me kapacitet të madh është niveli i zhurmës, sa më shumë që makina të funksionojë me kapacitet të lartë, aq më e lartë do të jetë zhurma. Pra, nëse vendosni të blini një kapuç Panasonic, sigurohuni t’i kushtoni vëmendje sa dB thotë produkti. Nëse pajisja është më pak se 50dB, është një pajisje me zhurmë të ulët.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Máy đẩy tinh chất nào tốt nhất được ưa chuộng hiện nay

» Referenca: 7 aspiratorët më të shitur pa tuba shkarkimi sot

5. Dimensionet e makinës

Madhësia është gjithashtu një kriter shumë i rëndësishëm kur zgjidhni një kapuç të përshtatshëm. Nëse hapësira e kuzhinës është e ngushtë, me shumë mobilje që vendosni të vendosni një kapuç të madh, është një gabim i madh. Ju duhet të blini vetëm një makinë me një madhësi të moderuar dhe është më mirë të mbështeteni në disponueshmërinë e kuzhinës së shtëpisë kur bëni një blerje.

Kapuç Panasonic

7 aspiratorët më të mirë Panasonic sot

Këtu janë 7 mostra Kapuç Panasonic ia vlen të blini në treg që duhet të konsultoheni për të zgjedhur vetë një produkt që ju pëlqen më shumë.

1. Kapuç Panasonic FY-7HZC4

Kapaku Panasonic FY-7HZC4 ka një dizajn kompakt dhe modern me një ton tërheqës dhe luksoz të zi dhe argjend. Makina ka avantazhin e madh të fshirjes me korrent të gjithë zonës së kuzhinës me efikasitet të lartë pune, por zhurmë të ulët. Së bashku me këtë është teknologjia e inverterit për të ndihmuar në kursimin e energjisë deri në 60%, duke kursyer kostot për familjen.

Aspirator Panasonic FY-7HZC4

Mekanizmi i thithjes së aromave të forta, pjesa e poshtme mbyllet pa përdorur rrjetë, kështu që eliminon plotësisht erën e yndyrës që ngjitet në tehet e ventilatorit. Minimizimi i bllokimit, dëmtimit të motorit edhe pas përdorimit afatgjatë.

Aspiratori i kuzhinës Panasonic FY-7HC4 ka një nivel zhurme shumë të ulët, që varion nga 18,5dB deri në 38dB, jashtëzakonisht i qetë. Fuqia funksionale deri në 96 W.

Çmimi referencë: 10 000 000 VND

2. Kapuça Panasonic FV 70HQU1-WORLD

Aspiratori i kuzhinës Panasonic FV 70HQU1-S ka një dizajn klasik e kompakt që ju ndihmon ta mbani kuzhinën tuaj të rregullt dhe të rregullt. Mund të përdorni gjithashtu pjesën e sipërme të kapuçit Panasonic FV 70HQU1-S për ta kthyer atë në një sirtar erëzash.

Makina përfshin 2 drita halogjene për të ndihmuar në mbajtjen komode të kuzhinës në dimër dhe mbi të gjitha për të ndriçuar të gjithë zonën e gatimit. Fuqia 40 W për të dy dritat, kështu që nuk konsumon shumë energji dhe nuk nxehet kur punon. Mund të pastroni sipërfaqen e makinës, por mos e prekni pjesën e llambës për të shmangur djegiet.

Kapuç Panasonic FV 70HQU1

Aspiratori Panasonic FV 70HQU1-S është i pajisur me një ventilator të kafazit të ketrit me fuqi më të mirë thithëse, shpejtësi jashtëzakonisht të shpejtë operimi dhe jetë shumë më të gjatë se markat e tjera. Ky aspirator kuzhine Panasonic është i pajisur edhe me një grup tjetër filtrash inox, të kombinuar me një tabaka yndyre. Makina ka një kapacitet thithës prej 730 m3/h, krahasuar me aspiratorët klasikë, kjo pajisje ka një kapacitet thithës më të fortë. Kur punon, makina është jashtëzakonisht e qetë dhe nuk shkakton zhurmë që të ndikojë në aktivitetet e familjes suaj.

Çmimi referencë: 6 500 000 VND

3. Kapuç Panasonic FY-7HZC2

Kjo është gjithashtu një linjë e famshme e kapuçëve të markës Panasonic me origjinë nga Japonia. Aspiratori Panasonic FY-7HZC2 përdor energji elektrike 100 V së bashku me teknologjinë e inverterit që kursen energji. Komponentët që përbëjnë këtë kapuç janë jashtëzakonisht të qëndrueshëm dhe janë me origjinë origjinale, kështu që jeta e makinës është jashtëzakonisht e gjatë.

Tham Khảo Thêm:  Loạt phim Trung Quốc bị “ném đá” vì tình tiết ngớ ngẩn

Kapuç Panasonic FY-7HZC2

Aspiratori i kuzhinës Panasonic FY-7HZC2 mund të funksionojë me 3 nivele të ndryshme fuqie. Niveli 1 varion nga 13 në 15,5 W dhe prodhon nivele zhurme nga 18,5 në 19 dB. Fuqia e nivelit 2 nga 46 në 49 W, niveli i zhurmës nga 33 në 34,5 dB. Dhe niveli 3 është niveli përfundimtar, duke arritur një kapacitet prej 85-96W, niveli i zhurmës gjithashtu rritet në 45dB.

Pastrimi i makinës nuk do të jetë më një problem i vështirë për përdoruesit. Ju mund të pastroni të gjitha pjesët e makinës si p.sh. pjesën e poshtme të hekurit të valëzuar, rrjetën e mbeturinave, tabakanë e yndyrës, ventilatorin e shkarkimit etj., vetëm me një leckë të lagur.

Çmimi referencë: 11.500.000 VND

» Shih më shumë: Top 5 aspiratorët më të shpejtë që janë të mirë dhe të qëndrueshëm duhet të blihen tani

4. Kapuç Panasonic FY-7HGC4

Aspiratori i kuzhinës Panasonic FY-7HGC4 ka një madhësi 750 mm x 600 mm (gjatësi x gjerësi) dhe është mjaft kompakt. Fuqia e funksionimit të makinës është 96W me një nivel maksimal zhurme prej 38dB. Nga këto shifra, mund të shihni se sa e butë dhe e qetë mund të jetë makina. Prandaj, ky konsiderohet kapuç kombëtar i kuzhinës për shumë njerëz.

Aspirator Panasonic FY-7HGC4

Aspiratori Panasonic FY-7HGC4 është projektuar me një teh rrethore për të ndihmuar në shpërndarjen e më shumë erës, ndërkohë që funksionon ende në heshtje. Përveç kësaj, makina ka një ekran rrjetë të zi me pak njolla të dukshme që gjithashtu hiqet lehtë kur pastroni makinën.

Makina ka deri në 3 butona shpejtësie nga e ulëta, e mesme në të lartë, duke ju dhënë fleksibilitetin për të zgjedhur. Ata janë butona LED modernë, të thjeshtë por të lehtë për t’u përdorur. Të gjithë në shtëpi mund ta përdorin lehtësisht.

Çmimi referencë: 11 000 000 VND

5. Kapuça Panasonic FV 70HQD1-WORLD

Ky kapuç Panasonic FV 70HQD1-S ka një dizajn modern, dizajn kompakt dhe të bukur tavani. Kursen shumë hapësirë, ndërkohë që i jep kuzhinës së familjes suaj më shumë rregull dhe pastërti. Panasonic FV-70HQD1-S ka një kapacitet 72-140 W me një rrjedhje thithëse deri në 12,2 m3 ajër/minutë, duke siguruar që zona e kuzhinës të jetë gjithmonë e ajrosur mirë dhe pa erë. Aspiratori Panasonic FV-70HQD1-S është gjithashtu i pajisur me një ventilator të shkarkimit të kafazit të ketrit super të qetë, kështu që nuk bën zhurmë gjatë përdorimit, duke ndikuar në aktivitetet e familjes.

Aspiratorë Panasonic FV 70HQD1-S

Ky aspirator kuzhine Panasonic është gjithashtu i pajisur me butona kontrolli me funksione specifike dhe të detajuara që lejojnë përdoruesit të manipulojnë makinën me lehtësi dhe lehtësi. Makina ka gjithashtu 3 nivele që ju lejojnë të përdorni serverin më aktiv në akordim. Gjatë procesit të gatimit, aktivizoni shpejtësinë 1 ose 2, makina funksionon pa probleme dhe redukton zhurmën e bezdisshme për përdoruesit. Kur dilni nga kuzhina, duhet vetëm të ndizni nivelin 3 për të eliminuar aromat e kuzhinës. Pajisja përdor dritat LED për të ndriçuar zonën e kuzhinës për ta bërë gatimin më të lehtë.

Tham Khảo Thêm:  Top 3 máy rửa bát Toshiba chất lượng đáng mua nhất hiện nay

Çmimi referencë: 5,900,000 VND

6. Kapuç Panasonic FY-6HZC4

Klientët i besojnë këtij kapuçi Panasonic FY-6HZC4 dhe e kanë përdorur për shumë vite për shkak të cilësisë që sjell. Makina thith aromat, kështu që nuk ka erëra të pakëndshme në kuzhinë. Yndyra mund të ngjitet në makinë kur vendoset pranë zonës së gatimit, por ky nuk është problem me Panasonic FY-6HZC4 sepse është prej metali, kështu që pastrimi është gjithashtu shumë i thjeshtë.

Aspirator Panasonic FY-6HZC4

Panasonic FY-6HZC4 ka gjithashtu një LED të bardhë të integruar me dritë të fortë për ta bërë zonën tuaj të kuzhinës më të ndritshme dhe më të përshtatshme për gatim. Me funksionin e njohjes së pianurës, aspiratori do të fillojë automatikisht kur pianura të jetë e ndezur dhe aspiratori do të fiket automatikisht kur pianura të fiket.

Rrafshi i makinës është përmirësuar me dizajn metalik të valëzuar të ftohtë për të parandaluar hyrjen dhe bllokimin e yndyrës në fletë të mëdha hekuri të valëzuar. Panelet gjithashtu mund të hiqen dhe rimontohen për pastrim të lehtë.

Çmimi referencë: 8,490,000 VND

7. Kapuç Panasonic FY-9HGC4

Së fundi, aspiratori Panasonic FY-9HGC4 me teknologji moderne të avancuar mund të lidhet me disa linja kuzhine japoneze nëpërmjet infra të kuqe. Sapo të ndizni sobën, makina do të kontrollojë dhe funksionojë automatikisht në varësi të sobës. Pra, amvisat nuk duhet të shqetësohen më për kontrollin e kapuçit.

Aspirator Panasonic FY-9HGC4

Përveç kësaj, makina ka gjithashtu një dritë LED 5W që shkëlqen drejtpërdrejt në sipërfaqen e kuzhinës, jashtëzakonisht e përshtatshme për përdoruesit. Drita nga llamba është gjithashtu e garantuar të jetë plotësisht e padëmshme për sytë tuaj edhe për një kohë të gjatë. Dhe kur llamba është e ndotur, ajo gjithashtu mund të pastrohet lehtësisht me një leckë të lagur.

Aspiratori i kuzhinës Panasonic FY-9HGC4 ka një dizajn inteligjent me një sipërfaqe të madhe aspirator. Hyrja është e gjithë hapësira e sipërme, aspiratorët tradicionalë të diapazonit shpesh kanë një hyrje aktuale shumë më të vogël të ajrit.

Çmimi referencë: 12,490,000 VND

» Lexo më shumë: Top 6 mini dehumidifikuesit më të mirë që ia vlen të blini sot

Më sipër janë 7 linjat kryesore Kapuç Panasonic shumë e dashur nga motrat vietnameze. Sidomos për ata që jetojnë në apartamente ose shtëpi me hapësirë ​​të kufizuar, është jashtëzakonisht e rëndësishme të pajisen me këtë kapuç Panasonic. Sigurohuni që ambienti i kuzhinës të jetë gjithmonë i pastër, duke shmangur aromat e pakëndshme dhe rritjen e shumë llojeve të baktereve të dëmshme.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Máy hút mùi Panasonic nào tốt, bán chạy nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *