Top 7 Nồi lẩu điện Lock&Lock tốt nhất nhiều người chọn mua

Tenxherja elektrike Lock&Lock është zgjedhja më e preferuar sot, sepse ena është ushqimi i preferuar i njerëzve. Shumica e festave nga e vogla në të mëdha në Vietnam nuk mund të jenë pa këtë pjatë, kjo është arsyeja pse pajisjet shtëpiake si tenxherja elektrike po kërkohen nga shumë gra. Tenxherja elektrike Lock & Lock është një nga produktet që sot merr vëmendje të madhe nga amvisat.

A është e mirë tenxherja elektrike Lock&Lock?

Duke iu referuar markës Lock & Lock, me siguri që njerëzit nuk janë më shumë të panjohur me produktet shtëpiake që ofron kjo kompani, apo jo? Si një markë me origjinë nga Koreja, ajo është e famshme për ofrimin e pajisjeve shtëpiake me siguri të lartë, dizajn të bukur dhe qëndrueshmëri të lartë.

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike gjithnjë e më shumë i preferuar nga përdoruesit në Vietnam, sepse trashëgon të gjitha avantazhet nga vetë marka Lock & Lock. A është e mirë kjo tenxhere elektrike e nxehtë Lock and Lock apo jo? Hidhini një sy përparësive të jashtëzakonshme të mëposhtme për të parë se ky është produkti më i vlefshëm për t’u përdorur sot:

  • Bërë nga materiale të përshtatshme që janë të sigurta për përdoruesit, shumë të qëndrueshme, të lehta për t’u pastruar dhe mirëmbajtur.
  • Zotëroni një dizajn modern, luksoz, të larmishëm në modele dhe ngjyra.
  • Të gjitha hotpotet elektrike të markës Lock&Lock janë projektuar nga izolim jashtëzakonisht efektiv dhe shtresa rezistente ndaj nxehtësisë.
  • Duke sjellë aftësi fleksibël gatimi, duke ju ndihmuar të kurseni shumë mirë kohën e gatimit.
  • Për sa i përket çmimit të produktit, në krahasim me tenxheren elektrike të markave të tjera, kjo enë elektrike Lock and Lock është mjaft e shtrenjtë. Sidoqoftë, me siguri dhe veçori kaq të larta, çmimi i ofruar nga Lock & Lock është plotësisht i përshtatshëm.
  • Politika e garancisë së kompanisë është e qartë, profesionale dhe siguron interesat e përdoruesve.

Përjetoni zgjedhjen për të blerë një tenxhere elektrike të përshtatshme Lock&Lock

Për të qenë në gjendje të zgjedhin llojin Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike Përpara se të merrni një vendim për të blerë, le t’i hedhim një sy përvojave të mëposhtme.

1. Përcaktoni nevojën

Përcaktoni qartë nevojat e familjes për të zgjedhur tenxheren elektrike me kapacitetin më të përshtatshëm. Për familjet me vetëm 2 deri në 3 persona do të zgjedhim një tenxhere me kapacitet 2-3 litra, për familjet me 6 e më shumë persona duhet të kemi prioritet zgjedhjen e një tenxhere me kapacitet të madh. Kapaciteti më i madh varion nga 4-5 litra .

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

2. Zgjidhni llojin e tenxheres së nxehtë

Ekzistojnë dy lloje kryesore të nxehtësisë elektrike: tenxhere të menjëhershme dhe tenxhere dhe tigane të veçanta. Sigurisht, këto dy lloje do të kenë avantazhe dhe disavantazhe të ndryshme, nëse dëshironi pastrim të lehtë, tenxherja e lëvizshme nuk duhet humbur patjetër. Sidoqoftë, për sa i përket sigurisë dhe qëndrueshmërisë, tenxherja e menjëhershme është numri 1.

Tham Khảo Thêm:  12 Kiểu tóc ngắn ngang vai thẳng Trẻ Đẹp, Nữ Tính nhất

3. Çmimi i arsyeshëm

Përdorimi i tenxheres elektrike Lock&lock do të sjellë paqe mendore për të gjithë familjen sepse është “e shtrenjtë”. Nëse buxheti është i kufizuar, mund të mendoni të zgjidhni strukturën e produktit, funksionin… sa më pak parametra, aq më i lirë është çmimi.

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

4. Parametrat e tenxheres

Përveç marrjes parasysh të faktorëve të mësipërm, përvoja për të zgjedhur një tenxhere të mirë elektrike Lock & Lock do të duhet gjithashtu të bazohet në parametra të tillë si: funksioni i gatimit të tenxheres, niveli i rregullimit të temperaturës, inspektimi i detajuar i pllakës ngrohëse, tenxherja e trupit. , aftësia për të mbajtur nxehtësinë,…

Top 7 tenxheret elektrike më të mira Lock&Lock për të blerë sot

Pas shqyrtimit të informacionit në lidhje me reputacionin si dhe përvojën e zgjedhjes për të blerë një tenxhere elektrike të markës Lock & Lock më lart, këtu do të vlerësojmë 7 më të mirat. Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike më e mira, duhet të blejë më të njohurit.

1. Bllokim elektrik për tenxhere me shumë tenxhere EJP431SN (5 litra)

Për një familje prej 6 deri në 8 persona, kjo tenxhere e nxehtë elektrike Lock&Lock Multi Cooker EJP431SN do të jetë një zgjedhje jashtëzakonisht e përshtatshme. Duke pasur një dizajn modern dhe tërheqës, hapësira e kuzhinës së familjes është luksoze me ngjyrën kryesore të zezën.

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

Bli tani në Tiki

Tenxherja elektrike EJP431SN ka një pllakë të madhe ngrohëse me një kapacitet 1350 – 1650 W që mund të arrijë temperaturat nga 0 – 230 gradë Celsius. Mbështetje që procesi i gatimit tuaj të jetë më i shpejtë. Me një kapacitet prej 5 litrash, kjo tenxhere elektrike Lock & Lock është e përshtatshme për shumicën e familjeve në Vietnam sot.

Kjo tenxhere elektrike e nxehtë Lock&Lock përveç funksionit të tenxheres së nxehtë, mund ta përdorni edhe për të skuqur, trazuar ose avull. Duke përdorur materiale të sigurta me guaskë plastike PP, veshje jo toksike jo-ngjitëse, tenxherja e brendshme është prej aliazh alumini inox, kapaku i tenxhere është xhami rezistent ndaj nxehtësisë së lartë, doreza e tenxhere është izolim i përmirësuar.

Çmimi referencë: 2,990,000 VND

2. Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike EJP331BLK (5 litra)

Një tjetër zgjedhje më e mirë për familjet vietnameze, me tenxheren elektrike Lock&Lock EJP331BLK me një kapacitet prej 5 litrash për ta përdorur lirisht nga e gjithë familja. Zotërimi i këtij produkti ndihmon për ta bërë hapësirën e kuzhinës më luksoze dhe komode. Me një fuqi të fuqishme 1350 W, në vetëm 1 minutë nga temperatura e dhomës 20 deri në 230 gradë Celsius, duke kursyer shumë kohë gatimi.

Tham Khảo Thêm:  17 Kiểu tóc nam ngắn mặt tròn Đẹp, Hot nhất cho các chàng

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

Bli tani në Tiki

Pjesa e brendshme e tenxhere ka një shtresë jo ngjitëse cilësore, duke siguruar që ajo të mos përmbajë substanca të dëmshme PFOA, e cila është jashtëzakonisht e sigurt për përdoruesit. Në veçanti, me këtë produkt, të dizajnuara rreth buzës së tenxhere janë shtresa izoluese, në procesin e ngrënies, nuk do të jetë e lehtë të digjen duart kur prekni aksidentalisht tenxheren.

Çmimi referencë: 890 000 VND

3. Lock&Lock EJP111IVY mini tenxhere elektrike e nxehtë (1,1 litra)

Me një kapacitet prej vetëm 1,1 litrash, tenxherja elektrike Lock&Lock EJP111IVY me dizajn kompakt është e përshtatshme për familjet e vogla. Kjo është një linjë produktesh që zgjidhet nga shumë të porsamartuar dhe porsamartuar.

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

Bli tani në Tiki

Përveç veçorive të jashtëzakonshme si: buza e tenxheres është rezistente ndaj nxehtësisë, tenxherja e brendshme ka një shtresë jongjitëse të klasit të lartë, e cila është absolutisht e sigurt për përdoruesit, kjo mini tenxhere elektrike e gjithanshme është gjithashtu shumë e lehtë për t’u çmontuar. , kështu që është jashtëzakonisht i përshtatshëm për procesin e pastrimit. Realisht, për një familje me 3-4 anëtarë, kjo është zgjidhja më e përshtatshme, duke kursyer para dhe hapësirë.

Çmimi referencë: 1,167,000 VND

4. Lock&Lock tenxhere elektrike EJG556 (2,5 litra)

Pajisjet shtëpiake nga marka Lock & Lock u japin përdoruesve paqe mendore dhe siguri të lartë gjatë përdorimit. Kjo tenxhere elektrike 2,5 litra Lock&Lock EJG556 nuk bën përjashtim, ajo është e besuar nga shumë njerëz.

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

Bli tani në Tiki

Me një dizajn me 3 tabaka gatimi të gjithanshme dhe të përshtatshme, kjo tenxhere elektrike EJG556 ju ndihmon të përpunoni enët e pjekura në skarë, enët e gatuara në avull, të gatuani tenxheren e nxehtë, … jashtëzakonisht shpejt dhe me lehtësi. Pllaka e ngrohjes është e integruar në pjesën e poshtme me teknologji të integruar jashtëzakonisht efikase me energji të lartë, duke siguruar ngrohje të barabartë. Përveç kësaj, dizajni i sipërfaqes së sheshtë dhe të lëmuar e bën procesin e pastrimit më të lehtë se kurrë.

Kjo tenxhere elektrike e nxehtë Lock & Lock është projektuar me një tabaka gatimi që mbulon plotësisht skajet e trupit të tenxhere për të parandaluar që ushqimi të bjerë në pjatën e ngrohjes.

Çmimi referencë: 2,290,000 VND

5. Enë e nxehtë elektrike me shumë funksione EJP546BLK EJP546BLK e gjithanshme (4 litra)

Për tenxheren e nxehtë elektrike me shumë funksione me kapacitet të madh në segmentin e çmimeve prej 1 milion, Hot Pot i gjithanshëm EJP546BLK do të jetë zgjedhja më e mirë me vlerë për para për çdo familje sot.

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

Bli tani në Tiki

Duke folur për sigurinë gjatë përdorimit, ky produkt i nxehtësisë elektrike Lock & Lock nuk do të jetë më i diskutueshëm. Produkti me 2 nivele fuqie 500W dhe 1000W e bën procesin e gatimit të shpejtë dhe të lehtë për t’u manipuluar gjatë përdorimit. Përveç kësaj, me një dizajn tejet të qëndrueshëm të kapakut të qelqit të kalitur, është i lehtë për t’u vëzhguar gjatë procesit të gatimit.

Tham Khảo Thêm:  Top 3 Kem chống nắng Skii loại nào tốt nên mua nhất hiện nay

Tenxherja është prej çeliku inox 304 të cilësisë së lartë, e qëndrueshme, duke ofruar siguri të lartë për shëndetin e përdoruesit, si dhe pastrim të lehtë.

Çmimi referencë: 890 000 VND

6. Lock&Lock tenxhere elektrike me 2 ndarje LCM2308-OCH

Linjat e produkteve të tilla si tenxherja elektrike me 2 ndarje janë gjithmonë produktet më të kërkuara sot, sepse plotëson shumë nevoja për përdorim familjar. Kjo tenxhere elektrike e nxehtë Lock&Lock me dizajn me 2 ndarje ndihmon familjen tuaj të hajë plotësisht sipas preferencave tuaja, pjata juaj e nxehtësisë do të ketë 2 shije për të zgjedhur nga e gjithë familja.

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

Bli tani në Tiki

Me material të bërë nga çelik inox SUS 304 i cilësisë së lartë, ka përçueshmëri të shkëlqyer të nxehtësisë dhe siguron siguri absolute për shëndetin e përdoruesve. Dizajni i kapakut të xhamit të kalbur me dalje me avull parandalon derdhjen e ushqimit gjatë zierjes. Kjo tenxhere elektrike me 2 ndarje mund të përdoret në të gjitha llojet e sobave si soba elektrike, soba me induksion, soba infra të kuqe, soba me gaz etj.

Çmimi referencë: 1,250,000 VND

7. Lock&Lock tenxheren elektrike të nxehtë EJP116BLK (0,8 litra)

Ky është produkti i fundit në top 7 tenxheren elektrike më të mirë Lock&Lock sot, që do të donim t’ua prezantonim të gjithëve. Me një kapacitet prej vetëm 0,8 litrash, produkti është i përshtatshëm për një familje prej 2 anëtarësh. Me dizajnin e tij elegant dhe kompakt, nuk zë shumë hapësirë ​​në kuzhinën tuaj.

Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike

Bli tani në Tiki

Me një funksion ndërprerës me 3 hapa, përdoruesit mund të rregullojnë lehtësisht nivelin e duhur të nxehtësisë për çdo lloj ushqimi specifik. Përveç kësaj, produkti vjen me një tabaka shumë të përshtatshme për zierjen e vezëve. Nëse ka vetëm 2 përdorues, ky është padyshim produkti më i vlefshëm për të blerë në linjën e produkteve të tenxhereve elektrike Lock & Lock.

Çmimi referencë: 442 000 VND

Më lart është informacioni për 7 linjat kryesore Lock&Lock tenxheren e nxehte elektrike Më e mira që ia vlen të blini sot. Shpresojmë, kur të lexoni artikullin, do të gjeni produktin që i përshtatet më së miri nevojave tuaja.

Shitja e produkteve

).shtyj({});

d=29]

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Nồi lẩu điện Lock&Lock tốt nhất nhiều người chọn mua . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *