Top 7 Nước hoa Elizabeth cực thơm, quyến rũ nhất cho chị em

Elizabeth Arden ka qenë prej kohësh një markë e dashur kozmetike dhe aromash. Pra, nëse jeni një femër që preferoni elegancën, butësinë, sofistikimin ose thjesht po kërkoni një parfum që tregon personalitetin tuaj. Atëherë nuk duhet të humbisni 7 shishet kryesore Parfum Elizabetian më e mira më poshtë.

Një prezantim i shkurtër rreth markës Elizabeth

Parfumi Elizabeth Arden është produkti kryesor nga marka kozmetike me të njëjtin emër. Me një histori zhvillimi prej afro 100 vitesh, marka ka afirmuar pozicionin e saj personal. Themeluesi i saj ishte një biznesmen kanadez, dyqani i parë i të cilit ishte një spa bukurie në Manhattan. Fytyra e ambasadorit global të Elizabeth Arden që nga viti 2002 ka qenë aktorja uellsiane Catherine Zeta Jones, fituese e Oscar dhe Tony.

Parfum Elizabethan

Në Vietnam, parfumi Elizabeth është mjaft i famshëm sepse i përshtatet shijeve dhe të ardhurave mesatare të shumë klientëve. Produkti ka pasur sukses të madh në tregun ndërkombëtar. Në të njëjtën kohë, besohet dhe reklamohet gjerësisht nga shumë yje dhe të famshëm.

Pas suksesit të madh, shumë dyqane dhe shpërndarës të Elizabeth Arden janë hapur në mbarë botën. Sot, kompania ka më shumë se 40 dyqane, të pranishme në më shumë se 100 vende. Të ardhurat e markës me këtë logo të “derës së kuqe” janë rreth 1.3 miliardë dollarë në vit.

A duhet të përdor parfum Elizabethan?

Edhe pse kjo është një nga linjat më të njohura të parfumeve sot, shumë njerëz ende pyesin veten Parfum Elizabetian A është vërtet mirë, duhet të zgjedh apo jo? Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje, ne duhet të vlerësojmë përmes shumë këndeve dhe aspekteve të ndryshme të produktit, veçanërisht si më poshtë:

1. Rreth dizajnit

Për sa i përket dizajnit, shishja e parfumit Elizabethan është e thjeshtë por po aq e bukur dhe e veçantë. Esenca e çmuar gjendet në një shishe qelqi transparente me një printim gjetheje në qendër. Çdo linjë parfumi Elizabeth do të ketë një dizajn të ndryshëm për të shmangur konfuzionin në përzgjedhje.

Parfum Elizabethan

2. Rreth përbërësve

Kur bëhet fjalë për përbërësit, produktet Elizabeth Arden njihen për listën e tyre të shkëlqyer të përbërësve të sigurt. Sipas njoftimit të kompanisë, linjat e parfumeve janë hulumtuar tërësisht mbi formulën. Përbërësit janë përzgjedhur me kujdes, duke siguruar butësi dhe jo irrituese për lëkurën.

» Shihni më shumë: Top 6 Parfumet Gucci Guilty, aroma më jetëgjatë

3. Rreth aromës

Aroma e larmishme, jo irrituese ju ndihmon të shkëlqeni gjithmonë me besim. Aroma e parfumit joshëse dhe të sofistikuar të Elizabeth mund të pushtojë edhe njerëzit më kërkues.

Parfum Elizabethan

4. Rreth çmimit

Një avantazh tjetër i produktit është çmimi në segmentin e përballueshëm. I përshtatshëm për lëndë të tilla si studentë, punëtorë me të ardhura të mesme dhe të larta.

Top 7 parfumet më aromatike dhe joshëse të Elizabeth

Zgjedhja e parfumit të duhur për ju nuk është e lehtë sepse parfumet e shtrenjta na e bëjnë më të vështirë aksesin në artikuj të tjerë. Pra, më poshtë, ne do t’ju prezantojmë 7 linjat kryesore Parfum Elizabetian ka aromën më joshëse që ju ta zgjidhni vetë.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Máy pha sữa cho bé loại nào tốt được tin dùng hiện nay

1. Parfumi i çajit jeshil Elizabeth Arden

Nëse jeni duke kërkuar për një aromë natyrale dhe femërore agrume, parfumi Elizabeth Arden Green Tea është sugjerimi perfekt për ju. E lançuar zyrtarisht në treg në vitin 1999, kjo linjë parfumesh ka tërhequr vëmendjen e shumë klientëve me aromën e saj rinore dhe femërore nën pamjen e saj të pastër dhe të thjeshtë blu të hapur.

Parfumi i çajit jeshil Elizabeth Arden

Me shtresat e aromës së butë, por të thellë, do të ndjeni më qartë aromën e esencës së çajit jeshil të shoqëruar me nenexhik, limon të verdhë, bergamot dhe aroma delikate të jaseminit, luleradhiqes, myshkut të lisit, etj. Kjo aromë do të ndihmojë shpirtin tuaj të freskohet dhe freskohet deri në ditën e gjatë.

Siç sugjeron emri, çaji jeshil Elizabeth Arden sjell freski dhe është veçanërisht i përshtatshëm për të rinjtë. Pra, nëse po përdorni për herë të parë produktet e aromave të kësaj marke, zgjidhni produktet me aromë çaji jeshil.

Çmimi referencë: 850 000 VND

» Referenca: Top 2 parfumet më të përballueshme, të qëndrueshme, papritmas me aromë

2. Parfum Elizabeth Arden Red Door

Ky është një shishe parfumi që u lançua mjaft herët, nga fundi i viteve 80 të shekullit të 20. Ashtu si emri i tij, parfumi Elizabeth Red Door është i frymëzuar nga dera misterioze e kuqe por shumë tërheqëse dhe tërheqëse.i veçantë. Kjo është një linjë produktesh që “rron përgjithmonë me kohën” kur ruan gjithmonë shitjet dhe është e kërkuar nga shumë njerëz.

Parfum Elizabeth Arden Red Door

Grupi kryesor i aromave të kësaj shishe parfumi Elizabeth Red Door përfshin lule delikate dhe të shkëlqyera orientale. Një aromë e veçantë, mbresëlënëse për shkak të kombinimit të shumë luleve të ndryshme me dru sandali, qelibar.

Aroma është qartë e shtresuar. Në shtresën e parë të notave, ndiejmë lehtësinë dhe freskinë e luleve të portokallit, lules vjollce, trëndafilit dhe shijen e ëmbël e të shijshme të pjeshkës, kumbullës dhe anise. Më pas është aroma e pastër dhe pasionante e jaseminit, karafilit, orkidës, tuberozës etj. Së fundi, parfumi Elizabeth Arden Red Door do të na çojë në një “harmoni” të ngrohtë dhe të thellë sedimentesh mjalti, vetiver, dru sandali, temjan dhe qelibar.

Çmimi referencë: 1,250,000 VND

3. Parfumi Elizabeth Arden 5th Avenue

Ky është gjithashtu një nga shishet e parfumeve klasike më të shitura të kompanisë. E lançuar në vitin 1996, shishja e parfumit është punuar me kujdes, e përsosur nga dizajni në parfum. Quhet “5th Avenue” sepse lidhet me një ngjarje specifike që është hapja e një qendre të re në 5th Avenue.

Parfumi Elizabeth Arden 5th Avenue

Parfumi Elizabeth Arden 5th Avenue është përgatitur nga mjeshtrja e parfumeve – Ann Gottlieb. Prandaj, nuk është për t’u habitur që aroma e saj është shumë tërheqëse dhe e veçantë. Ka një listë të gjerë të përbërësve të parfumeve me mbi 20 aroma të ndryshme. Të gjitha aromat e luleve kombinohen për të sjellë ngrohtësinë, lirinë dhe sharmin e vajzave të suksesshme.

Tham Khảo Thêm:  Kết hợp B5 và vitamin C trong làm đẹp và phục hồi da

Në notën e parë është një aromë e lehtë, e freskët e magnolisë, zambakut të luginës, blirit, mandarinës dhe bergamotit. Më pas është ngjitja, duke zgjuar të gjitha shqisat e karafilave, zambakëve të bardhë, manushaqes, trëndafilave bullgarë, jaseminit, ylang-ylang, pjeshkës, … Dhe së fundi aromën pasionante e të zgjatur nga irisi, myshku i vaniljes, qelibar,…

Çmimi referencë: 1,150,000 VND

» Lexo më shumë: Rishikimi i 7 aromave Replica me aromë të qëndrueshme dhe ruajtjen më të mirë të aromës

4. Parfum Elizabeth Arden Pretty

I lançuar për herë të parë në vitin 2009, parfumi Elizabeth Arden Pretty ka krijuar një fenomen në fshatin botëror të parfumeve me një dizajn shishe kristali transparent me ngjyrë rozë që lartëson feminitetin dhe bukurinë. Kjo është linja e parfumeve që marka Elizabeth zhvilloi duke u fokusuar tek klientët femra.

Parfum

Aroma e Elizabeth Arden Pretty përhapet me një bukuri të brishtë si feminiteti i vajzave. Aroma hapëse sjell një fllad të freskët dhe të freskët me aroma të luleve të agrumeve dhe lëng pjeshke. Në notat e mesme mund të ndjeni bukurinë e ndrojtur dhe të ngadaltë të luleve të zambakut, luleve të bozhure etj. Më pas është aroma e zgjatur që është tërheqja magjike e qelibarit dhe myshkut që bën këdo që e ka nuhatur ndonjëherë. e kaluara nuk mund të harrohet .

E gjithë kjo ka krijuar një parfum Elizabeth Arden Pretty që magjeps dhe tërheq njerëzit. Pra, mund të thuhet se ky është një produkt që ia vlen të përdoret.

Çmimi referencë: 2,150,000 VND

5. Elizabeth Untold Eau De Parfum

Në vitin 2013, Elizabeth lançoi një koleksion parfumesh të quajtur Untold Eau De Parfum dedikuar grave me një aromë të veçantë frutash që nuk mund të përzihet me asnjë linjë tjetër parfumesh të kësaj marke. Hapja e aromës së kësaj parfume Elizabeth Untold Eau De Parfum sjell një shportë plot me nota të ëmbla lulesh, aroma dardhash, portokalli, piper rozë dhe sytha rrush pa fara.

Eau De Parfum Elizabeth Untold

Shtresa tjetër e temjanit është një ndërthurje tërheqëse e gardianisë dhe jaseminit egjiptian. Pak nga pak dalin aroma të tjera të ngrohta si myshku, qelibar etj. Përveç kësaj, mund të nuhasim edhe aromën e vazhdueshme të mandarinës duke krijuar një shtresë lulesh plot intimitet, mister dhe luks. Untold Eau De Parfum është një nga aromat që gratë vlerësojnë për sharmin dhe sofistikimin e tij.

Çmimi referencë: 1,250,000 VND

» Shihni më shumë: 7+ Aromat më të njohura dhe të këndshme koreane

6. Parfum Elizabeth White Diamonds

Shumë adhurues të parfumeve thonë: White Diamond është më i miri në historinë e parfumerisë së Elizabeth Arden. Aromë klasike me lule e krijuar nga Carlos Benaim në 1991.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Serum Ohui nào chất lượng, dưỡng da tốt nhất hiện nay

Shishja e parfumit është projektuar me një imazh elegant dhe fisnik. Trupi i shishes së parfumit White Diamond është i gjatë, qafa e shishes është me pika si një unazë luksoze diamanti. E reflektuar me ngjyrën e artë të esencës e bën produktin edhe më klas.

Parfumi Elizabeth White Diamonds

Notat e sipërme janë harmonia e lules dhe aldehideve. Të kombinuara me një bazë të mprehtë, ato krijojnë një aromë elegante dhe klasike. Së shpejti do të ndjeni aromën e neroli dhe ylang ylang, tuberoza e freskët. Me vetëm disa spërkatje, aroma është përhapur në të gjithë trupin, duke ju ndihmuar të jeni gjithmonë të sigurt dhe tërheqës. Notat bazë janë nga myshk lisi, paçuli dhe myshku pasionant. Së bashku me këtë është një nuancë tuberoze, dru sandali i ëmbël dhe i balancuar me nota të ngrohta qelibar.

Çmimi referencë: 1,150,000 VND

7. Parfum Elizabeth Arden White Tea EDT

Parfumi Elizabeth Arden White Tea EDT i përket grupit Woody Floral Musk – Trumzë me lule. I lançuar në 2017 nga marka dhe Caroline Sabas, Guillaume Flavigny dhe Rodrigo Flores-Roux janë krijuesit dhe shpikjet e kësaj arome të mrekullueshme. Kjo shishe parfumi femërore Elizabeth Arden White Tea klasifikohet si e përshtatshme për personat mbi 25 vjeç. Ka një aromë të gjatë nga 7 deri në 12 orë dhe aroma është shumë afër, vetëm paksa rreth trupit.

Parfum Elizabeth Arden White Tea EDT

Elizabeth Arden White Tea EDT është frymëzuar nga thjeshtësia dhe eleganca. Prandaj, kjo shishe parfumi ka erë mandarine nga Italia e kombinuar me shijen e freskët dhe të pamasë të detit.

Pika kryesore e këtij produkti janë gjethet e çajit të bardhë dhe përzierja perfekte e aromës së trëndafilit turk. Shtoni një nuancë gjethesh çaji jeshil të Paraguajit, duke sjellë paqe dhe qetësi në mendje. Në notën bazë, është ngrohtësia e drurit të Madras, hijeshia e farës së anemonës mbretërore dhe aroma që përzihet me tre lloje myshku për të krijuar një pistë përfundimtare melodioze. Prandaj, kjo është një aromë për gruan që dëshiron të zhytet në moment.

Çmimi referencë: 850 000 VND

» Mësoni më shumë: Top 7 kremrat më të mirë të trupit për zbardhjen e lëkurës, të besuara nga gratë

Artikulli ynë i mësipërm prezantoi 7 shishet më të mira Parfum Elizabetian Më aromatik dhe tërheqës. Shpresojmë, përmes artikullit, ata do të kenë më shumë për vete një “armë sekrete” që është më e përshtatshme për të përmirësuar vetëvlerësimin e tyre.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Nước hoa Elizabeth cực thơm, quyến rũ nhất cho chị em . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Xông lên đập vỡ vương miện khi vợ chỉ đạt á hậu

Trang Daily Mail ngày 29/5 đưa tin về sự cố xảy ra tại đêm chung kết lễ trao giải cuộc thi Hoa hậu đồng tính Mato Grosso…

Sau 3 năm hẹn hò, Văn Hậu – Hải My bây giờ ra sao?

Đoàn Văn Hậu – Đoàn Hải My sau 3 năm hẹn hò Mới đây, Đoàn Hải My – Top 10 Hoa hậu Việt Nam 2020 – chia…

Hồ Văn Cường được “fan” tặng “bó hoa” 120 triệu đồng

Bó hoa bằng tiền Hồ Văn Cường tặng Mới đây, trong một chương trình, ca sĩ Hồ Văn Cường đã nhận được “bó hoa đặc biệt” do…

Hoa hậu Thế giới Việt Nam 2023: Giới thiệu 59 thí sinh vào vòng chung khảo

Hoa hậu Thế giới người Việt 2022 và 2 Á hậu Tại buổi họp báo, 59 thí sinh ra mắt cùng top 3 Hoa hậu Thế giới…

Nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung ra mắt dự án “Cùng con tập hát”

Nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung tại buổi giới thiệu dự án Hát cùng con Chiều 29/5, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung tổ chức buổi ra mắt kênh…

Hát lại hit cũ, ca sĩ Như Quỳnh bị chê

Mới đây, cộng đồng mạng chia sẻ đoạn clip so sánh giọng hát và cách thể hiện “Tiếng hót con chim đa” của Như Quỳnh ngày nay…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *