Top 7 Sạc dự phòng Ava nào tốt, chất lượng nhất hiện nay

Siç e dimë të gjithë, power bank është një aksesor elektronik thelbësor për telefonin tonë celular. Për shkak se bateria rezervë e rikarik baterinë, e mban telefonin plotësisht të ngarkuar. Aktualisht, banka e energjisë AVA është një nga karikuesit e shpejtë, i cili i lejon përdoruesit të karikojnë plotësisht baterinë në vetëm disa orë. Artikulli vijues do të shqyrtojë 7 rreshtat kryesorë Ava power bank cilësi, “hot” më e mira, çmim i mirë sot.

Rreth markës Ava

Në fakt, Ava është një markë e famshme kineze që ka nisur të lançojë produktet në vitin 2018. Përveç kësaj, produktet e kësaj marke janë gjithashtu shumë të larmishme. Prandaj, përdoruesit mund të blejnë produkte të tilla si bankat e energjisë, kabllot e karikimit, adaptorët e karikimit, etj.

Ava Power Bank

Për më tepër, produktet e Ava janë të gjitha të prodhuara në Kinë dhe që nga fillimi janë pëlqyer nga shumë njerëz. Aktualisht, këto produkte janë të disponueshme në shumë vende aziatike.

Edhe pse koha e themelimit në krahasim me markat e tjera nuk është e gjatë, por me perfeksionin në procesin e prodhimit dhe çmimin e volitshëm, kjo markë mbështetet nga një numër i madh i konsumatorëve. Dhe Ava power bank Është një nga produktet e shquara të kompanisë që vlerësohet nga shumë njerëz.

Rishikimi Ava është i mirë?

Për të pasur një pamje të saktë dhe objektive nëse produkti i bankës së energjisë Ava është i mirë, le të vlerësojmë disa nga pikat kryesore të mëposhtme.

1. Dizajn kompakt, i gjithanshëm

Ava Power Bank Ka shumë modele, sidomos ai me dizajn katror, ​​kënde të rrumbullakosura me shumë ngjyra dhe tekstura të bukura. Duke krijuar kështu një theks dhe tërheqje për atë produkt.

Përveç kësaj, këto produkte janë gjithashtu me përmasa mesatare, kompakte, kështu që përdoruesit mund t’i mbajnë ato kudo kur të jetë e nevojshme, jashtëzakonisht të përshtatshme.

2. Teknologji e avancuar

Një nga pikat e forta të bankës së energjisë Ava është se është e pajisur me teknologji të avancuar. Shumica e baterive rezervë Ava përdorin bërthamat e baterisë Li-jon, për një kohë të gjatë përdorimi, si dhe kapacitet të mirë të ruajtjes së energjisë dhe jetëgjatësi të gjatë të baterisë.

Ava Power Bank

Për më tepër, disa modele të bankave të fuqisë së nivelit të lartë të Ava si AVAPA W11 X, AVA JP JP 196 e zezë dhe AVA Pilot janë gjithashtu të pajisura me bërthama baterish cilësore polimer (Li-Po) me një nivel të lartë sigurie dhe jetëgjatësie.

3. Shumë veçori të jashtëzakonshme

Banka e energjisë AVA është projektuar me 2 porte dalje USB dhe portë hyrëse mikro USB. Si rezultat, pajisja mund të jetë e pajtueshme me shumë lloje telefonash dhe tabletësh. Nga atje, mund të karikoni 2 pajisje në të njëjtën kohë për të kursyer kohë. Për më tepër, në trupin e karikuesit ka edhe një tregues LED të kapacitetit të mbetur të baterisë.

Për sa i përket kapacitetit të baterisë, në varësi të linjës së produktit, zakonisht do të ketë një kapacitet baterie prej 7500 mAh – 10,000 mAh, që është një kapacitet mjaft i madh. Ky produkt mbështet karikimin e pajisjeve të tjera si llambat e tavolinës, mini tifozët, etj. Gjithashtu, përdoruesit mund të rikarikojnë lehtësisht baterinë e bankës së energjisë përmes portës Micro USB.

Tham Khảo Thêm:  5 tips diện style quần ống rộng nữ đẹp và "hack dáng"

4. Qëndrueshmëria dhe performanca

Një avantazh tjetër është se Power Bank Ava është projektuar për të qenë të qëndrueshme. Jetëgjatësia mesatare e kësaj linje produkti është 3-5 vjet me një efikasitet karikimi deri në 64%. Prandaj, produkti do të jetë i përshtatshëm për shumë telefona dhe tableta aktualisht në treg.

Ava Power Bank

5. Çmimi i arsyeshëm

Aktualisht, bankat e fuqisë Ava prodhohen dhe shiten në treg me shumë modele të ndryshme me çmime që variojnë nga 250,000 deri në 450,000 VND. Sepse është një kompani që synon segmentin me kosto të ulët që të jetë në gjendje të arrijë shumë përdorues. Prandaj, ju mund të zgjidhni lirisht një bankë energjetike Ava që i përshtatet kushteve tuaja ekonomike.

Top 7 Power Bank Ava me cilësi më të mirë sot

Mund të them, Ava power bank është një produkt cilësor që është shumë i kërkuar dhe i zgjedhur për t’u blerë në Vietnam. Nëse ende nuk e dini se çfarë lloji të bankës energjetike Ava të blini, referojuni 7 bankave më të mira të energjisë Ava më poshtë.

1. Power bank AVA LA 10K-1 7500 mAh

Power Bank AVA LA 10K-1 7500 mAh ka një dizajn kompakt dhe përshtatet në pëllëmbën e dorës. Ky produkt përdor një bërthamë baterie Li-ion, kështu që ka një rezervë të madhe energjie, deri në 7500 mAh. Krahasuar me madhësinë 2,2 × 6,6 × 9,9 cm, ky është një kapacitet “i madh” për ata që të dy duan të kenë një bankë kompakte energjie dhe duan të karikojnë shumë.

Power bank AVA LA 10K-1 7500 mAh

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Përveç kësaj, kjo pajisje ka edhe një dizajn të portave të shumta të karikimit në mënyrë që përdoruesit të mund të karikojnë njëkohësisht shumë pajisje të ndryshme si telefona, laptopë, mini tifozë. Për më tepër, me një kohë karikimi të plotë prej 7-8 orë të kombinuara me një efikasitet karikimi deri në 64%, kjo bankë energjie AVA LA 10K-1 mund të karikojë plotësisht telefonin inteligjent 1-2 herë. Prandaj, ky produkt është shumë i përshtatshëm për dalje, pikniqe,…

Çmimi referencë: 150 000 VND

» Referenca: A është Hoco power bank i mirë? Top 5 më të njohurit

2. Power bank AVA 7500 mAh DS004

Është për të ardhur keq kur ju duhet të bëni një telefonatë urgjente ose të fotografoni një skenë të bukur, por telefonit tuaj i mbaron bateria ndërsa jeni jashtë. Pra, duke mbajtur me vete bankën e energjisë Ava DS004 do të siguroheni që të mos humbisni asnjë ngjarje të rëndësishme.

Power bank AVA 7500 mAh DS004

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Me një dizajn prej 2 ngjyrash dalluese që janë të zeza dhe rozë, kjo bankë e energjisë Ava u jep grave dhe burrave shumë zgjedhje fleksibël. Përveç kësaj, produkti peshon vetëm 172 g, gjë që është jashtëzakonisht e përshtatshme për mbajtje dhe ruajtje. Me një kapacitet baterie prej 7500 mAh, do të përballojë shumë karikime të pajisjeve mobile, veçanërisht mund të karikojë plotësisht iPhone X deri në 1.5 herë.

Përveç kësaj, kjo bateri rezervë ka gjithashtu shirita LED që ju të kapni me lehtësi kapacitetin e mbetur të baterisë, secila dritë korrespondon me 1/4 e baterisë. Jo vetëm kaq, AVA DS004 ka gjithashtu një portë lidhjeje Micro USB 5V – 2A të integruar. Kjo e bën më të lehtë rimbushjen e baterisë së bankës së energjisë. Mbi të gjitha, mund të jeni të sigurt kur përdorni këtë bankë energjetike AVA me bërthamë baterie cilësore Li-jon, jetë të gjatë, jetëgjatësi të kufizuar të baterisë.

Tham Khảo Thêm:  Cặp đôi Shawn Mendes và Camila Cabello chia tay lần 2

Çmimi referencë: 249 000 VND

3. Power bank AVA LJ JP199 7500mAh

Banka e energjisë AVA LJ JP199 7500 mAh ka një dizajn kompakt dhe rinor, me 2 ngjyrë rozë të butë pastel ose bruzë delikate. Për më tepër, banka e energjisë AVA + LJ JP 199 ka një guaskë të fortë metalike, rezistencë të mirë të gjurmëve të gishtërinjve. Në të njëjtën kohë, qoshet e rrumbullakosura mbrojnë pajisjen nga gërvishtjet dhe ndihmojnë pajisjen të duket më e butë dhe më e rregullt kur ruhet në një çantë ose çantë.

Power bank AVA LJ JP199 7500mAh

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Përveç kësaj, AVA LJ JP199 është një bankë energjetike e krijuar me efikasitet karikimi 64% dhe një kapacitet maksimal baterie deri në 7500 mAh. Nga atje, ai ofron deri në 7 orë ruajtje dhe përdorim. Plus, mund të karikoni plotësisht shumë pajisje në të njëjtën kohë me karikues të shumëfishtë të pajtueshëm me porte 1A dhe 2A.

Çmimi referencë: 179,000 VND

» Referenca: 4 bankat më të mira të energjisë Arun për të blerë sot

4. Power bank AVA 10000mAh DS421 – WB

Power Bank AVA 10000mAh AVA DS421-WB ka një dizajn elegant dhe kompakt të kombinuar me qoshe të rrumbullakosura për të krijuar sofistikim. Për më tepër, kjo bankë energjie AVA ka një gjatësi prej 10,6 cm dhe gjerësi 7,8 cm, kështu që mund ta ruani lehtësisht në çantën ose shportën tuaj. Plus, mund të karikoni shpejt pajisjet me dy porte karikimi USB 2.1A. Në të njëjtën kohë, produkti mund të karikojë edhe 2 pajisje në të njëjtën kohë, kështu që mund të kurseni kohën e karikimit sepse nuk keni nevojë të prisni.

Power bank AVA 10000mAh DS421 - WB

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Me avantazhin e kapacitetit 10000 mAh dhe efikasitetit real 64%, kursen shumë kohë. Në veçanti, ju mund të karikoni plotësisht telefonat e zakonshëm 2-3 herë shpejt. Mund të përdorni gjithashtu përshtatësin e karikuesit ose kabllon e lidhur me laptopin për të ngarkuar baterinë.

Çmimi referencë: 290 000 VND

5. Ava JP208 Polymer Power Bank 10,000mAh

Nëse keni nevojë për një bankë energjie me një kapacitet më të lartë, mos e injoroni bankën e energjisë Ava JP208 10000 mAh. Ky power bank ka përmasa 13.5cm x 6.5cm x 1.7cm dhe peshon vetëm 225 gram, kështu që futet lehtësisht në çantën tuaj. Përveç kësaj, guaska e trashë, e qëndrueshme, kundër gërvishtjeve dhe rrëshqitjes mbron në mënyrë efektive bërthamën e baterisë.

Ava JP208 Polymer Power Bank 10,000 mAh

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Ky power bank Ava vjen gjithashtu në 2 ngjyra moderne dhe në modë si për meshkuj ashtu edhe për femra të të gjitha moshave. Për më tepër, ky produkt është gjithashtu i integruar me teknologjinë e karikimit të shpejtë me shumë porte të përshtatshme karikimi. Kjo i ndihmon përdoruesit të rikarikojnë dhe karikojnë në një kohë të shkurtër. Nëse përdorni përshtatësin 1A, koha e karikimit është rreth 10 orë dhe përshtatësi 2A është rreth 6 orë, dhe kjo varet nga kablloja e karikimit dhe pajisja që ngarkohet.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Kem nền Oriflame loại nào tốt, an toàn cho da nhất

Jo vetëm kaq, Ava JP208 është projektuar gjithashtu me një IC rezistent ndaj shpërthimit për të garantuar sigurinë, në mënyrë që përdoruesit të jenë të sigurt për ta përdorur atë. Për më tepër, banka e energjisë Ava është gjithashtu e pajisur me 4 drita LED për të treguar kapacitetin e mbetur të baterisë për lehtësinë tuaj, secila që korrespondon me 25% të baterisë së rikarikueshme.

Çmimi referencë: 250 000 VND

6. Power bank AVA DS2107 Polymer 10000mAh Lloji C

Një tjetër produkt është Power Bank Ava DS2107 Polymer 10000mAh Type C, i cili është projektuar në 2 versione luksoze me ngjyra elegante bardh e zi. Me një kapacitet baterie prej 10,000 mAh, mund ta përdorni të qetë pa u shqetësuar për ndërprerjet.

Power Bank AVA DS2107 Polymer 10000mAh Lloji C

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Përveç kësaj, kjo bankë e energjisë Ava ka një bërthamë baterie polimer, kështu që bateria e përgjithshme e rikarikueshme është e lehtë, e qëndrueshme, më pak e prirur ndaj rrjedhjeve të energjisë elektrike dhe statusit të kufizuar të baterisë. Për më tepër, Ava DS2107 Polymer 10000mAh Type C ka porte USB 5V – 2A, Type-C 5V – 3A dhe kapacitet maksimal karikimi kur karikoni 2 porte në të njëjtën kohë deri në 15W, duke siguruar shpejtësi të fuqishme karikimi, duke reduktuar ndjeshëm kohën e pritjes.

Çmimi referencë: 275,000 VND

7. Ava 10,000 mAh Power Bank DS003-WB

Së fundi, banka energjetike Ava 10000mAh DS003-WB ka një ngjyrë rinore blu të çelur dhe një dizajn të lehtë për t’u përdorur në dorë. Me një peshë prej 240 gramësh, mund ta lëvizni dhe ta ruani rehat. Ava DS2107 Polymer 10000mAh Type C ka një kapacitet baterie prej 10,000mAh, kështu që ju mund të karikoni lehtësisht telefonin, tabletin, llambën dhe orën inteligjente disa herë me efikasitet deri në 65%.

Ava Power Bank 10,000 mAh DS003-WB

SHKO TE SHITJA E VËRTETË

Përveç kësaj, kjo bankë e energjisë Ava ka gjithashtu një bërthamë baterie litium-jon, kështu që është plotësisht e sigurt për t’u përdorur, duke kufizuar shishet e baterive dhe përdorimin afatgjatë. Produkti ka 2 porte karikimi USB 5V – 2A për të ndihmuar përdoruesit të karikojnë me lehtësi 2 pajisje në të njëjtën kohë.

Çmimi referencë: 200 000 VND

» Lexo më shumë: Top 8 powerbankat më të mira dhe më të qëndrueshme të laptopëve sot

Më lart është informacioni i ndarë për 7 modelet më të mira Ava power bank Më e mira sot që mund t’i referoheni. Shpresojmë që ky artikull t’ju ndihmojë të keni një pamje më intuitive dhe gjithëpërfshirëse të kësaj banke energjie nga kjo markë AVA. Nga atje, ju mund të zgjidhni vetë një karikues rezervë të përshtatshëm!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Sạc dự phòng Ava nào tốt, chất lượng nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *