Top 7 Sữa dưỡng thể trắng da tốt nhất được chị em tin dùng

Qumështi i trupit është një produkt që kujdeset për lëkurën e të gjithë trupit, si dhe zbardh natyrshëm lëkurën, duke i ndihmuar gratë të shkëlqejnë me siguri me lëkurën rozë dhe të bardhë rrezatuese. Edhe pse përdoret rrallë nga përdoruesit, locioni i trupit është thelbësor në procesin e kujdesit të lëkurës. Këtu, le të hedhim një vështrim në top 7 qumësht trupi për zbardhjen e lëkurës Më e mira dhe më efektive.

A është i mirë locion trupi për zbardhjen e lëkurës?

Locion trupi për zbardhjen e lëkurës është një kozmetikë që ka efektin e kujdesit për trupin, duke ushqyer lëkurën natyrale rozë dhe të bardhë që shumë femra e duan dhe zgjedhin ta përdorin. Përveç përdorimit të zbardhimit, ushqimit të lëkurës së shëndetshme, produkti ka edhe shumë përdorime të tjera të jashtëzakonshme, si:

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

  • Hidraton dhe hidraton lëkurën për ta mbajtur atë të butë dhe elastike, veçanërisht në dimër që lëkura të mos jetë e thatë dhe e plasaritur.
  • Shtimi i një sërë vitaminash që janë të mira për lëkurën, duke përfshirë vitaminën E dhe antioksidantë për të ndihmuar lëkurën të qëndrojë e re, rrezatuese dhe plot jetë.
  • Hiqni në mënyrë efektive papastërtitë, dhjamin, qelizat e vdekura për të ndihmuar në tharjen e zonave me kallo, të bëhen gradualisht më të buta dhe më të lëmuara.
  • Disa kremra trupi kanë edhe efekte mbrojtëse kundër diellit, duke mbrojtur lëkurën nga efektet e mjedisit të jashtëm.
  • Në veçanti, produkti ka efekt edhe në reduktimin e dhimbjeve të këmbës kur vishni taka të larta, duke ushqyer thonjtë dhe flokët, duke reduktuar stresin dhe lodhjen.
  • Pas përdorimit, ka një aromë të butë në trup pa përdorimin e parfumit.

Përjetoni zgjedhjen e blerjes së losionit të përshtatshëm të trupit për zbardhjen e lëkurës

Pasi të keni njohur përdorimet e shkëlqyera të qumështit të trupit, duhet të dini se si të zgjidhni linjën më të mirë të produkteve që është më e përshtatshme për ju për të marrë kujdesin më efektiv të lëkurës.

1. Zgjidhni të blini sipas llojit të lëkurës

Para së gjithash, duhet të zbuloni se çfarë lloj lëkure keni: lëkurë normale, lëkurë të thatë, lëkurë të yndyrshme, lëkurë të kombinuar etj., në mënyrë që të zgjidhni linjën e duhur të produkteve për lëkurën tuaj.

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

2. Zgjidhni të blini sipas markës

Aktualisht, ka shumë lloje kremrash trupi për zbardhjen e lëkurës me origjinë dhe përbërës të panjohur që shiten gjerësisht në treg dhe reklamohen me efekte të shpejta zbardhuese të lëkurës. Prandaj, nuk duhet t’i blini këto linja produktesh për të shmangur efektet negative në lëkurë.

Ju duhet të zgjidhni të blini losion trupi nga markat e famshme dhe me reputacion sot si: Unilever, White Conc, … Janë marka të njohura që janë të licencuara për qarkullim dhe njihen si marka të sigurta dhe efektive.efektive.

3. Zgjidhni të blini sipas përbërësve

Kur blini produkte, duhet t’i jepni përparësi blerjes së atyre me përbërës të nxjerrë nga natyra për të siguruar beninje, të sigurta për lëkurën dhe shëndetin tuaj. Për më tepër, para se të blini, duhet të dini gjithashtu nëse jeni alergjik ndaj ndonjë përbërësi për të zgjedhur një produkt më të përshtatshëm.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Cây lau nhà Xiaomi nào tốt, bền đẹp và tiện lợi nhất

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

4. Zgjidhni të blini sipas sezonit

Stina të ndryshme do të kenë mot të ndryshëm, ndaj duhet t’i kushtoni vëmendje edhe zgjedhjes së produkteve të stinës. Për shembull, në pranverë, moti ka lagështi të lartë, duhet të zgjidhni një locion trupi me lagështi të moderuar. Në dimër, kur moti është i thatë, duhet të zgjidhni ato me lagështi më të madhe në mënyrë që lëkura të plotësohet me lagështinë e nevojshme.

5. Zgjidhni të blini sipas aromës

Çdo lloj locioni trupi do të ketë aroma të ndryshme. Prandaj, duhet të zgjidhni edhe një parfum që ju pëlqen.

Top 7 locionet më të mira dhe më efektive të trupit për zbardhjen e lëkurës sot

Kremrat e trupit tani janë shumë të larmishëm me shumë përparësi unike për t’iu përshtatur më shumë përdoruesve. Megjithatë, kjo gjithashtu e bën të vështirë për shumë përdorues të zgjedhin se cili lloj është i mirë dhe efektiv. Pra, le të shqyrtojmë 7 kremrat më të mirë të trupit për zbardhjen e lëkurës sot.

1. Locion Trupi me Shegë të Kuqe Hazeline Matcha

Locion Trupi Hazeline Matcha Pomegranate është një linjë produktesh të Hazeline Snow, një markë e famshme bukurie e Unilever. Me dëshirën për të nderuar bukurinë e grave, Hazeline filloi prodhimin dhe lançoi shumë linja produktesh, duke i ndihmuar gratë të shkëlqejnë me siguri me lëkurën e tyre. Përfshirë Locion Trupi Hazeline Matcha Pomegranate.

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

Blini produkte origjinale në Tiki

Ky locion trupi Hazeline ka 2 përbërës kryesorë: matcha dhe shegë e kuqe. E para është matcha, ky është një përbërës i vjetër i bukurisë së femrave japoneze, i konsideruar si një “ilaç” për shëndetin dhe bukurinë, duke ndihmuar në ushqyerjen e lëkurës së shëndetshme, minimizimin e njollave të errëta dhe mavijosjeve. , përmirëson elasticitetin dhe mbron lëkurën nga ndikimet mjedisore. . Përveç kësaj, shega e kuqe me shumë lëndë ushqyese të dobishme ndihmon në parandalimin e oksidimit dhe zbërthimit të kolagjenit, duke e bërë kështu lëkurën të lëmuar, me shkëlqim dhe më të bardhë se kurrë.

Çmimi referencë: 63,000 VND/ shishe 230 ml

2. Locion zbardhues trupi Hatomugi SPF31 PA+++

Kjo linjë locion trupi Hatomugi është shumë e popullarizuar në Japoni dhe e besuar nga shumë gra. Produkti mori shumë dashuri nga përdoruesit për shkak të funksionit të tij 2-në-1: zbardhje dhe mbrojtje nga dielli. Me një indeks të lartë të mbrojtjes nga dielli, Hatomugi SPF31 PA +++ konsiderohet një locion zbardhues për trupin me mbrojtje efektive nga dielli. Përdorimi i rregullt i produktit do t’ju ndihmojë të keni lëkurë të bardhë, rozë dhe të lëmuar.

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

Blini produkte origjinale në Tiki

Përbërësi kryesor i Hatomugi SPF31 PA+++ është fara e shelgut që zbardh dhe hidraton në mënyrë efektive lëkurën. Përveç kësaj, ka lëndë ushqyese dhe vitamina që ndihmojnë në mbrojtjen nga rrezet UV dhe mbrojnë lëkurën nga dëmtimi i diellit.

Ky locion trupi Hatomugi ka një teksturë të lëmuar si xhel që do të ndihmojë lëkurën të absorbojë shpejt lëndët ushqyese, pa shkaktuar ngjitje, pa bllokuar poret dhe pa ndjerë kruarje dhe parehati. Nëse jeni duke kërkuar për një linjë locion trupi të bardhë që ndihmon në ushqyerjen e lëkurës tuaj dhe ka mbrojtje nga dielli, ky do të jetë një sugjerim i përshtatshëm.

Tham Khảo Thêm:  Những Ca sĩ quê Hà Tĩnh

Çmimi referencë: 320,000 VND/ shishe 250 ml

3. Locion Trupi St.Ives Oatmeal & Shea Butter

Locion Trupi St.Ives Oatmeal & Shea Butter është një locion trupi shumë i mirë për lëkurën. Produktet me përbërës krejtësisht natyralë si elbi, ekstrakti i gjalpit shea, sjellin efekte jashtëzakonisht të mira për kujdesin e lëkurës, hidratues dhe restaurues.

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

Blini produkte origjinale në Tiki

Jo vetëm kaq, këta përbërës gjithashtu ndihmojnë në zbardhjen dhe zbardhjen e lëkurës, natyrisht rozë, ndihmojnë në heqjen e papastërtive në lëkurë, reduktojnë stresin dhe lodhjen dhe ndihmojnë lëkurën të relaksohet më shumë. Produkti nuk përmban përbërës të dëmshëm si parabenë dhe irritues, kështu që është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Ky locion trupi St.Ives ka një strukturë të butë kremoze dhe ka një aromë shumë të butë të ëmbël. Nuk ndihet i yndyrshëm kur përdoret. Me këtë locion trupi zbardhues, ju mund të hidratoni lëkurën tuaj në mëngjes para se të dilni jashtë 30 minuta dhe natën para gjumit.

Çmimi referencë: 128,000 VND/ shishe 621 ml

4. Qumështi i trupit Parfum Seed Velvet The Face Shop

Kjo është një linjë e locionit trupi për zbardhjen e lëkurës nga marka e famshme The Face Shop nga Koreja, e cila aktualisht po besohet nga shumë gra vietnameze. Me përbërës të nxjerrë nga kofsha e trëndafilit të trëndafilit të Andeve, locioni i trupit Parfume Seed Velvet bëhet zgjidhja optimale për lëkurën e thatë. Sepse jo vetëm që ndihmon në zbardhjen, rozë dhe shkëlqim të lëkurës, por gjithashtu ka një efekt hidratues shumë efektiv. Për më tepër, produkti përmban edhe vajra esencialë bimorë natyralë, aromë të butë, duke ndihmuar në rritjen e ndjenjës së relaksimit dhe rehatisë për përdoruesit.

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

Blini produkte origjinale në Tiki

Ky locion trupi Face Shop ka një strukturë të lëngshme qumështore që ndihmon lëndët ushqyese të depërtojnë shpejt thellë në lëkurë, duke sjellë kështu lëkurë të ndritshme dhe të lëmuar. Përveç kësaj, madhësia dhe forma kompakte e grykës së Parfumit Seed Velvet është gjithashtu shumë e përshtatshme për t’u transportuar në udhëtime të gjata. Nëse ende keni dyshime për zgjedhjen e produktit të duhur, ju lutemi merrni parasysh këtë produkt.

Çmimi referencë: 230,000 VND/ shishe 300 ml

5. Locion Vazelinë Healthy White Lightening Visible Fairness

Vazelina ndoshta nuk është e huaj për përdoruesit vietnamezë, kjo është një nga markat më të njohura në vendin tonë. Edhe pse çmimi është më i ulët se markat e tjera, vazelina gjithmonë merr shumë vlerësime të larta për sa i përket cilësisë, duke përfshirë edhe locionin e trupit vazelinë.

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

Blini produkte origjinale në Tiki

Përbërësit kryesorë të këtij locioni zbardhues të trupit janë serumi, kosi dhe vitamina B3. Falë këtij kombinimi perfekt, do t’ju ndihmojë të hiqni njollat ​​e errëta, të minimizoni errësimin e lëkurës dhe t’ju japë një lëkurë të shëndetshme, rrezatuese dhe plot vitalitet.

Tham Khảo Thêm:  7+ Nước hoa Hàn Quốc thơm mát, dễ chịu được yêu thích nhất

Ky produkt është mjaft i sigurt dhe beninj, mund të përdoret për shumë lloje lëkurash, madje edhe për ato që zotërojnë lëkurën më të ndjeshme. Nëse nuk mund të investoni shumë para, locioni zbardhues i trupit me vazelinë është një zgjedhje e përshtatshme, sa e sigurt, efektive dhe ekonomike.

Çmimi referencë: 160,000 VND/ shishe 725 ml

6. Eucerin White Therapy Whitening Body Losion SPF 7

Eucerin është një markë e famshme kozmetike nga Gjermania dhe duhet të jetë mjaft e njohur për gratë. Për shkak se është një produkt kozmetik, locion trupi Eucerin white është shumë i sigurt për lëkurën, mund të jeni plotësisht të sigurt kur e përdorni.

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

Blini produkte origjinale në Tiki

Eucerin White Therapy Whitening Body Lotion SPF 7 ka përbërësin kryesor të rrënjës së jamballit, i cili hidraton lëkurën, mbështet rikuperimin dhe mbron lëkurën nga dëmtimet, duke ju dhënë kështu lëkurë të bardhë të shndritshme. Rrënja e jamballit është gjithashtu një agjent efektiv anti-inflamator dhe antibakterial.

Përveç kësaj, për shkak se përmban përbërës kundër diellit, losioni i trupit Eucerin është gjithashtu mjaft efektiv në mbrojtjen nga dielli. Çdo ditë përpara se të dilni, aplikoni locion trupi Eucerin në mënyrë të barabartë në të gjithë trupin për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i diellit, duke përmirësuar elasticitetin dhe një shkëlqim të caktuar.

Çmimi referencë: 310,000 VND/ shishe 250 ml

7. Locion Trupi Purité Jelly Royal dhe Lulja e Qershisë

Purité By Provence është një markë e famshme kozmetike e dashur në Francë. Kompania është e besuar nga shumë njerëz falë produkteve të saj të bëra nga përbërës natyralë që janë të sigurt, të butë për lëkurën dhe me aromë të butë për të krijuar një ndjenjë komode për përdoruesit. Kjo është një nga markat që shumë femra i besojnë dhe e zgjedhin.

Qumështi i trupit për zbardhjen e lëkurës

Blini produkte origjinale në Tiki

Locion trupi Purité me kombinimin perfekt të esencës së luleve të qershisë dhe esencës së mjaltit, formula e butë depërton lehtësisht në lëkurë për të ndihmuar në ushqyerjen e lëkurës rozë dhe të bardhë thellë brenda, duke ju dhënë lëkurë të lëmuar dhe elastike. , të fortë.

Në veçanti, pas aplikimit të këtij locion trupi për zbardhjen e lëkurës në trupin tuaj, ju do të lëshoni aromën e luleve të ëmbla të qershisë në lëkurë, duke sjellë një ndjenjë të këndshme, duke qetësuar të gjitha shqisat.

Çmimi referencë: 115,000 VND/ shishe 250 ml

Më sipër janë të gjitha informacionet për 7 linjat kryesore qumësht trupi për zbardhjen e lëkurës më e mira, efektive dhe më e njohura sot. Shpresoj se do të zgjidhni për veten tuaj një locion trupi të përshtatshëm dhe të sigurt për veten tuaj.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Sữa dưỡng thể trắng da tốt nhất được chị em tin dùng . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *