Top 7 Sữa rửa mặt than hoạt tính nào tốt được tin dùng nhất

Karboni i aktivizuar përdoret gjerësisht në jetën tonë, nga industria, bujqësia tek shëndeti, mjedisi,…dhe gjendet edhe në fushën e bukurisë. Qymyri i aktivizuar është gjithashtu një përbërës thelbësor në një produkt bukurie si maskë, xhel dushi, pastrues etj. Aktualisht, larjen e fytyrës me qymyr aktiv Është një produkt popullor. Pra, le të shqyrtojmë 7 larjet më të mira të fytyrës me qymyr aktiv dhe të pastrojmë lëkurën në mënyrë efektive në këtë artikull.

Çfarë është larja e fytyrës me qymyr aktiv?

Qymyr druri i aktivizuar kryen funksionin kryesor të detoksifikimit dhe pastrimit. Aktualisht, kur mjedisi është gjithnjë e më i ndotur për shkak të pluhurit dhe shkaqeve të tjera, kështu lëkura juaj jo vetëm që ndikohet drejtpërdrejt nga mjedisi, por edhe e ekspozuar ndaj shumë kimikateve. Në këtë mënyrë do të shkaktojë bllokim të poreve dhe plakje të lehtë si dhe errësim të lëkurës.

Larës për fytyrën me qymyr aktiv

Me përdorimin e shkëlqyeshëm të qymyrit të aktivizuar, shumica e produkteve të kujdesit të lëkurës që përmbajnë përbërës të qymyrit të aktivizuar ofrojnë një efekt pastrimi të thellë. Njëkohësisht, larje fytyre me qymyr aktiv ka aftësinë për të hequr sebumin në poret për të ndihmuar në neutralizimin e substancave të dëmshme të grumbulluara në lëkurë.

Përveç kësaj, pluhuri i qymyrit aktiv pastron por është shumë i butë në mënyrë që lëkura të mos gërryhet dhe të mos dëmtohet. Aktualisht, linja e pastruesit të fytyrës me qymyr aktiv po zgjidhet nga shumë njerëz.

A është i mirë larja e fytyrës me qymyr aktiv?

Që kur është në treg, larja e fytyrës me qymyr aktiv ka marrë vëmendjen dhe pranimin e shumë njerëzve. Megjithatë, shumë njerëz ende pyesin nëse kjo larje fytyre është vërtet e mirë apo jo?

Larës për fytyrën me qymyr aktiv

  • Karboni i aktivizuar njihet si një formë e përpunuar e karbonit që aktivizohet në temperatura mbi 1000 gradë Celsius.Përveç kësaj, karboni i aktivizuar ka aftësinë të depërtojë thellë në pore dhe të pastrojë toksinat si dhe të largojë toksinat. Largoni qelizat e vdekura dhe papastërtitë nga thellësia e brendshme .
  • Nga ana tjetër, ky pastrues i fytyrës me qymyr të aktivizuar funksionon gjithashtu për të ndihmuar lëkurën të kontrollojë vajin dhe të ruajë lagështinë natyrale.
  • Në veçanti, ato gjithashtu kanë aftësinë për të shtrënguar poret dhe për të ndihmuar lëkurën të bëhet më e bardhë dhe më e lëmuar.
  • Pika kryesore e pastruesit të fytyrës me qymyr aktiv është aftësia e tij për të pastruar thellë lëkurën nga brenda, antibakterial dhe anti-inflamator, veçanërisht duke parandaluar formimin e krundeve të akneve, pikave të zeza.
  • Larësja e fytyrës me qymyr aktiv mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme dhe është shumë e butë me lëkurën.

Përjetoni zgjedhjen për të blerë pastruesin e duhur të fytyrës me qymyr aktiv

Pavarësisht nga lloji i larjes së fytyrës, duhet të zgjidhni produktin e duhur për lëkurën tuaj, në mënyrë që gjatë përdorimit të jetë plotësisht efektiv. Këtu janë mënyrat për t’ju ndihmuar të zgjidhni larjen më të mirë të fytyrës me qymyr aktiv, veçanërisht si më poshtë:

  • Ju duhet të zgjidhni pastruesit e fytyrës me qymyr aktiv të markave të mëdha për të siguruar cilësinë dhe efektivitetin e produktit.
  • Përveç kësaj, duhet t’i kushtoni vëmendje përbërjes së produktit, duhet të zgjidhni produkte që nuk përmbajnë parabene, vajra minerale dhe substanca që shkaktojnë gërryerje të lëkurës.
  • Për të arritur efikasitet të lartë gjatë përdorimit, duhet të zgjidhni një pastrues me qymyr aktiv që është në përputhje me lëkurën tuaj.
  • Zgjidhni një produkt me një strukturë të hollë, të lehtë dhe lani lehtësisht me ujë, gjithashtu kushtojini vëmendje pH-së së produktit dhe jepni përparësi përdorimit të produkteve me pH të moderuar.
Tham Khảo Thêm:  Cách làm gà sốt cay chuẩn vị Hàn thơm ngon ăn là nghiện

Top 7 pastruesit e mirë dhe efektiv të fytyrës me qymyr aktiv sot

Sot në treg ka shumë lloje larjen e fytyrës me qymyr aktiv nga shumë marka të ndryshme, duke ju dhënë më shumë zgjedhje. Më poshtë janë larjet më efektive dhe cilësore të fytyrës me qymyr aktiv.

1. Shkumë pastrues me qymyr të aktivizuar me qymyr klinik 3W.

3W Clinic Charcoal Cleansing Foam është një produkt pastrues i fytyrës i nxjerrë nga qymyri i aktivizuar, aktualisht shumë i famshëm në treg dhe i besuar nga shumë besimtarë të bukurisë. Produkti ka një dizajn tubash shumë të thjeshtë dhe kompakt, pika kryesore e këtij produkti është se ka një strukturë të hollë dhe të lehtë dhe ka një aftësi shumë të mirë shkumëzimi.

Larës për fytyrën me qymyr aktiv

Përbërësit kryesorë të këtij produkti janë pluhuri i qymyrit aktiv, kolagjeni, grimcat minerale, glicerinë etj. Këta përbërës kanë një efekt shumë të mirë pastrues dhe ushqyes në lëkurë dhe sigurojnë siguri absolute për lëkurën.

Ky pastrues fytyre me qymyr aktiv 3W Clinic është i njohur për efektet e tij pastruese dhe pastruese, duke hequr shumë mirë toksinat në lëkurë, duke ndihmuar lëkurën të minimizojë lodhjen dhe ta mbajë lëkurën të freskët. Përveç kësaj, ai gjithashtu ka aftësinë për të hequr pikat e zeza, aknet kokëfortë dhe për të parandaluar kthimin e akneve. Ky produkt ka efektin e pastrimit, hidratimit dhe hidratimit të lëkurës, duke ndihmuar që lëkura të mos jetë e thatë dhe e shtrënguar pas përdorimit por gjithsesi jashtëzakonisht e butë.

Çmimi referencë: 62,000 VND

2. Pastrues me shkumë ushqimore me qymyr druri Pastrues me shkumë ushqimore me qymyr druri

Koreja njihet si një vend me një treg jashtëzakonisht të madh të kozmetikës me shumë marka të famshme. Kohët e fundit, larja e fytyrës me qymyr aktivizues Korean për pastrimin e shkumës së ushqimit me Charcoal Foodaholic ka tërhequr shumë vëmendjen e klientëve. Përveçse ka një dizajn të thjeshtë dhe miqësor për përdoruesit, produkti konsiderohet gjithashtu si shumë i butë dhe i sigurt, kështu që mund ta përdorni për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Larës për fytyrën me qymyr aktiv

Përbërësi kryesor i këtij produkti është pluhuri i karbonit të aktivizuar. Si rezultat, produkti ka efekte baktericid, degreasues dhe deodorues, duke eliminuar toksinat në lëkurë dhe duke ndihmuar lëkurën të rezistojë ndaj rrezeve UV nga jashtë në diell. Përveç kësaj, ky pastrues korean me qymyr aktiv gjithashtu punon për të pastruar thellë sebumin dhe vajin e tepërt. Kjo parandalon formimin e akneve dhe pikave të zeza pas çdo përdorimi, duke e mbajtur lëkurën të lëmuar dhe duke e bërë lëkurën më të bardhë dhe më të fortë.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Ấm siêu tốc Electrolux nào tốt được ưa chuộng nhất

Çmimi referencë: 120 000 VND

Referenca: Top 12 pastruesit më të mirë, të butë dhe më të sigurt pa shkumë

3. Pastrues fytyre me qymyr aktivizues me qymyr të aktivizuar me larje të thellë

Pastruesi i fytyrës me oksigjen me qymyr aktiv e ka origjinën në Japoni dhe aktualisht është shumë i popullarizuar në treg. Për më tepër, ky produkt vlerësohet jo vetëm për dizajnin e tij të thjeshtë, të lehtë për t’u përdorur, por edhe për strukturën e tij të lëmuar dhe aftësinë shumë të mirë të shkumëzimit për të ofruar efikasitet të lartë pastrimi dhe ndjesi komode kur përdoret. E veçanta e kësaj linje pastrues fytyre është se ajo përmban përbërës shumë të sigurt të nxjerrë tërësisht nga qymyri i bambusë, qymyr druri i lëvozhgës së orizit, alga deti dhe vitamina B3.

Larës për fytyrën me qymyr aktiv

Me përbërës të sigurt që rrjedhin nga natyra, ky pastrues me oksigjen ofron kujdes shumë efektiv të lëkurës. Esenca e qymyrit të bambusë me strukturë huall mjalti super poroze ndihmon në thithjen e vajit të tepërt dhe papastërtive në pore dhe ka aftësinë për të kontrolluar sebumin. Përveç kësaj, qymyri i lëvozhgës së orizit me teknologji ekskluzive Triporous optimizon aftësinë e pastrimit falë një mekanizmi të veçantë të thithjes së papastërtive. Vitamina B3 dhe ekstrakti i algave të detit balancojnë lagështinë dhe ndihmojnë në zbardhjen e lëkurës.

Çmimi referencë: 79,000 VND

4. Zenpali Pastrues me qymyr aktiv

Pastruesi i fytyrës me qymyr aktiv Zenpali është një produkt që po besohet nga shumë njerëz. Produkti ka një dizajn të thjeshtë tubi që e bën të lehtë për përdoruesit përdorimin dhe kontrollin e sasisë së pastruesit kur e nxjerrin atë. Përbërësit kryesorë të kësaj larëse fytyre Zenpali janë pluhuri i qymyrit të aktivizuar dhe aroma e jaseminit. Këta përbërës janë shumë të mirë për lëkurën dhe nuk shkaktojnë acarim.

Larës për fytyrën me qymyr aktiv

Përveç kësaj, ky produkt funksionon edhe për të hequr papastërtitë dhe vajin në fytyrë. Plus, me grimca mikroskopike që zvarriten në qeliza për të ndihmuar në pastrimin dhe detoksifikimin. Në të njëjtën kohë, pastruesi i fytyrës me qymyr aktiv Zenpali ka gjithashtu një aftësi të fortë hidratuese për lëkurën tuaj, duke e bërë atë më të shndritshme dhe më të shëndetshme.

Rezultati është një lëkurë e rinovuar bukur me përbërës hidratues të butë dhe jo irritues për të gjitha llojet e lëkurës. Produkti rezonon veçanërisht me aktivë ndriçues, duke e lënë lëkurën tuaj të duket sikur është e mbuluar me një mjegull të bardhë të ndritshme dhe të trashë.

Çmimi referencë: 269 000 VND

Referenca: Top 8 larjet më të mira dhe më efektive të fytyrës me akne

5. Pastrues me qymyr të aktivizuar Mediheal

Pastruesi me qymyr aktiv Mediheal është një produkt me një dizajn paketimi shumë të bukur. Produkti ka një teksturë kremoze me aftësi shumë të mirë shkumëzimi, duke ofruar rehati kur përdoret. Përbërësit kryesorë në këtë pastrues janë Glicerina, Dipropilen Glikoli dhe Butilen Glikoli, Gliceril Stearat, Propilen Glikoli, Acidi Stearik, PEG-100 Stearat, Kokamidopropil Betaina etj, të cilat janë shumë të sigurta për lëkurën.

Tham Khảo Thêm:  Lưu Hương Giang và thông điệp "mất anh em tìm lại thấy chính mình"

Larës për fytyrën me qymyr aktiv

Ky pastrues Mediheal është i njohur edhe për pastrimin e tij shumë efektiv të lëkurës. Në të njëjtën kohë, ndihmon lëkurën të formojë një shtresë mbrojtëse dhe të forcojë rezistencën e lëkurës. Produkti gjithashtu ka kontroll shumë efektiv të vajit. Duke minimizuar kështu shfaqjen e akneve dhe formimin në lëkurë.

Çmimi referencë: 150 000 VND

6. Pastrues me qymyr të aktivizuar për detoksifikimin e ndotjes së bardhë të pastër të pellgut

Nëse jeni duke kërkuar për një larje fytyre cilësore me qymyr aktiv, nuk duhet të humbisni larjen e fytyrës me qymyr aktiv të këtij Pond. Ky produkt është projektuar të jetë shumë kompakt, duke ju dhënë lehtësinë e përdorimit dhe mbajtjes. Në veçanti, ky produkt konsiderohet shumë i mirë edhe për lëkurën, sepse përmban përbërës shumë të sigurt. Përbërësit kryesorë të këtij produkti janë pluhuri i qymyrit aktiv, vitamina B3, acidi miristik dhe glicerinë, kështu që është i sigurt për lëkurën.

Larës për fytyrën me qymyr aktiv

Nga ana tjetër, jo vetëm që ka aftësinë për të tërhequr dhe pastruar toksinat, ky pastrues me qymyr aktiv të Pond-it gjithashtu ndihmon në ruajtjen e lëkurës së lëmuar dhe rrezatuese, ruan lagështinë natyrale dhe ndihmon lëkurën të jetë plot vitalitet. Jo vetëm kaq, me përbërësit e karbonit të aktivizuar, ata kanë një aftësi të lartë pastrimi, dhe në të njëjtën kohë ju japin lëkurë të bardhë natyrale të lëmuar. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ndihmon në balancimin e lagështisë së lëkurës dhe ka një efekt mbrojtës nga dielli për lëkurën.

Çmimi referencë: 40 000 VND

7. Shkumë pastrues me qymyr aktiv Dabo Shkumë pastrues me qymyr aktiv

Dabo Charcoal Cleansing Foam është një pastrues fytyre me qymyr aktiv i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Përveç kësaj, ky produkt është projektuar të jetë shumë minimal dhe ka përbërës shumë të sigurt për lëkurën. Përbërësi kryesor i këtij produkti është i nxjerrë tërësisht nga qymyri i aktivizuar, shumë i sigurt dhe ka aftësinë për të pastruar dhe pastruar lëkurën në një mënyrë jashtëzakonisht optimale.

Larës për fytyrën me qymyr aktiv

Me këtë produkt, ju mund të hiqni lehtësisht papastërtitë dhe vajin e tepërt, të parandaloni zhvillimin e akneve thellë në pore dhe të përmirësoni që lëkura të bëhet dukshëm më e ndritshme. Për më tepër, kjo linjë e pastruesit të fytyrës me qymyr aktiv ka gjithashtu efekte antibakteriale, degraduese dhe deodoruese, duke eliminuar toksinat në lëkurë dhe duke rezistuar ndaj rrezeve UV kur dilni në diell.

Çmimi referencë: 109,000 VND

Më lart është informacioni për 7 linjat kryesore larjen e fytyrës me qymyr aktiv më e mira, merr shumë vëmendje nga shoqëria e bukurisë. Shpresojmë që përmes artikullit të mësipërm, të gjeni një produkt të përshtatshëm.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Sữa rửa mặt than hoạt tính nào tốt được tin dùng nhất . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Đàm Vĩnh Hưng nói gì trước tin đồn giả bệnh trốn tòa

Ca sĩ Đàm Vĩnh Hưng đang dần hồi phục sau ca mổ Lần đầu xuất hiện sau thông tin phải nhập viện để phẫu thuật, ca sĩ…

Dàn diễn viên, siêu mẫu mừng phim Trần Anh Hùng tại Cannes

Trang Reuters, Daily Mail ngày 24/5 đưa tin về thảm đỏ buổi ra mắt phim “La Passion de Dodin Bouffant” tại Liên hoan phim Cannes 2023. Đạo…

Ca sĩ Noo Phước Thịnh nói về chữ duyên với Hồ Ngọc Hà

* Nhà báo: Sau 8 năm mới gặp lại anh cộng tác với Hồ Ngọc Hà. Liệu “Ai trung thành hơn cô đơn” sẽ gây bão như…

Văn Mai Hương dựa đạo diễn lừng danh Vương Gia Vệ làm “Mưa tháng sáu”

Tối 24/5, ca sĩ Văn Mai Hương đã tổ chức buổi họp báo giới thiệu cuộc thi ca nhạc giữa cô và “Jun Rain” đầy bất ngờ….

Ca sĩ Hồ Ngọc Hà: viên mãn và an yên

Để chuẩn bị cho liveshow Love song diễn ra vào ngày 3/6 tại Đà Nẵng, ca sĩ Hồ Ngọc Hà cho biết sau gần 2 thập kỷ…

Nhà sản xuất xin lỗi sau phát ngôn sai của Trấn Thành

Tối 23/5, nhà sản xuất chương trình “Người ấy là ai?” Mùa 5 đã đăng thông báo công khai trên Fanpage chính thức. Thông cáo viết: “Do…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *