Top 7 Tẩy da chết Hàn Quốc nào tốt nhất các chị em nên dùng

Produktet koreane të eksfolimit vlerësohen shumë për sa i përket efektivitetit për lëkurën. Shumica e produkteve janë me origjinë natyrale, janë beninje, përmbajnë shumë lëndë ushqyese për të ushqyer lëkurën. Nëse jeni duke kërkuar për një lloj Eksfolimi korean Cilësi dhe efektivitet, mos humbisni 7 produktet më të mira të mëposhtme!

A është i mirë eksfolimi korean?

Eksfolimi korean rekomandohet nga estetistët dhe konsulentët e bukurisë falë veçorive të tij të jashtëzakonshme si:

  • Përbërësit e sigurt: Shumica e linjave eksfoliuese koreane janë nxjerrë nga përbërës natyralë, duke siguruar beninje për lëkurën si aloe vera, centella asiatica, çaji jeshil, kamomil, etj. Përveç kësaj, lëndë ushqyese pastruese Hidratim i mirë dhe efektiv.
  • Parandalimi efektiv i akneve: Shfaqja e akneve është për shkak të grumbullimit të shumë papastërtive, sebumit, baktereve që bllokojnë poret. Eksfolimi korean është i integruar me shumë teknologji dhe përbërës të rinj të aftë për të pastruar çdo pore. Fryni shtresën e vjetër me brirë, duke eliminuar kështu agjentët që shkaktojnë akne në lëkurë.
  • Rritja e kujdesit të lëkurës: Pas eksfolimit, lëkura do të jetë e pastër dhe e pastër. Në këtë kohë, lëndët ushqyese në produktet e kujdesit të lëkurës do të depërtojnë lehtësisht dhe do të përthithen thellë në lëkurë.

Eksfolimi korean

Përjetoni zgjedhjen e eksfoliantit të duhur korean

Me shfaqjen e linjave të panumërta të produkteve eksfoluese në treg, mund ta keni të vështirë të zgjidhni produktin. Këtu janë disa përvoja për t’ju ndihmuar të gjeni atë të duhurin Eksfolimi korean Përshtatet.

1. I përshtatshëm për lëkurën

Çdo lloj eksfoliuesi është i përshtatshëm për lloje të ndryshme lëkure. Konkretisht, për lëkurën e yndyrshme, duhet të përdorni produkte që përmbajnë qymyr aktiv, argjilë. Për lëkurën e thatë këshillohet të zgjidhni një eksfoliues me aftësi hidratuese. Sidomos për lëkurën e ndjeshme, duhet të përdorni vetëm eksfoliantë me origjinë krejtësisht natyrale.

Eksfolimi korean

2. Tabela e përbërësve

Prioritet duhet t’u jepet eksfoliantëve me përbërës të ekstraktuar nga natyra si: aloe, çaj jeshil, manit, … kjo siguron një efekt pastrimi të sigurt dhe efektiv të lëkurës, pa irrituar apo shkaktuar irritim.ju vuani asnjë efekt anësor.

3. Markë prestigjioze

Ju duhet të zgjidhni të blini eksfoliantë koreanë të markave dhe markave të famshme dhe me reputacion për të siguruar cilësi, efektivitet dhe siguri. Markat e famshme të besuara si: The Face Shop, Innisfree, Laneige, …

Top 7 eksfoliantët më të mirë koreanë janë të pëlqyer sot

Sot në treg ka shumë lloje Eksfolimi korean nga segmenti i përballueshëm në atë të nivelit të lartë. Por nëse keni vështirësi në zgjedhjen e një produkti të përshtatshëm që është efektiv, atëherë ju lutemi referojuni 7 sugjerimeve kryesore më poshtë.

1. Xhel për lëkurë të butë me lagështirë të tërshërës Innisfree

Kjo është një linjë koreane e eksfoliantëve për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme. Produkti ka një teksturë xhel të pastër, mjaft të lëngët, kjo është tekstura tipike e eksfoliantëve aktualë Peeling Gel.

Kur përdoret në lëkurë dhe masazhohet, kremi do të thahet gradualisht dhe do të grumbullohet në topa të rrumbullakëta me papastërti në fytyrë. Nga atje, ai heq në mënyrë efektive lëkurën e vdekur dhe papastërtitë. Përveç kësaj, produkti përmban edhe shumë esenca natyrale për të ndihmuar në ushqyerjen e lëkurës për të qenë e lëmuar, e butë dhe e hidratuar.

Tham Khảo Thêm:  Nồi chiên hơi nước Unie Steam Mars có tốt, nên mua không?

Eksfolimi korean

Përveç përbërësve që ndihmojnë në pastrimin dhe eksfolimin e lëkurës, Xheli për lëkurë të butë me lagështirë të tërshërës Innisfree përmban edhe përbërës të tjerë të rëndësishëm si: Glicerinë që mbështet eksfolimin, hidratimin dhe zbutjen e lëkurës. Ekstrakti Centella asiatica për zbutjen e lëkurës, efekte anti-inflamatore dhe shëruese të plagëve. Ekstrakti i tërshërës siguron lëndë ushqyese të bollshme, ndërkohë që hidraton lëkurën.

Ky eksfoliant Korean Innisfree nuk shkakton kërcitje ose yndyrë kur përdoret. Pas përdorimit, lëkura mund të ndihet e pastër, e pastër dhe e butë.

  • Çmimi referencë: 230 000 VND

2. Scrub me sheqer të zi me mjaltë me lëkurë të zgjuar

Smart Peeling Honey Black Sugar Scrub është një linjë eksfolimi koreane nën markën The Face Shop. Kjo është një markë e vjetër dhe e famshme me një gamë të gjerë produktesh të njohura. Nëse e keni të vështirë të gjeni një eksfoliant korean, ky do të jetë një sugjerim i shkëlqyeshëm.

Eksfolimi korean

Përbërësi i sheqerit të zi siguron shumë minerale dhe vitamina B, B1, B2, dhe ka efektin e heqjes së qelizave të vdekura në lëkurë falë grimcave të vogla të sheqerit. Ekstrakti i pastër i mjaltit zbut lëkurën, heq butësisht qelizat e vdekura të lëkurës, nxit qarkullimin e gjakut, e bën lëkurën gjithnjë e më të lëmuar dhe të lehtë për t’u përthithur lëndët ushqyese nga kozmetika për kujdesin e lëkurës.

Scrub me sheqer të zi me mjaltë siguron një sasi të madhe lëndësh ushqyese për të ushqyer lëkurën, për të rimbushur lagështinë e nevojshme dhe për të shtrënguar poret, sebum të pastër dhe yndyrë të tepërt nën lëkurë. Pasi ta përdorni për një kohë, do të vini re se pikat e zeza dhe aknet e fshehura reduktohen ndjeshëm.

  • Çmimi referencë: 199 000 VND

3. Bizhuteri i bardhë i zgjuar me lëkurë të fytyrës

Face Shop Smart Peeling White Jewel ka aftësinë për të pastruar dhe hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës në fytyrë. Nxit qarkullimin e gjakut dhe parandalon agjentët që shkaktojnë errësim të lëkurës. Përveç kësaj, produkti ka aftësinë të parandalojë plakjen, të shtrëngojë muskujt e fytyrës dhe të kufizojë rrudhat. Paketimi ka një dizajn të bukur me një ton dominues të bardhë, trupi i kutisë është i printuar me informacion të detajuar të produktit, datën e skadencës dhe barkodin që përdoruesit ta kontrollojnë lehtësisht kur blejnë.

Eksfolimi korean

Ky skrab korean mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës: lëkurë të yndyrshme, lëkurë të shurdhër, lëkurë me akne dhe madje edhe lëkurë të ndjeshme. Produkti ndihmon në nxitjen e qarkullimit për të ndihmuar rrjedhjen e lehtë të gjakut, duke e bërë kështu lëkurën të bardhë, rozë dhe rrezatuese.

Tham Khảo Thêm:  15+ Kiểu tóc layer nữ mặt dài Xinh Ngất Ngây cho các nàng

Me ekstrakt pluhur perla për të ndihmuar në pastrimin e qelizave të vdekura dhe papastërtive thellë në pore. Në të njëjtën kohë, ai siguron lëndë ushqyese për lëkurë të lëmuar dhe të ndritshme, së bashku me përbërës që parandalojnë plakjen dhe rigjenerojnë lëkurën. Ekstrakti i fibrave natyrale rrit efektin pastrues të sebumit, papastërtive të fshehura pas poreve. Struktura e ngjashme me xhel është e lehtë për t’u përdorur, nuk ka mbeturina gjatë përdorimit.

  • Çmimi referencë: 170 000 VND

Referenca: Top 9 xhel dushi eksfolues më të mirë dhe më efektiv sot

4. Xhel për lëkurë të bardhë me mollë

Ky është një eksfoliant korean me një teksturë xheli pak të errët dhe të lëmuar. Në veçanti, produkti nuk përmban grimca pastrimi për të shmangur dëmtimin e lëkurës së hollë ose të ndjeshme. Produkti ka një aromë të këndshme frutash. Pra, kur aplikohet në lëkurë, do të jetë shumë relaksuese dhe prej andej, pastroni dhe largoni qelizat e vjetra, të vrazhda të lëkurës që ngjiten në lëkurë.

Eksfolimi korean

Xheli për lëkurën e bardhë të mollës me ekstrakt të mollës së kuqe koreane ndihmon në sigurimin e vitaminave A dhe C për të ngadalësuar procesin e plakjes, si dhe për të hequr papastërtitë dhe sebumin nga poret. Ekstrakti i farës Yidi ndihmon në hidratimin, pastrimin e thellë dhe ushqyerjen e lëkurës nga thellësia e brendshme. Ekstrakti i portokallit të ëmbël përmban lëndë ushqyese antioksidante, ndihmon në rritjen e prodhimit natyral të kolagjenit dhe ushqen lëkurën e shndritshme dhe të lëmuar, duke parandaluar formimin e akneve.

Lista e përbërësve është e sigurt, nuk shkakton acarim të lëkurës pasi nuk përmban alkool, aromë, vaj mineral ose ngjyrues, parabene.

  • Çmimi referencë: 120 000 VND

5. Scrub me kajsi St.ives Blemish Control

Kremi Korean Eksfoliues St.ives Blemish Control është kombinimi perfekt i përbërësve natyralë. Prandaj, produkti vlerësohet si linja më e mirë eksfoluese e markës St.ives. Tekstura është mjaft e dendur, me ngjyrë të bardhë dhe e mbushur dendur me grimca pastrimi. Për shkak se kremi është mjaft i trashë, kur përdoret, nuk do të shkaktojë acarim të lëkurës. Pika minus është se grimcat e scrub-it janë mjaft të mëdha dhe të vrazhda, kështu që gjatë përdorimit duhet t’i kushtoni vëmendje që të mos fërkoni shumë fort për të shmangur dëmtimin ose acarimin e lëkurës.

Eksfolimi korean

Me pjesëmarrjen e ekstraktit të kajsisë përmban shumë karotenoidë për efektin e ngadalësimit të procesit të plakjes. Pluhuri i arrës luan një rol të madh në eksfolimin e qelizave të vdekura. Përmbajtja 2% e acidit salicilik ndihmon në pastrimin e lëkurës, ndihmon në uljen e dhimbjes, anti-inflamator dhe mbështet trajtimin e akneve. Përbërësi i glicerinës sjell efekt hidratues dhe kufizon tharjen dhe dehidratimin e lëkurës pas eksfolimit.

  • Çmimi referencë: 150 000 VND

6. Whoo Gongjinhyang Seol Brightening Peeling Gel

Kjo është një linjë eksfolimi koreane nga marka OHUI, një nga markat kryesore kozmetike në vendin e Kim Chi. Kompania është e specializuar në kujdesin e lëkurës, grimin, kremrat kundër diellit, pastrimin dhe kujdesin e trupit.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 Máy làm sữa hạt của Đức chất lượng đáng mua nhất

Produkti shtohet me përbërësin ekskluziv Chrysin TM nga OHUI, i cili ka efekt në përmirësimin e shëndetit të lëkurës, kundër oksidimit të rrezeve ultravjollcë. Në të njëjtën kohë, ndihmon në luftimin e inflamacionit, mbrojtjen e lëkurës nga errësimi, pigmentimi, njollat ​​me SPF50+/PA+++.

Eksfolimi korean

Xhel Peeling Brightening Whoo Gongjinhyang Seol bazohet në formulën sekrete të mjekësisë orientale si ekstraktet natyrale të krizantemës dhe chihyang palbaeksan që përmbajnë përbërës efektivë të kujdesit të lëkurës të Gongjinhyang Seol që fokusohen në rikthimin e lëkurës së bardhë të ndritshme.

Produkti ka aftësinë të pastrojë dhe të heqë butësisht shtresën e vjetër me brirë të vdekur, papastërtitë dhe sebumin në lëkurë, si dhe të heqë pigmentin e melaninës që formohet thellë në lëkurë për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës dhe nxitjen e formimit të qelizave.qeliza të reja. Nga aty, jep një lëkurë të ndritshme, të butë dhe të lëmuar pa irritim. Kjo linjë eksfolimi mund të përdoret për lëkurë të ndjeshme.

  • Çmimi referencë: 1,250,000 VND

7. Peeling i butë Ohui Clear Science

Ohui Clear Science Soft Peeling është një eksfoliant me bazë xhel që ju jep lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Ky xhel eksfoliues është mjaft i lëmuar që largon shpejt shtresën e vjetër të qelizave dhe krijon lëkurë të ndritshme dhe të pastër. Grimcat e buta në produkt shpërbëhen, më pas depërtojnë thellë në pore për të pastruar sebumin dhe vajin e tepërt. Kokrrat e forta dhe rëra bimore do të ndihmojnë në heqjen e shtresës së vjetër me brirë që ngjitet në lëkurë. Ai gjithashtu siguron lagështi thelbësore për lëkurën.

Eksfolimi korean

Esenca e narcisit që përmban përbërësi luan një rol të rëndësishëm në pastrimin e papastërtive, duke eksfoluar butësisht pa shkaktuar dëme në lëkurë. Esenca e perlës ndihmon në zbardhjen e lëkurës nga thellësia, ushqen lëkurën e butë dhe shton disa lëndë ushqyese thelbësore në lëkurë. Ekstrakti i rrënjës së kamomilit përdoret si eksfoliant për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës. Përveç kësaj, Stemwhite TM Copper Peptide vepron si një substancë për të ndihmuar në përmirësimin e pigmentimit të lëkurës, duke ndihmuar që lëkura të jetë e njëtrajtshme dhe më e ndritshme.

Kjo linjë eksfoliant koreane është e përshtatshme për ata me lëkurë të ndjeshme ose lehtësisht të irrituar. Sjell efektin e pastrimit, zbardhjes natyrale, dhe në të njëjtën kohë ushqyes të lëkurës së shëndetshme, më të butë.

  • Çmimi referencë: 425 000 VND

Vetëm tani është një përmbledhje e 7 produkteve më të mira Eksfolimi korean përvoja më e mirë dhe e përshtatshme e përzgjedhjes së sotme. Shpresoj se ky do të jetë informacion i dobishëm dhe do t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjen më të mirë!

Produkt origjinal

).shtyj({});

d=2]

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Tẩy da chết Hàn Quốc nào tốt nhất các chị em nên dùng . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *