Top 7 Thỏi son màu đỏ đất nào Mịn, Đẹp nhất hiện nay

Buzëkuqi është një nga artikujt e makijazhit të domosdoshëm të ndjekësve të bukurisë së sotme. Buzëkuqi ndihmon për të shtuar freski dhe për të rritur hijeshinë e buzëve tona. Aktualisht në treg ka shumë lloje buzëkuqësh nga shumë marka, si dhe shumë ngjyra të ndryshme. Në të, linja buzëkuq i kuq dheu aktualisht “duke sulmuar” komunitetin e bukurisë. Le të zbulojmë në detaje top 7 buzëkuqët e kuq më të bukur tani në artikullin më poshtë.

Çfarë ngjyre ka buzëkuqi i kuq tokësor?

Buzëkuq i kuq dheu është një kombinim harmonik midis dy nuancave të kafesë së tokës dhe të kuqes së pastër. Kombinimi i këtyre dy ngjyrave ndihmon për të krijuar një ngjyrë të re në trend dhe jashtëzakonisht luksoze buzëkuqi. Prandaj, shumica e femrave, sidomos ndjekësve të grimit, me siguri nuk do t’i rezistojnë tërheqjes së këtij buzëkuqi të kuq prej dheu.

Buzëkuq i kuq dheu

Për cilin nuancë lëkure është i përshtatshëm buzëkuqi i kuq tokësor?

Shumë gra tani po pyesin se cila ngjyrë e kuqe e buzëkuqit i përshtatet ngjyrës së lëkurës së tyre? Mund të shihet se buzëkuqi i kuq ka një ton të thellë, por nuk është pickues. Këtu do ta zbulojmë së bashku buzëkuq i kuq dheu Çfarë ngjyre lëkure i përshtatet?

1. Buzëkuqi i kuq prej dheu i përshtatet lëkurës së hapur

Për ato prej jush me lëkurë të hapur, mund të përdorni me siguri çdo ngjyrë buzëkuqi dhe mund të përdoret edhe e kuqja. Me këtë buzëkuq të kuq prej dheu, do të nxjerrë në pah lëkurën e bardhë të ndritshme, duke i bërë buzët më të shëndosha, të plota dhe tërheqëse. Në të njëjtën kohë, nuk keni nevojë të përdorni shumë grim, por thjesht vendosni një buzëkuq të kuq të lehtë për të qenë të bukur dhe të sigurt.

Buzëkuq i kuq dheu

2. Buzëkuqi i kuq prej dheu i përshtatet lëkurës së errët

Për vajzat me lëkurë të errët, torta me mjaltë shpesh është mjaft e turpshme në zgjedhjen e ngjyrës së buzëkuqit. Megjithatë, nëse ju pëlqen ky buzëkuq me ngjyrë të kuqe dheu, mund të zgjidhni lirisht ta përdorni. Sepse kjo ngjyrë e re e kuqe tokësore do t’i ndihmojë njerëzit me lëkurë mjalti të duken më rinore, luksoze dhe tërheqëse. Në veçanti, kur aplikoni pak më shumë rimel me të njëjtën ngjyrë, fytyra e përgjithshme do të bëhet më e bukur dhe më e ndryshme.

Shiko me shume: Top 7 buzëkuqët më të bukur dhe më të nxehtë rozë toke sot

3. Buzëkuqi i kuq prej dheu është i përshtatshëm për lëkurën e verdhë

Lëkura e verdhë është një ngjyrë lëkure që kanë shumica e femrave aziatike dhe kjo ngjyrë lëkure gjithashtu shkon mirë me shumë ngjyra të ndryshme të buzëve nga e kuqja në rozë. Prandaj, vajzat nuk kanë nevojë të kenë dhimbje koke kur vendosin se cilën ngjyrë buzëkuqi të përdorin. Sidomos me ngjyrën e buzëkuqit të kuq do të sjellë sharm, freski dhe shëndet. Në të njëjtën kohë nuk e zbeh lëkurën, duke e bërë fytyrën më të shndritshme kur përdoret.

Top 7 buzëkuqët e kuq më të bukur dhe në modë

Sot në treg ka shumë ngjyra të ndryshme buzëkuqi. Prandaj për t’ju ndihmuar të zgjidhni linjën tuaj të preferuar të buzëkuqit, si dhe të përshtatshme për veten tuaj. Le të hedhim një vështrim në 7 baret kryesore me Yanlemon buzëkuq i kuq dheu E bukur dhe e dashur nga shumë gra këtu.

1. Kuq buzësh i kuq dheu bar i butë

Marka kozmetike natyrale me bar të butë është e dashur dhe e besuar nga shumë gra me filozofinë e biznesit “të shëndetshëm dhe të vërtetë”. Koleksioni i buzëkuqëve Natural Pearl është entuziazmi i ekipit të Pharmacists Co Soft me dëshirën për të zëvendësuar kimikatet e dëmshme me përbërës natyralë të sigurt në linjat e produkteve të bukurisë.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Ghế tập ngồi cho bé Tốt, An Toàn nên mua hiện nay

Nr. 22 me një ton pak të pjerrët të kuqes së ndezur, rinore është një nga buzëkuqët e kuq më të shitur të markës Co Soft. Nëse jeni të mërzitur me buzëkuqët mat të fortë që shkaktojnë tharje të buzëve, ky është produkti për ju. Ky buzëkuq i kuq prej dheu ka një teksturë të lëmuar, të mëndafshtë, të pasur me hidratues natyralë pa u yndyrshëm.

Kuq buzësh i kuq dheu bar i butë

SHKONI NE SHITJE

Nuk përmban konservues dhe aroma, kështu që është i sigurt për buzët e ndjeshme. Pa plumb, por aftësia për të mbajtur ngjyrën deri në më shumë se 5 orë falë pigmenteve minerale natyrale është shumë e mirë. Ky buzëkuq i kuq dheu ndihmon gjithashtu në rimbushjen e hidratuesve me ekstrakt të farës së mollës, vaj bajame, vaj krunde orizi dhe vitaminë E.

Ky buzëkuq Earthy Red Pearl ka një dizajn të jashtëm të bardhë me perla, një kapak modern dhe elegant. Buzëkuqi është një artikull i përdorur shpesh nga çdo vajzë. Prandaj, buzëkuqi Ngoc është sa i sigurt dhe standard me një ngjyrë të kuqe të kënaqshme, e cila është një zgjedhje e shkëlqyer për vajzat.

Çmimi referencë: 290 000 VND

2. Buzëkuq i kuq Black Rouge A12

Nëse jeni duke kërkuar për një buzëkuq të kuq mat që ngjitet mirë, por nuk i thajnë buzët dhe krijon një efekt shkëlqyes, atëherë buzëkuqi mat Black Rouge A12 në ngjyrë të kuqe dheu do të jetë zgjedhja e shkëlqyer për ju. Kjo është një linjë produktesh nga marka e famshme Black Rouge. Ky buzëkuq është një kombinim i nuancës dhe buzëkuqit mat, duke siguruar një strukturë të lehtë të butë me mbajtje të shkëlqyeshme të ngjyrave dhe aftësi hidratuese.

Buzëkuq i kuq dheu i zi Rouge A12

SHKONI NE SHITJE

Përbërësit kryesorë të këtij buzëkuqi të kuq Black Rouge A12 përfshijnë dimetikon, glicerinë dhe pluhur mike, etj. Falë kësaj, buzëkuqi ka një fund të mirë mat dhe zgjat më shumë, buzëkuqi gjithashtu bëhet i butë dhe i lëmuar kur përdoret. Në të njëjtën kohë, ky buzëkuq Black Rouge A12 gjithashtu hidraton për t’i mbajtur buzët tërheqëse dhe të buta gjatë gjithë ditës.

Nga ana tjetër, produkti ka një dizajn të trupit me buzëkuq katror me guaskën e njohur mat të Black Rouge. Kapaku i buzëkuqit ka një ngjyrë vjollce të çelur luksoze, elegante, e lehtë për t’u mbajtur. Në veçanti, ky buzëkuq ka një furçë në formë gjetheje që ju ndihmon të merrni sasinë e duhur të buzëkuqit, gjë që ju ndihmon të kurseni para, si dhe ta futni më lehtë buzëkuqin brenda.

Çmimi referencë: 230 000 VND

3. Buzëkuq 3CE i kuq toke daffodil

Ky është një nga buzëkuqët e kuq më të bukur dhe më të nxehtë që shumë femra e duan dhe e blejnë së fundmi. Ky buzëkuq 3CE i kuq Daffodil vjen nga marka e famshme e kozmetikës koreane 3CE. Ky buzëkuq i përket linjës së buzëkuqëve 3CE Velvet Lip Tint në ngjyrë të kuqe dheu – Daffodil është super “trendy” sot.

Buzëkuq me ngjyrë të kuqe 3CE

SHKONI NE SHITJE

Buzëkuqi i kuq tokësor Daffodil 3CE ka një dizajn kompakt dhe të përshtatshëm me trupin e buzëkuqit të gjatë të markës. Gjatë mbajtjes së buzëkuqit, ai ndihet i fortë dhe sa herë hapet dhe mbyllet, nuk lirohet dhe nuk shkëputet. Trupi i buzëkuqit është projektuar që të ketë të njëjtën ngjyrë si buzëkuqi, i cili është i përshtatshëm dhe i lehtë për t’u zgjedhur pa swatching.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Kiểu tóc duỗi cúp layer Đẹp Ngây Ngất cho các nàng

Përveç kësaj, përbërja e këtij buzëkuqi të kuq tokësor 3CE përmban vajra që ndihmojnë në mbajtjen e buzëve të shëndosha dhe të lëmuara. Në të njëjtën kohë, nuk shkakton ndjesi thatësie ose shqetësimi në buzë kur përdoret. Kjo linjë buzëkuqësh ka gjithashtu aftësinë për ngjyrë standarde, buzëkuq të lëmuar dhe afatgjatë, mund të përdoret në mënyrë të sigurt brenda 4-5 orëve pa pasur nevojë të riaplikoni buzëkuqin.

Çmimi referencë: 349 000 VND

Shiko me shume: Top 7 buzëkuqët nudo janë më të bukurit sot

4. Versioni i fundit Velvet Lip Tint Version 5 BBIA Lip Tint Version 5 #25

Ky buzëkuq i kuq BBIA #25 i përket koleksionit BBIA Last Velvet Lip Tint Version 5. Ky buzëkuq me ngjyrë të kuqe BBIA është vlerësuar dhe dashur nga shumë ndjekës të bukurisë që nga lansimi i tij në treg. Buzëkuqi i kuq prej dheu i BBIA-s është sa joshës dhe bie në sy kur vajzat e aplikojnë në buzët e tyre. Ngjyra e buzëkuqit të produktit është paksa e kuqe, kështu që nuk e bën përdoruesin të duket shumë i ashpër dhe në të njëjtën kohë i përshtatshëm për shumë nuanca të lëkurës.

Versioni i fundit Velvet Lip Tint Version 5 BBIA Lip Tint Version 5 #25

SHKONI NE SHITJE

Përbërësit kryesorë të BBIA Last Velvet Lip Tint Version 5 – ngjyra 25 përfshijnë dimetikon, propilen glikol, izododekan, fluorflogopit sintetik. Falë përbërësve, produkti ka aftësinë të rrisë ngjyrën mat dhe të lëmuar të buzëkuqit. Në të njëjtën kohë, ky buzëkuq BBIA ndihmon edhe në hidratimin, duke siguruar lagështinë e nevojshme për buzët për të ndihmuar buzët të qëndrojnë plot jetë dhe të mos shkaktojnë ndjenjën e thatësisë gjatë përdorimit.

Përveç kësaj. Ky produkt ka një dizajn modern dhe luksoz nga kutia e buzëkuqit deri te kapaku i buzëkuqit. Trupi i buzëkuqit është prej plastike transparente me cilësi të lartë, kështu që ju mund të shihni ngjyrën e buzëkuqit brenda. Falë kësaj, ju mund të dini sasinë e buzëkuqit brenda dhe më të lehtë për t’u përdorur.

Çmimi referencë: 140 000 VND

5. Dior Addict Lip Tattoo 541 Natural Sienna

Kjo është një linjë e lartë e buzëkuqëve krem ​​nga marka e famshme franceze Dior. Ky buzëkuq Dior i kuq prej dheu ka një dizajn mjaft të fortë të guaskës katrore. Emri i linjës së buzëkuqit është i printuar me shkronja argjendi që bien në sy. Predha është projektuar me të njëjtën ngjyrë si buzëkuqi brenda për t’ju ndihmuar të identifikoni me lehtësi ngjyrën e buzëkuqit. Koka e furçës së buzëkuqit është e hollë dhe e vogël, pak e pjerrët nga marka për ta bërë më të lehtë përshtatjen për të qenë më afër vijës së buzëve.

Dior Addict Lip Tattoo 541 Natural Sienna

SHKONI NE SHITJE

Ky buzëkuq Dior Addict Lip Tattoo 541 Natural Sienna ka një ton të kuq prej dheu që është aktualisht një nga ngjyrat më të njohura të buzëkuqit sot. Ngjyra e buzëkuqit të kuq prej dheu të produktit është një kombinim i ngjyrës së kuqe-portokalli të përzier me pak ngjyrë kafe të thellë. Në këtë mënyrë, ngjyrat nuk do të jenë shumë të ndritshme dhe të spikatura, por gjithsesi do të krijojnë një theks për përdoruesit. Njëkohësisht duke krijuar një efekt bukurie të qartë, joshëse dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Përveç kësaj, ky buzëkuq i kuq dheu i përket llojit të nuancës me një përthithje të butë, të shpejtë, jetëgjatë dhe nuk i thajnë buzët. Në të njëjtën kohë, produkti është aplikuar edhe teknologjia e përputhjes së ngjyrave të buzëve për të krijuar një shtresë buzëkuqi mat absolut, të hollë dhe të lehtë, duke krijuar një ndjenjë natyrale të buzëve si pa buzëkuq.

Tham Khảo Thêm:  [Review] Dầu gội phủ bạc Laco sử dụng có tốt không?

Çmimi referencë: 850 000 VND

6. Buzëkuq V6 i kuq dheu Merzy

Buzëkuqi i kuq dheu V6 Merzy aktualisht po dashurohet dhe vlerësohet nga ndjekësit e bukurisë. Ky buzëkuq i kuq prej dheu është në koleksionin Merzy Another Me The First Velvet Tint me një buzëkuq mat kremoz, por jo shumë i trashë dhe i dendur, i lehtë për t’u përzier në buzë. Kur përdoret, nuk shkakton ndjenjën e thatësisë në buzë, dhe në të njëjtën kohë, lë një shtresë të butë dhe të lëmuar buzëkuqi që nuk zbulon asnjë gjurmë gishti apo kore kur përdoret.

Son Merzy toka e kuqe V6

SHKONI NE SHITJE

Rreth dizajnit të këtij buzëkuqi të kuq Merzy V6, ka një pjesë të fshikëzës gri të zezë, me fjalët “Merzy” të bëra transparente, kështu që ju mund të shihni ngjyrën e buzëkuqit brenda. Në të njëjtën kohë, koka e furçës së produktit është e pjerrët për ta bërë të përshtatshëm aplikimin e buzëkuqit gjatë përdorimit.

Përveç kësaj, ky buzëkuq i kuq prej dheu nga Merzy i përket linjës së buzëkuqëve krem ​​mat, por përmban shumë përbërës që përdoren për të ushqyer buzët, kështu që ndihmon në kujdesin e buzëve dhe hidratimin efektiv. Në të njëjtën kohë, aftësia për të ngjyrosur buzëkuqin është gjithashtu shumë e mirë, ngjyra është natyrale, delikate dhe e vërtetë. Si rezultat, buzët e përdoruesve bëhen tërheqëse, të shëndosha dhe të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Çmimi referencë: 140 000 VND

7. Buzëkuq rus i kuq MAC

Buzëkuqi MAC Russian Red është një nga buzëkuqët MAC më të bukur dhe joshës sot që nuk mund të mungojë në koleksionet e grave. Ky produkt ka një dizajn në formë plumbi me një guaskë të jashtme plastike të zezë dhe disa emulsione argjendi. Në të njëjtën kohë, ky buzëkuq i kuq Mac ka një madhësi kompakte, aftësinë për t’u kthyer lart e poshtë jashtëzakonisht pa probleme dhe lehtësi.

Buzëkuq rus i kuq MAC

SHKONI NE SHITJE

Ky buzëkuq MAC me ngjyrë të kuqe tokësore i përket linjës së buzëkuqëve mat retro me buzë mat por jo pluhur dhe të thatë. Kur përdorni buzëkuqin, ai rrëshqet pa probleme në buzë, nuk ka ndarje të brazdave të buzëve dhe nuk ka ndjenjën e buzëve të trasha apo ngjitëse. Buzëkuqi ka një ngjyrë të kuqe jashtëzakonisht mbresëlënëse që ndihmon në nxjerrjen në pah të buzëve, duke e bërë fytyrën më tërheqëse, të plotë dhe rrezatuese. Në të njëjtën kohë, kjo ngjyrë buzëkuqi është e përshtatshme për të gjitha qëllimet si daljet, daljet në punë, pjesëmarrjen në një festë, …

Përveç kësaj, ky produkt ka një ngjyrim mjaft standard prej 85-95% në varësi të ngjyrës së buzëve të çdo personi. Ngjitja e ngjyrave të këtij buzëkuqi MAC Russian Red është gjithashtu shumë e qëndrueshme dhe nuk ngjitet në gotë kur hani dhe pini. Produkti ka një aromë të butë të ëmbël vanilje që është mjaft e këndshme për të gjithë përdoruesit.

Çmimi i referencës: 520 000 VND

Përmes artikullit mund të shohim se ngjyra e buzëkuqit të kuq është ende një ngjyrë e bukur buzëkuqi që shumë femra pëlqejnë ta përdorin sot. Shpresoj me informacionin për 7 shufrat kryesore buzëkuq i kuq dheu Më e bukura, trendi e mësipërme do t’ju ndihmojë të zgjidhni një produkt që është i përshtatshëm dhe i përshtatshëm për ju.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Thỏi son màu đỏ đất nào Mịn, Đẹp nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *