Top 7 Thỏi son màu hồng đất Đẹp, Hot Trend nhất hiện nay

Aktualisht trendi i buzëkuqit rozë prej dheu është në fron, i ndjekur nga lansimi i një sërë produktesh të markave të ndryshme. Përveç kësaj, buzëkuqi rozë prej dheu është edhe më i pëlqyer nga të rinjtë kur tregon personalitetin e tyre dhe rrit stilin e tyre rinor dhe dinamik. Kështu që nuk është çudi që kjo ngjyrë buzëkuqi ka qenë një trend i nxehtë viteve të fundit. Pra, ku janë shufrat? buzëkuq rozë dheu Më e bukura dhe që ia vlen të blihet sot?

Çfarë ngjyre ka buzëkuqi rozë dheu?

Buzëkuq rozë dheu është një ton ngjyrash që përzihet nga 2 ngjyra kryesore, rozë dhe nudo. Kombinimi i këtyre 2 tonaliteteve të vetullave krijon një ngjyrë jashtëzakonisht moderne, trendi dhe trendi, e cila është roza e tokës. Aktualisht, kjo ngjyrë e buzëkuqit rozë prej dheu ka marrë shumë vëmendje nga femrat, që atëherë edhe markat kozmetike kanë nisur nga ana e tyre tregun e buzëkuqëve rozë tokësore për të përmbushur nevojat e grave.

Buzëkuq rozë dheu

Buzëkuqi rozë dheu ka një nuancë ngjyre që është pothuajse e përshtatshme për të gjitha nuancat e lëkurës, si dhe i përshtatshëm për shumë stile të ndryshme grimi. Në varësi të markës, ngjyra e buzëkuqit do të anohet më shumë drejt rozës ose kafes së tokës. Prandaj, duhet të mendoni me kujdes që të mund të zgjidhni një buzëkuq rozë që ju përshtatet.

Për çfarë ngjyre lëkure është i përshtatshëm buzëkuqi rozë tokësore?

Buzëkuqi rozë prej dheu aktualisht po pëlqehet nga të rinjtë për shkak të rinisë dhe personalitetit që sjell ky buzëkuq. Përveç kësaj, kjo është gjithashtu një ngjyrë e buzëkuqit jo të zgjedhur, përkatësisht:

  • Lekure e bardhe: Për vajzat me lëkurë të shndritshme dhe rozë, ato mund të përdorin lirshëm çdo ngjyrë të buzëkuqit nga e hapur në të thellë. Kur një vajzë rozë-bardhë përdor buzëkuq rozë prej dheu, kjo do ta ndihmojë fytyrën e saj të bëhet më femërore, e butë dhe çuditërisht tërheqëse.
  • Lëkura e verdhë: Ne aziatikët shpesh kemi lëkurë të verdhë, kështu që shpesh shqetësohemi për përdorimin e buzëkuqit rozë prej dheu që nuk do ta bëjë fytyrën të panatyrshme dhe të zbehtë. Megjithatë, lëkura e verdhë është gjithashtu mjaft e lehtë për të zgjedhur ngjyrat e buzëkuqit, veçanërisht buzëkuqin rozë prej dheu me tone të theksuara. Gjatë grimit, mjafton të shtoni pak më shumë në sy dhe në faqe dhe buzët rozë prej dheu do t’ju ndihmojnë të dukeni më tërheqëse dhe më të spikatura.

Buzëkuq rozë dheu

  • Lëkura e nxirë: Kjo është ngjyra e lëkurës që aktualisht është në trend, falë personalitetit dhe dinamizmit të jashtëm. Ngjyra e buzëkuqit rozë dheu është jashtëzakonisht e përshtatshme për këtë lëkurë të errët. Me buzët rozë prej dheu, do të ndihmojë për të përmirësuar tonin e lëkurës, si dhe për të treguar besim në shprehjen e stilit tuaj.
  • Lëkurë të zbehtë: Kjo është një ngjyrë lëkure që është alarmante për shëndetin tuaj, ndaj përdorimi i një buzëkuqi rozë prej dheu për grim nuk është një ide e keqe. Mjafton të aplikoni një shtresë buzëkuqi rozë në buzët tuaja dhe menjëherë do të ndiheni të freskët dhe më të bukur.

Shiko me shume: Top 7 Cili është buzëkuqi i kuq tokësor më i butë dhe më i bukur sot

Top 6 buzëkuqët më të bukur rozë tokësore sot

Buzëkuq rozë dheu gjithnjë e më popullore dhe popullore në mesin e grave. Por a e dini se cili buzëkuq rozë është më i bukuri, hiti më i nxehtë dhe më cilësor?

Tham Khảo Thêm:  Cát sê của Châu Tinh Trì giá bao nhiêu?

1. Ngjyrë buzësh prej kadifeje 3CE afër dhe e dashur

Kjo është një linjë buzëkuqish mat e quajtur 3CE Velvet Lip Tint Near And Dear, linja e produkteve u lançua në fund të 2017. Buzëkuq rozë tokësore 3CE Kjo u bë shpejt një mani në faqet e internetit, dhe shumë blogere të bukurisë filluan gjithashtu t’i përdorin ato dhe t’ua rekomandojnë të gjithëve.

Ngjyrë buzësh prej kadifeje 3CE afër dhe e dashur

SHKONI NE SHITJE

Ky buzëkuq rozë prej dheu 3CE ka një dizajn shumë tërheqës dhe në modë. Trupi i buzëkuqit ka të njëjtën ngjyrë me buzëkuqin brenda, duke e bërë të lehtë për ju që të zgjidhni ngjyrën e duhur të buzëkuqit për veten tuaj, pa pasur nevojë të përdorni buzëkuqin. Buzëkuqi ka një formë shkopi të gjatë cilindrike, trupi i buzëkuqit është i printuar në një ngjyrë mat shumë të bukur. Maja e furçës së buzëkuqit është e vogël, pak e pjerrët, duke e bërë më të lehtë për përdoruesit aplikimin e buzëkuqit, si dhe duke mos e njollosur.

3CE Velvet Lip Tint – Near And Dear ka një aromë të lehtë vanilje, kështu që është shumë e këndshme kur aplikohet në buzë. Përveç kësaj, cilësia e buzëkuqit të produktit padyshim që ju bën jashtëzakonisht të kënaqur me strukturën e tij të hollë dhe të lehtë kur aplikohet në buzë. Buzëkuqi nuk ndihet i rëndë në buzë, përkundrazi është shumë i ajrosur dhe i butë sikur i mbuluar me një shtresë të hollë kadifeje. Për më tepër, ky buzëkuq rozë prej dheu 3CE ka një nuancë të shtuar, por jo shumë të dukshme. Ky është një buzëkuq mat, kështu që ka rezistencë të mirë ndaj lëvizjes.

Çmimi referencë: 300 000 VND.

2. Son Shu Uemura toka rozë 943

Son Shu Uemura 943 fiton rezultate me përdoruesit falë guaskës së saj të bardhë në argjend dhe mbulesës së jashtme transparente tërheqëse. Dizajni i buzëkuqit nxjerr në pah edhe bukurinë elegante të gruas moderne të sofistikuar. Kapaku i buzëkuqit Shu 943 është prej plastike transparente, kështu që ju mund të shihni ngjyrën e buzëkuqit brenda. Kur kapaku është i mbyllur, do të dëgjoni një “klik” të lehtë për të siguruar që buzëkuqi të jetë mbyllur mirë. Pjesa e sipërme e buzëkuqit Shu Uemura 943 është e pjerrët, kështu që nuk keni nevojë të përdorni astar buzësh për të shmangur njollosjen e buzëkuqit.

Son Shu Uemura rozë toke 943

SHKONI NE SHITJE

Produkti ka një ton rozë toke moderne dhe trendi që zbukuron buzët në mënyrë më tërheqëse. Përveç kësaj, buzëkuqi Shu 943 përmban ekstrakte natyrale, të cilat janë të sigurta, beninje dhe pa plumb, kështu që nuk do të dëmtojë buzët e përdoruesit. Buzëkuq mat, por në përbërje shtohet pak balsam i lehtë, kështu që kur aplikohet në buzë, duket mjaft i butë dhe i lëmuar.

Ruajtja e ngjyrës së buzëkuqit Shu rozë tokësore është gjithashtu jashtëzakonisht e mirë, me fuqinë e qëndrimit të ngjyrës deri në 8 orë / çdo aplikim. Prandaj, mund të hani rehat pa pasur nevojë të shqetësoheni shumë për rrjedhjen dhe ri-aplikimin e buzëkuqit pas ngrënies.

Çmimi referencë: 650 000 VND

3. Buzëkuq rozë e fshehur Sensual Earth Espoir

Son Espoir Hidden Sensual me kodin PK005 është një buzëkuq rozë dheu jashtëzakonisht tërheqës për femra. Produkti është vlerësuar nga përdoruesit si një nga ngjyrat më të bukura të buzëkuqit nudo të familjes Espoir të linjës Espoir Matte (M). Ky buzëkuq Espoir Hidden Sensual ka një fund mat dhe është mjaft i butë. Megjithatë, nëse jeni tipi i personit me buzë të thata ose të krisura, përdorimi i buzëkuqit nudo rozë do të ndikohet, sepse kjo ngjyrë buzëkuqi zbulon lehtësisht defektet e buzëve. Prandaj, duhet të pajisni më shumë balsam buzësh që të mos thahen buzët.

Tham Khảo Thêm:  1 tấn bằng bao nhiêu kg, tạ, yến? Giải đáp chi tiết nhất

Buzëkuq rozë Espoir Hidden Sensual

SHKONI NE SHITJE

Aftësia për të mbajtur ngjyrën e këtij buzëkuqi rozë Espoir është mjaft e mirë, koha për t’iu përmbajtur ngjyrës është rreth 5 orë. Kur hani dhe pini, buzëkuqi do të ngjitet pak në anët e tasave dhe gotave, por jo shumë, kështu që në thelb buzëkuqi qëndron shumë i qëndrueshëm për një kohë të gjatë.

Përveç kësaj, ky buzëkuq rozë prej dheu ka një ton mjaft të ndritshëm. Prandaj, me buzë pak më të errëta, duhet të përdorni më shumë korrektor buzësh për të marrë ngjyrën më të mirë të buzëkuqit. Jo vetëm kaq, kjo ngjyrë buzëkuqi kur aplikohet në buzë duket mjaft e freskët, e përshtatshme për pothuajse të gjitha llojet e lëkurës. Përdoruesit mund të godasin tone të theksuara, të lehta, të plota ose buzësh, të cilat janë gjithashtu shumë të përshtatshme.

Çmimi referencë: 349 000 VND

Referenca: Top 7 buzëkuqët nudo janë më të bukurit sot

4. Buzëkuq mat YSL 16 Nude Emblem në ngjyrë rozë dheu

Buzëkuqi mat YSL 16 Nude Emblem në ngjyrë rozë dheu është një produkt i domosdoshëm nga marka e njohur YSL. Buzëkuqi ka një dizajn katror me kapjen e buzëkuqit të verdhë të firmës YSL, duke u dhënë përdoruesve një ndjenjë luksoze dhe të klasit të lartë. Theksi i ri që sjell ky buzëkuq YSL me 16 ngjyra është pjesa transparente që bie në sy. Kjo i lejon përdoruesit të shohë me lehtësi ngjyrën e buzëkuqit brenda pa pasur nevojë për një swatch buzëkuqi.

Një avantazh i kësaj linje buzëkuqësh rozë YSL është se maja e furçës së buzëkuqit është e formuar posaçërisht për t’ju ndihmuar të përhapni lehtësisht buzëkuqin në mënyrë të barabartë në buzët tuaja pa e lyer ose pa pasur nevojë më parë për astar buzësh. Furça e buzëkuqit është katror dhe është e pjerrët në pjesën e sipërme, e përshtatshme për të marrë buzëkuq të mjaftueshëm për përdoruesin.

Buzëkuq mat YSL 16 Nude Emblem në ngjyrë rozë dheu

SHKONI NE SHITJE

Buzëkuqi YSL 16 Nude Emblem ka një ton rozë prej dheu të përshkruar nga kompania me emrin e ëmbël Terracotta Pink. Buzëkuqi është i hollë dhe i lëmuar, kur aplikohet në buzë, ngjyra do të jetë e saktë në herën e parë, si dhe lehtë për t’u përhapur dhe lëmuar buzët. Për më tepër, produktit i duhet vetëm një periudhë e shkurtër kohore që të bëhet plotësisht mat në buzë, pa shkaktuar ngjitje të pakëndshme.

Ky buzëkuq YSL 16 Nude Emblem përmban gjithashtu vajra dhe dyllë hidratues, si dhe qeramide kundër plakjes. Prandaj, kur përdorni këtë buzëkuq, do të zbuloni se buzët tuaja janë gjithmonë të lagura, të lëmuara dhe jashtëzakonisht tërheqëse. Ruajtja e ngjyrës së produktit është deri në 8 orë, duke ju lejuar të hani dhe pini rehat pa pasur nevojë të shqetësoheni shumë për zbehjen e ngjyrës.

Çmimi i referencës: 899 000 VND

Tham Khảo Thêm:  Nữ ca sĩ nóng bỏng lên tiếng tin đồn yêu tài tử 72 tuổi

5. Tom Ford Universal Apel

Son Tom Ford Universal Appeal ka një dizajn të bukur me një guaskë buzëkuqi katror të zi me buzë floriri në tejet elegant dhe luksoz. Sidomos, marka në pjesën e sipërme të buzëkuqit dhe kapakut të buzëve ka shumë të spikatur fjalën TF dhe tregon markën e produktit. Për sa i përket cilësisë së buzëkuqit, Tom Ford Universal Appeal është mjaft i lëmuar, me një ngjyrë standarde deri në 99,99%. Përveç kësaj, ngjyra trendi e buzëkuqit kombinon rozën dhe kafen e tokës, duke i shtuar bukuri dhe ëmbëlsi buzëve. Megjithatë, kafeja ende dominon në këtë buzëkuq Tom Ford Universal Appeal.

Apeli Universal i Tom Fordit

SHKONI NE SHITJE

Përbërësit që përbëjnë këtë buzëkuq rozë toke Tom Ford janë gjithashtu jashtëzakonisht të rrallë duke përfshirë: vajin esencial të kamomilit, gjalpin Murumuru nga Brazili dhe ekstraktin e farës së Sojës. Kjo ndihmon që buzëkuqi të jetë i lëmuar, i hollë dhe i lëmuar, kur aplikohet në buzë, do të ndihet i lehtë dhe komod. Përveç kësaj, buzëkuqi ka edhe një qëndrueshmëri të tmerrshme të ngjyrave deri në 8 orë, në krahasim me buzëkuqët e tjerë, është e vështirë për çdo buzëkuq të mbajë ngjyrën e tij aq të bukur dhe të gjatë sa Tom Ford Universal Appeal.

Çmimi referencë: 1,350,000 VND

Referenca: Top 7+ pluhurat më të mirë të kontrollit të vajit që shumë gra i besojnë

6. BBIA Last Lipstick Color 04

Me siguri shumë prej jush tashmë e njohin linjën e buzëkuqëve BBIA, apo jo? Buzëkuqi i BBIA shquhet për cilësinë e tij të mirë, ka shumë ngjyra unike, dhe çmimi është shumë i përshtatshëm për xhepin e studentëve. BBIA Last Lipstick Velvet Lip Tint ngjyra 04 me nuanca rozë dhe të kuqe. Këllëfi i buzëkuqit ka një dizajn mjaft të thjeshtë, guaska e kuqe, trupi katror, ​​është mjaft komod për tu mbajtur, por këllëfi i buzëkuqit ndihet paksa i lehtë dhe i lirshëm kur nevojitet.

BBIA Last Lipstick Ngjyra 04

SHKONI NE SHITJE

Paleta BBIA Last Lipstick është kryesisht në nuancat rozë dhe të kuqe, kështu që mund të jetë e përshtatshme për shumë nuanca të ndryshme lëkure. Në të cilin, theksim duhet përmendur buzëkuqi BBIA në ngjyrë rozë dheu #04, buzëkuq mat, kur aplikohet në buzë, është mjaft i butë, i lëmuar dhe nuk i thajnë buzët. Aftësia për të mbajtur ngjyrën është rreth 3-4 orë, nëse hani ose pini rrallë. Kur hani dhe pini, ngjyra e buzëkuqit patjetër do të zbehet nga fundi i buzëve tuaja. Pra, nëse dëshironi që ngjyra e buzëkuqit të jetë e njëtrajtshme dhe e bukur për një kohë të gjatë, mos harroni ta riaplikoni buzëkuqin pas çdo vakti!

Çmimi referencë: 180 000 VND

Më lart është informacioni për 6 shufrat kryesore buzëkuq rozë dheu Produktet më të bukura vijnë nga markat më të mira të kultit botëror të kozmetikës sot. Prandaj, nëse jeni adhurues i bukurisë rinore dhe joshëse, atëherë absolutisht mos i injoroni këta buzëkuq rozë prej dheu. Shpresoj të zgjidhni një buzëkuq që ju pëlqen të shkëlqeni me besim çdo ditë!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Thỏi son màu hồng đất Đẹp, Hot Trend nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *