TOP 7+ tivi giá rẻ dưới 2 triệu được yêu thích nhất hiện nay

Sigurisht që ka disa arsye pse nuk mund të shpenzoni shumë para për një televizor të shkëlqyer, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të keni një televizor të mirë. Dhe me një çmim prej 2 milion ose më pak të kesh një televizor nuk është shumë e vështirë. Këtu janë 7+ më të mirët TV i lirë nën 2 milion VND më popullor.

A duhet të blej një televizor të lirë nën 2 milionë?

Televizorë të lirë nën 2 milion VND do të jetë një zgjedhje e përshtatshme për ata me një buxhet jo shumë dhe hapësirë ​​ndenjeje me një sipërfaqe të vogël si konvikte, dhoma moteli, dhoma gjumi, dhoma të vogla ndenjeje etj.

Televizorë të lirë nën 2 milion VND

Kur zgjidhni një televizor, cilësia e figurës është gjithmonë një faktor i rëndësishëm që nuk mund të injorohet dhe sigurisht televizorët e lirë nën 2 milionë nuk kanë rezolucion si 4K HD, por mos u shqetësoni shumë. Rezolucioni HD 720p deri në 1080p është më se i mjaftueshëm për mprehtësia.

Megjithatë, për të siguruar cilësinë e televizorëve të lirë nën 2 milionë, duhet të kontrolloni lidhjen e altoparlantëve, lidhjen audio, sistemin e lojës ose pajisje të tjera të lidhura për t’u siguruar që keni përvojën më të mirë.

Të dini nëse duhet të blini një televizor të lirë nën 2 milion VND ose jo, varet shumë nga nevojat tuaja të përdorimit dhe kushtet ekonomike.

7+ televizorët më të lirë nën 2 milionë që ia vlen të blihen sot

Linjat TV i lirë nën 2 milion VND Nuk është shumë e vështirë të gjesh këto ditë. Shikoni 7+ produktet më të njohura më poshtë:

1. TV Philips LED 24 inç seri HD 24PHT4003S/74

Produkti i parë i lirë i televizorit nën 2 milionë është televizori Philips HD LED 24 inç 24PHT4003S/74, një produkt me teknologjinë e avancuar të përpunimit të imazhit të ekranit Philips që ju jep mprehtësi, kontrast dhe ngjyra. lëvizje të mprehta, të qetë për çdo detaj dhe rezolucion të lartë për të ndihmuar imazhet të marrin jetë.

Televizorë të lirë nën 2 milion VND

Bli tani në Shopee

Kontrasti i imazhit, ngjyra dhe mprehtësia janë optimale falë teknologjisë Digital Crystal Clear, duke ju dhënë kështu një ndjenjë të vërtetë kur shikoni një shfaqje televizive ose film të preferuar.

Hyrja HDMI e televizorit Philips HD LED 24 inç 24PHT4003S/74 e bën të lehtë lidhjen dhe transferimin e sinjaleve audio dhe video në televizor. Telekomandë e përshtatshme me Philips Easy Link. Porta HDMI siguron që t’ju sjellë cilësi të lartë fotografie në ekranin e televizorit. Mund të thuhet se kjo është linja televizive më e lirë nën 2 milionë që shumë njerëz zgjedhin të blejnë sot.

Çmimi referencë: 1,899,000 VND

2. Televizor i lirë nën 2 milionë LED Arirang AR-2488F 24 inç

Emri tjetër që nuk mund ta injorojmë është TV Arirang AR-2488F, kjo është një linjë e lirë televizive nën 2 milionë me një dizajn të hollë me një kufi me ekran jashtëzakonisht modern. Falë kësaj, televizori do t’u sjellë përdoruesve një përvojë vizuale të gjallë dhe të bukur.

Televizori Arirang AR-2488F është i pajisur me teknologjinë Led dhe një ekran HD 24 inç me shkëlqim 250 nit dhe raport kontrasti 3000:1, kohë përgjigjeje 8 ms pa turbullim si linjat konvencionale LCD.

Tham Khảo Thêm:  Review Top 5 Máy xay thịt Bear tốt nhất nên mua hiện nay

Televizorë të lirë nën 2 milion VND

Bli tani në Shopee

Përdoruesit mund të shikojnë me lehtësi kanale televizive që vijnë nga burime të ndryshme si kabllor, TV dixhital ose TV satelitor pa pasur nevojë për dekoder.

Ky produkt është gjithashtu i pajisur me 3 porte HDMI për të ndihmuar televizorin të lidhet lehtësisht me burime të tjera zgjerimi. Përveç kësaj, produkti është i integruar edhe me portet VGA dhe PC Audio, gjë që e ndihmon këtë televizor të bëhet një monitor i madh kompjuteri.

Jo vetëm kaq, TV Arirang AR-2488F është gjithashtu i pajisur me një port shtesë USB që i lejon përdoruesit të luajnë drejtpërdrejt imazhe, video, muzikë, … nga USB në TV në standard HD.

Sidomos, ky televizor ka gjithashtu një veçori të integruar USB Record që i ndihmon përdoruesit të regjistrojnë lehtësisht kanalet standarde DVB me cilësi HD dhe gjithashtu mund të vendosin kohën e regjistrimit.

Çmimi referencë: 1,980,000 VND

3. Televizorë të lirë nën 2 milionë Skyworth 32 inç 32E2A

Skyworth 32E2A TV është gjithashtu një emër që nuk mund të injorohet në listën e linjave më të lira televizive nën 2 milionë. Ky është një produkt me një dizajn modern me tone misterioze, delikate të zeza, duke sjellë elegancë në hapësirën tuaj. Produkti ka një madhësi prej 32 inç, kjo madhësi është e lehtë për t’u përshtatur në shumë hapësira të ndryshme si dhoma moteli, dhoma gjumi, dhoma e ndenjes, etj.

Televizorë të lirë nën 2 milion VND

Bli tani në Tiki

Ky televizor i lirë nën 2 milionë ka cilësi të mirë fotografie me rezolucion HD dhe teknologji të përmirësimit të ngjyrave 10-bit për ta bërë figurën të gjallë dhe të qartë, duke krijuar një ndryshim për miliona e miliarda ngjyra të ndryshme. Përveç kësaj, ky televizor është i pajisur edhe me një filtër zhurme 3D për të ndihmuar në kufizimin e turbullimit, turbullimit, zhurmës së imazhit, duke i dhënë kështu përdoruesve një përvojë të shkëlqyer.

TV Skyworth 32E2A përdor teknologjinë Stereo Surrounding për ta bërë tingullin më realist. Përveç kësaj, pajisja është e integruar edhe me një marrës DVB-T2 në mënyrë që të mund të shijoni shumë kanale televizive dixhitale (të paktën 15 kanale) me cilësi të lartë dhe transmetim të qëndrueshëm dhe ato janë plotësisht falas.

Lidhshmëria e këtij produkti është gjithashtu shumë e larmishme dhe moderne me porte HDMI, porte USB dhe porta optike.

Çmimi referencë: 1,990,000 VND

4. Asanzo 25 inç 25S200. TV LED

Produkti i radhës është televizori LED 25S200 Asanzo 25 inç, një produkt me një dizajn modern dhe në modë dhe një guaskë të qëndrueshme, që sigurisht sjell një bukuri të fortë, luksoze dhe krijon një ndjesi më të gjerë ekrani. Baza është projektuar të jetë jashtëzakonisht e qëndrueshme për të ndihmuar pajisjen të qëndrojë fort në shumë sipërfaqe të sheshta.

Cilësi e bukur dhe realiste e imazhit me madhësi 25 inç dhe rezolucion HD. Nëse ende po pyesni veten për blerjen e televizorëve të lirë nën 2 milionë, ky është një televizor që nuk duhet ta injoroni.

Televizorë të lirë nën 2 milion VND

Bli tani në Tiki

Asanzo 25 inç LED TV 25S200 aplikohet me teknologjinë Picture Wizard II për të ndihmuar çdo kornizë të marrë jetë me ngjyra të vërteta, duke u dhënë përdoruesve momente të mrekullueshme argëtimi. Shpejtësia e rifreskimit të Trumotion 100 Hz ndihmon që lëvizjet të bëhen më të qarta dhe më të gjalla.

Tham Khảo Thêm:  Top 17 Truyện tranh đam mỹ Hàn Quốc Hay và Hot nhất 2023

Produkti është i pajisur gjithashtu me modalitetin Infinite për të ndihmuar që tingulli të vijë nga shumë drejtime të ndryshme, në mënyrë që televizori t’ju sjellë momente të mrekullueshme argëtimi. Sistemi i altoparlantëve me një kapacitet prej 5W në çdo anë sjell diapazon të vërtetë tonesh që ndihmojnë filmat, muzikën etj. të shfaqen madhështor dhe gjallërisht.

Përveç kësaj, produktet e lira televizive nën 2 milionë televizorë LED Asanzo 25 inç 25S200 janë gjithashtu të integruara me shumë veçori të jashtëzakonshme si kontrolli i dritës së prapme, funksioni i çaktivizimit të ekranit, modaliteti i gatishmërisë, sensorë inteligjentë për të ndihmuar që TV mund të rregullojë automatikisht dritën dhe ngjyrën sipas kushtet e mjedisit rrethues.

Çmimi referencë: 1,990,000 VND

5. Asanzo 25 inç 25T350. TV LED

Televizor LED Asanzo 25 inç 25T350 me një ekran të hollë jashtëzakonisht të modës, duke i dhënë hapësirës tuaj një bukuri elegante dhe të sofistikuar. Ekrani i televizorit ka një madhësi prej 25 inç me rezolucion HD 720p, i kombinuar me teknologjinë Picture Wizard II për të ndihmuar që çdo kornizë të riprodhohet gjallërisht me ndriçimin më të përshtatshëm dhe të bukur.

Televizorë të lirë nën 2 milion VND

Bli tani në Shopee

Shpejtësia e rifreskimit të Trumotion 60 Hz siguron lëvizje të qetë, të vërteta dhe të qarta. Produkti është i pajisur me modalitetin e altoparlantëve Philips dhe një sistem altoparlanti me kapacitet 6W për t’ju dhënë një përvojë standarde audio.

Lidhja HDMI e televizorit LED Asanzo 25 inç 25T350 do ta ndihmojë televizorin të bëhet një qendër argëtimi shumë-dimensionale me shpejtësi të lartë transmetimi të sinjalit, së bashku me portin USB dhe dizajnet e hard disku HD për t’ju ndihmuar të shijoni një sërë përmbajtjesh argëtuese. .

Çmimi referencë: 2 020 000 VND

6. Asanzo 20 inç 20K150. TV LED

Asanzo 20-inç LED TV 20K150 me një ekran të modës ultra të hollë, një guaskë të jashtme të fortë, të fortë dhe një mbështetëse të dizajnuar shumë mirë, mund ta vendosë televizorin në shumë plane të ndryshme për t’iu përshtatur hapësirës.

Televizorë të lirë nën 2 milion VND

Bli tani në Tiki

Imazhet me rezolucion të lartë garantohen t’ju japin një përvojë të shkëlqyer, të kombinuara me teknologjinë Picture Wizard II për të ofruar filma me imazhe të qarta. Shpejtësia e rifreskimit 100 Hz siguron transmetim jashtëzakonisht të mirë të sinjalit, duke i bërë më të gjallë filmat ose lojërat tuaja të preferuara.

Tingulli i televizorëve të lirë nën 2 milionë LED Asanzo 20 inç 20K150 është i pajisur me modalitetin e pafund për t’ju ndihmuar t’ju sjellë në një botë jashtëzakonisht realiste argëtimi. Përveç kësaj, pajisja ka gjithashtu shumë karakteristika të jashtëzakonshme si kontrolli i dritës së prapme, funksioni i sensorit inteligjent, ngjyra dhe drita vetë-rregulluese, dritat led për të kursyer 30% më shumë energji elektrike se modelet e tjera.Televizorë të rregullt LCD.

Çmimi referencë: 1 650 000 VND

7. Televizorë të lirë nën 2 milionë LCD Asanzo 18 inç linjë 18K100US

Televizorë të lirë nën 2 milionë LCD seri Asanzo 18 inç 18K100US ka një madhësi ekrani 18 inç me rezolucion të mprehtë HD që siguron t’u sjellë përdoruesve momente argëtimi të vërtetë dhe të gjallë. Frekuenca e skanimit të televizorit është 100 Hz, duke siguruar tranzicion jashtëzakonisht të qetë dhe të qetë për t’ju ndihmuar të keni një përvojë të qartë dhe të gjallë.

Tham Khảo Thêm:  [Review] Kem trị mụn Dr Skincare có tốt, hiệu quả không?

Televizorë të lirë nën 2 milion VND

Bli tani në Tiki

Sistemi i altoparlantëve rrezaton nga shumë drejtime për t’ju ndihmuar t’ju sjellë në një botë argëtimi plot jetë falë modalitetit Infinite dhe një sistemi altoparlantësh me një kapacitet prej 5 W në secilën anë për një gamë standarde tingulli.

Televizor LCD Asanzo 18 inç 18K100US me ekran të modës dhe guaskë të jashtme jashtëzakonisht të qëndrueshme, mbajtëse të qëndrueshme. Produkti është gjithashtu i integruar me një veçori të sensorit inteligjent që ndihmon televizorin të rregullojë automatikisht ngjyrën dhe dritën për t’u përshtatur me çdo film dhe mjedisin përreth, gjë që i ndihmon përdoruesit të kenë një përvojë argëtimi.

Çmimi referencë: 1,369,000 VND

8. TV LED i lirë nën 2 milionë 19 inç JZ-T19H9

Produkti i fundit në listën e linjave televizive të lira më të njohura nën 2 milionë është televizori LED 19 inç JZ-T19H9. Produkti zotëron një ekran 19 inç me rezolucion HD 1080p për të siguruar cilësi të qartë të figurës. Pajisja ka 4 lloje portash lidhjesh të jashtme duke përfshirë AV, HDMI, PC, USB, duke e bërë të lehtë për përdoruesit të lidhen me shumë pajisje të tjera për argëtim me cilësi më të mirë.

Televizorë të lirë nën 2 milion VND

Sistemi i altoparlantëve me një kapacitet 10w së bashku me një palë altoparlantë të jashtëm i ndihmon përdoruesit të kenë një përvojë të shkëlqyer audio pa pasur nevojë për ndonjë pajisje mbështetëse audio. Televizori ka një peshë jashtëzakonisht të lehtë prej vetëm 4.5 kg me një guaskë të jashtme prej plastike të qëndrueshme dhe një bazë shumë të fortë që ju lejon të vendosni televizorin në shumë hapësira të ndryshme.

Televizorët e lirë nën 2 milionë Led 19 inç JZ-T19H9 aplikohen teknologji moderne për të ndihmuar në konsumimin e shumë pak energji me pak më pak se 35 W, duke ju ndihmuar të kurseni shumë fatura të energjisë elektrike çdo muaj dhe të përmbushni ende nevojat e biznesit tuaj. relaksohuni dhe argëtohuni çdo ditë.

Çmimi referencë: 1,590,000 VND

Epilogu:

Më sipër janë 7+ linjat kryesore TV i lirë nën 2 milion VND Më i popullarizuari i sotëm, mund të jeni të sigurt për t’iu referuar për të zgjedhur një televizor cilësor të lirë. Mund të thuhet se këto janë modelet më të mira televizive në segmentin e çmimeve prej 2 milionë e më pak.

Për të qenë në gjendje të blini produktin e duhur, ai duhet gjithashtu të bazohet në nevojat e blerësit, ta konsideroni me kujdes dhe të zgjidhni vetë një televizor të lirë nën 2 milionë me cilësinë më të mirë.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP 7+ tivi giá rẻ dưới 2 triệu được yêu thích nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *