Top 7 tủ đông trữ sữa tốt nhất được các mẹ tin dùng hiện nay

Sipas ekspertëve, qumështi i gjirit është burimi më i mirë i të ushqyerit që ndikon në shëndetin dhe zhvillimin e fëmijëve të vegjël. Dhe për të qenë në gjendje të siguroheni që ka gjithmonë qumësht gjiri të mjaftueshëm për foshnjën, investimi në një frigorifer qumështi është një çështje shqetësuese për shumë familje sot. Në këtë artikull, ne do t’ju prezantojmë me 7 ngrirësit më të mirë të ruajtjes së qumështit të besuar nga shumë nëna me pelena.

Pse nënat duhet të përdorin frigorifer për të ruajtur qumështin?

Ngrirëse qumështi është një produkt i domosdoshëm për nënën dhe foshnjën në çdo ushqyerje, sepse foshnja shpesh nuk e thith të gjithë qumështin në të dy anët e qumështit të nënës. Dhe me qumështin e mbetur, nënat duhet të përdorin pajisje pompimi si pompat e gjirit me valë për të parandaluar rrezikun e bllokimit të qumështit.

Sasia e qumështit pasi është shtrydhur mund të ruhet vetëm për rreth 4-6 orë në temperaturën e dhomës. Nëse ruhet në dhomëzën e ngrirjes së frigoriferit me temperaturë nga -5 gradë C deri në -10 gradë C, mund të ruhet për 2 javë. Përveç kësaj, nëse qumështi i shtrydhur ruhet në ngrirës të specializuar për ruajtjen e qumështit me një thellësi të ftohtë më të vogël se -18 gradë Celsius, ai mund të ruhet deri në 6 muaj.

Ngrirëse qumështi

Kur e ruani qumështin e gjirit në mini ngrirës që ruajnë qumështin dhe nuk e ruajnë atë me ndonjë ushqim tjetër, kjo do të kontribuojë në kufizimin e problemit që qumështi i gjirit i ruajtur në frigorifer të kontaminohet me baktere nga ushqimet e zakonshme. .

Për më tepër, ngrirësi i ruajtjes së qumështit të gjirit gjithashtu ndihmon nënat kur kthehen në punë të kenë ende një sasi të madhe qumështi në rezervë për t’u siguruar që ato të ofrojnë lëndë ushqyese të mjaftueshme për fëmijën në mënyrën më të sigurt dhe më ekonomike.

Përjetoni zgjedhjen për të blerë frigoriferin e duhur për ruajtjen e qumështit

Nëse nënat kanë ndërmend të blejnë një frigorifer qumështi, ato duhet t’i kushtojnë vëmendje përvojave të mëposhtme të blerjes:

1. Kapaciteti

Zakonisht, ngrirësit e ruajtjes së qumështit për fëmijë do të kenë një kapacitet të vogël në formë mini për të përmbushur nevojat e përdorimit si dhe për të kursyer në kostot e blerjes. Në veçanti, ngrirësi me kapacitet 100 litra do të ndihmojë nënat të ruajnë sasinë e qumështit të gjirit për rreth 15 ditë me foshnjat nga 1 deri në 3 muaj. Kapaciteti prej 162 litrash ruan qumësht të mjaftueshëm për ta përdorur foshnjën për gati 1 muaj me moshën 1-3 muajshe.

2. Veçori antibakteriale

Veçoria antibakteriale e ngrirësit të ruajtjes së qumështit do të ndihmojë në mbajtjen e brendshme të frigoriferit të pastër, pa baktere që të mos shumohen dhe zhvillohen, si dhe të kufizojnë aromat e frigoriferit dhe ndotjen e kryqëzuar. Jo vetëm kaq, mekanizmi baktericid i kabinetit me nanogrimca gjithashtu kontribuon në vrasjen e baktereve, thyerjen e qelizave, pengimin e jetës, duke shkaktuar vdekjen e shpejtë të baktereve.

Ngrirëse qumështi

3. Zhurmë e ulët

Niveli i zhurmës së ngrirësit të ruajtjes së qumështit është gjithashtu një faktor që duhet marrë parasysh kur zgjidhni të blini një frigorifer. Dollapët me makinë Block funksionojnë pa probleme për të ndihmuar procesin e funksionimit mirë, pothuajse pa zhurmë. Nga aty, nuk do të ndikojë në mjedisin jetësor të familjes, veçanërisht në hapësirën e pushimit të nënës dhe foshnjës.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Tẩy da chết Hàn Quốc nào tốt nhất các chị em nên dùng

4. Markë

Kur zgjidhni të blini një frigorifer qumështi për fëmijë, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe markës së frigoriferit. Prioritet duhet t’i jepet zgjedhjes nga markat me reputacion për të siguruar cilësi si dhe paqe mendore gjatë përdorimit. Disa marka me reputacion si: Sanaky, Hoa Phat, Toshiba, …

7 ngrirësit më të mirë të ruajtjes së qumështit për të blerë sot

Më poshtë jepet informacion rreth 7 ngrirësve më të mirë të ruajtjes së qumështit me cilësi të mirë me karakteristika moderne që shumë prindër duan të zgjedhin.

1. Frigorifer për ruajtjen e qumështit Hoa Phat HUF 300SR1

Hoa Phat është një markë e famshme në Vietnam. Ngrirësi i ruajtjes së qumështit Hoa Phat HUF 300SR1 është një nga mini ngrirësit e preferuar për ruajtjen e qumështit, i besuar nga nënat për shkak të çmimit të përballueshëm dhe cilësisë së garantuar. Përveç kësaj, ekziston një politikë garancie 3-vjeçare.

Ngrirëse qumështi

Produkti ka një kapacitet prej 106 litrash me 4 ndarje, ftohje natyrale me konveksion të ajrit. Përveç kësaj, njësia e brendshme e aliazhit, super e qëndrueshme, që kursen energji, produkti plotëson standardet e cilësisë ISO 9001: 2015.

Jo vetëm kaq, ky ngrirës i ruajtjes së qumështit Hoa Phat gjithashtu shënoi pikë plus në zemrat e përdoruesve falë dizajnit të tij kompakt vertikal, plot aksesorë. Megjithatë, produkti ka ende disa disavantazhe të tilla si estetika dhe përfundimi nuk janë të larta, nuk mund të mbajnë shumë artikuj.

Çmimi referencë: 4 000 000 VND

2. Alaska IF 21. Ngrirëse qumështi

Ngrirësi i ruajtjes së qumështit Alaska IF 21 është një mini ngrirës me një kapacitet të madh prej 210 litrash, guaska është prej materiali plastik me cilësi të lartë, ka kapacitet të mirë mbajtës dhe siguron siguri dhe higjienë ushqimore. Përveç kësaj, produkti që përdor gazin R600a është plotësisht miqësor me mjedisin dhe i sigurt për përdoruesit.

Ngrirëse qumështi

Dollapi është projektuar me 5 ndarje për ju që të ruani me lehtësi qumështin pa u shqetësuar se mos ju mungon hapësira. Për më tepër, ky mini frigorifer për ruajtjen e qumështit gjithashtu ndihmon në ftohjen e shpejtë, duke ndihmuar kështu përdoruesit të kursejnë shumë kohë dhe energji në mënyrë efektive.

Ngrirësi i qumështit Alaska IF 21 ka një trup të gjatë dhe kompakt që nuk zë shumë hapësirë. Përveç avantazheve të jashtëzakonshme të mësipërme, produkti ka edhe disa kufizime të tilla si: humbja e lehtë e nxehtësisë, konsumi i energjisë elektrike dhe kapaciteti i ruajtjes është mjaft i vogël në krahasim me mini-ngrirësit në segmentin me çmime të larta.

Çmimi referencë: 8,100,000 VND

3. Kabineti për ruajtjen e qumështit Sanaky VH-150HY2

Kjo është një linjë frigoriferike për ruajtjen e qumështit me kapacitet 100 litra e prodhuar nga Sanaky. Ngrirësi Sanaky VH-150HY2 është projektuar me 1 ndarje ngrirëse transparente me 1 derë. Prandaj, produkti do të jetë i përshtatshëm për familjet që kanë nevojë të ruajnë qumështin e gjirit për foshnjat e tyre.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Cây lau nhà Xiaomi nào tốt, bền đẹp và tiện lợi nhất

Kabineti përdor kompresorë me cilësi të lartë për të siguruar funksionim të qetë, pa zhurmë, ftohje të shpejtë si dhe kursim të energjisë. Me madhësinë kompakte të Sanaky VH-150HY2, mund ta vendosni menjëherë në kuzhinë ose ta vendosni në dollapin e kuzhinës.

Ngrirëse qumështi

Ky ngrirës i qumështit për fëmijë funksionon me një kapacitet kursimi energjie të kombinuar me një sistem ftohjeje me një njësi të brendshme prej tubi alumini për të ofruar një efekt të shpejtë ftohjeje. Për më tepër, aftësia për të mbajtur nxehtësinë e mirë e ndihmon ngrirësin Sanaky të ruajë qumështin për më gjatë. Produkti është gjithashtu i pajisur me një sistem ndriçimi të brendshëm për t’ju ndihmuar të vëzhgoni dhe monitoroni me lehtësi sasinë e qumështit gjatë natës.

Çmimi referencë: 4,100,000 VND

4. Frigorifer për ruajtjen e qumështit Hoa Phat HCF 106S1Đ

Ngrirësi i ruajtjes së qumështit Hoa Phat HCF 106S1Đ është gjithashtu një linjë mini ngrirës që vlerësohet shumë nga shumë përdorues. Frigoriferi përdor gaz ftohës R600a, temperatura e dhomës së ngrirësit është më pak se -18 gradë Celsius dhe ftohja natyrale me konvekcion ajri ndihmon që sasia e qumështit të gjirit të ruhet më gjatë dhe të sigurojë sigurinë e përdorimit të foshnjës.

Ngrirëse qumështi

Ky kabinet për ruajtjen e qumështit është prodhuar në një linjë të teknologjisë moderne italiane që plotëson standardet e cilësisë ISO 9001: 2015 me një zemër të sheshtë, një buton kullimi dinamik, i lehtë për t’u pastruar dhe një periudhë garancie deri në 30 muaj. Falë kësaj, të gjithë mund ta përdorin me siguri për të ruajtur qumështin e gjirit për foshnjat.

Çmimi referencë: 3,700,000 VND

5. Toshiba Milk Frizer

Mini ngrirësi i ruajtjes së qumështit Toshiba është projektuar me një njësi të brendshme në formë D me një gamë të plotë aksesorësh duke përfshirë dritat led, dorezat, shporta për t’i ndihmuar përdoruesit me lehtësi gjatë përdorimit. Përveç kësaj, ngrirësit Toshiba tërheqin përdoruesit me markën e qëndrueshme japoneze dhe dizajnin kompakt me një dizajn të bukur, luksoz dhe aftësinë për të ndryshuar mënyrat e ngrirjes dhe ftohjes.

Ngrirëse qumështi

Megjithatë, ky lloj ngrirësi për ruajtjen e qumështit ka një kufizim që është vetëm 1 ndarje, duke e bërë të vështirë për përdoruesit të organizojnë gjërat dhe kapaciteti i funksionimit është mjaft i ulët. Prandaj, duhet të keni parasysh përpara se të zgjidhni të blini këtë linjë ngrirësi.

Çmimi referencë: 4 800 000 VND

6. Dollap për ruajtjen e qumështit Sanden SNH-0105

Kjo është gjithashtu një linjë e ngrirësve për ruajtjen e qumështit nga një markë japoneze. Ngrirësi Sanden SNH-0105 ka një kapacitet prej 100 litrash, ka 1 ndarje të madhe dhe një kosh të vogël të përfshirë. Kabineti ka një dizajn kompakt me një ton të bardhë modern dhe elegant. Produkti përdor teknologjinë e inverterit për të ftohur me një kompresor 1/4 Hp. Në këtë mënyrë rritet efikasiteti i ftohjes dhe niveli i temperaturës është gjithmonë i qëndrueshëm.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Sữa rửa mặt than hoạt tính nào tốt được tin dùng nhất

Ngrirëse qumështi

Kabineti i ruajtjes së qumështit Sanden SNH-0105 përdor gaz R600a dhe spirale 100% bakri për të ndihmuar në rritjen e efikasitetit të ftohjes së thellë dhe të shpejtë në -24 gradë Celsius. Produkti ka një modalitet të mbylljes automatike kur është mjaftueshëm ftohtë dhe parandalon ngrirjen. Predha e jashtme është prej çeliku inox, e fortë, e qëndrueshme gjatë viteve, procesi i funksionimit nuk shkakton zhurmë dhe kursen energji në mënyrë efektive.

Çmimi referencë: 4,750,000 VND

7. Aqua AQF-C210. ​​Frigorifer qumështi

Ngrirësi i qumështit Aqua AQF-C210 ka një formë horizontale me një ndarje të vetme. Kjo është një linjë produktesh nga Kina me një çmim jashtëzakonisht të volitshëm. Kabineti ka një kapacitet prej 110 litrash me një efekt të përshtatshëm ngrirjeje, i përshtatshëm për ruajtjen e qumështit për foshnjat. Mund të përdoret në kombinim me jogurtë të tjerë të konservuar në mënyrë të sigurt. Paneli i kontrollit të temperaturës ka 6 nivele, duke i ndihmuar përdoruesit të kontrollojnë lehtësisht temperaturën e qumështit të ngrirjes dhe ka një dritë për vëzhgim të lehtë gjatë natës.

Ngrirëse qumështi

Frigoriferi Aqua AQF-C210 ka një kompresor që funksionon mirë, efikasiteti i ftohjes është deri në -18 gradë Celsius për të ndihmuar në ruajtjen e mirë të qumështit, për të mbajtur të paprekur shijen dhe lëndët ushqyese. Produkti ka mënyra të përshtatshme rregullimi. Aqua AQF-C210 është gjithashtu i pajisur me linjë gazi R134a pa CFC, kështu që është i sigurt dhe miqësor me mjedisin. Kabineti është mjaft i qetë dhe i qëndrueshëm.

Çmimi referencë: 3,599,000 VND

Këshilla për përdorimin e ngrirësit më të mirë të ruajtjes së qumështit për foshnjat

  • Pasi ta nxirrni qumështin për shkrirje, atëherë duhet të futet në frigorifer 1 natë më parë, të nesërmen, nxirret nga ftohësi që të shkrihet në mënyrë natyrale ose mund ta njomni edhe në ujë të ngrohtë për të siguruar ruajtjen e plotë të lëndëve ushqyese. të ushqyerit nga qumështi i gjirit.
  • Qumështi nga ftohësi mund të nxirret për t’u zhytur në ujë të ngrohtë ose të futet në një ngrohës shishe në një temperaturë rreth 40 gradë, mund të përdoret nga fëmija.
  • Përveç kësaj, duhet të kontrolloni dhe pastroni rregullisht ngrirësin për t’u siguruar që është i pastër dhe jo i sulmuar nga bakteret e dëmshme.

Ngrirëse qumështi

Më lart është informacioni bazë për 7 linjat kryesore frigorifer qumështi Më e mira dhe e besueshme nga shumë njerëz për të blerë. Shpresojmë që ky artikull të jetë i dobishëm për ju në zgjedhjen e produkteve më të mira të ruajtjes së qumështit të gjirit për fëmijën tuaj. Nëse ju duket interesante, mos harroni ta ndani këtë artikull me më shumë njerëz!

Produkt origjinal

).shtyj({});

d=2]

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 tủ đông trữ sữa tốt nhất được các mẹ tin dùng hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *