Top 7 Tủ lạnh Bosch loại nào tốt, đáng mua nhất hiện nay

Një nga frigoriferët që është gjithmonë në krye të produkteve më të shitura dhe merr gjithmonë besimin e konsumatorëve është frigoriferi Bosch. Pse Frigorifer Bosch a është kaq i dashur nga kaq shumë njerëz dhe cili frigorifer Bosch ka cilësinë më të mirë dhe ia vlen të blihet sot? Le të zbulojmë me YANLEMON në artikullin më poshtë.

Rreth markës Bosch

Bosch është grupi më i madh industrial i Gjermanisë, i themeluar në 1886. Grupi ka më shumë se 193 fabrika prodhimi dhe më shumë se 300,000 punonjës në 60 vende. Bosch është një vend që është i specializuar në prodhimin e pajisjeve të teknologjisë dhe fokusohet kryesisht në pajisjet e kuzhinës.

Frigorifer Bosch

Me standardet e vendosura, të gjitha produktet duhet të plotësojnë standardet evropiane të cilësisë. Pavarësisht se mbajnë markën gjermane, jo të gjitha produktet Bosch prodhohen drejtpërdrejt në Gjermani. Kompania ka shumë fabrika prodhuese në mbarë botën dhe këto fabrika do t’i përpunojnë dhe montojnë ato, duke përfshirë frigoriferët Bosch.

A duhet të blini një frigorifer Bosch?

Nëse nuk keni shumë informacion për linjën Frigorifer Bosch Në këtë pikë, pyetja është padyshim nëse duhet blerë një frigorifer Bosch? Me informacionin e mëposhtëm, ne do t’ju ndihmojmë t’i përgjigjeni kësaj pyetjeje.

1. Dizajni evropian

  • Të gjithë frigoriferët e markës Bosch kanë një dizajn të gjatë dhe të hollë që bën përshtypje të fortë te konsumatorët. Stili standard evropian duhet të rrisë elegancën e hapësirës së kuzhinës dhe gjithashtu të ruajë hapësirën e shtëpisë.
  • Frigoriferët kanë gjithashtu dizajne shumë të modës që janë të njohura nga shumë njerëz si: rubinetat që nxjerrin ujë nga pjesa e jashtme e derës së frigoriferit, me një ndarje ngrirëse poshtë, veçanërisht dizajni me 2 dyer.
  • Shumë frigoriferë Bosch shiten në shumë ngjyra të ndryshme sot në treg, të gjithë janë ngjyra luksoze, elegante dhe bie në sy. Ngjyrat më të shitura janë e zeza, gri, argjendi,…

Frigorifer Bosch

2. Karakteristikat e jashtëzakonshme

  • Përveç përdorimit kryesor të ruajtjes, ftohjes dhe ngrirjes, frigoriferët Bosch kanë edhe karakteristika të tjera të jashtëzakonshme si:
  • Merrni ujë dhe akull nga pjesa e jashtme e derës së kabinetit, kjo ndihmon në kufizimin e lëshimit të ajrit të ftohtë sa herë që hapet frigoriferi.
  • Nuk ka nevojë për hidraulik dhe prapë prodhon akull automatikisht.
  • Sistemi i dritës LED në frigorifer e bën të lehtë për përdoruesit vëzhgimin dhe nxjerrjen e ushqimit gjatë natës.
  • Raftet janë projektuar për të qenë fleksibël, si dhe janë bërë nga xhami i kalitur me cilësi të mirë, i cili mund të mbajë shumë sende duke përfshirë tenxhere dhe tigane, etj.
  • Ndarja e minibarit e bën të lehtë për përdoruesit që të futin gjërat brenda pa pasur nevojë të hapin të gjitha dyert e kabinetit.
  • Kur hapni derën, harrova ta mbyllte ose e mbylli në mënyrë jo të duhur. Pas një kohe, kabineti do të lëshojë një alarm për t’i kujtuar përdoruesit.

» Lexo më shumë: Top 5 makinat larëse Inverter që janë të mira, të qëndrueshme dhe të përballueshme

Top 7 frigoriferët më të mirë Bosch sot

Ka shumë produkte në treg Frigorifer Bosch duke e bërë të vështirë për ju zgjedhjen e produktit të duhur për familjen tuaj. Për ta bërë më të lehtë vendimin, mund t’i referoheni 7 frigoriferëve më të mirë Bosch që janë më të mirët dhe që ia vlen të blihen më poshtë.

Tham Khảo Thêm:  “Bố già” Al Pacino sốc, không tin có con ở tuổi 83

1. Bosch KAG90AI20G .Frigorifer

Frigoriferi Bosch KAG90AI20G është një nga frigoriferët krah për krah me 6 dyer nga Bosch. Përveç kësaj, me materialin është çelik inox, produkti ka një ngjyrë luksoze dhe të bukur kromi. Përveç kësaj, produkti përdor gjithashtu material çeliku për të rritur ndjeshëm jetëgjatësinë e Bosch KAG90AI20G.

Përveç kësaj, kabineti është projektuar me anën e djathtë është ndarja e ftohtë, e majta është ndarja e ngrirësit. Jashtë dera e kabinetit është e pajisur me një ekran me prekje që shfaq funksionet. Prandaj, lehtë mund ta rregulloni temperaturën në ndarjet e nxehta dhe të ftohta sipas preferencave tuaja.

Bosch KAG90AI20G Frigorifer

Përveç kësaj, makina është e pajisur edhe me një Minibar të vogël jashtë ftohësit. Kjo hapësirë ​​i lejon përdoruesit të porosisin ushqime ose pije. Nga aty, ndihmon në shmangien e humbjes së nxehtësisë për shkak të hapjes shumë herë të frigoriferit, i cili konsumon energji elektrike për familjen.Për më tepër, ftohësi ka drita LED në mënyrë që përdoruesit të shohin lehtësisht të gjithë ushqimin edhe në errësirë. Ekziston edhe një ndarje e veçantë për perimet dhe frutat.

Veçanërisht ndarja e fundit ka programin e vet për të ndarë zona të vogla për peshk dhe mish. Kjo parandalon përzierjen e aromave të ushqimit. Në të njëjtën kohë, ndarjet ndahen sipas shkallës së ngrirjes, si dhe ka udhëzime se sa kohë duhet të ruhen perimet, ushqimet, madje edhe mishi në frigorifer për të mbrojtur shëndetin dhe sigurinë e përdoruesve.

Çmimi referencë: 65.530.000 VND

2. Bosch KAD92SB30 Frigorifer krah per krah

Frigoriferi Bosch KAD92SB30 ka një dizajn luksoz dhe të sofistikuar me ngjyrë të zezë aristokratike, duke përmbushur standardet evropiane të dizajnit. Me karakteristikat më inteligjente në frigoriferë të tjerë në botë. Produkti siguron që ushqimi të ruhet më së miri dhe të ruajë gjithmonë freskinë e tij të përsosur.

Frigorifer Bosch Side By Side KAD92SB30

Dizajni i sirtarit të madh dhe të thellë, mund të grumbullohet për të mbajtur ushqime të mëdha si akullore ose pica. Teknologjia e përfshirë VitaFresh Plus krijon kushtet ideale për mbajtjen e ushqimit të freskët. Ushqimet e freskëta si mishi, karkalecat dhe peshku ruajnë ende vlerat e tyre ushqyese edhe kur ruhen në frigorifer për një kohë të gjatë.

Përveç hapësirës në derën e frigoriferit, mbajtësja e shisheve është prej çeliku inox me një dizajn të valëzuar. Ju ofron zgjidhje shtesë ftohëse për shishen në mënyrë të barabartë nga të gjitha anët.

Çmimi referencë: 89 000 000 VND

» Referenca: Top 7 frigoriferë Hitachi me 4 krahë që janë më të mirët dhe më të qëndrueshëm sot

3. Frigoriferi Bosch 533 litra KAD90VB20

Më pas, frigoriferi Bosch KAD90VB20 aplikohet me teknologjinë Airfresh Filter për të parandaluar rritjen e baktereve. Në këtë mënyrë ndihmon në eliminimin e aromave në frigorifer. Përveç kësaj, funksioni Eco Mode i ndihmon përdoruesit të kursejnë kostot maksimale të energjisë elektrike çdo muaj. Më pas, gjithçka që duhet të bëni është të shtypni butonin për të aktivizuar këtë funksion. Si rezultat, frigoriferi do të rregullojë automatikisht temperaturën e ftohjes në gjendjen më efikase të energjisë.

Frigoriferi Bosch 533 litra KAD90VB20

Për sa i përket pjesës së brendshme të ftohësit, frigoriferi është i ndarë në shumë hapësira të vogla nga ndarje të bëra prej xhami të temperuar. Përveç kësaj, distanca midis ndarjeve mund të rregullohet për t’iu përshtatur rregullimit të ushqimit të përdoruesit. Në veçanti, kabineti është projektuar për të shfrytëzuar sa më shumë hapësirën brenda kabinetit, në mënyrë që të mund të ruani pjesën më të madhe të ushqimit dhe pijeve.

Tham Khảo Thêm:  Máy ép chậm Unie UE-525 chất lượng không? Ở đâu giá tốt?

Përveç kësaj, sistemi i brendshëm i ndriçimit LED kontribuon në ndriçimin e hapësirës së kabinetit. Në veçanti, drita nga dritat LED nuk ndikon në sytë e përdoruesit dhe konsumon shumë pak energji në krahasim me dritat tradicionale LED. Ushqimi i ri në frigorifer do të ftohet shpejt kur të aktivizohet funksioni SuperCooling.

Çmimi referencë: 86.700.000 VND

4. Bosch KIS87AF30T Frigorifer i integruar

Ky është një frigorifer i integruar Bosch me një kapacitet mesatar prej 267 litrash, duke përfshirë 208 litra për ndarjen e frigoriferit dhe 53 litra për ndarjen e ngrirësit. Kabineti ka deri në 7 nivele të ndryshme nxehtësie nga të ulëta në të larta, të lehta për t’u përshtatur për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Frigoriferi i integruar Bosch KIS87AF30T

Ndarja e frigoriferit përfshin 1 ndarje VitaFresh Plus që përmban perime, 5 rafte xhami të fortë me 4 rafte të rregullueshme në lartësi, 5 tabaka dere dhe 1 tabaka qumështi. Ndarja e ngrirësit përbëhet nga vetëm 2 sirtarë dhe 1 tabaka e madhe për ushqime të mëdha, 1 tabaka për ushqime të ngrira me aftësinë për të ngrirë 5 kg/24 orë.

Sidomos me filtrin Air Fresh të frigoriferit, është në gjendje të mbajë ajrin të freskët dhe të largojë bakteret e dëmshme në frigorifer. Era e ushqimit në përgjithësi nuk do të ndikohet falë filtrit të integruar të karbonit që thith në mënyrë efektive aromat. Nga atje, frigoriferi juaj do ta mbajë gjithmonë ajrin të freskët dhe të pastër, duke siguruar shëndetin e të gjithë anëtarëve të familjes.

Çmimi referencë: 56 000 000 VND

» Referenca: Top 7 mini frigoriferët më të mirë me vlerë 1 milion që ia vlen të blihen sot

5. Bosch KAD90VI20 .frigorifer

Më poshtë është seria Bosch KAD90VI20 e frigoriferëve me seri 6, të dizajnuara sipas standardeve evropiane me ngjyrë të bardhë të ndezur dhe përmasa mjaft të mëdha. Përveç kësaj, ftohësi ka shumë ndarje të ndryshme për të ruajtur perimet dhe frutat. Funksioni Nofrost i integruar në frigorifer ndihmon në shkrirjen e ushqimit menjëherë kur është e nevojshme.

Bosch KAD90VI20 .frigorifer

Në të njëjtën kohë, paneli elektronik i kontrollit i ndjeshëm ndaj prekjes i ndihmon përdoruesit të zgjedhin funksionet e duhura dhe të vendosin veçmas temperaturën në frigorifer dhe frigorifer. Jo vetëm kaq, në ndarjen e ftohtë, të gjithë sirtarët kanë kapak sipër për të parandaluar përzierjen e aromave të ushqimit. Ndarjet e poshtme mund të rregullohen në lartësinë e dëshiruar.

Në veçanti, ky frigorifer Bosch ka deri në 3 rafte të mëdhenj me kapak dhe 4 rafte me ndarje të bëra nga xhami i kalitur, duke përfshirë 2 rafte që mund të rregullohen në lartësi. Për më tepër, frigoriferi ka gjithashtu një funksion të shpejtë automatik të krijimit të akullit me vetëm një shtypje të një butoni. Produkti përmban gjithashtu një sistem me shumë rrjedhje për të ftohur menjëherë ushqimin e shtuar rishtazi. Nga atje, sigurohuni që ushqimi të jetë gjithmonë i freskët, i mirë për shëndetin e familjes.

Tham Khảo Thêm:  Hồ Văn Cường bị chê hết thời, khán giả lên tiếng

Çmimi referencë: 59 520 000 VND

6. Bosch Side By Side Refrigerator seria 6 KAG90AI20

Frigoriferi Bosch KAG90AI20 seria 6 ka një dizajn karakteristik me dy krahë dhe një kapacitet të madh prej 522 litrash, kështu që do të plotësojë nevojat për ruajtjen e një sërë ushqimesh në një familje. Përveç kësaj, produkti ka funksionin e ftohjes super të shpejtë SuperCooling, si dhe mbylljen automatike me teknologjinë e menjëhershme të sensorit të temperaturës.

Frigorifer Side By Side Bosch seri 6 KAG90AI20

E veçanta e këtij frigoriferi Bosch është se ai është i pajisur me një ngrirës me funksion Super Freezing dhe një ndarje të madhe ruajtjeje Big Box. Përveç kësaj, sistemi modern Multi Airflow qarkullon vazhdimisht ajrin e ftohtë në çdo kat, duke e mbajtur ushqimin të freskët për më gjatë.

Në veçanti, kabineti është projektuar me 4 rafte të bërë nga xhami jashtëzakonisht i sigurt, duke përfshirë 2 ndarje të rregullueshme në lartësi. Prandaj, ju jep fleksibilitetin për të rregulluar ushqimin në frigorifer për të shfrytëzuar sa më shumë hapësirën në frigorifer. Përveç kësaj, produkti është i pajisur me një funksion inteligjent alarmi për hapjen e dyerve dhe mund të shkrihet automatikisht në frigoriferë dhe ngrirës.

Çmimi referencë: 62,480,000 VND

7. Bosch KGE49AI31 .frigorifer

Së fundi, është frigoriferi i serisë Bosch 6 KGE49AI31. Ky është një produkt me një modalitet të përshtatshëm të ndërrimit automatik që kalon shpejt ndërmjet modalitetit të ngrirjes dhe shkrirjes në frigorifer.

Përveç kësaj, rafti i xhamit EasyLift mund të rregullohet në një lartësi të rehatshme deri në 6 cm pa pasur nevojë të hiqni ushqimin nga rafti. Përveç kësaj, kontejneri i dyerve EasyLift ofron hapësirë ​​shtesë për ushqimet, kështu që ju mund të bëni rregullime të pakufizuara deri në rreth 40 cm, edhe kur mbusheni me ushqim brenda.

Frigoriferi Bosch KGE49AI31

Për më tepër, falë kushteve optimale të ruajtjes, ushqimi ka gjithmonë temperaturën e duhur, as shumë të ftohtë dhe as shumë të nxehtë. Si rezultat, ndihmon ushqimin që përmban të ruajë freskinë dhe shijen e tij origjinale. Sidomos me sensorin FreshSense që monitoron ose rregullon rregullisht temperaturat e brendshme dhe të jashtme të frigoriferëve dhe ngrirësve.

Një tjetër pikë plus është se produkti është i pajisur me teknologjinë e avancuar të ftohjes VitaFresh. Si rezultat, ushqimi ruhet tre herë më i freskët. Në fakt, ekzistojnë dy zona lagështie në zonën e VitaFresh: zona e thatë VitaFresh siguron kushte perfekte të ruajtjes për mishrat, djathërat, mishin dhe peshkun, dhe zona e lagësht VitaFresh siguron temperaturën perfekte për pemët frutore dhe perimet. Si rezultat, freskia, shija dhe lëndët ushqyese të ushqimit ruhen më gjatë.

Çmimi referencë: 32,629,000 VND

» Shihni më shumë: 8 pastruesit më të mirë të ujit RO që ia vlen të blini sot

Më sipër është një artikull që ndan për 7 rreshtat kryesorë Frigorifer Bosch më e njohura sot për referencën tuaj. Shpresojmë se ky informacion i dobishëm do t’ju ndihmojë të zgjidhni frigoriferin e duhur për nevojat e familjes suaj.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Tủ lạnh Bosch loại nào tốt, đáng mua nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *