Top 8 Máy lọc nước RO nào tốt đáng mua nhất hiện nay

Aktualisht, jo vetëm ndotja e ajrit, por edhe ndotja e ujit është një çështje e rëndësishme që kërkon vëmendje të veçantë. Për shkak se uji është jeta e njeriut, përdorimi i ujit jo-sanitar do të çojë në sëmundje të dëmshme për shëndetin. Kështu që këshilla që duam t’ju japim tani është të pajiseni me një të tillë Pastrues uji RO cilësisë. Kjo seri pastruesish uji ofron efikasitetin më të lartë të filtrimit, duke hequr papastërtitë dhe bakteret e dëmshme për burimin më optimal të ujit!

Çfarë është një pastrues uji RO?

Ndoshta nuk e dini, termi i parë “RO” u shfaq rreth shekullit të 18-të me fenomenin e osmozës së kundërt. Kjo i ka hapur rrugën zhvillimit të teknologjisë së pastrimit të ujit dhe njëkohësisht konsiderohet një veshkë artificiale.

Pastrues uji RO

Pastruesi i ujit RO mund të kuptohet si një pajisje për pastrimin e ujit duke përdorur teknologjinë RO me sy mikrofiltri prej vetëm 0,001 mikrometrash. Kjo ju lejon të ruani shumicën e baktereve dhe papastërtive të dëmshme në ujë. Falë kësaj, përdoruesit mund të përdorin ujin menjëherë nga burimi pasi të ketë kaluar procesin e filtrimit të makinës.

A është i mirë pastrues uji RO?

Nuk është rastësi që linja Pastrues uji RO kaq popullor me kaq shumë njerëz. Në këtë seri pajisjesh do të gjeni shumë veçori të jashtëzakonshme që ofrojnë përfitime të mëdha si:

  • Eliminoni bakteret e dëmshme: Pastruesi i ujit RO ka një membranë RO që është në gjendje të largojë plotësisht bakteret, papastërtitë, metalet e rënda etj., gjë që ndikon drejtpërdrejt në shëndetin e përdoruesve.
  • Suplemente minerale: Jo vetëm që ka efektin e pastrimit të ujit, por kjo linjë pastrues uji sot është e pajisur edhe me bërthama filtri që shtojnë mineralet thelbësore dhe elementët gjurmë në trup.

Pastrues uji RO

  • Sjellja e ëmbëlsisë në ujë: Disa njerëz nuk do të mësohen me shijen e re të ujit kur përdorin një pastrues uji RO. Për ata që njohin dhe pëlqejnë shijen e disa mineraleve në ujë, ata do të zgjedhin të mos instalojnë fishekun e filtrit #7 për të ruajtur shijen e natyrshme minerale në ujë.
  • Kursimet e kostos: Përdorimi i ujit që është filtruar nga teknologjia e filtrave RO është një opsion jashtëzakonisht ekonomik, pasi zëvendëson përdorimin e pijeve joalkoolike të parapaketuara në shishe, kavanoza etj.

Kriteret për të zgjedhur për të blerë pastrues uji RO

Për t’u siguruar që blini një pastrues uji me cilësi të mirë RO, duhet t’i kushtoni vëmendje kritereve të mëposhtme të përzgjedhjes.

1. Dizajn

Për sa i përket dizajnit, shumica e pastruesve të ujit RO kanë një dizajn mjaft të ngjashëm. Nëse jeni të interesuar për komoditetin dhe kursimin e hapësirës, ​​mund të zgjidhni të përdorni pajisjen që është instaluar drejtpërdrejt në burimin e disponueshëm të ujit.

Pastrues uji RO

2. Numri i niveleve të filtrit

Pastruesit e ujit RO shpesh kanë shumë nivele të ndryshme filtrimi, në të cilat çdo element filtri merr një detyrë të veçantë. Kur zgjedhin të blejnë një pastrues uji RO, klientët duhet të marrin parasysh kushtet familjare për të zgjedhur një makinë me nivelin e duhur të filtrimit. Por në përgjithësi, duhet të zgjidhni të blini një pastrues uji RO me 5 ose më shumë filtra për të siguruar burimin më të pastër të ujit.

Tham Khảo Thêm:  Làm tthế nào để Lưu Hương Giang vượt qua giông bão?

3. Kapaciteti

Llojet aktuale të pastruesve të ujit RO kanë shumë nivele të kapacitetit filtrues si: 10l/h, 15l/h, 30l/h, etj. Në varësi të nevojave të përdorimit të numrit të njëjtë të anëtarëve të familjes, ju mund të zgjidhni llojin e makinës. me fuqi të lartë ose të ulët për të kursyer më shumë.

8 pastruesit e ujit të cilësisë më të mirë Ro për të blerë më shumë

Me nevojën e përdorimit Pastrues uji RO Sado popullor që është sot, gjetja e produktit të duhur nuk është më shumë e vështirë. Por kur bëhet fjalë për cilësinë me një çmim të arsyeshëm, 8 produktet kryesore të mëposhtme mund t’ju ndihmojnë.

1. Pastrues uji RO Midea me 5 bërthama JN1648T-RO

Ky pastrues uji RO Midea me 5 bërthama JN1648T-RO ka një dizajn mjaft modern dhe elegant. Me tone të lehta për të ndihmuar në nxjerrjen në pah të hapësirës së brendshme të shtëpisë tuaj. Ky pastrues uji RO është i pajisur me 5 nivele filtrimi duke përfshirë: Bërthama e filtrit të sedimentit ndihmon në largimin e papastërtive dhe mbetjeve me madhësi më të madhe se 5 mikron në ujë.

Pastrues uji RO Midea me 5 bërthama JN1648T-RO

Pastruesi i ujit Midea JN1648T-RO është gjithashtu i bërë nga material kontejnerësh me cilësi të lartë dhe të sigurt dhe është certifikuar nga FDA – SHBA. Përveç kësaj, pajisja ka gjithashtu një sistem pompe thithjeje me dy drejtime që ndihmon valvulën solenoide të mbajë furnizimin me ujë të qëndrueshëm. Ky pastrues uji me kapacitet 45W është gjithmonë i gatshëm të sigurojë ujë të mjaftueshëm për nevojat e familjes suaj.

Çmimi referencë: 5 400 000 VND

» Referenca: Top 8 pastruesit e ujit Sanaky që janë më të mirët, që ia vlen të blihen sot

2. Pastrues uji RO Karofi B930 9 bërthama

Pastruesi i ujit me 9 bërthama Karofi B930 RO ka një dizajn delikat të zi, kështu që përshtatet me shumë hapësira në shtëpinë tuaj. Makina ka një kapacitet filtrues 20 litra / orë, kapaciteti i litrave është komod për t’u përdorur, kështu që mund të plotësojë nevojat e familjes. Makina ka një raport filtër-mbetje 50/50 për të ndihmuar në rikuperimin e 50% të ujit të pastër. Në kushte standarde, për çdo 10 litra ujë të futur, do të ketë 5 litra ujë të pijshëm të pastër dhe 5 litra ujë të ndotur jashtë.

Pastrues uji RO Karofi B930 9 bërthama

Përveç kësaj, Karofi B930 ka gjithashtu një sistem filtri me 9 bërthama, duke shtuar minerale dhe duke balancuar pH dhe ëmbëlsinë e ujit. Mund të pini me lehtësi direkt nga rubineti, si dhe të siguroni shëndetin e përdoruesve. Pajisja ka shumë funksione inteligjente, duke ndihmuar në rritjen e jetëgjatësisë së pastruesit të ujit, siç është fikja automatike kur uji është plot, shkarkimi automatik i ujërave të zeza ose shpëlarja automatike e membranës RO për të përmirësuar qëndrueshmërinë e makinës.

Çmimi referencë: 4,900,000 VND

3. Pastrues uji Karofi 8 core H8RO RO

Pastruesi i ujit me 8 bërthama Karofi RO H8RO posedon një dizajn modern, ngjyra të bukura dhe strukturë solide, i përshtatshëm për përdorim në shtëpi, zyrë dhe klasë. Me teknologjinë e avancuar të filtrimit RO dhe kapacitetin e fuqishëm të filtrimit, pastrues uji Karofi H8RO ju jep juve dhe familjes suaj ujë të pastër dhe të shëndetshëm.

Tham Khảo Thêm:  Serum Sulwhasoo có tốt không? Review 2 loại nên mua nhất

Pastrues uji RO Karofi 8 bërthama H8RO

Përveç kësaj, pastruesi i ujit Karofi H8RO RO është i pajisur me 8 elementë filtri me aftësinë për të filtruar papastërtitë, bakteret, metalet e rënda etj. Në të njëjtën kohë, ai shton minerale të dobishme në trup dhe siguron ujë të pastër të pastër. familjare. Pastruesi i ujit me 8 bërthama Karofi H8RO ka një kapacitet të shpejtë filtrimi deri në 10 litra / orë për të përmbushur nevojat e shumta të përdoruesve.

Çmimi referencë: 3,900,000 VND

4. Pastrues uji Midea JN1742T-RO RO

Pastruesi i ujit Midea JN1742T-RO RO është një model i preferuar nga përdoruesit në mbarë botën dhe klientët për shkak të aplikimit të teknologjive të avancuara dhe moderne. Sistemi i filtrimit të ujit të kësaj pajisjeje aplikohet me teknologjinë e filtrimit me 4 hapa që ju lejon të hiqni 99,99% të papastërtive, metaleve të rënda si plumbi, hekuri etj.

Pastrues uji Midea JN1742T-RO RO

Përveç kësaj, pastrues uji Midea JN1742T-RO RO me një kapacitet rezervuari deri në 8 litra. Kapaciteti i shpejtë i filtrimit deri në 12 litra / orë siguron furnizim të mjaftueshëm me ujë të pastër për të gjithë familjen. Dizajni i zgjuar i këtij pastruesi uji Midea RO e bën të lehtë marrjen e ujit, thjesht duhet të shtyni levën për të pasur ujë që ta përdorni vazhdimisht. Depozita e ujit është prej plastike me shkëlqim të cilësisë së lartë, e cila nuk prodhon substanca toksike, duke garantuar sigurinë shëndetësore.

Çmimi referencë: 5 600 000 VND

5. Sunhouse SHR76210CK Pastrues uji RO me 10 bërthama

Ky pastrues uji Sunhouse SHR76210CK aplikohet me teknologjinë e filtrimit RO që ju lejon të filtroni kimikatet, metalet e rënda, papastërtitë, bakteret, … në ujin që lëviz përgjatë linjës së ujërave të zeza. Sunhouse SHR76210CK ka gjithashtu deri në 10 elementë filtri, që është lloji aktual i pastruesit të ujit RO i pajisur me më shumë filtra në treg.

Pastrues uji RO Sunhouse me 10 bërthama SHR76210CK

Ky pastrues uji RO ka një kapacitet rezervuari uji pas filtrimit, kështu që është deri në 10 litra për t’ju ndihmuar të jetoni rehat. Përveç kësaj, ju mund të përdorni ujin direkt nga rubineti pa vluar. Ky pastrues uji Sunhouse RO ka gjithashtu një funksion mbylljeje automatike kur nuk ka presion të mjaftueshëm në rrjedhën e sipërme ose rezervuar të plotë. Sunhouse SHR76210CK ka një kapacitet filtrimi deri në 10-15 litra / orë, i integruar me një rubinet jashtëzakonisht të përshtatshëm për ujë të nxehtë dhe të ftohtë.

Çmimi referencë: 8,790,000 VND

6. FujiE RO-09. Pastrues uji RO

Pastruesi i ujit FujiE RO-09 RO ofron performancë të fuqishme filtrimi kur është i pajisur me deri në 9 bërthama të integruara. Për më tepër, pajisja siguron edhe mineralet e nevojshme për pirësin për të siguruar shëndetin e familjes. Produkti është gjithashtu i pajisur me tub dhe rubinet të brendshëm prej çeliku inox të cilësisë së lartë, anti-ndryshk dhe anti-korrozioni në mënyrë efektive.

Tham Khảo Thêm:  Top 12 Truyện tranh đam mỹ học đường nào hay, đáng yêu nhất

FujiE RO-09. Pastrues uji RO

Jo vetëm kaq, ky pastrues uji RO gjithashtu mund të ndajë grupe molekulash uji, duke ndihmuar kështu në rritjen më të mirë të sasisë së oksigjenit në ujë. Përmirësoni aftësinë për të thithur shije të lartë, lëndë organike, pesticide, metale të rënda, klorin e mbetur në ujë, etj. Ky pastrues uji RO është i integruar gjithashtu me një mikrokontrollues inteligjent me funksionin e gabimit dhe njoftimit. njoftoni kohën për të ndryshuar bërthamën ose për të larë automatikisht membrana RO.

Çmimi referencë: 3,960,000 VND

7. Nagakawa NAG0512. Pastrues uji RO

Pastrues uji shumëfunksional Nagakawa NAG0512 RO posedon 7 nivele filtrimi me aftësinë për të pastruar bakteret, viruset dhe papastërtitë deri në 99%. Përveç kësaj, pastruesi i ujit Nagakawa NAG0512 ka gjithashtu një dizajn shumë të bukur, xhami me shkëlqim të kalitur në një sfond të zi që rrit elegancën. Ky pastrues uji RO ka një madhësi kompakte, kështu që mund të vendoset në shumë vende të ndryshme në shtëpinë tuaj.

Nagakawa NAG0512. Pastrues uji RO

Për më tepër, Nagakawa NAG0512 është gjithashtu i pajisur me një sistem kontrolli automatik inteligjent. Nga atje, pastruesi i ujit RO me 7 bërthama Nagakawa NAG0512 do të lajë automatikisht bërthamën e filtrit për të përmirësuar jetën e tij dhe për të kursyer koston e zëvendësimit të bërthamës. Makina punon në mënyrë të qëndrueshme dhe pa probleme, kapaciteti i funksionimit të pajisjes është 30 W, që korrespondon me shpejtësinë e pastrimit të ujit prej 10-15 litra / orë.

Çmimi referencë: 3,100,000 VND

8. Pastrues uji Toshiba TWP-W1643SV RO

Ky pastrues uji Toshiba TWP-W1643SV RO funksionon si një sistem filtrimi i ujit të nxehtë dhe të ftohtë, duke sjellë përvoja interesante për përdoruesit. Makina ka një dizajn modern dhe kompakt, kështu që është e përshtatshme për shumë hapësira të brendshme. Pastruesi i ujit Toshiba TWP-W1643SV është i pajisur me një sistem filtrimi me 4 bërthama që jep 99,9% ujë të pastër dhe të pastër.

Toshiba TWP-W1643SV Pastrues uji RO

Jo vetëm kaq, me membranën RO 80GDP për kapacitet të lartë filtrues, sistemi i avancuar është krijuar për të zëvendësuar lehtësisht bërthamën me montime fikse. Gjithashtu e bën të lehtë heqjen dhe rregullimin e bërthamës, për të shmangur lirshmërinë që shkakton rrjedhje, kështu që do të jetë më i sigurt për t’u përdorur. Sensori është montuar në fund të rezervuarit për të ndihmuar në zbulimin e rrjedhjeve të ujit, mbyll automatikisht valvulën e ujit brenda dhe jep një sinjal paralajmërues për përdoruesin.

Çmimi referencë: 6,490,000 VND

Më sipër janë informacione për 8 linjat kryesore Pastrues uji RO Teknologji e avancuar për të filtruar në mënyrë efektive ujin. Me një pastrues të tillë uji, nuk duhet të shqetësoheni më për ujin e ndotur ose papastërtitë e dëmshme. Sigurohuni që të keni ujë të pijshëm të mjaftueshëm, të pastër dhe të sigurt!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 8 Máy lọc nước RO nào tốt đáng mua nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *