Top 8 Nồi cơm điện Hasuka nào tốt nên mua nhất hiện nay

Tenxherja e orizit është një pajisje e rëndësishme në kuzhinën e çdo familjeje. Me një shumëllojshmëri të gjerë modelesh, teknologjish dhe llojesh, është e vështirë për përdoruesit të zgjedhin. Prandaj, në këtë artikull, YANLEMON do t’ju prezantojë një linjë tenxheresh me oriz me funksione të përshtatshme, të gjithanshme dhe të qëndrueshme të gatimit të orizit, e cila është tenxhere me oriz Hasuka. Le të mësojmë për këtë linjë tenxheresh orizi për të zgjedhur produktin më të përshtatshëm për ju.

Hasuka është një markë e pajisjeve luksoze shtëpiake e projektuar nga një kompani japoneze. Megjithatë, pajisjet Hasuka prodhohen në linja moderne në fabrikën kineze. Produktet janë të kontrolluara rreptësisht të cilësisë sipas standardeve evropiane (CE), standardeve gjermane (GS). Marka Hasuka me mision të ofrojë zgjidhjen perfekte për elektroshtëpiake, duke përmirësuar vazhdimisht dhe duke ofruar produkte të reja me cilësinë më të mirë.

tenxhere me oriz Hasuka

Produktet elektrike shtëpiake të Hasuka janë aktualisht në treg të shumëllojshme si: furrat me mikrovalë, makineritë e qumështit të arrave, kazanët me super shpejtësi etj. Përveç kësaj, dizajnet po përmirësohen vazhdimisht duke përdorur materiale. Prodhim i sigurt, jo toksik sipas standardeve japoneze. Dizajni i produktit është gjithmonë i fokusuar në komoditetin për konsumatorët, e i famshmi ndër to është tenxherja e orizit Hasuka.

Të dish tenxhere me oriz Hasuka a eshte mire Këtu do të vlerësojmë avantazhet dhe disavantazhet e kësaj linje të tenxhereve me oriz nga Hasuka.

1. Përparësitë

  • Tenxherja e orizit Hasuka ka një dizajn të bukur me një shtresë të jashtme plastike të cilësisë së lartë kundër pluhurit, duke siguruar siguri dhe qëndrueshmëri për përdoruesit. Materiali është gjithashtu rezistent ndaj nxehtësisë dhe mjaft i qëndrueshëm ndaj ndikimeve të lehta.
  • Pjesa e brendshme e tenxhere me oriz Hasuka është projektuar si një tenxhere e fortë për të ndihmuar në sigurimin e temperaturës më të përshtatshme të gatimit gjatë përdorimit.

tenxhere me oriz Hasuka

  • Pjesa e poshtme e tenxhere me oriz Hasuka ka gjithashtu një dizajn të lakuar të pllakës së nxehtësisë me aftësi më të mirë ngrohjeje sesa modelet tradicionale të tenxhereve të orizit.
  • Kapaciteti i fuqishëm ju ndihmon të gatuani orizin shpejt, por gjithashtu kursen shumë energji dhe kohë gatimi çdo ditë.
  • Kjo tenxhere orizi është e pajisur edhe me funksione inteligjente si: fikja automatike e energjisë kur ka një problem elektrik, gjë që ndihmon për të garantuar sigurinë e përdoruesve dhe pajisjeve.
  • Modelet aktuale të tenxhereve të orizit Hasuka kanë çmime në segmentin mjaft të përballueshëm, ndaj janë të përshtatshme për shumë përdorues të ndryshëm.

» Lexo më shumë: Top 12 frizerat më të shitura sot

2. Disavantazhet

  • Veshja jo ngjitëse në disa modele të tenxhereve të orizit Hasuka nuk është shumë e qëndrueshme.
  • Ka pak erë të fortë plastike kur e përdorni për herë të parë, por do të largohet pas një kohe.

Pasi e di tenxhere me oriz Hasuka Nëse është mirë, më poshtë është një përmbledhje e 8 modeleve më të shitur të tenxhereve të orizit të kompanisë për referencën tuaj përpara se të blini.

1. Orizore Hasuka HSK-868

Tepsia e orizit Hasuka HSK-868 peshon vetëm 3,5 kg, me një dizajn mjaft kompakt të përshtatshëm për shumë hapësira të ndryshme. Përveç kësaj, produkti ka një kapacitet prej 1.8 litrash për të siguruar që ai të jetë i përshtatshëm për familjet me 2 ose më shumë persona.

Tham Khảo Thêm:  Đàm Thu Trang sinh con thứ 2 cho "đại gia phố núi" Cường Đô La

tenxhere me oriz Hasuka HSK-868

Kjo tenxhere me oriz Hasuka ka teknologjinë e gatimit dhe mbajtjes 3D që siguron shijen e shijshme të orizit për shumë orë. Përveç kësaj, kjo tenxhere orizi Hasuka HSK-868 1.8 litra është e pajisur edhe me 2 mënyra gatimi: gatim dhe ngrohje me çelës me dritë treguese. Kjo i ndihmon përdoruesit të kontrollojnë me lehtësi funksionimin e pajisjes.

Ena e brendshme është prej materiali qeramik për të parandaluar gërvishtjet gjatë përdorimit. Në veçanti, tenxherja është e rrumbullakosur si një enë balte, duke ndihmuar në thithjen më të mirë të nxehtësisë, përballimin e temperaturave të larta dhe sigurimin e sigurisë për përdoruesit.

Çmimi referencë: 900 000 VND

» Referenca: Top 6 tenxhere me oriz Fujika që janë të qëndrueshme dhe gatuajnë më mirë orizin

2. Orizore Hasuka HSK-823

Tenxherja e orizit Hasuka HSK-823 ka një dizajn të lehtë për t’u përdorur me modalitetet “Cook – Cook” dhe “Warm – Warm”, i rregulluar lehtësisht me një çelës të thjeshtë me dritë treguese. Kapaku gjithashtu mund të hapet dhe mbyllet lehtësisht me një buton në krye. Ena e brendshme ka një dizajn rrethor si një enë balte për të ndihmuar orizin të ndajë çdo kokërr. Në të njëjtën kohë, tenxherja e brendshme është gjithashtu e mbuluar me një shtresë qeramike jongjitëse super të qëndrueshme, kundër gërvishtjeve, rezistente ndaj temperaturave të larta dhe e sigurt në përdorim.

tenxhere me oriz Hasuka HSK-823

Pllaka e rrumbullakët e ngrohjes ngjitet në fund të tenxheres për të ndihmuar orizin të gatuhet më në mënyrë të barabartë. Kapaciteti real i tenxhere me oriz Hasuka HSK-823 është deri në 900 W për të ndihmuar në gatimin e orizit shpejt, me aromë dhe pa yndyrë. Kapaciteti i tenxheres eshte 1.8 litra, jo i madh por i mjaftueshem per nje familje me 1-3 te rritur. Modaliteti i gatimit të shpejtë dhe modaliteti i rinxehjes inteligjente ndihmojnë që orizi të gatuhet më në mënyrë të barabartë, i nxehtë vetëm për t’u ngrënë. Kjo tenxhere me oriz Hasuka ka një dorezë të ngjitur në kapak që i jep një pamje më moderne.

Çmimi referencë: 1 200 000 VND

3. Orizore Hasuka HSK-858

Tepsia e orizit Hasuka HSK-858 ka një kapacitet prej 1.2 litrash, e përshtatshme për familje të vogla dhe beqarë. Dizajn cilindrik kompakt, i thjeshtë, i përshtatshëm për shumë familje.

tenxhere me oriz Hasuka HSK-858

Predha e kësaj tenxhere orizi Hasuka HSK-858 është projektuar me plastikë koreane ABS me cilësi të lartë për të përmirësuar rezistencën ndaj nxehtësisë dhe kapacitetin mbajtës gjatë përdorimit. Përveç kësaj, fuqia funksionale e tenxheres është 500 W për të siguruar kohë të shpejtë gatimi të orizit, duke kursyer kohë dhe energji elektrike për përdoruesit. Ena e brendshme është projektuar posaçërisht me material qeramik rezistent ndaj gërvishtjeve, ka një formë të lakuar, kështu që mund të thithë nxehtësinë në mënyrë më efektive.

tenxhere me oriz Hasuka Ky ka një funksion inkubimi me dy drejtime për të ndihmuar orizin të qëndrojë i nxehtë për një kohë të gjatë, si dhe të gatuhet më në mënyrë të barabartë. Nga atje, ndihmoni përdoruesit të shijojnë tenxheret më të shijshme dhe tërheqëse të orizit.

Tham Khảo Thêm:  Thắng vụ kiện tiền tỉ, hoa hậu Thùy Tiên nói gì?

Çmimi i referencës: 750 000 VND

» Referenca: Top 5 tenxhere me oriz Bear që janë më të mirat, që ia vlen të blihen sot

4. Orizore Hasuka HSK-863

Me një kapacitet prej 3,2 litrash, kjo tenxhere orizi Hasuka HSK-863 është më e përshtatshme për familjet me 3-5 persona ose më shumë. Përveç kësaj, me kapacitetin e punës 1200 W, siguron efikasitet më të shpejtë gatimi. Modalitetet e shpejta të gatimit të orizit, modaliteti inteligjent i ringrohjes do të ndihmojë gjithashtu që orizi të gatuhet më në mënyrë të barabartë, gjithmonë i nxehtë derisa të hahet. Dizajni i tenxhere me oriz Hasuka HSK-863 ka një dorezë të ngjitur në kapak, duke i dhënë produktit një pamje më moderne.

tenxhere me oriz Hasuka HSK-863

Një nga funksionet inteligjente të kësaj tenxhere orizi Hasuka, e cila mund të përmendet si funksioni i fikjes automatike kur ndërpret rryma, ndihmon në mbrojtjen e sigurisë së përdoruesve dhe pajisjeve. Bërthama e tenxhere me oriz Hasuka HSK-863 është rezistente ndaj gërvishtjeve, rezistente ndaj nxehtësisë, e sigurt dhe jashtëzakonisht e qëndrueshme gjatë përdorimit. Kjo ndihmon që orizi të gatuhet në mënyrë më të barabartë dhe pa probleme, duke siguruar që orizi të mos bëhet i butë ose të digjet gjatë gatimit. Nga ana tjetër, guaska e jashtme është prej çeliku inox të cilësisë së lartë, e sigurt për përdoruesit dhe e përshtatshme për pastrim.

Çmimi referencë: 1,250,000 VND

5. Orizore Hasuka HSK-888

Kjo tenxhere orizi Hasuka HSK-888 1,8 litra ka një dizajn jashtëzakonisht tërheqës me tone luksoze rozë, e përshtatshme për çdo hapësirë ​​të brendshme kuzhine. Fundi i tenxhere është i trashë, i kombinuar me pllakën ngrohëse të projektuar për kapacitet të madh. Kjo rrit aftësinë për të thithur nxehtësinë për të ndihmuar orizin të gatuhet më shpejt dhe në këtë mënyrë të zvogëlojë kohën e gatimit. Në këtë mënyrë, përdoruesit kanë gjithmonë një tenxhere të shijshme, të nxehtë me oriz të bardhë me kokrra orizi që lulëzojnë në mënyrë të barabartë në një kohë të shkurtër dhe amvisat gjithashtu do të kenë më shumë kohë të lirë.

tenxhere me oriz Hasuka HSK-888

Për më tepër, tenxherja e orizit Hasuka HSK-888 me funksionin e fikjes automatike kur mbingarkohet, ju jep siguri absolute gjatë përdorimit. Në veçanti, pllaka e madhe e nxehtësisë me një kapacitet prej 700 W siguron efikasitetin e gatimit për të ndihmuar orizin të gatuhet shpejt, duke kursyer kohë.

Tenxherja e brendshme e kësaj tenxhere orizi Hasuka HSK-888 është prej aliazh alumini dhe është e veshur me smalt jongjitës 2 shtresash të zezë Tiger, kështu që është super i sigurt, duke e ndihmuar tenxheren të funksionojë në mënyrë të qëndrueshme. Gjithashtu do të jeni më rehat kur gatuani ose ngrohni orizin shumë herë, duke shmangur situatën që orizi të ngjitet në murin e tenxheres duke e bërë të vështirë pastrimin.

Çmimi referencë: 820 000 VND

» Shih më shumë: A është e mirë për t’u përdorur tenxherja e orizit Hokido? Sa shumë?

6. Orizore Hasuka HSK-826

Kjo është një linjë e tenxhereve të çastit Hasuka me kapak me 2 ngjyra për të zgjedhur klientët, të kuqe dhe kafe. Kjo tenxhere me oriz Hasuka është e pajisur me 1.8 litra kapacitet gatimi dhe 900 W fuqi funksionimi, duke siguruar kështu performancë më të shpejtë gatimi dhe më shumë kursime energjie.

Tham Khảo Thêm:  Máy sấy tóc Delites có tốt không? Top 5 sản phẩm chất lượng

Materiali i guaskës së tenxhere me oriz Hasuka HSK-826 është çelik inox i cilësisë së lartë, anti-ndryshk dhe i lehtë për t’u pastruar gjatë përdorimit. Tenxherja e brendshme është prej qeramike që nuk ngjit, rezistente ndaj gërvishtjeve, jashtëzakonisht rezistente ndaj nxehtësisë dhe jashtëzakonisht e sigurt për përdoruesit.

tenxhere me oriz Hasuka HSK-826

Tenxherja e orizit Hasuka-826 ka 2 funksione të gatimit të orizit dhe ringrohjes e cila rregullohet nëpërmjet një çelësi me një dritë treguese. Falë kësaj, përdoruesit mund të vëzhgojnë me lehtësi funksionimin e tenxhere dhe të rregullojnë në përputhje me rrethanat. Dizajni i rrumbullakosur i tenxheres ndihmon në thithjen e shpejtë të nxehtësisë, kështu që orizi do të gatuhet më shpejt dhe në mënyrë më të barabartë, dhe bakri është pak më i lirë në secilën kokërr.

Çmimi i referencës: 889,000 VND

7. Orizore Hasuka HSK-822

Më pas është modeli i tenxheres elektrike HASUKA HSK-822 me kapacitet të përdorshëm 1.2 litra. Produkti ka një dizajn të veçantë luksoz të përshtatshëm për shumë hapësira të ndryshme kuzhine.

tenxhere me oriz Hasuka HSK-822

Predha e jashtme e tenxhere me oriz Hasuka HSK-822 është prej çeliku inox me cilësi të lartë, e sigurt për përdoruesit dhe e lehtë për t’u pastruar. Fundi i tenxhere ka një pllakë të rrumbullakët ngrohëse me një kapacitet funksionimi prej 500 W për të ndihmuar në rritjen e aftësisë për të thithur më mirë nxehtësinë për të ndihmuar orizin të gatuhet më shpejt. Materiali i brendshëm i tenxhere është super i sigurt aliazh alumini i emaluar i zi Tiger me 2 shtresa që nuk ngjiten. Kjo ndihmon që tenxherja të funksionojë më e qëndrueshme dhe më e sigurt.

Çmimi i referencës: 750 000 VND

8. Orizore Hasuka HSK-801

Tepsia e orizit Hasuka HSK-801 ka një dizajn të jashtëzakonshëm dhe luksoz që është i përshtatshëm për shumë hapësira të dizajnuara në shtëpinë tuaj. Fundi i tenxheres i kombinuar me një pllakë ngrohjeje të rrumbullakët me një kapacitet të lartë funksionimi prej 500 W ndihmon në rritjen e aftësisë për të gatuar oriz më shpejt, në mënyrë më të barabartë, duke shkurtuar kështu kohën e gatimit.

Tenxhere me oriz Hasuka HSK-801

Kapaciteti i tenxhere me oriz Hasuka HSK-801 është 1,2 litra për të siguruar që është i përshtatshëm për një familje prej 2 anëtarësh për të ngrënë mjaftueshëm oriz. Përveç kësaj, materiali i brendshëm i tenxhere është i veshur me qeramikë me bojë kundër gërvishtjeve, duke rritur aftësinë për të thithur nxehtësinë më mirë për përdoruesit. Teknologjia e mbajtjes së orizit 3D siguron që orizi të jetë gjithmonë i nxehtë, më i freskët dhe më i ëmbël se sa sobave tradicionale elektronike të orizit.

Çmimi referencë: 679 000 VND

Shpresojmë që informacioni i mësipërm do t’ju ndihmojë të kuptoni më shumë rreth tenxhere me oriz Hasuka së bashku me vlerësimin e 8 produkteve më të mira. Nga atje, ju mund të zgjidhni shpejt një tenxhere orizi që i përshtatet nevojave tuaja dhe të ofroni një vakt të shijshëm për të gjithë familjen!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 8 Nồi cơm điện Hasuka nào tốt nên mua nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *