Top 9 Máy ép chậm chất lượng, giá tốt nên mua nhất hiện nay

Shtrydhëse frutash e perimesh e ngadaltë është një pajisje shtëpiake e preferuar nga shumë familje, një pajisje që ndihmon në plotësimin dhe sigurimin e vitaminave nga frutat dhe perimet e nevojshme për përdoruesit. Pra, çfarë prisni, le të “kapim” vetes një shtrydhëse frutash e perimesh për ta përdorur! Këtu do t’ju prezantojmë 9 shtrydhësit më të mirë të ngadaltë sot. Qëndroni të sintonizuar për postimin!

9 shtrydhësit më të mirë të ngadaltë për të blerë sot

Sot ka shumë linja në treg shtrydhëse frutash e perimesh nga shumë marka me shumë karakteristika të ndryshme. Çdo linjë ka pikat e veta të forta dhe është e njohur me shumë njerëz. Këtu janë 9 shtrydhësit më të mirë të ngadaltë që përdoren sot.

1. Shtrydhese e Ngadalte Mishio MK60

Shtrydhësi i ngadaltë Mishio MK60 është një linjë pajisjesh me origjinë nga Japonia që është testuar për standardet evropiane të prodhimit të cilësisë. Pajisja ka një kapacitet prej 150 W dhe një shpejtësi rrotullimi prej rreth 80 rpm.

Shtrydhese e Ngadalte Mishio MK60

Blini produkte origjinale në Tiki

Kapaku inteligjent i nivelit të lartë i sjell përdoruesit komoditet, duke ndihmuar në mbrojtjen e lëngut dhe frutave brenda, dhe në parandalimin efektiv të derdhjeve dhe spërkatjeve. Trupi i jashtëm është bërë nga Tritan i fortë dhe i fortë; Kutia e injektimit të plastikës ABS me cilësi të lartë siguron qëndrueshmëri dhe siguri për përdoruesit. Ky shtrydhëse frutash e perimesh është i përshtatshëm për familjet me 4-6 anëtarë.

  • Çmimi referencë: 1,876,000 VND

2. Philips HR1836. Shtrydhëseja e ngadaltë

Philips është një markë e famshme që nuk është shumë e çuditshme për vietnamezët, është e specializuar në produktet shtëpiake nga sobat elektronike, fshesat me korrent e deri te kondicionerët. Në veçanti, shtrydhësi i ngadaltë Philips HR1836 është një nga produktet që ka marrë shumë vlerësime pozitive nga konsumatorët.

Shtrydhëse frutash e perimesh të ngadalshme Philips

Blini produkte origjinale në Tiki

Ky shtrydhëse frutash e perimesh të ngadaltë Philips ka një kapacitet të madh prej 1,5 litrash, një kapacitet mjaft të madh deri në 500 W, duke u ofruar përdoruesve komoditet, kursim kohe dhe funksionim të qetë. Shtrydhësi i ngadalshëm Philips HR1836 aplikon teknologjinë e lëngjeve Quickclean të kombinuar me një filtër cilësor, duke i dhënë familjes lëngje të shijshme dhe ushqyese.

  • Çmimi referencë: 1,753,000 VND

3. Bluestone JEB-6545. Shtrydhese e Ngadalte

Ky është një nga shtrydhësit e ngadaltë më cilësor nga marka Bluestone. Kjo pajisje është e pajisur me një guaskë të jashtme metalike të cilësisë së lartë dhe të qëndrueshme, tehu është prej çeliku inox 304 dhe një enë plastike super e qëndrueshme ABS.

Shtrydhëse frutash e perimesh të ngadalta Bluestone

Blini produkte origjinale në Tiki

Shtrydhësi i ngadaltë Bluestone JEB-6545 ka një shpejtësi rrotullimi prej 18000 rpm, duke ju dhënë lëngje të shijshme dhe ushqyese pas vetëm disa sekondash nga ndezja e makinës. Me një dizajn jashtëzakonisht modern dhe të sofistikuar prej ari të zi, ai kontribuon në zbukurimin e hapësirës së kuzhinës tuaj më luksoze dhe elegante.

  • Çmimi referencë: 1,299,000 VND

Referenca: A është i mirë për t’u përdorur shtrydhësi i ngadaltë Gesun G500? Ku e bleni?

4. Hurom H100-DBE. Shtrydhëse e Ngadaltë

Nëse pyesni se cili shtrydhëse frutash e perimesh është i mirë? Atëherë shtrydhësi i ngadaltë Hurom H100-DBE është një sugjerim i shkëlqyeshëm për ju. Kjo është një linjë produktesh të nivelit të lartë nga Koreja. Me një pamje shumë moderne, luksoze dhe të sofistikuar. Predha është bërë nga një aliazh i fortë dhe me rezistencë të lartë.

Tham Khảo Thêm:  Pax Thiên trông trưởng thành, rắn rỏi bên gia đình

Hurom. Shtrydhëse e ngadaltë

Blini produkte origjinale në Tiki

Makina funksionon duke shtrydhur ujin, nuk përdor teh për të prerë, nuk gjeneron nxehtësi gjatë funksionimit për të siguruar një lëng të fortë, duke mbajtur aromën e plotë dhe lëndët ushqyese. Shpejtësia e rrotullimit është rreth 43 rpm, kapaciteti është 150 W, makina është mjaft e qetë, zhurmë e ulët, dridhje e ulët. Kjo shtrydhëse e ngadaltë Hurom mund të funksionojë vazhdimisht për rreth 30 minuta, duke prodhuar një sasi të madhe lëngu, kështu që kjo makinë mund të përdoret për bare dhe restorante.

  • Çmimi referencë: 8,623,000 VND

5. SAVTM JE-07. Shtrydhëse e Ngadaltë

Shtrydhëse frutash e perimesh SAVTM JE-07 me dizajn të zgjuar, e thjeshtë për t’u përdorur, mund të shtrydh një shumëllojshmëri perimesh dhe frutash. Makina mund të shtrydh lehtësisht vëllime të mëdha përbërësish, të prodhojë 1,5 herë më shumë lëng sesa shtrydhësit e zakonshëm të ngadaltë dhe mund të funksionojë vazhdimisht për rreth 30 minuta.

SAVTM. Shtrydhëse e ngadaltë

Blini produkte origjinale në Tiki

Lëngu i prodhuar është i një cilësie të mirë, duke ruajtur aromën dhe lëndët ushqyese të plotë. Makina funksionon pa probleme, me zhurmë të ulët, ju mund ta përdorni me lehtësi pa u shqetësuar për zhurmat që prekin familjen tuaj. Përveç kësaj, pajisja është gjithashtu e lehtë për t’u çmontuar për pastrim. Jo vetëm i përshtatshëm për përdorim shtëpiak, por shtrydhësi i ngadaltë SAVTM JE-07 është gjithashtu i përshtatshëm për dyqanet e pijeve për shkak të aftësisë së tij për të shtrydhur sasi të mëdha përbërësish.

  • Çmimi referencë: 820 260 VND

Referenca: A është i mirë për t’u përdorur shtrydhësi i ngadaltë Mutosi MJ-86? Ku e bleni?

6. Shtrydhese e Ngadalte Panasonic PAVH-MJ-L500SRA

Nëse keni nevojë të blini një shtrydhëse të ngadaltë kompakte, të thjeshtë, cilësore, por po aq moderne, Panasonic PAVH-MJ-L500SRA është zgjedhja optimale për ju. Predha e jashtme e pajisjes është bërë prej çeliku inox të cilësisë së lartë, kapaciteti i makinës bie në rreth 200 W, gjë që është mjaft e qëndrueshme për një shtypje shtëpiake.

Shtrydhëse frutash e perimesh të ngadalshme Panasonic

Blini produkte origjinale në Tiki

Për më tepër, makina vjen me një përpunues ushqimi të ngrirë, i cili ju ndihmon të bluani dhe shtrydhni me lehtësi frutat e ngrira pa pasur nevojë të prisni më shumë kohë për shkrirje.

  • Çmimi referencë: 5,840,000 VND

7. Kalite KL-530. Shtrydhëse e Ngadaltë

Shtrydhësi i ngadalshëm Kalite KL-530 është kujdesur mirë nga prodhuesi për sa i përket pamjes, moderniteti dhe sofistikimi shfaqen qartë në ngjyrën e butë blu që është po aq tërheqëse. Mund të thuhet se ky është një nga shtrydhësit e ngadaltë më të bukur dhe me ngjyra në treg.

Tham Khảo Thêm:  Những lợi ích sức khỏe của quả hồng giòn có thể bạn chưa biết

Shtrydhëse frutash e perimesh të ngadalshme Kalite

Blini produkte origjinale në Tiki

Edhe pse është një mini shtrydhëse e ngadaltë, Kalite KL-530 posedon një kapacitet operativ mjaft të fuqishëm deri në 200 W me një shpejtësi rrotullimi prej 60 rpm, ky është një kapacitet që konsiderohet të jetë më i madh dhe më i fortë se shtrydhësit e tjerë të ngadaltë në treg.

  • Çmimi referencë: 1 860 000 VND

Referenca: A është i mirë shtrydhësi i ngadaltë Kalite KL 531? Ku e bleni?

8. Shtrydhëse frutash e perimesh Kuvings C7000

Me një qëndrueshmëri deri në 10 vjet, kjo është padyshim një shtrydhëse frutash e perimesh e ngadaltë e nivelit të lartë që çdo familje duhet të zotërojë. Kjo pajisje është një linjë prodhimi e importuar nga Koreja.

Shtrydhëse frutash e perimesh e ngadaltë

Blini produkte origjinale në Tiki

Fuqia standarde e funksionimit 240 W, trupi është prej çeliku inox. Aksesorët shoqërues janë prej plastike ULTEM, e cila është një plastikë e specializuar e përdorur në pajisjet mjekësore, ndaj është e sigurt për shëndetin e përdoruesve. Kjo shtrydhëse e ngadaltë Kuvings ka një madhësi tubi ushqyes super të madh, kështu që ju mund të merrni lëng frutash të tëra pa pasur nevojë t’i prisni ato.

  • Çmimi referencë: 5,977,000 VND

9. Shtrydhëse frutash e perimesh Korihome JEK-633 chậm

Ky është një shtrydhëse frutash e perimesh e ngadaltë e përballueshme që është e përballueshme për shumë familje në Vietnam. Shtrydhëse frutash e perimesh Korihome JEK-633 është aktualisht një produkt më i shitur në treg. Pajisja ka një kapacitet prej 160 W, një shpejtësi prej 60 rpm, për më tepër, kursen edhe energjinë. Kjo linjë e shtrydhësve të ngadaltë përdor teknologjinë moderne të lëngjeve për të ndihmuar perimet dhe frutat të mos dehidratohen dhe të humbasin lëndët ushqyese.

Shtrydhëse frutash e perimesh e ngadaltë

Blini produkte origjinale në Tiki

Produkti është i dizajnuar me doreza ergonomike, ngjyra elegante të përshtatshme për shumë hapësira kuzhine. Shtrydhësi i ngadaltë Korihome JEK-633 funksionon pa probleme, nuk lëshon zhurma të bezdisshme dhe nuk shkakton ndonjë vështirësi ose disavantazhe.

  • Çmimi referencë: 2 500 000 VND

Përjetoni zgjedhjen për të blerë shtrydhësin më të mirë të ngadaltë

Për të zgjedhur të blini një shtrydhëse frutash e perimesh të ngadaltë cilësore, me çmim të mirë dhe të përshtatshme për përdorim familjar, duhet të dini një përvojë përzgjedhjeje. Më poshtë janë kriteret që duhen marrë parasysh kur blini një shtrydhëse frutash e perimesh të ngadaltë.

1. Zgjidhni makinën e duhur për nevojat tuaja

Kur zgjidhni një shtrydhëse frutash e perimesh të ngadaltë, së pari duhet të dini nevojat e makinës së familjes suaj. Mund ta zgjidhni pajisjen sipas kritereve të tilla si frekuenca e përdorimit (shpesh ose herë pas here), familja me pak a shumë anëtarë, për çfarë qëllimi (përdorim në shtëpi ose për biznes).

Shtrydhëse frutash e perimesh e ngadaltë

2. Zgjidhni një makinë me kapacitet të përshtatshëm

Kapaciteti është një nga kriteret që duhet marrë parasysh kur zgjidhni të blini një shtrydhëse frutash e perimesh të ngadaltë. Nëse blini një makinë me kapacitet shumë të vogël, por duhet ta ripërdorni shumë dhe shpesh, do të ndiheni të papërshtatshëm për ta përdorur, duke humbur shumë kohë.

Tham Khảo Thêm:  [Review] Top 3 kem chống nắng Garnier nào tốt nhất hiện nay

Mund të mbështeteni në numrin e anëtarëve të familjes për të zgjedhur një shtrydhëse frutash e perimesh të ngadaltë, për shembull, një familje me 2-4 persona, një kapacitet prej 500 ml është i përshtatshëm. Nëse keni më shumë dhe duhet ta përdorni rregullisht, duhet t’i jepni përparësi pajisjeve me kapacitet 700 ml ose më shumë.

3. Materiali i pjesëve

Materiali që bën pjesët e shtrydhëses së ngadaltë është gjithashtu shumë i rëndësishëm, nëse zgjidhni pajisjet me materiale të këqija, do të ndikojë në shëndetin e familjes tuaj.

Nëse zgjidhni të blini një makinë të bërë nga plastika me cilësi të lartë, pa BPA, kjo është edhe e sigurt për shëndetin dhe e bën pastrimin më të lehtë. Përveç kësaj, duhet të zgjidhni edhe një filtër të bërë nga material inox, i cili ndihmon në përmirësimin e jetës së produktit dhe nuk prodhon substanca të dëmshme.

Shtrydhëse frutash e perimesh e ngadaltë

4. Kapaciteti i ngadaltë i shtrydhëse frutash e perimesh

Fuqia ndikon shumë nëse makina funksionon në mënyrë efektive apo jo. Nëse keni nevojë ta përdorni shpejt dhe të kurseni kohë, duhet të zgjidhni makina me kapacitet të fuqishëm dhe shpejtësi të shpejtë rrotullimi. Për më tepër, makinat me shpejtësi të lartë shtypjeje ndihmojnë në tharjen e pulpës, duke marrë më shumë lëng.

5. Karakteristikat, shërbimet dhe aksesorët e përfshirë

Veçoritë moderne, shërbimet komunale dhe aksesorët janë gjithashtu një nga kriteret që duhet t’i kushtoni vëmendje. Disa pajisje të nevojshme në shtrydhësin e ngadaltë si: numri i kundërt për të parandaluar bllokimet, tubi i madh i ushqimit, rubineti kundër pikave, etj.

Për më tepër, sot në treg ka disa shtrydhëse frutash të ngadalta që janë të pajisura me një funksion të mbylljes automatike kur mbingarkohen dhe funksionojnë vetëm kur blenderi është instaluar saktë. Kjo ndihmon për të garantuar sigurinë e përdoruesit gjatë përdorimit.

Shtrydhëse frutash e perimesh e ngadaltë

6. Zgjidhni një makinë me origjinë dhe markë të njohur

Aktualisht, ka shumë marka të shtrydhësve të ngadaltë me origjinë të ndryshme, kështu që ju duhet të hulumtoni me kujdes dhe të zgjidhni të blini nga markat e famshme dhe me reputacion për të blerë produkte cilësore.

Disa marka të famshme sot si: Kalite, Philips, Panasonic, Bluestone, … Janë marka të vendeve të njohura si SHBA, Japonia, Holanda, …

Kohët e fundit, ndarja rreth Top 9 shtrydhës të ngadaltë origjinale, çmime të mira Blini më mirë tani. Shpresojmë, informacioni bazë i mësipërm do t’ju ndihmojë në zgjedhjen e një linje shtrydhëse të ngadaltë që i përshtatet nevojave tuaja.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 9 Máy ép chậm chất lượng, giá tốt nên mua nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Bikini “bít cửa” trở lại cuộc thi Hoa hậu Anh

Trang Daily Mail ngày 1-7 thông tin về quyết định cuối cùng của ban tổ chức cuộc thi Hoa hậu Anh về phần thi bikini. Vì vậy,…

Ấn tượng Nguồn cảm hứng bất tận

Nhạc trưởng Lê Phi Phi Ngày 1/7, đêm nhạc ra mắt dịch vụ khách hàng Ưu tiên đặc biệt HDBank với chủ đề “Cảm hứng bất tận”…

Hoa hậu H’Hen Niê khóc ròng vì những ác ý

H’Hen Niê xuất hiện vô cùng rạng rỡ Chia sẻ về các hoạt động cộng đồng, xã hội của mình, H’Hen Niê cho biết: “Từ khi đăng…

Em trai nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung bị bắt cóc cùng giấc mơ kinh hoàng về Mẹ

Nguyễn Văn Chung nghẹn ngào kể về việc anh trai bị bắt cóc Mới đây, nhạc sĩ Nguyễn Văn Chung đã có những chia sẻ về ca…

Hà Nhi ra bài mới buồn miên man, nhưng fan lại… ôm bụng cười?

Hà Nhi trong “Vì Em Chưa Bao Giờ Khóc” Tối 30/6, ca sĩ được yêu thích hôm nay Hà Nhi đã trình làng sản phẩm âm nhạc…

Dùng tóc để makeup, Quỳnh Anh Shyn lên thẳng The New York Times

Lần đầu dự Tuần lễ thời trang nam Paris, Quỳnh Anh Shyn có bộ ảnh đẹp ngất ngây, được đăng trên The New York Times và lọt…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *